Pes

...aneb co se jinam nevešlo.
Odpovědět
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Pes

Příspěvek od Hohepa »

Andy Glock píše: 06.12.2021 5:50 Stavět život svého psa nad život cizího člověka mi přijde naprosto v pořádku.
Mě to zas přijde jako sebestředné egoistické sobectví.
Sory Andy ale, (hypotetické příklady)
ty by jsi fakt vytáhla z vody vlastního psa a nechala tam místo něho např. maminu s kojencem? :head ?
Nebo, když tomu tvému psovi opravdu rupne v bedně a na klouzačce se zakousne cizímu šestiletému děcku,
co projelo kolem na bobech, do krku, tak ho začneš přemlouvat ať pustí že to je fůj a budeš ho vlastní tělem bránit před otcem toho děcka co vytáhne kvér, nůž, nebo zvedne klacek ? :devil
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Pes

Příspěvek od Andy Glock »

Nejsem magor.
Pokud by se můj pes (a jakýkoliv jiný) zakousl děcku do krku (respektive kamkoliv), na místě bych ho zastřelila sama.
Od otce bych si nechala rozbít rypec, u soudu bych se nijak nebránila, přijala trest, a po zbytek života prosila o odpuštění.
Z vody bych nejspíš taky vytáhla maminku s kojencem dřív než svého psa. Ne že by mi na té mamince s dítětem tolik záleželo, ale udělat to jinak, tak by mě trápilo svědomí.
Ale čistě hypoteticky, kdyby za mnou přišla zubatá, a řekla buď sejmu tvého psa, nebo nějakého neznámého Pepíka z nějaké Horní-dolní,... vyhrál by to můj pes.
V případě mé rodiny (smečky) jsem sobecká.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Pes

Příspěvek od Ulfhednar »

Hohepa: vy byste nepreferoval život třeba záchranářského psa, na cestě k zasypaným dětem, před Hitlerem?
Jak radno zříti, je to o konkrétní situaci, a o tom kdo je kdo.

Mimochodem třeba František Běhounek také líčí preferenci zvířete nad člověkem. U kladne postavy.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Pes

Příspěvek od vratnikp »

Serža píše: 05.12.2021 23:06 sorry, ale pak jsi z mého pohledu úchyl = stavět život psa (nebo jakéhokoliv živočicha) nad život člověka je nenormální
může bejt, ale za svého psa a své blízké, cítím zodpovědnost. Za cizí lidi ne, jsou soběstační a svéprávní. Cizím rád pomůžu, ale jen do té míry, aby mi to neúměrně nepodávalo život.
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Pes

Příspěvek od Grunt »

bivoj píše: 05.12.2021 13:10 Nejde jen o ty psy. Znám jednu ženskou, která kvůli chorobné fixaci ke koňům ("Koníčci moji milovaní!!!" vždy říkala) zadlužila celou rodinu i svoje děti (nákup koní, platba ustájení, krmení ap.), nakonec v exekuci přišla o byt a nemá nic, děti se jí nakonec defakto zřekli (protože koně pro ni byly víc jak vlastní děti), manžel se s ní rozvedl, ale "koníčci" jsou prostě její láska dál a za nic nemůžou, za všechno můžou ti zlí lidi...
Úplně normální baba. Odmaž si ty koně a zrovna si popsal moji rodinu ;)
Serža píše: 05.12.2021 23:06 sorry, ale pak jsi z mého pohledu úchyl = stavět život psa (nebo jakéhokoliv živočicha) nad život člověka je nenormální
Holt prostě ne všichni mají rádi lidi no. Na tom není nic nenormálního. Někdo nahrazuje heroinem, jiný zvířetem. Zas bych to nehrotil.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5347
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Pes

Příspěvek od Rafael »

Screeny ze zahrádkářského fora, z Psince, od kolegy který pracuje v Bulharsku.
(S jeho souhlasem).
0.jpg
1.jpg
2.jpg
3.jpg
*
P.S. V Obraně před útočícím psem by se to určitě nelíbilo a střílelo by se tam.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Vladimir
Příspěvky: 227
Registrován: 22.09.2016 14:04
Pohlaví: muž

Re: Pes

Příspěvek od Vladimir »

Pred pár rokmi som bol služobne v Rusku a tam som narazil na svorku túlavých psov, bolo ich 5 - 6 od malých až po niečo vo veľkosti vlčiaka. Najprv som sa zarazil, psov mám rád a nevadí mi, ak ma aj cudzí pes očuchá a pod., zvyknem ho pohladkať a tak. Pred touto svorkou som ale mal rešpekt (predtým som na nič také nenarazil), išli po chodníku oproti mne, ale kľudne, tak som pomaly pokračoval a normálne ma obišli akoby som tam ani nebol. Bolo to zvláštne, ale po čase som si na to zvykol a stretal som ich častejšie. Ľudia im dali pokoj a aj oni ľuďom. Ktovie kde sa kŕmili, ale hladný zjavne neboli.
Vladimír
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Pes

Příspěvek od Tazi »

Každopádně je to smutné. Pes je domácí zvíře, a měl by mít domov, a svého člověka.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Pes

Příspěvek od proforma »

20211229_143540.jpg
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Pes

Příspěvek od Germanik1 »

Krásná haciendu El dog😆👍
Udělám co musím
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5347
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Pes

Příspěvek od Rafael »

Okamžitě mě napadla - PVOS pozorovací hláska
Pozorovací hláska.jpg
Pozorovací hláska.jpg (49.33 KiB) Zobrazeno 2857 x
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5347
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Pes

Příspěvek od Rafael »

Jak jsme pochovali Sama, tak potom v té době byl nedostatek vhodných psů pro nás v blízkých útulcích. Tak jsme si aktivovali tohle a ještě jsem to nezrušil:
Screenshot_2022-01-01-20-28-24_20220101203105465.jpg
Minipsy a mikropsy nemusím, ale zaujala mě ta cena:
Screenshot_2022-01-01-20-21-49_20220101203013977.jpg
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
NoobsRush
Příspěvky: 119
Registrován: 17.01.2021 12:44

Re: Pes

Příspěvek od NoobsRush »

S psama je to tedka otřesný. Po té vlně home officu přišla vlna kdy si spousta lidí začala plnit "sny" o psím společníkovi a štěňata prostě nejsou. Co tak potkávám z okolí lidi tak mají kolikrát bezpapírový vrhy jelikož se nikomu půl roku/rok na pořadníku čekat nechce.
Paradoxně se mi potvrzuje to co už říkám nějakou dobu - CHS jsou prostě byznys, nějaká láska k plemenu je až úplně vzadu.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Pes

Příspěvek od proforma »

Minibulici se pohybuji okolo 30 tis. za stene, 37 uz je dost. Asi inflace... Holt malo pocetny plemena.

Je fakt, ze poptavka po psech posledni 2 roky hodne vzrostla. Ja jsem mela predstavu stredniho spice s PP, ale stenata proste nebyla. V nekolika chovnych stanicich mi rikali, ze to bylo i kvuli tomu zakazu cestovani mezi okresy a do zahranici - nez nakryt min kvalitnim psem, to radeji pockali. Nekteri lidi (vcetne mne :-)) to pak resili poptavkou v utulcich (a jsem za to rada, nasla jsem prima partaka), coz snizilo i jejich nabidku - zbyli tam prakticky jen problemovi hafani (ruzni nevyzpytatelni, velci s problematickymi zkusenostmi a chovanim). Problem bude, az se tam zase zacnou vracet...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Pes

Příspěvek od Grunt »

NoobsRush píše: 01.01.2022 23:07 Paradoxně se mi potvrzuje to co už říkám nějakou dobu - CHS jsou prostě byznys, nějaká láska k plemenu je až úplně vzadu.
Tohle se netýká jen psů. Holt pro někoho je čtyřnohý společník vítaná společnost, pro někoho je to zase vítaná investice. Pak je prdel, když ti takovou investici přejede auto nebo se s ní prostě něco stane.
Uživatelský avatar
jolky palky
Příspěvky: 384
Registrován: 12.12.2014 21:56
Bydliště: KH kraj

Re: Pes

Příspěvek od jolky palky »

Dnes jsem pochoval svou první čtyřnohou kamarádku ( poslední 2 roky třínohou).
Foxl nedožitých 12 let. Dík holka, za to co jsme spolu zažili a co jsi mne naučila :cry: . Sbohem.
SAM_0976.JPG
P9160064.JPG
P9160064.JPG (90.88 KiB) Zobrazeno 2535 x
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5347
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Pes

Příspěvek od Rafael »

Úpřimnou soustrast
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Pes

Příspěvek od Václaf »

Jendo tak ještě tady, brečím s Tebou. Byla to super čubinka, tak ráda se chodila mazlit když jsem k Tobě přijel. Už ji nic nebolí...
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Pes

Příspěvek od vratnikp »

proforma píše: 02.01.2022 9:02 Minibulici se pohybuji okolo 30 tis. za stene, 37 uz je dost. Asi inflace... Holt malo pocetny plemena.

Problem bude, az se tam zase zacnou vracet...
je to jak píšeš, ale osobně jsem za to zdražení rád. aspon ti papíráci neskončí za rok dva v útulcích. Samozřejmě problémem bude větší množina nesocializovaných psů a idiotů majitelů.
PP SBT se před covidem pohyboval 20-40 tis. v roce 2020 to bylo 35-80 tis podle barvy a chovky. Jak to bylo letos (loni :D ) jsem už radši nesledoval. Stále kryjeme naším psem za stejné kapesné, které nám nikdy nezaplatí náklady na uchovnění. Ale když je ethalon plemene a je zdravej, tak to za to stojí.
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Pes

Příspěvek od vratnikp »

jolky palky píše: 02.01.2022 16:12 :cry:
upřímnou soustrast, je to zkrátka ztráta člena rodiny at si každý říká co chce
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Odpovědět