Pes

...aneb co se jinam nevešlo.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Pes

Příspěvek od Serža »

Rafael píše:Nepoznám jestli to je dalmatin nebo nějaká doga, ale v každém případě to vypadá na energického, živého a určitě i "běhacího" psa.
Seržo?
So_I_am_Just_Sitting_Here_20180727140549331.jpg
jo, tak přesně takhle bych s čoklíkem nerad skončil :-D
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
JOBU
Příspěvky: 1818
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Pes

Příspěvek od JOBU »

skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Pes

Příspěvek od skagerak »

štaflík píše:Kamarád neuhlídal svojí fenku a psa...

Darují se štěňata po špičkových (top v rámci republiky) papírových psech pyrenejského mastina a leonbergera. Oba rodiče i majitele osobně znám a dám ruku do ohně za naprosto špičkové povahové i fyzické vlastnosti obou rodičů i chovatele. Budou to obrovští odolní psi, kteří nepotřebují (a asi ani nesnesou) cvičákový výcvik, ale budou potřebovat pouze výchovu srdcem. A věřím, že v případě krize budou velmi dobře vědět, co dělat. Zároveň to budou psi s velkým P a velkým srdcem a rozvahou (tedy pokud platí Darwin a Mendel).
Psi jsou darem, ale majitel si bude vybírat. Nejsou to psi na osamělé hlídaní či na léčení ega. Budou vhodní k větším objektům, k hlídání zvířat (ovce, statek apod.), k dětem, na tůry a do nepohody. Jde o odolné psy, kteří nesnesou jediné - samotu a delší absenci přítomnosti, rozumu a spravedlnosti majitele.
Možno navštívit na severní Moravě.
Náhodou nebyly by nějaké fotky (pokud tu jsou noví majitelé atd.) jak psi vypadají např teď ? Pokud ano prosím o vložení nějakých.
(tato kombinace mne celkem zaujala)
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Pes

Příspěvek od Rafael »

Byl jsem kritizován a někdy i vystaven posměškům kvůli divokosti a "nevychovanosti" nebožtíka dobrmana.
Jen málokterý majitel podobného psa byl ochoten přiznat, že i ten jeho se v psím amoku stává těžko ovladatelným.
*
Nedávno jsem na webu http://www.acr.army.cz/struktur/general ... psu-86975/
narazil na nabídku vysloužilých armádních psů. Dnes už jich tam moc není, rychle našli nové domovy.
Píšu to proto, že mě tam zaujalo hodnocení jejích povahových vlastností.
Skoro všichni:
-nesnáší se s ostatními psy
-utíká za zvěří
-nevhodný k volnému venčení
-atd.
*
Tak nějak jsem čekal, že služební psi budou mít "lepší socializaci"...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Pes

Příspěvek od PaF »

Každý pes, i dobře socializovaný beránek, je schopen utéct při stopování zvěře mimo dosah majitele. Stejně tak nelze vyloučit, že vyjede po cizím psovi apod....
Co můžou napsat na web jiného? Přece pak nebudou platit náhrady, když si vysloužilého vojáka někdo vezme domů, aniž by měl schopnost ho zvládat.

Vojenští psi jsou profesionálové, kterým velí profesionál. Na to by měl nový majitel myslet. Má na to, aby velel? U těchto psů je to nutnost (btw v podstatě u každého psa, kterého nestrčíte jednou rukou do kapsy u saka).
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Pes

Příspěvek od Rafael »

Kdybych moc chtěl asi bych s pomoci el. obojku a šoků ho odnaučil jeho pudům a naučil ho i v krizových situacích poslouchat úplně na slovo nebo pokyn.
Ale nebylo by to pak týrání a nebyl by to pak nakonec jen nějaký živý robot a ne pes?
*
V jeho pubertě jsem občas musel použit i dost brutální metody, a aby to žena neviděla, ale žádné proti jeho psí přirozenosti.
Jen musel pochopit kdo je "vůdce smečky"
*
Těžko odnaučit psa hlídacímu pudu - štěkání nebo snahy chytit něco co před ním utíká nebo ujíždí.
Zvlášť když byl jako štěně hodně navolno a puberťáci na motorkách do něj kopali, přes zahradu a sad vedla vyjížďková trasa čtyřkolek.
Taky asi nebylo dobré, že v jiném občasném bydlišti při procházkách na nás řvali všichni psi ze zahrad přes ploty...
*
Ale nejvíc se na něm asi podepsala genetika. Když jsme byli si ho vybírat v houfu štěňat nebyl. Byl úplně mimo ně a bokem si tam něco dělal a pak si nás přišel očuchat. A taky měl trochu jiné pálení než jeho sourozenci. Tak jsme si ho vybrali. M.j. proto, že byl lehce rozpoznatelný a nemusel by mít mašli na krku do odběru všech štěňat.
Nebyl to asi dobrý způsob výběru štěněte. Pořád jsem pak tvrdil, že to není pes domácí, ale že by byl vhodnější díky jeho povaze pro arénu a boj.
Dlouhá léta jsem pak musel od ženy a tchyně poslouchat - "Co sis vybral,to máš!!!"
Spoustu škod,ostudy nadělal a tak. Nerad bych to znovu zažil.
*
Na druhé straně byl i té tchyni, bez noh, upoutané na lůžko velmi dobrým společníkem, často s ní ležel a dělal ji společnost. Ale jen když jsem byl poblíž, nesměl jsem odejít z domku.
Taky ji dvakrát zachránil život když i přes zavřené dveře a schodiště nějak vycítil, že má nějaký závažný zdravotní problém a upozornil nás na něj.
Protože ke mě tak přilnul, že bylo skoro nemožné bez něho kdekoliv odejít.
(Někdy jsou musel "utéct" do práce i oknem...).
V lese, na houbách apod., když byl navolno, nikdy se na delší dobu nevzdálil. Pořád přibíhal a hlídal si nás.
Taky žádné sklony k toulání a utíkání neměl, jeho priorita jsem byl já a jeho smečka které bezmezně věřil a byl by asi pro ni udělat cokoliv.
(Učil jsem ho jezdit autobusem, vlakem, tramvaji v OV, přejít přes kládu přes řeku, byli jsme párkrát spolu i v práci - ocelárna, odlévání oceli. Pravda, trochu se všeho zpočátku bál, tlačil se ke mně, ale věřil mi a nevzpíral se....).
Ještě jsme taky zkusili venkovní rockový koncert. Ten paradoxně skousl nejlíp a nechali jsme ho tam, i když s náhubkem, navolno.
Nikdo si nestěžoval, stal se tam atrakcí a možná i s někým tančil..
*
Věnováno památce mého nejlepšího přítele a společníka Rafaela Rafaje.
Nepejskáři mu snad prominou a mi sentimentalitu a opilost....
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Pes

Příspěvek od Václaf »

Pes je NEJ,kdysi jsem měl Dobrmanku a pak Beucerony. Je to velmi chytrý a houževnatý pes a dovolím si tvrdit,že tenkrát dobrman byl pro mne jako náctiletého docela oříšek,ale povedlo se. Na cvičák jsem brával i strejdovic NO a to bylo o něčem jiném. Vlčák byla taková super učenlivá mašina,dobrman byl tvrdohlavý,ale vycvičit poslušnosti a obranám se dal. Bosík je tak mezi a myslím že z obou plemen má jen to nejlepší co mají společné. Chytrost,vytrvalost,sílu a neskutečnou věrnost a lásku k pánovi :hand
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Pes

Příspěvek od dracekvo »

My jsme měli několik dobrmanů. Nebyli nějak extra vostrý, spíš patřili do té hodnější skupiny.
Ale všechny nám odešli na nějaké nádory a jedna na epilepsii. Jednou dostala záchvat a už se z něho nevzpamatovala. Stejně tak předtím několik boxerek taky nějaký ty nádory. Stejně tak dopadla i knířačka.
Jedinej pes co si pamatuju u nás umřel na stáří byl nalezenec srnční ratlík.
Teď mám kříženku zlatýho a černýho labradora a musím zaklepat zatím snad v pohodě.
TomSmith
Příspěvky: 1273
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Pes

Příspěvek od TomSmith »

Rafael píše:asi bych s pomoci el. obojku a šoků ho odnaučil jeho pudům ... nebyl by to pak nakonec jen nějaký živý robot a ne pes?
Nad tímhle občas přemýšlím, máme psa z primitivního plemena a někdy je to s ním těžké ;)
Zatím jsem k tomu el.obojku neodhodlal .... právě k vůli tomu živému robotu, ale občas k tomu mám blízko :roll:
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Pes

Příspěvek od Václaf »

Dnes jsem musel učinit hrozné rozhodnutí,ale nešlo to jinak. Lerrda,Beauceron 12 let,2 měsíce ochrnul a zůstal ležet uprostřed dvora na dešti. Dokud jsem mu nedal košík,snažil se bránit a počůral se,asi to fakt bolelo. Už ho nebolí nic,přešel duhový most...
Přílohy
Lerry.jpg
Čechy čechům !!!!!
Elishka
Příspěvky: 75
Registrován: 17.12.2015 12:03
Pohlaví: žena
Bydliště: střední Čechy

Re: Pes

Příspěvek od Elishka »

To je mi moc líto Václave.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Pes

Příspěvek od proforma »

Chapu, hodne blbej pocit. Ale to casem prejde...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Alice
Příspěvky: 39
Registrován: 27.08.2019 14:36
Pohlaví: žena

Re: Pes

Příspěvek od Alice »

A přitom ho stačilo utratit o pár týdnů(měsíců) dřív. Taky jsme řešili podobný dilema, to rozhodnutí bolí, ale občas to chce používat trochu rozum a pak to tolik nebolí psa...
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Pes

Příspěvek od skagerak »

Myslis jako preventivne? :shock:
Uživatelský avatar
zdoch
Příspěvky: 237
Registrován: 06.01.2016 13:39
Pohlaví: muž

Re: Pes

Příspěvek od zdoch »

Nevím jak to myslela Alice, ale já svýho psa uspával preventivně, když se fenka nemohla ani postavit, chcala a kadila si pod nohy, tak sme ji nechali uspat. Taky sme nečekali, jestli se to třeba zlepší, nebo umře stářím. Prostě sem jí v tom umírání pomohl.
Buď opatrný v tom, co trénuješ, můžeš se stát opravdu dobrým, ve špatné věci!
Tony Blauer
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Pes

Příspěvek od Václaf »

Pro vysvětlení těch keců o prevenci. Ještě v pátek chodil,v sobotu už ne. V sobotu jsem to ukončil. Možná by se měli preventivně utrácet někteří jedinci tady,beztak se v práci flákají jako zaměstnanci. Já zaměstnanec nejsem...
12 let a 2 měsíce byl věk psa,ne že tak dlouho ležěl na dvoře ty jedná chytrá...dívko
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
zdoch
Příspěvky: 237
Registrován: 06.01.2016 13:39
Pohlaví: muž

Re: Pes

Příspěvek od zdoch »

nekvič, nikdo neví jak na tom tvůj pes byl, ty podnikateli, můj pes pajdal 6 let, než si sedl nadobro do svejch lejn
Buď opatrný v tom, co trénuješ, můžeš se stát opravdu dobrým, ve špatné věci!
Tony Blauer
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Pes

Příspěvek od Fabulous »

Lítá tady ban!
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Pes

Příspěvek od Matěj »

Pradeda i děda chovali lovecké psy (s rodokmeny) a když už byli hodně nemocní a nebylo řešení, tak jejich trápení ukončili. Stejně tak, když měli koně. A nakonec, když se narodily koťata, tak vybrali jen nejsilnější, zbytek utopili... Nějak mám zažito, že je to normální. Raději uspat než nechat trpět. Stát se jim to ve volné přírodě, tak před smrtí trpí mnohem víc...
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Pes

Příspěvek od Václaf »

Trpěl max čtyři hodiny...
Čechy čechům !!!!!
Odpovědět