Pes

...aneb co se jinam nevešlo.
Odpovědět
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Pes

Příspěvek od skagerak »

Vaclaf,ja to prave tak pochopil, ze to bylo nahle, proto ma reakci na post o utraceni pred tydny...
Asi tu ruzni lide chapali ruzne tvuj psany text... to je cely...
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Pes

Příspěvek od Rafael »

Mi to nedá. Musím jako psí člověk reagovat.
Václafe, úpřimnou soustrast.
Já něco podobného musel udělat loni 2.12. a furt to bolí. Ani nový vánoční pes z útulku to nezmírnil. Nebo jen trošku...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Pes

Příspěvek od Václaf »

Děkuji. Má reakce byla pouze na Alici. :hand
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Pes

Příspěvek od Rafael »

Při dnešním předávaní státních vyznamenání mě jako Psího člověka zaujalo, potěšilo a dojalo toto:
(Lepší vlákno na podělení se s tím zážitkem mě nenapadlo. I když by jich mohlo být víc. Jen Absurdity jsem ihned zavrhnul...).
Medaili za hrdinství převzal od prezidenta otec grabštejnského psovoda Tomáše Procházky.
Předání byl přítomen i belgický ovčák Doky. Jeden ze dvou psů které měl Procházka s sebou v Afghánistánu.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Pes

Příspěvek od Rafael »

V rámci boji proti neskutečně vlezlým hlodavcům jsme si po delší době pořídili kotě. Chemické hubení když jsou sklepy, půdy a pes může ven kdykoliv chce je neúčinné a i dost neekonomické protože škody způsobené hlodavci jsou menší než náklady na jedy. Ale kdo by snesl aby se mu po chalupě proháněly myši?
*
První dobrman byl dobrák a s domácími kočkami vycházel velmi dobře. A cizí prohnal jen tak aby se neřeklo.
Jeho nástupce byl daleko divočejší, agresivnější a hodně divoký. Ale i tak se s kocourem který byl u nás spíš než on jako štěňátko snesl a respektovali se.
Bohužel pak se po létě a podzimu přes půl roku neviděli a už to nefungovalo.
A po nějaké době, asi týdnu, to skončilo tragicky..
*
Teď máme starého labradora z útulku. Na dožití a jako dobrý skutek před loňskými Vánoci. Chtěli jsme klidného, bezproblémového psa který bude moct volně pobíhat na samotě u lesa a nebude nikoho ohrožovat a nebude muset běhat s náhubkem anebo ho mít pořád od kontrolou. Přece jen přes sad a zahradu vede polní cesta dost používaná turisty, pejskáři, čtyřkolkami, puberťáky na motorkách atd. a byly problémy. Jako jeho předchůdce. Ten honil i traktory a kombajny na polích..., štěkal na ozvěnu nebo i na letadla.

Vybrali nám v útulku dobře. Absolutní pohodář, to není pes, ale plyšák. S každým kamarád, neštěkal, nehlídal a navíc s každým odcházel a pořád jsme pro něj museli někde jezdit. Teprve nedávno nás přijal za své a přestal odcházet. Teda odcházet na delší dobu, ale během hodiny max. dvou se vždy sám vrátí. Má rád nejrůznější zahradní párty - posezení a v nejbližší hspůdce cca 1km už ho mají skoro za štamgasta. Přitom já už tam pár let nebyl...
*
Tak jsme si mysleli, že ten náš ťunťa nebude mít s malým kotětem žádný problém.
Má. Velký a zdá se, že i nepřekonatelný. Kocourek je pohodový, nebojácný, jen samozřejmě vrčí. A ten "plyšák" jak ho vidí nebo slyší, mění se v nebezpečnou šelmu a "dokonce" i zuřivě štěká.
Už to trvá skoro týden a je to čím dál tím horší. Vyhodit ven nechceme žádného, tak zatím je kocurek v koupelně a WC a když jsme spolu všichni tak pes na vodítku pevně držen.
Zítra budu vyrábět pevnou klec, ale ještě nevím kdo v ní skonči. Zatím to vidím tak, že se v ni budou střídat...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Pes

Příspěvek od Matěj »

Mě by se pes, který by s kočkama problém měl, docela i hodil, toho mého kočky vůbec nezajímají a ony tedy kašlou na něj. Jedni sousedi jsou trošku cáklí a mají větší množství koček. Ty samozřejmě lozí kam chtějí a pořád podělaná zahrada, auto, všechno...
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Pes

Příspěvek od Rafael »

Výrobu velké klece jsem zatím odložil. Udělal jsem zatím pokus s takovou opičárnou z hrubého pletiva na zeleninové bedničky, na brambory co jsme používali jako ochranu proti hlodavcům ve sklepě.
Vypadalo to jako ve filmu Čelisti. Jak ten žralok útočil na toho potapěče v kleci.
Opičárna létala po celé místnosti a oba společníci se dostali do stavu maximální zuřivosti.
Takže výroba speciální laťkové dřevěné klece se zatím odkládá.
Část dne je pes uvazán k noze postele a kocurek na volno. Na té posteli se musí samozřejmě sedět...
A i když jsem velmi klidný a tolerantní člověk, pes už dostal, poprvé od doby co ho máme, několik výprasků. Ale každý funguje jen tak max. půl hodiny.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Pes

Příspěvek od Hohepa »

pořiď si ten obojek se elektro_šokerem na dálkové ovládání.....
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Pes

Příspěvek od Václaf »

Elektronické výcvikové obojky používám a pes se velmi rychle naučí co to umí. Pak už stačí jen používat zvukový signál. Ale levná sranda to není. Kupoval jsem před 12-ti lety dva obojky a vysílačku s dosahem 1500 m za nějakých 13.500,-
Jinak včera Koudy proháněl kosáky a rozpáral se o kari síť :(
Přílohy
1574963011449.jpg
1574963025973.jpg
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Pes

Příspěvek od Rafael »

Mám strach, že než bych stihnul zmáčknout tlačítko, tak by kocurek vypadal jako Václafův Koudy.
Tak pes je pořád u postele na vodítku a jako výcvikovou pomůcku mám složené noviny.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Pes

Příspěvek od Václaf »

Jj,Koudík vypadá jako by zmáknul medvěda jen s drobnou oděrkou :) ,vypadalo to dost dramaticky,ale v ohrožení života nebyl,ani nijak extra nekrvácel. Nicméně vet dostal echo a ji nás čekal,sešíval ho asi 1,5 hodiny. Nejhůř to nese Barča,protože spolu strašně řádí a teď má útrum. Tak okusuje alespoň moji slečnu :rofl
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Pes

Příspěvek od Rafael »

Den jedenáctý:
---------------------------
Už jsou oba na volno v jedné místnosti s námi. Kamarádi ještě úplně nejsou, ale kocurek nikde nezalézá a pes na něj neútočí. Respektují se už.
Klec se už vyrábět nebude.
Teď ještě Fouska naučit chytat a číhat na myši :D , ale to snad přijde časem. Je na to asi ještě malý.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Pes

Příspěvek od Serža »

to mu budeš osobně předvádět? to bych chtěl vidět :-D
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Pes

Příspěvek od PaF »

Letos soused přivezl na chatu dvě koťata. Protože hrabošů a myší bylo letos hafo, došlo na výcvik, aby ty kočičí zárodky začaly fungovat co nejdřív. Vyplavil jsem myšata z díry, soused je trochu zpracoval pantoflí a předložil koťatům. Divadlo neskutečné! Každé kotě zblajzlo po půlhodinovém kočkování 3-5 myšat. Kocour už druhý den přinesl 3 svoje úlovky k předvedení a obratem je poobědval. Kočce to trvalo tak 3 dny a taky to zvládla. Od té doby nosily několik myší každý den a aktivních děr kolem chat začalo ubývat :yes .
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Pes

Příspěvek od Václaf »

Zdravím,dnešním dnem byl pes prohlášen za zdravého. Rafael se mne ptal na náklady za operaci,rád se podělím. Uspání,čištění,šití,antibiotika jehlou,antibiotika v tabletách na 14 dní,fyzák do drénu,tahání stehů- 1.350,- :yes :hand
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Pes

Příspěvek od Haluziak »

Tvl já platil 1100 za narkózu, endoskopii ústní dutiny, seškrab a laborku na parazity, kontrolu oka fluorescentní barvou a kapky do oka u potkana.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Pes

Příspěvek od Václaf »

Já to myslel tak,že to je takřka zadarmo
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Pes

Příspěvek od Haluziak »

No právě já taky, ten nepoměr potkan - pes :)
Jsou lidi, který nechají za potkana u veta 7-10000

Jsem si myslel že pes je u Veta výrazně dražší.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Elishka
Příspěvky: 75
Registrován: 17.12.2015 12:03
Pohlaví: žena
Bydliště: střední Čechy

Re: Pes

Příspěvek od Elishka »

Jak kde, v Praze je veterina drahá, už jen kvůli tomu, že musí platit nájem, což Václavův veterinář s ordinací ve vlastním nemusí. U mé levné pražské veteriny nájem dělal 100 tisíc měsíčně... A druhá věc je, že na vesnici nikdo 3000 za kastraci kočky prostě nedá, v Praze jo.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Pes

Příspěvek od Rafael »

Fajn, že Koudy už je v pořádku a snad se z toho poučí.
Raf se z toho moc nepoučil. Zato já ano. Už jsem ho nikdy neuvázal pod strom na řetěz poblíž jiných psů.
Z čeho se poučil velmi bylo jak překousnul prodlužovací kabel pod proudem, jak chytal včely anebo jak ho srazilo auto na které zaútočil. Naštěstí vše dobře dopadlo. Byla s ním "sranda", zvlášť po té včele vypadal jako by měl v tlamě tenisák. Nenudili jsme se s ním.
*
K těm cenám: Jednoletý dobrman, před dvanácti léty komplikovaná zlomenina zadní tlapky.
Veterinární pohotovost AlfaVet Frýdek. Rentgeny, napraveno, sešroubováno večer, následovně vytažení šroubů apod. Celková cena cca 20tis. Kč.
*
Teď nedávno labrador. Zánět, menší boule v uchu. Vyšetření, vyčištění, proplach při vědomí, předepsán 2x Orilan. Zatím tři návštěvy - cca 1800Kč.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Odpovědět