Pes

...aneb co se jinam nevešlo.
Odpovědět
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Pes

Příspěvek od skagerak »

TomSmith píše: Na vlastníky psů a koček se vztahuje ustanovení § 21 odst. 3 zákona o myslivosti, které jim bez výjimky zakazuje psy a kočky nechat volně pobíhat v honitbě. Pes i kočka musí být na vodítku
Řekl bych, že nemáš tak úplně pravdu....
Elishka
Příspěvky: 75
Registrován: 17.12.2015 12:03
Pohlaví: žena
Bydliště: střední Čechy

Re: Pes

Příspěvek od Elishka »

TomSmith píše: Na vlastníky psů a koček se vztahuje ustanovení § 21 odst. 3 zákona o myslivosti, které jim bez výjimky zakazuje psy a kočky nechat volně pobíhat v honitbě. Pes i kočka musí být na vodítku
V honitbě (tedy prakticky všude mimo zastavěné území) musí být pes pod vlivem psovoda... jestli pod vlivem psovoda znamená nutně vodítko je k diskuzi, nicméně již v několika případech soud řekl, že pod vlivem = vodítko... zastřelit psa nemůže jen tak nějaký myslivec, ale pouze myslivecký hospodář nebo myslivecká stráž a to v situaci, kdy dochází ke štvaní zvěře.

Já chodím se psem do polí, lesů i luk na volno. ovšem můj pes zvěř nehoní. kdyby ano a já bych nebyla schopná tomu zabránit, z vodítka ho nepustím. ani ne tak kvůli myslivcům, ale z úcty k zvěři. i malý pes může srnku uhnat k smrti... třeba v zimě nebo když je březí... a vůbec, zvěř v lese neslouží k zlepšování fyzičky mých psů.
TomSmith
Příspěvky: 1274
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Pes

Příspěvek od TomSmith »

skagerak píše:Řekl bych, že nemáš tak úplně pravdu....
To je úplně irelevantní, pokud vykonavatel zákona jej vykládá tak jako se lze dočíst na tom odkazu na ČMMJ tak smolík ... nebo hooodně drahý advokát :lol:
Takže ještě jednou a zkus si to přečíst: http://www.cmmj.cz/Poradny/Pravni-porad ... okoli.aspx
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Pes

Příspěvek od Rafael »

Serža tu dal taková krásná videa a vy tu strašite s kočkami na vodítku,honitbami apod...
Ach jo...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Pes

Příspěvek od Václaf »

Mne tady zkoušel mr.at zelenej mužík na mým vlastním pozemku ohledně psů na volno a to se tam ještě pasou moje ovce. Teď už raději ani nezdraví a dál si jde po svém :hand
Čechy čechům !!!!!
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Pes

Příspěvek od Nuwara »

Ne, opravdu nemáš pravdu, zkus si sám ten zákon dohledat.
Jednak v článku odkazují na momentálně platný zákon a uvádějí i příslušný partagraf. A tam se píše: "nechat je volně pobíhat v honitbě mimo vliv svého majitele" To neznamená na vodítku.
Ostatní je jen možný výklad, chceš-li, pak právní názor ČMMJ a těžko tvrdit, že jsou objektivní, protože v tomhle případě jsou zainteresovanou stranou...
Zbytek je výpis z momentálně neplatné právní normy (sami to uvádějí - "dříve platné prováděcí vyhlášky")
Takže když tě pes poslouchá, tak pošli zeleného mužíka někam...
TomSmith píše:
skagerak píše:Řekl bych, že nemáš tak úplně pravdu....
To je úplně irelevantní, pokud vykonavatel zákona jej vykládá tak jako se lze dočíst na tom odkazu na ČMMJ tak smolík ... nebo hooodně drahý advokát :lol:
Takže ještě jednou a zkus si to přečíst: http://www.cmmj.cz/Poradny/Pravni-porad ... okoli.aspx
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Elishka
Příspěvky: 75
Registrován: 17.12.2015 12:03
Pohlaví: žena
Bydliště: střední Čechy

Re: Pes

Příspěvek od Elishka »

Rafael píše:Serža tu dal taková krásná videa a vy tu strašite s kočkami na vodítku,honitbami apod...
Ach jo...
ty videa jsou krásná :D

Pro ostatní... já ten zákon četla... ale je mi vlastně jedno, pes pod vlivem taky nechápu jako nutné vodítko... ale na druhou stranu vím, že mi to bude k prdu, právník mi nepomůže, když budu mít zastřeleného psa... nepomůže mi ani, že soud dojde k závěru, že byl zastřelen neoprávněně... ale netřeba šponovat atmosféru... jistě, mezi myslivci jsou někteří blbci, ale to jsou i mezi pejskaři. mně ještě nikdy nikdo zastřelením psa nevyhrožoval a slušnou domluvou lze dle mého dojít dál. a uplně upřímně, znám víc blbců pejskařů než blbců myslivců. často slyším, proč by se náš Alík nemohl proběhnout za zajícem/srnkou, stejně je nedohoní. pomohla by osvěta z myslivecké strany, co takový alík (a ikdyž je to ten den patnáctý alík) může zvěři způsobit. bydlím na Křivoklátsku... a kolem některých turistických cest je psích pokladů jak na pražském žižkově. těch psů je prostě moc.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Pes

Příspěvek od Serža »

imho když pes valí za páníčkem při podobné aktivitě, na nějaký kokotiny kolem, jako štvaní srn, olizování myslivců atd. nemá čas ani náladu
soudím tedy podle psů co znám (například kamarád měl takovýho geniálního traildoga)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Pes

Příspěvek od skagerak »

Jen takové dotazy trochu mimo dosavadní téma :
Kolik tak je schopen uplavat "průměrný pes" ?

Máte někdo zkušenost s plavací vestou pro psa ?
je to k něčemu dobré ?
U mne by bylo uvažovaným účelem zvýšit psovi (který plave rád) dosah, resp, aby nenastal problém, kdyby ho opustily síly...
Elishka
Příspěvky: 75
Registrován: 17.12.2015 12:03
Pohlaví: žena
Bydliště: střední Čechy

Re: Pes

Příspěvek od Elishka »

záleží na spoustě věcí...

na velikosti psa, na tom, jestli je to pes plavací (má blány, takže plave rychleji), na trénovanosti, znám psy, co uplavou kilometry i psy, co jdou ke dnu rovnou... hodně dělá technika plavání a ta se dá natrénovat... jeden z mých psů třeba plaval a u toho jakoby lapal vodu... vážil 60 kg, takže z vody bych ho tahala těžko, kdyby se blbě nadechl, takže s tím jsem žádné dálkové plavby nepořádala. jiný pes plaval rád a hodně... s tou jsme nějaké rybníky křížily přes vodu... u nějaké větší dálky bych sebou táhla nějakou záchrannou pomůcky, na co psa zavěsit, kdyby bylo třeba, nějaký plovák asi.

vestičky nemám moc ráda jako pomůcku na plavání, mění to psovi těžiště, takže je pak ve vodě neefektivní... něco jiného je na lodi, kdyby pes vypadl, vyskočil třeba na jezu, tam vestička odvede svou práci. i když když to zkoumám teď, doba pokročila, některé vesty vypadají jako opravdu plavací, nejen záchranné.

a důležité je, psa naučit ve vodě poslouchat. je to jiné, někdy na souši ovladatelní psy ve vodě neposlouchají. hodí se povely ke mně, vypadni (plav kamkoliv jinam, než ke mně :D) a stranové povely
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Pes

Příspěvek od skagerak »

Děkuji za reakci
Pes je do 30 kg(spíše štíhlejší), takže asi míň) amstaf, na suchu poslusny . Vesta nebyla myšlena jako záchraná pomúcka na loď, ale na plavání. Bylo by fajn,kdyby zvlàdl, stovky metru až 1a kousek km, podél břehu, ale nechceme ho přetěžovat/ohrožovat...
(Text na mobilu tak omluvte prosim chyby)
Uživatelský avatar
sroub
Příspěvky: 263
Registrován: 05.08.2012 10:42
Bydliště: Poblíž Kladna

Re: Pes

Příspěvek od sroub »

sauerkraut píše:CVcko je do bytu v pohode. Pokud mate 8-10 hodin denne na venceni.

CVcko do bytu a k tomu normalni prace a normalni spanek - to uz je asi dost nerealne.

Tenhle clovek to zvlada: http://www.weblog.rider.cz/categories/3-vlci , ale nema uplne normalni praci.
Toho člověka náhodou znám, jestli chceš nasbírat zkušenosti u něj, ale je kapku střelenej, stejně jako většina ostatních, co maj čsv, včetně mě.
Proto si myslim že by k nám Serža docela zapadnul :D
Non multi, sed multa
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Pes

Příspěvek od Serža »

nakonec po zvážení pro a proti se pokusím o sharing psa s nějakou babčou ze sousedství, je jich tu se psy několik, některé mají i relativně pohyblivá plemena a ne úplně staré kusy = když nabídnu, že jí ho večer vyvenčím, bude happy babča, že má vyvenčeno, pes, že se proběhl a já, že jsem měl parťáka....
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
TomSmith
Příspěvky: 1274
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Pes

Příspěvek od TomSmith »

:yes dobrý nápad. Takových co na "miláčka" nemají občas čas bude dost.
Navíc o prázdninách přibude lidí co potřebují psa někam upíchnout na dobu dovolené ... psí hotel je dooost drahý.
Elishka
Příspěvky: 75
Registrován: 17.12.2015 12:03
Pohlaví: žena
Bydliště: střední Čechy

Re: Pes

Příspěvek od Elishka »

babči ze sousedství budou nadšené :D :D :D zlepšíš fyzičku všem psům v okolí, psi budou nutit babči pak chodit kilometry, tím se zlepší zdravotní stav i dotčených dam... vlastně je to dost dobrý nápad, možná by se na to dala získat i dotace z EU :D :D ne vážně, skvělý nápad, je to super řešení.
venca_h
Příspěvky: 122
Registrován: 17.01.2014 13:02
Pohlaví: muž
Bydliště: Plzeň - sever

Re: Pes

Příspěvek od venca_h »

Nápad není špatný, jen s realizací bych počkal na vhodnější klimatické podmínky. Léto není pro podobné aktivity úplně ideální, obzvlášť pro netrénovaného jedince. Spíš než večer bych běhal brzo ráno, ke kilometrům které si zmiňoval se postupně propracovat. Záleží na tom co máš za výběr. Nekoukej na plemeno, ale na daného jedince. Utavit psa není zas tak velký problém. No dalo by se napsat hodně, říct ještě víc. V případě zájmu klidně sz.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Pes

Příspěvek od Rafael »

Nepoznám jestli to je dalmatin nebo nějaká doga, ale v každém případě to vypadá na energického, živého a určitě i "běhacího" psa.
Seržo?
So_I_am_Just_Sitting_Here_20180727140549331.jpg
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1175
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Pes

Příspěvek od Patrol »

miloučký štěňátko :D
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Pes

Příspěvek od Cep »

Je to IMHO doga. O dalmatinovi jsem slyšel, že to nejsou moc inteligentní psi... Nechtělo se mi tomu věřit, ale ten, který hovor o tom vyprovokoval, to prokázal.
Snažil se zepředu prokousnout pneumatiku autu. Jedoucímu. No, aspoň že měl rychlé reflexy.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Pes

Příspěvek od Rafael »

Dalmatiny jsem znal dva. Od sousedů. Matku a pak jejího syna.
Ta první byla mimořádně agresivní a zlá. I když jsem se s těmi sousedy navštěvoval měl jsem před ní vždy velký respekt. Ani pohladit se ode mě nikdy nenechala.
Naproti tomu její syn byl úplný ťunťa. Toho vždy, když přišli k nám zahnal náš kocour.
No holt, každý pes je jiný. I napříč rasami.
*
Jo, ti psi mají fact velmi dobré a rychlé reflexy.
Třeba ten můj jak jezdím po sadu s traktorkem s ním. Než se kolo otočí je schopen se do něj několikrát zakousnou.
Nebo se zakousnul do kola velkého Zetoru tak silně, že se s ním i několikrát přetočil. Ale pořád si svou bezpečnost ohlídal.
Podobné to bylo kdysi i s kombajnem. Během žní ho na poli napadl. Útočil nejen na kola, ale i na žací ústrojí. Byli jsme z toho, včetně toho kombajnéra, ten asi nejvíc, všichni v šoku.
Nebo poblíž mého sadu, cca 1km je velké hnízdiště jezevců a ti chodí v době zrání na ovoce. A já toho psíka v noci, pouštím na proběhnutí...
A vždy se ubránil. Samozřejmě, že útočník byl vždy on, chudák jezevec se pokaždé jen bránil.
Jen jednou, ale to mu žena dala náhubek, byl zraněn a skončili jsme s nějakým vážným zánětem na veterině.
*
Jinak jsem i zkoušel s tím mým rychlost postřehu, akce a reakce a prohrál jsem vždy v poměru 0:10. Takové psí hrátky..
(Jak se na něco těší, hlavně na jízdu autem, to on nějak vycítí...).
Šíleně po mě skáče, jemně mě chytá za ruce a tak.
Tak se mu "bráním" holí nebo nějakým klackem ve snaze klepnout ho po nějaké tlapce. Vždy uskočí a nikdy žádnou netrefím...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Odpovědět