SAS - příručka jak přežit

...aneb studijní materiály.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Centurion
VIP
Příspěvky: 671
Registrován: 01.04.2012 15:16

SAS - příručka jak přežit

Příspěvek od Centurion »

Byble přežití kterou by měl vlastnit každy kdo se věnuje bushcraftu, survivalismu, trampingu a všeho podobného.
Tady je el. podoba http://ulozto.cz/Odkaz odstraněn. ale doporučiji si pořidit original knihu. Určitě v ní najdete mnoho důležitých informací. Je tam vše od přežití jaderného výbuchu až po výrobu obuvi, proto ji mám ve vodotěsném obalu i jako součast evakuačního zavazadla.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: SAS - příručka jak přežit

Příspěvek od sigmark »

jsem na tom stejne. Loftyho kniha neni moc velka takze se v baglu ztrati, a tenhle typek ma vetsinu veci ozkousenych natvrdo. je lepsi mit takovou prirucku po ruce nez zjistit ze jsem neco zapomnel :-)
siegfried
VIP
Příspěvky: 177
Registrován: 07.12.2011 12:35

Re: SAS - příručka jak přežit

Příspěvek od siegfried »

Mam ji, je to mala, ale tlusta a tezka knizka. Je nabita informacema, ale z velky casti pro beznyho stredoevropana jsou to spis zajimavosti (preziti nekde v Antarktide apod. - i kdyz se da argumentovat, ze treba muze clovek nekde spadnout letadlem, na dovoleny se ztratit apod.). Ale hezky se doplnuje s vic "stredoevropsky", ale taky vojensky-diverzantsky zamerenyma priruckama. Pokud se clovek nechce temhle vecem venovat nejak hodne dopodrobna, asi bych volil jinou knizku, kde bude vycuc zakladnich praktickych veci do naseho podnebi. Třeba: http://cs.scribd.com/doc/55087042/M%C3% ... neu%C4%8Di (i když je to "diverzantsky" zaměřený, ale to si člověk může odfiltrovat)
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: SAS - příručka jak přežit

Příspěvek od sigmark »

z jakekoli znalosti muzes vybrat neco dobreho. iglu se da postavit v zime i tady, jak se vyprostit z pisecne duny se muze hodit i tady. urcite, knihu by bylo mozno specializovat na urcite podnebne pasmo, ale to cilem knihy nebylo. vzhledem k pusobnosti SAS je zamer JLW zrejmy. at pojedes kamkoli, mas s sebou dobrou knihu plnou dobrych rad.
tom.a.s
Příspěvky: 2
Registrován: 30.11.2014 14:15
Pohlaví: muž

Re: SAS - příručka jak přežit

Příspěvek od tom.a.s »

Stáhl jsem si výše odkazovanou verzi z Ulož.to a provedl jsem menší úpravy. Pozadí jsem vybělil, takže příručku lze vytisknout, projel jsem to taky OCR, takže lze vyhledávat (v rámci možností).
Stáhnout NElze.

Příručka je možná až moc obsáhlá, proto jsem si koupil xxx. Obsahuje podle mě téměř stejné rady a informace, jen je zaměřena pro "normálnější podmínky".

Tak nevím, je to spammer nebo jen trouba? Fab
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: SAS - příručka jak přežit

Příspěvek od sigmark »

nesdilej ilegalni obsah!
Uživatelský avatar
micheldecoucy
Příspěvky: 186
Registrován: 14.11.2014 1:24
Pohlaví: muž
Bydliště: <censored>

Re: SAS - příručka jak přežit

Příspěvek od micheldecoucy »

siegfried píše:Ale hezky se doplnuje s vic "stredoevropsky", ale taky vojensky-diverzantsky zamerenyma priruckama.
Taky ji mam a prave by me zajimaly ty vic stredoevropsky zamereny prirucky. "Co se v survivalu neuci" uz mam. :)
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: SAS - příručka jak přežit

Příspěvek od kregan »

Pak se poohlídnout po něčem od českých autorů. Chybou určitě nebude F.A.Elstner (starší knihy) nebo Pavlíček (novodobé knihy). Akorát je to čistý přežití v přírodě tzn. bez taktiky boje.
Odpovědět