Mýty a omyly v survivalu aneb Co se v survivalu neučí

...aneb studijní materiály.
Odpovědět

Má (musí!) Milli vydat svůj epos knižně?

Ano
167
83%
Ne
34
17%
 
Celkem hlasů: 201
JOBU
Příspěvky: 1796
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Mýty a omyly v survivalu aneb Co se v survivalu neučí

Příspěvek od JOBU »

A čo sa ti tam konkrétne nezdá?
tomec
Příspěvky: 7
Registrován: 20.01.2019 8:37

Re: Mýty a omyly v survivalu aneb Co se v survivalu neučí

Příspěvek od tomec »

len som chcel vediet ci ma/mal autor preukaz pyrotechnika nejakej skupiny.mozem sa spytat,nie? som rad ked viem o autoroch podobnych veci nejake info.aspon potom clovek vie ako sa ma na pisane info pozerat.je mi jasne ze nemoze byt jeden clovek odbornik na vsetky temy/zdravoveda,prezitie,zbrane,niecnie a pod./
inak ako som pisal v ziadnom pripadne tu pracu nezavrhujem,skor naopak.toto by mal vediet kazdy obcan a ked nie aspon minimalne vojak,ci uz aktivny alebo v zalohe.nie sme krajiny ktore sa dokazu aspon podla mna dlhodobo ubranit vacsiemu protivnikovi a takyto styl boja mi pride skor praktickejsi pre to malo ludi co je k dispozicii.
JOBU
Příspěvky: 1796
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Mýty a omyly v survivalu aneb Co se v survivalu neučí

Příspěvek od JOBU »

Ohľadom ničenia,je to v podstate len prepisana časť vojenskeho predpisu Žen 2-6 a či je pyrotechnik (resp. bol) sa tam dá vyčítať.To že niekto napíše knihu s väčším tematickým rozsahom,ešte neznamená že to má všetko zo svojej hlavy.Kopu pasáží,článkov,obrázkov a grafov má len jednoducho prekopirovaných z inej literatúry.A to aj s chybami,plus niektoré nápady a postupy tam,rovno povedané,tiež stoja za hovno.
A k tvojej otázke ohľadom oprávnenia,človek,ktorý má platné papiere na oprávnenia ohľadom ničenia a pyrotechniky,pri troške zdravého rozumu a pudu sebazáchovy takéto informácie a postupy medzi verejnosť púšťať nikdy nebude.Ani v krčme pri pive,nieto ešte do knihy. ;)
tomec
Příspěvky: 7
Registrován: 20.01.2019 8:37

Re: Mýty a omyly v survivalu aneb Co se v survivalu neučí

Příspěvek od tomec »

islo mi o to ze ked nie je pyrotechnik alebo teda nema autor adekvatne vzdelanie tak chapem obsahu tej temy,ako pises je to v podstate iba opisane z viacerych zdrojov.ak ale ma preukaz pyrotechnika ako je tam pisane/preto som chcel vediet ci je to pravda alebo nie/tak by ho mal vratit lebo ak niekto napise ze imitacna pyrotechnika,konkretne vybusky su plnene trhavinou tak neviem ci to mysli vazne alebo o vybusninach nic realne nevie.
samozrejme takato praca da kopec prace ale ked nie som odbornik na vsetko tak by bolo fajn dat aspon precitat niektore kapitoly ludom ktory sa tomu rozumeju.ako som pisal nikto nie je odbornik na vsetko,aj v armade su instruktory na rozne specializacie ale ked clovek v nejakej teme najde uplnu blbost tak potom nevie ci moze verit informacia aj v ostanych.
a neviem preco by nemal pustat von veci ohladom nicenia.predpisy na toto tema su normalne dostupne/aj spominana2-6/ alebo prirucky pre strelmajstrov.
tomec
Příspěvky: 7
Registrován: 20.01.2019 8:37

Re: Mýty a omyly v survivalu aneb Co se v survivalu neučí

Příspěvek od tomec »

napriklad aj koment pod touto fotkou.neviem ci je tam autor alebo je to z netu ale potesilo by ma keby to autor pripadne aspon tu trocha viac rozpisal lebo z toho co je tam napisane moc mudry nie som.a vzdy sa rad dozviem nieco nove.
Přílohy
obrazok.jpg
JOBU
Příspěvky: 1796
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Mýty a omyly v survivalu aneb Co se v survivalu neučí

Příspěvek od JOBU »

Urobil rozbušku,do nej pichol epio a toto všetko do dynamolu.Čistý amaterizmus,normálny pyrotechnik takúto kokotinu nebude pre ukážku robiť,a ani publikovať.A už vonkoncom sa nebudem vyjadrovať k teorii,že výbušniny zoženiete od známeho pyrotechnika,alebo strelmajstra.To už hraničí s návodom na trestný čin.
Ak budeš mať sám takéto papiere,tak to pochopíš.A del2-6 som tak nejak na nete voľne k stiahnutiu tiež nenašiel.A preto takéto internetové "odborné" debaty a aj články beriem s vysokým nadhľadom a len sa z toho smejem.Ako som už spomenul nedávno vo vedľajšej téme,odborníkov,čo vyrábali niečo zaručene bezpečné,jednoduché a funkčné niekde podľa netu a kvázi príručiek pre partizánov,diverzantov a neviem ešte koho,bolo už kopu.Na kriminalisticko-exp.ústave by vám o nich mohli rozprávať dlho. :lol:
tomec
Příspěvky: 7
Registrován: 20.01.2019 8:37

Re: Mýty a omyly v survivalu aneb Co se v survivalu neučí

Příspěvek od tomec »

jaj tak.akoze nejaka zazehova rozbuska a do nej EPIO aby to bolo na elektriku? to skutocne uz zlozitejsie neslo.a ja som stale rozmyslal na co tam to EPIO je spominane.
tie trhaviny na predaj.tiez mi to prislo trocha usmevne.akoze je na tom kus pravdy ze sa to da ale neviem kto to bude riskovat.to za to naozaj nestoji.mi to prislo ako keby predavali usetrenu naftu.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3465
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Mýty a omyly v survivalu aneb Co se v survivalu neučí

Příspěvek od Hohepa »

Teda vy dva jste se hledali..
Přečtěte si toto vlákno od začátku.

Milli kdysi před dávnými časy sepsal to to dílko čistě pro potěchu úzkého kruhu přátel , posléze před lety ( konkrétně 2012 ) sem dal odkaz UAZ469.
Autor před časem, tenkrát pro pár úchylu rozpadlíků, po to toužících, poskytl aktualizovanou verzi ,
která,
jak je psáno o pár příspěvků výše,
je asi již nedostupná.

Tenkrát byl rozpad.cz opravdu jen úzký okruh aktivních diskutérů , rozpad společnosti a následné postapo nebylo tak cool ba naopak a členové byli obecně považováni za úchyly zralé do Bohnic.
Nelezl sem každý metrosexuál co chce být IN , což se po Eijafjatlajakul a migranské krizi změnilo.
Tahle módní vlna dostala i název Dízlpunk a má i vlastní Larpfesťáky a to i v ČR.

I když se autor , jak uvádíte, dopustil asi (nejsem odborník) omylů v úzce odborných oblastech, při vyvracení velkých omylů co se týká survivalu v oblasti ČR, jeho dílko ( čím se pochlubíte Vy, krom kritiky ? ) bylo soukromý amatérský počin pro úzký omezený okruh, přesto u nás ojedinělé a informačně osvěžující a ojedinělé.

IMHO Dílo , vycházelo z tradic ČSLA a jak se má chovat průzkumník na NAŠEM území OBSAZENÉM cizím vojskem .
V tomto ohledu je přirovnání vykšeftování dynamitu se střelmistrem z lomu k nabádání k trestnému činu rána pod pás :ne :devil


Milli za mě máš pořád :yes
tomec
Příspěvky: 7
Registrován: 20.01.2019 8:37

Re: Mýty a omyly v survivalu aneb Co se v survivalu neučí

Příspěvek od tomec »

dakujem,cakal som kedy budem napomenuty ze som ukazal na chyby v texe niekoho kamarata.
ako som pisal celok ako taky sa mi pacil.aj tema,myslim ze to bolo zatial prvi a jediny krat/okrem chlibka ktory to ale nemal takto komplexne/ kedy sa prebera tema prezitia ale z druhej strany-prezitie dobrovolne a nie niekde som stroskotal a chcem sa dostat co najrychlejsie naspat.za to klobuk dole pred autorom.
ale nikto ma nepresvedci ze kapitola o trhani je ok.myslim ze toto je vec kde by to malo byt riesene presne nakolko tam nie je moc priestoru na chybu a ako som pisal ked niekto napise ze ma na tuto odbornost papiere a potom napise ze vybusky su plnene trhavinou tak sorry aj napriek skutocne dobrej praci toto sa neda ospravedlnovat prisepvkom ze ked sa mi to nepaci mam to napisat lepsie a nie iba kritizovat.ano priznam sa sam by som to nenaspisal ale zasa sa nehram na odbornika v kazdom obore z tej prace.verim tomu,alebo snad dufam ze iba podla tohoto sa nikto nebude snazit pracovat s vybusninami ale ide o nejaku tu profesionalnu uroven.keby autor napisal ze o tom nic neviem a je to iba kompilacia veci z netu nepoviem nic.ak da niekto nepresnost na temu zalozenia ohna,ok nic sa nedeje.mozno ohen podla toho nezalozi alebo s tazkostami ale pri pyro sa moze stat nieco horsie.
skoda chcel som troch pokecat o tomto diele lebo ma velmi zaujalo a par tem som chcel prebrat hlbsie,alebo poznat ina nazor na ne ako moj ale vidim ze radsej nie.
treba teda dat do pravidiel ze sa tu musi iba pochlebovat a akekolvek poukazovanie na chyby,najma elitnych clenov je zakazane.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4499
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Mýty a omyly v survivalu aneb Co se v survivalu neučí

Příspěvek od Serža »

no, tebe tady nikdo nezná, ještě se nijak (kromě kritiky v tomhle vlákně) neprezentoval, takže vlastně nikdo neví, co jsi zač, jestli ve všem nelžeš a jestli nejsi nastrčený provokatér...takže podle toho k tobě a tvým příspěvkům konkrétně já budu přistupovat...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Mýty a omyly v survivalu aneb Co se v survivalu neučí

Příspěvek od Václaf »

S Millim jsem se setkal dvakrát osobně a samozřejmě nevím,jestli je odborník na výbušniny,ale na to ostatní ano. :hand
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Mýty a omyly v survivalu aneb Co se v survivalu neučí

Příspěvek od kregan »

Ta kapitola o výbušninách je nejmíň povedená a myslím, že Milli některé informace záměrně vynechal. Osobně bych radši buď kapitolu podobnější, prakticky zaměřenou (což by ale mohlo být v rozporu se zákonem) nebo ji úplně vynechat. Hodně informací z té příručky je dneska už překonaných ani to ale nesnižuje informační přínos. Zejména to množství odkazů a prokliků na podrobnosti.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Mýty a omyly v survivalu aneb Co se v survivalu neučí

Příspěvek od Rafael »

Kdo chce psa bít, hůl si vždy najde!
Tak už mu ty "trhavinové výbušky" odpusť. Podle mě je to celkem nepodstatná věc nebo jen překlep. A taky neznám armádní arzenál. Třeba něco takového bylo.
*
Co se týká získávání vs. výroby brizantních nitrovaných výbušnin má svatou pravdu. Nevím jak dnes, ale kdysi v okolí OKD vůbec nebyl problém sehnat průmyslovou trhavinu. Určitě to bylo jednodušší než si ji vyrobit doma.
(Střelmistři byli většinou starší vysloužilí unavení mazáci a nálože jim ze skladu na místa odstřelů nosili mladí. Podotýkám nálože, rozbušky nedali z ruky!!! Jejich práce pak spočívala jen v tom, že do náloží napíchali rozbušky, natáhli dráty a odpálili to.
A kolik náloží se skutečně spotřebovalo nešlo přesně zkontrolovat. Ty nálože bez rozbušky byly absolutně bezcenné a když to trochu přeženu, dalo by se s nimi "topit v kamnech". Ale na dole jsem nikdy nebyl, znám to jen z vyprávění okolí. M.j. i mého otce).
*
Myslím, že Milli napsal maximum možného a tak nějak přijatelného .A pokud někoho zklamala absence přesných výrobních postupů tak tam má na ně pár odkazů. Trochu mi tam chybí zmínka o dílech českých výbušninářů, ale to je jen nepodstatná drobnost. Vážný zájemce si je najde a snad nečekal, že mu je Milli naservíruje v takovém díle jak na stříbrném podnose. Navíc jak psal, málokomu by to k něčemu bylo.
*
Milli, dík.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Milli
Příspěvky: 342
Registrován: 28.12.2011 22:52
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha, Znojmo

Re: Mýty a omyly v survivalu aneb Co se v survivalu neučí

Příspěvek od Milli »

Hezký večer Rozpadlíci,
děkuji vám za upozornění na nesrovnalosti. Kapitolu si znovu projdu a případné nesrovnalosti opravím.

Když jsem studoval na vojenské škole v Liptovském Mikuláši, tak jeden z vševojskových vyučovacích předmětů byla Ženijní příprava a jednou z podoblastí byly Trhací práce. Myslím, že tento předmět je v osnovách vojenských škol dodnes a bývalí i současní vojáci z povolání – Rozpadlíci mohou toto potvrdit a nebo také popřít. V trhacích pracích jsme se učili používat výbušniny. Trhali jsme sloupy (klády), ničili miny atd. potud k mojí kvalifikaci. Samozřejmě jsem později absolvoval nějaký ten doplňkový kurz v Martině.

Pokud jsem použil citace z vojenských předpisů je to přirozené, podle vojenských předpisů jsme se učili a byli jsme z učební látky přezkušováni. Pokud mi tedy některé vědomosti ulpěly v hlavě, viz citovaný předpis žen-2-6 nepovažuji to za výrazný handicap.

Pokud některý z Rozpadlíků v Mikuláši studoval, jistě se mu vybaví jméno podplukovník, později plukovník Rešl.

Ještě jednou děkuji za vaše podněty a přeji hezký večer
Život se neměří počtem nádechů a výdechů, ale počtem okamžiků, které nám braly dech.
Uživatelský avatar
sroub
Příspěvky: 261
Registrován: 05.08.2012 10:42
Bydliště: Poblíž Kladna

Re: Mýty a omyly v survivalu aneb Co se v survivalu neučí

Příspěvek od sroub »

tomec píše:jaj tak.akoze nejaka zazehova rozbuska a do nej EPIO aby to bolo na elektriku? to skutocne uz zlozitejsie neslo.a ja som stale rozmyslal na co tam to EPIO je spominane.....
Když se dělá elektricky rozněcovaná síť, vkládá se do rozbušky Ž, elektrický palník. Případně se dá kolem rozbušky 75g náložka TNT. Ovšem to je ideální případ, kdy máš všechno po ruce...
Nikdy sem osobně neviděl ani neslyšel že by EPIO dokázalo samotný odpálit plastik (natož abych to zkoušel), ale s přídavkem HTMD, pokud se ti nedostává jiných prostředků, bych se toho nebál....
Non multi, sed multa
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Mýty a omyly v survivalu aneb Co se v survivalu neučí

Příspěvek od Maric »

Nahoře v anketě se řeší knižní vydání, ale chybí tam cesta vytištění knihy pro malý okruh zájemců malonákladem. V dnešní době již ceny za tento tisk nejsou nijak přemrštěné, jen by sazba potřebovala mírné úpravy, aby tisk nestál majlant. K tomu bych mohl nabídnout své schopnosti, protože sazba a předtisková příprava je moje zaměstnání. Podoba takto vytištěné knihy by byl a v podstatě shodná s knihou SAS:Jak přežít, a konečná cena by se odvíjela podle počtu zájemců. Ale i ve velmi malém počtu výtisků by se dalo v pohodě dostat i pod 500 Kč za knihu.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3465
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Mýty a omyly v survivalu aneb Co se v survivalu neučí

Příspěvek od Hohepa »

Myslím, že v dnešní době se asi nenajde domácnost co nemá PC a tiskárnu .
Rozpadlík by měl umět si vytištěnou knihu sám sešít .
Pokud je na tolik šikovný , že néééé a nebo na to nemá čas v každém copy centru mu vypomohou kroužkovou vazbou.
Pokud ani na to nemá čas, život je otázkou priorit, tak ty Mýty vlastně nepotřebuje neb IMHO nebude mít ani čas si to přečíst - na to mu stačí i ta E-verze.

ALE HLAVNĚ O KNIŽNÍM VYDÁNÍ , BYŤ NÍZKO NÁKLADOVÉM, MŮŽE ROZHODNOUT POUZE A JENOM MILLI, jakožto autor !

.... a ani tak nevím proč, v poslední době mám pocit, při pročítání tohoto vlákna a nejnovějších příspěvků, že ten ti souhlas k vydání svého díla asi jen tak, mírnix týrnix, nedá .....
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Mýty a omyly v survivalu aneb Co se v survivalu neučí

Příspěvek od Maric »

Souhlas autora s vydáním považuji za samozřejmost, a ne každý touží mít doma homemade salátové vydání. Milliho počin by si zasloužil poněkud důstojnější zpracování.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1001
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Mýty a omyly v survivalu aneb Co se v survivalu neučí

Příspěvek od Hdm »

Ty seš ale z drahýho kraje.
U nás tisk oboustranně černobíle A4 = 0,60 Kč bez daně. Tj. asi 70 Kč za vytisknutí, řekněmě 100 Kč s DPH ať se to dobře počítá. Na internetu vazba do plátna 150-200 Kč (co jsem v rychlosti vyhledal). Celkem bych to viděl tak na 300 Kč za knihu s pěknou vazbou a 3 řádky na přední stranu zdarma.
Jinak souhlasím s Hohepou. Zkoušel jsem doma "na koleně" udělat pár svazků a bločků a není to nic co by se nedalo zvládnou a vypadá to pěkně.
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Mýty a omyly v survivalu aneb Co se v survivalu neučí

Příspěvek od vrbodol »

Já jsem lenoch stahovat za cenu kolem 300 klidně jednu vezmu. Mám to sice uložený ale papír je papír. Tak kdyby se toho někdo ujmul hlásim se.
Odpovědět