Mýty a omyly v survivalu aneb Co se v survivalu neučí

...aneb studijní materiály.
Odpovědět

Má (musí!) Milli vydat svůj epos knižně?

Ano
167
83%
Ne
34
17%
 
Celkem hlasů: 201
tygrsdrakem
VIP
Příspěvky: 579
Registrován: 01.06.2013 18:23

Re: Mýty a omyly v survivalu aneb Co se v survivalu neučí

Příspěvek od tygrsdrakem »

Milli: "Z mého pohledu považuji za optimální survivalovou zbraň větrovku s integrovanou
pumpou Crosman Airguns model 1377C..." A dá se tím něco ulovit? Aspoň teoreticky?
„Naši experti tam provedli pár vrtů, a zjistili, že je tam ohrožena demokracie."
Uživatelský avatar
Milli
Příspěvky: 342
Registrován: 28.12.2011 22:52
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha, Znojmo

Re: Mýty a omyly v survivalu aneb Co se v survivalu neučí

Příspěvek od Milli »

Dobrý večer Rozpadlíci, Tygře,
http://forum.gunshop.cz/odstrel-skudcu- ... 8-210.html

I prakticky. Poněkud větší rozptyl něž u pušky ale na 10m se dá pivní zátka zasáhnout 8 z 10, na 20m 5 z 10.
A to se s tím moc nemažu, reakční dobu od zjištění cíle do výstřelu mám do 10 sekund. Jak mířím déle je to spíš horší než lepší.

Hezký večer
Život se neměří počtem nádechů a výdechů, ale počtem okamžiků, které nám braly dech.
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1151
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Mýty a omyly v survivalu aneb Co se v survivalu neučí

Příspěvek od Alstratt »

K te knize: S nekteryma poznatkama nesouhlasim a to nejsem novacek ale mnoha leta praxe v oboru. Ale to je spis vec kazdeho, kazdemu vyhovuje neco jine a umi si poradit i s vecma co jiny zahodi s tim ze to je nepouzitelne. Trochu improvizace a jde to. Jinak kniha moc hezky napsana a pobavila, myslim ze Milli by mohl psat knihy jde mu to opravdu moc dobre. Kazdy bude zastavat neco ze je to jeho nejlepsi pritom to ve skutecnosti nejlepsi neni je to jen dotycneho nazor nic vic. Pokud bude vice casu a vzpomenu si pak klidne mohu vypsat jak to vidim ja a jiny lidi s kteryma se setkavam v tomto. PS. za cestinu se omlouvam nejsem puvodne z Ceske republiky. Diky za pochopeni ;)
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
abbadc
Příspěvky: 11
Registrován: 02.06.2016 12:17
Pohlaví: muž

Re: Mýty a omyly v survivalu aneb Co se v survivalu neučí

Příspěvek od abbadc »

Tak me nad tim debatovanim o stazeni DVD, ktere je pro mne z technickych duvodu nedostupne, napadlo, ze by nebylo spatne zde na Rozpadu, ci pripadne jinde vytvorit neco na zpusob PA wiki, kam by treba kazdy mohl prispet dle sve profese, zkusenosti... Treba by se to ujalo, a pokud by to bylo mimo forum, snad by to zaujalo i tu divou zver tam venku... :)
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 874
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Mýty a omyly v survivalu aneb Co se v survivalu neučí

Příspěvek od Count »

Wiki se tady resila uz pred rokem. Mrkni do vlakna o zlepseni. Nefungovalo by to.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
tygrsdrakem
VIP
Příspěvky: 579
Registrován: 01.06.2013 18:23

Re: Mýty a omyly v survivalu aneb Co se v survivalu neučí

Příspěvek od tygrsdrakem »

@abbadc: Ano vize PA wiki tu skutečně byla, nechytlo se to. Domnívám se, že je to dáno počtem rozpadlíků. Být wikipedistou je i v normálním světě trošku úchylka (ve smyslu pozitivní deviace) od normálu. Jinak řečeno, jen malé procento lidí to chce a má čas dělat. Tedy aby fungovala PA wiki, byla by podle mě nutná:
a) masivní rozpadlická komunita, ze které by i malé procento PA-wikipedistů dokázalo utvořit funkční tým
b) nějaká nová technologie/inovace v kolektivním uchovávání informací, která by přilákala větší procento z členů komunity; třeba něco na způsob všech těch aplikací, kde můžou lidi sdílet fotky / pisníčky /cokoliv a tím v podstatě spontánně vytvářet nějaký strukturovaný obsah.

Sorry za OT.

Milli, nemáš náhodou k tomu vybavení, o kterém se v knize mluví nějaký souhrnný přehled včetně hmotností?
„Naši experti tam provedli pár vrtů, a zjistili, že je tam ohrožena demokracie."
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Mýty a omyly v survivalu aneb Co se v survivalu neučí

Příspěvek od viktor »

k tomu Crosmanu..:-)) no vzdusu jsem nemel a tak proc to proste nezkusit. Takze jsem mileho Crosmana v razi 5,5mm objednal a rovnou i pazbu. Rovnou rikam ze z pistolove verze jsem z toho vubec nestilel, pouze z pazbou, ale i tak je to male a lehke. Na prvni pohled cekem plecharna,plastarna, proste mattel. Muska je lehce nakrivo. Miridla volba dioptr, klasika. Nic jsem netunil a po male zkousce jsem nechal diptr. Kazda zbran vyzaduje neco jako zabeh, jak zbran a i vy si na ni musite trosku zvyknout. Ted ma Crosman diky tomu ze ho taham na vandry proti trudomyslnosti vystrileno pres 1000 ran kolujici v malem kolektivu. Servis obcas namazan a prostiknut Konkorem 101.
Tak Mili nekeca. :D Tim i ti Mili chci podekovat za dobrej typ.
Nase obvykla zabava je strelba na plechovky ve vzdalenostech 20 - 50m. Obvyklej pocet pumpu je 5 az 7. Kdyz je to dal tak se jde i na tech maximalnich 10. Na neco tak maleho se vzhledem hracky neco fantastickeho. Z nejsitovejsima diabolama a s miridly co to ma, ( fakt celkem nic moc ) opada diabola 5,5 mm na 50m o cca 70cm s max rozptylem cca 150mm. ( 10 zdvihu ) , tj na 50m je velka pravdepodobnost zasazeni velke konzervy. Na 10m, zatka od petky neni velky problem.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Mýty a omyly v survivalu aneb Co se v survivalu neučí

Příspěvek od K4cer »

tygrsdrakem píše:... Milli, nemáš náhodou k tomu vybavení, o kterém se v knize mluví nějaký souhrnný přehled včetně hmotností?
K tý hmotnosti: podle Milliho doporučení (předtím sem žádnej BOB neměl, krom běžnýho turistickýho báglu) sem zakoupil 90ti litrovej Bergen. Kterej sem samozřejmě naplnil dovrchu, víceméně věcmi popsanými v příručce (i když je prafda, že mám tendenci dělat věci bombproof a mít veškerý myslitelný vybavení - dyš je někde psáno "můžete přibalit i sekyrku nebo lopatku" tak já mám určitě vobě - což může objem i hmotnost poněkud zkreslovat).
Přes monstrózní velikost báglu se mi do něj už nevešly zimní doplňky, vo místě na nějaký ulovený žrádlo nemluvě. K zavazadlu velikosti avie furgon byl ještě přikurtovanej spacák a karimáma, takže přes šedesátky futra sem prošel jen násilím. Komický situace vznikaly, pokud sem se chtěl v místnosti menší než 4x4m votočit, bylo to asi jako votáčet se s pohovkou na zádech. Celý bágl vážil tak kolem 30kg, plus samozřejmě voblečení a výstroj na sobě. Praktickým testem sem zjistil, že s tím dojdu na parkoviště, kde se definitivně rozplácnu jak beruška a nejede se nikam. Krom toho, z dálky to vypadalo jak pytel na traktor s nožičkama a neumím si představit se s tímhle dostat do autobusu, vo nenápadnosti rači nic říkat nebudu, trčel sem s tím jak kramle z gobelínu.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
Milli
Příspěvky: 342
Registrován: 28.12.2011 22:52
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha, Znojmo

Re: Mýty a omyly v survivalu aneb Co se v survivalu neučí

Příspěvek od Milli »

Ahoj Rozpadlíci,
nemám pevný seznam vybavení, to ani nejde. Balím vždy podle situace, kam jdu a co tam budu dělat. Když jdu ven jen na víkend nebo na vodu, tak si nějaký ten komfort dopřeji. Ale když jdeme ven na týden, nastupuje pragmatismus. Mám Bergena 110 litrů, a těch třicet kilo tam taky umím narvat. Ale když omezím vodu na tři litry a vezmu si sebou maximálně dvě kádéčka, tak jsem na dvaceti pěti kilech a to už jde.
V zimě lze vzít teplé oblečení na úkor vody, v létě beru víc vody a netahám se s oblečením.

Níže je seznam vybavení vojáka do pole z dob komančů. Podle něho si můžete udělat představu, co nosil voják z povolání v batohu / vaku.

VÝBAVA VOJÁKA Z POVOLÁNÍ DO POLE (Souprava V-1)

A - VÝSTROJ
- vak na výstroj 1 kus
- čepice s odznakem 1 kus
- blůza s hodnostním označením 1 kus
- kalhoty 1 kus
- kabát s hodnostním označením 1 kus
- boty 1 kus
- košile khaki 2 kusy
- tílko 2 kusy
- trenýrky 2 kusy
- ponožky letní 2 páry
- ručník 2 kusy
- kapesník 1 kus
- šle 1 kus
- služební pás s řemením 1 kus
- řemínek ustrojovací 2 kusy
- posuvka k opasku 2 kusy
- jídelní nádobí 1 souprava
- láhev polní 1 souprava

ZIMNÍ DOPLŇKY
- ušanka s odznakem 1 kus
- vložka do blůzy 1 kus
- vložka do kalhot 1 kus
- rukavice zimní 1 pár
- šála 1 kus
- spodky zimní 2 kusy
- ponožku zimní 2 páry

B - PROSTŘEDKY OSOBNÍ POTŘEBY
- prostředky osobní hygieny 1 souprava
- čisticí prostředky na obuv a oděv 1 souprava
- prací prostředky 1 souprava
- jídelní příbor 1 souprava
- tepláková souprava 1 souprava
- tenisky 1 pár
- vázanka 1 kus
- kapesní svítilna 1 kus

C - PROSTŘEDKY PCHOJ
- maska + plášť JP-75 + brašna 1 souprava
- ochranné přezůvky a rukavice 1 pár
- krystalový dozimetr DK-70 1 kus
- odmořovací souprava UOS-1 1 souprava
- kapesní obvaz 1 kus
- IPB-80 1 souprava
- GAI 1 souprava
- Dikacit 1 balení
- Cistamin 1 balení

D - VÝZBROJ
- pistole s příslušenstvím 1 kus
- náboj ostrý 36 kusů

Vybavení, o kterém píšu v knížce, berte jen jako seznam toho, co by se vám mohlo hodit. Kdybyste chtěli vše, co je tam popsáno tahat na zádech, tak umřete po deseti kilometrech pochodu. Sám jsem zkusmo naložil batoh na třicet pět kilo a testnut, co to se mnou udělá. Došel jsem ze Znojma na Výrovickou přehradu (u Plavče) a tam odpadl. Naštěstí zátěží navíc bylo 18 půllitrových plechovek piva. Takže jsme se vyškrábali na Lapikus, tam do rána pivo vypili a s "odlehčeným" batohem jsem pak během týdne bez problému našlapal přes 100 kilometrů.

Chce to prostě vzít si jen tolik, co unesu a s co nejvyšší užitnou hodnotou.

Hezký den
Život se neměří počtem nádechů a výdechů, ale počtem okamžiků, které nám braly dech.
mgg
Příspěvky: 2
Registrován: 10.03.2013 19:55

Re: Mýty a omyly v survivalu aneb Co se v survivalu neučí

Příspěvek od mgg »

Ahoj, knihu jsem si přečetl a nemám co vytknout. Velké díky Milli.
Marcos
Příspěvky: 9
Registrován: 14.05.2017 10:34

Re: Mýty a omyly v survivalu aneb Co se v survivalu neučí

Příspěvek od Marcos »

ahojte, kde by som si vedel stiahnuť aktualizovanú verziu? kľudne aj za poplatok (autorovi :) ).
Uživatelský avatar
Milli
Příspěvky: 342
Registrován: 28.12.2011 22:52
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha, Znojmo

Re: Mýty a omyly v survivalu aneb Co se v survivalu neučí

Příspěvek od Milli »

Zdravím Rozpadlíci,
Jsem venku v Podyjí. Ozvu se v týdnu a pořešíme to. SZ.
Přeji všem hezký víkend
Život se neměří počtem nádechů a výdechů, ale počtem okamžiků, které nám braly dech.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4500
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Mýty a omyly v survivalu aneb Co se v survivalu neučí

Příspěvek od Serža »

podle toho komunistickýho seznamu voják bez kravaty asi nebyl bojeschopnej :-)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Kivan
Příspěvky: 109
Registrován: 20.10.2016 19:28

Re: Mýty a omyly v survivalu aneb Co se v survivalu neučí

Příspěvek od Kivan »

Serža píše:podle toho komunistickýho seznamu voják bez kravaty asi nebyl bojeschopnej :-)
Já jsem nikdy nepochopil, proč jsem musel sebou nosit zimní doplňky v létě, asi kvůli větší váze velké polní.
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 493
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Mýty a omyly v survivalu aneb Co se v survivalu neučí

Příspěvek od Nightmare »

Kivan: až půjde na Rusa :-D
Allforsurvival
Příspěvky: 37
Registrován: 31.07.2017 21:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Turnov

Re: Mýty a omyly v survivalu aneb Co se v survivalu neučí

Příspěvek od Allforsurvival »

To Milli :rock , Musim rici super pocteni, zkusenosti a rady :yes. Clovek potom zacne nahlížet na nektere věci jinak, nez jen teoreticky, ale i z pohledu praxe, Která je asi ta nejlepší..

Jsem rad, ze jsem na tohle cteni narazil, jako novacek jsem zase ponaucenej a nahlcenej novejma informacema..
Tair0
Příspěvky: 4
Registrován: 05.09.2017 12:46
Pohlaví: muž

Re: Mýty a omyly v survivalu aneb Co se v survivalu neučí

Příspěvek od Tair0 »

Ahoj, mohol by mi prosím niekto poslať odkaz na aktuálnu verziu knihy ? Posledný odkaz som našiel na 2. strane od Gabcika no ten už nefunguje.

Vďaka :)
Fiiik
Příspěvky: 1
Registrován: 12.10.2017 8:39
Pohlaví: muž
Bydliště: Turnov

Re: Mýty a omyly v survivalu aneb Co se v survivalu neučí

Příspěvek od Fiiik »

Ahoj, zdravím zdejší rozpadlíky. Taky bych chtěl poprosit o zaslaní aktuálního odkazu na knihu. Děkuji
Uživatelský avatar
diego
Příspěvky: 51
Registrován: 30.08.2013 19:41
Pohlaví: muž
Bydliště: Žamberk
Kontaktovat uživatele:

Re: Mýty a omyly v survivalu aneb Co se v survivalu neučí

Příspěvek od diego »

Ahoj. Chtěl bych poprosit jestli by byl odkaz na aktuální verzi knížky. Díky ;)
tomec
Příspěvky: 7
Registrován: 20.01.2019 8:37

Re: Mýty a omyly v survivalu aneb Co se v survivalu neučí

Příspěvek od tomec »

super,konecne som sa dozvedel nieco o autorovi a aj pozadi o vydani tohoto diela.
uz pred casom sa mi dopstalo toto zaujimave dielo do ruk a velmi ma zaujimalo kto je autorom a preco to napisal.neviem ktoru verziu vlastnim ale je to zaujimave citanie az teda na kapitolu o niceni.chcel by som sa autora spytat ci je skutocne pyrotechnik,respektive ci ma naozaj prislusne opravnenia?
Odpovědět