K. Andrlík - Základy chemické výroby

...aneb studijní materiály.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: K. Andrlík - Základy chemické výroby

Příspěvek od Rafael »

A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
s.dowman
Příspěvky: 18
Registrován: 25.01.2024 19:49
Pohlaví: i černoch by záviděl
Bydliště: Bunkr

Re: K. Andrlík - Základy chemické výroby

Příspěvek od s.dowman »

Kdysi jsem na to narazil, nepouzivam. Zdroj neni kompatibilni s mymi pozadavky. Nerad travim zivot oklikavanim jednotlivych souboru, je tam malo knih ke stazeni v el. podobe a na nejaky extra skvost v papirove podobe jsem tam nenarazil.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: K. Andrlík - Základy chemické výroby

Příspěvek od Rafael »

To je obchůdek a knih v pdf z nejrůznějších oborů je tam přece hafo.
Mimochodem některé i ode mě. Likérnictví apod.
Akorát p Kania je musel hodně upravit nebo udělat sám.
Já bych to tak nedokázal :(
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Majkl Night
Příspěvky: 328
Registrován: 08.02.2013 23:26
Pohlaví: muž
Bydliště: JN89HF

Re: K. Andrlík - Základy chemické výroby

Příspěvek od Majkl Night »

Pokud ji ještě někdo náhodou doma nemáte, tak se na pdf vykašlete, na internetových antikvariátech je k sehnání za 200 Kč.... :rock
https://www.trhknih.cz/kniha/fuzu9kiy9
https://www.trhknih.cz/kniha/2kycxuaaj9

Majkl
Volí si stezku chodec, nebo stezka chodce?
Joe Azbest
Příspěvky: 918
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: K. Andrlík - Základy chemické výroby

Příspěvek od Joe Azbest »

s.dowman píše: 25.01.2024 20:37 Neznate nahodou podobnou knihu s jeste primitivnejsimi pozadavky na pouzite technologie?
Knihu sice ne, ale v tomto archivu blogu doktora Kubáče se dá najít pár dobrých návodů např. na výrobu černého střelného prachu z dostupných surovin v PA době. On celý ten web stojí za přečtení.
http://kubac.jecool.net/petr-kubac.blog ... lence.html
s.dowman
Příspěvky: 18
Registrován: 25.01.2024 19:49
Pohlaví: i černoch by záviděl
Bydliště: Bunkr

Re: K. Andrlík - Základy chemické výroby

Příspěvek od s.dowman »

Majkl Night píše: 30.01.2024 21:03 Pokud ji ještě někdo náhodou doma nemáte, tak se na pdf vykašlete, na internetových antikvariátech je k sehnání za 200 Kč.... :rock
Jenze pak si ji musim zdigitalizovat sam a to je nepohodlne, protoze mam jen vysokorychlostni skener s podavacem do A3+ s OCR a ten knihy neumi. Musel bych je rozsekat na jednotlive listy (znicit) a to je skoda. Libovolny hotovy sken se prevede na text rychleji. To uz rovnou zaplatit nejake Indy at mi to zdigitalizuji :devil

Ruzne rucni foceni, robota na otaceni stranek s kamerou, meotar a podobne uchylarny zavrhuji, Indove jsou ekonomictejsi reseni :-)
s.dowman
Příspěvky: 18
Registrován: 25.01.2024 19:49
Pohlaví: i černoch by záviděl
Bydliště: Bunkr

Re: K. Andrlík - Základy chemické výroby

Příspěvek od s.dowman »

Joe Azbest píše: 31.01.2024 3:57 Knihu sice ne, ale v tomto archivu blogu doktora Kubáče se dá najít pár dobrých návodů např. na výrobu černého střelného prachu z dostupných surovin v PA době. On celý ten web stojí za přečtení.
Diky, Kubace znam a ta vyroba prachu mi prijde jako noseni drivi do lesa. Hodne namahy a minimalni uzitek. Sice uz pocita s alternativou za zakladni suroviny (popel), ale celkove nic moc.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: K. Andrlík - Základy chemické výroby

Příspěvek od Rafael »

No, jasně, že to při malé laboratorní výrobě v PA době nebude dávat vůbec žádný smysl.

Chce to stavební míchačku, kotel aspoň typu Brutar na vaření apod...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Odpovědět