Houby - Určování podle 3 znaků (Gerhardt, Ewald)

...aneb studijní materiály.
Odpovědět
Reiser
Rozpadlík
Příspěvky: 422
Registrován: 03.04.2012 11:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno

Houby - Určování podle 3 znaků (Gerhardt, Ewald)

Příspěvek od Reiser »

Narazil jsem na poměrně zajímavou knížku. Houby - Určování podle 3 znaků (Gerhardt, Ewald), nakladatelství REBO Productions. Rozumný i když ne tak úplně kapesní formát (19 x 10 x 1.8 cm), 239 stran, kvalitní papír i fotografie i poměrně detailní popis. Celá kniha je ještě v poměrně pevném PVC obalu, což určitě prodlouží životnost.

Cena byla 249 CZK (Barvič a Novotný) ale na internetu jsem ji viděl i za 201 CZK.
01.jpg
01.jpg (14.58 KiB) Zobrazeno 4648 x
02.jpg
03.jpg
majsner
Příspěvky: 246
Registrován: 14.01.2011 18:17
Bydliště: Sudetenland

Re: Houby - Určování podle 3 znaků (Gerhardt, Ewald)

Příspěvek od majsner »

Tady jí mají za 184 CZK. Zrovna jsem ji objednal.
Doufám, že to nebude bráno jako reklama. :angel
majsner
Příspěvky: 246
Registrován: 14.01.2011 18:17
Bydliště: Sudetenland

Re: Houby - Určování podle 3 znaků (Gerhardt, Ewald)

Příspěvek od majsner »

Tak kniha přišla, zběžně jsem to prolétl a dal zkouknout tátovi, celoživotnímu houbaři a znalci hub. Pro běžného houbaře je to prý zbytečně podrobné a odborné, což nevím, jestli není spíš pozitivní informace (rozpadlík není běžný houbař, co sbírá jen pár houbařsky nejcennějších druhů, ale potřebuje sežrat všechno, co sežrat jde a spolehlivě to poznat).

Líbí se mi např. to, že u jedovatých hub popisují konkrétní příznaky otravy a "statistickou jednovatost" (=jak pravděpodobné je, že na to umřu, příp. jestli se jenom pobleju a poseru a budu fit apod.). U některých jednovatých hub popisují i konkrétní jedy, které obsahují a kde a jak v těle působí.

V knize není popsáno jakékoliv zpracování ani využití hub (kromě obecné zmínky v úvodu a pak popisu u konkrétní houby, že je vhodná ke smažení, k sušení apod.).
Odpovědět