Brožura Potravinová soběstačnost

...aneb studijní materiály.
Odpovědět
Dáda
VIP
Příspěvky: 98
Registrován: 13.04.2012 22:42

Brožura Potravinová soběstačnost

Příspěvek od Dáda »

Na konci roku 2014 vydalo nakladatelství Permakultura (CS) v nákladu 1000 výtisků brožuru Potravinová soběstačnost - Sytící plodiny - Jak se uživit bez dřiny. Brožura je dílem kolektivu našich domácích autorů, kteří se zabývají permakulturou, efektivním a ekologickým zemědělstvím a zahrádkařením. Na rozdíl od bezbřehého optimismu zahraničních autorů poskytujících univerzální rady pro všechny oblasti zeměkoule podávají autoři brožury srozumitelné návody jak je třeba recepty z "biblí permakultury" modifikovat v domácích podmínkách. Otevřeně také hovoří o svých nezdarech a hledáních úspěšných řešení. Brožura obsahuje 16 tematicky samostatných kapitol o pěstování plodin - např. kukuřice odrůdy Malované hory, tykví, topinambur a dalších plodin, které mohou nahradit brambory, o bezorebném pěstování obilí. Do kapitoly s názvem Můžeme se živit žaludy a bukvicemi? jsou zahrnuty zkušenosti a pracovní výsledky rozpadlice a sponzorky Rozpadu Ivany. U některých kapitol jsou uvedeny adresy webových stránek, na nichž autoři publikují. V této souvislosti si dovoluji vyjádřit názor, že hodnotu brožury poněkud snižuje skutečnost, že 3 kapitoly z pera Marka Kvapila jsou už delší dobu uvedeny na jeho webových stránkách.
Brožura má 90 stran a nejlevněji se dá sehnat přímo v nakladatelství za cenu 100,- Kč na e-mailové adrese
obchod@permakulturacs.cz
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Brožura Potravinová soběstačnost

Příspěvek od Ivana »

Dáda píše:....kapitoly z pera Marka Kvapila jsou už delší dobu uvedeny na jeho webových stránkách.
Moje zkušenosti taky.
Dáda
VIP
Příspěvky: 98
Registrován: 13.04.2012 22:42

Re: Brožura Potravinová soběstačnost

Příspěvek od Dáda »

Nevšiml jsem si. Na vašich webech mě spíš zaujala masivní rekonstrukce domu. Prováděli jste sami, nebo firma?
Odpovědět