Záškodník

...aneb studijní materiály.
karel22
Příspěvky: 97
Registrován: 19.02.2011 15:13
Pohlaví: muž
Bydliště: Olomouc

Záškodník

Příspěvek od karel22 »

Dovolím si tady dát dva odkazy na knížky p.Chlíbka.
Je to takové prázdninové čtení, i když....

http://www.uloz.to/5813018/chlibek-zaskodnik-pdf a http://www.ulozto.sk/5827201/chlibek-vlkodlak-pdf
GloryToSunTsu
Příspěvky: 839
Registrován: 05.03.2011 18:28

Re: Záškodník

Příspěvek od GloryToSunTsu »

Odborné? Vlkodlak mi moc odborně nezní :roll: je to opravdu odborná literatura?
Uživatelský avatar
hanpari
Příspěvky: 776
Registrován: 15.01.2011 21:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Velká Morava

Re: Záškodník

Příspěvek od hanpari »

Chlíbek? Náš přední odborník na terorismus? Aha! Ano, taková odpočinková literatura :)
Lamprecht
Příspěvky: 186
Registrován: 15.01.2011 9:15

Re: Záškodník

Příspěvek od Lamprecht »

Amatér.....
aliděda
Příspěvky: 102
Registrován: 13.01.2011 20:52

Re: Záškodník

Příspěvek od aliděda »

Uááá, odborník žasne, laik se diví, co je dne s vůbec možné .

Důvěřivých lidí je pořád spousta.
Obě knížky jsem u známého prolistoval a pak jsme několik věcí rozebírali detailněji a smáli jsme se a smáli jsme se a smáli jsme se a ..............

Ale v deštivém počasi pro zábavu, proč ne ? Lepší než čučet na bednu, no ni ?
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Záškodník

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

ani jednu knížku jsem nečetl, co konkrétně se vám na ní nezdá? mě marek chlíbek nepřijde zrovna jako člověk, který by nevěděl o čem mluví
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Záškodník

Příspěvek od Karlos »

Těžko se to formuluje... doporučuji přečíst a sám si uděláš obrázek ;)
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Záškodník

Příspěvek od Maximus »

Pro "inspiraci" je to určitě zajímavé čtení, ale určitý kritický odstup je určitě na místě.
Třeba někdy na srazu to můžem probrat :).
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Záškodník

Příspěvek od goral »

Mam je pokud se nepletu obe na disku, tak kdyztak mi muzou napsat PM ti, kteri knizku vlastni a radi by ji v elektornicke podobe (clovek nerad nici vazbu ze...)

Jinak pro realny pouziti je to amaterismus nejvyssiho zrna. Pro nejakou teoretickou moznost partyzanske valky je tam par relevantnich informaci ale nic prevratnyho, spsi shrnuty na jednom miste. Obcas zajimavy uhel pohledu na problematiku, ale rozhodne nedoporucuju cist "zacatecnikum". Proste clovek musi mit trosku nadhled na tyhle knizky
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Záškodník

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

knizky uz by meli byt na ceste ke me...prectu a napisu jaky teda dojem udelali na me...
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Záškodník

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

tak zaskodnika jsem precetl a popravde, cekal jsem trosku vic...ted zkusim i vlkodlaka...
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Záškodník

Příspěvek od Maximus »

Tak ten je ještě horší ;).
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Záškodník

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

jo? me prijde lepsi, ale jsem na zacatku...ted by me zajimala jedna podstatna vec, jesi skutečnosti uvadene v jeho knihach jsou "zazite" a osobne ziskane a nebo nactene a smyslene...
GloryToSunTsu
Příspěvky: 839
Registrován: 05.03.2011 18:28

Re: Záškodník

Příspěvek od GloryToSunTsu »

Přečteno a kupodivu to není tak hrozné, je to tak jako o ničem, něco jako ,,A v dílu 11 AktX jste viděli, áno, to opravdu funguje."
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Záškodník

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

jaky je vas nazor na autora?
GloryToSunTsu
Příspěvky: 839
Registrován: 05.03.2011 18:28

Re: Záškodník

Příspěvek od GloryToSunTsu »

Mňo, číst se to dá, ale místy se to podobá vyprávění 14-ti letého hocha.
Tož něco drsnějšího by to chtělo, na Viagru nemám, tak aby mi stály alespoň ty vlasy hrůzou na hlavně.
Zápisky některých vojevůdců jsou drsnější a místy poučnější.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Záškodník

Příspěvek od Karlos »

GTST: doporuc nejake ty zapisky?
GloryToSunTsu
Příspěvky: 839
Registrován: 05.03.2011 18:28

Re: Záškodník

Příspěvek od GloryToSunTsu »

Teď mě nic nenapadá :mrgreen:

Teda třeba kromě Caesarových zápisků o tažení v Gálii, které je nutné ovšem číst s mapou, chce to získat nejprve trochu hlubší znalosti problematiky (alespoň se podívat na nějaký dokument o tom tažení) a nejlépe ke čtení použít Anglický překlad(což ale není nutné). Jistě, je to trochu něco jiného, ale nemůžu říct, že by Vlkodlak (alespoň pro mě) obsahoval o tolik víc poučných věcí nebo se mi o tolik víc líbil. Ještě o něco lepší je Sun Tzu/sun Pin, protože to je obecně použitelnější.

Spíš jsem chtěl říct, že jsem po přečtení té druhé knihy nezůstal sedět na zadku s otevřenou pusou a neříkal si ,,no páni". A to mě trochu zklamalo. Někde, možná na specnaz, jsem četl knížku o cizinecké legii a možná bych jí srovnal s tím Vlkodlakem. To jak strkal Ruskám do zadku a buchtičky prsty a jak je strašil pavoukama, nebo že člověka můžeš zabít tak, že zinscenuješ dopravní nehodu....no hm....ale nic víc.
GloryToSunTsu píše:Tož něco drsnějšího by to chtělo, na Viagru nemám, tak aby mi stály alespoň ty vlasy hrůzou na hlavně.
A tohle byla spíš otázka, jestli někdo neví o něčem, kde už po první kapitole řekneš ,,NO TY VOLE, TO JE RACHOT!". (Mám na mysli samozřejmě knížku popisující skutečné postupy a lsti, ne smyšlený román.)
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Záškodník

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

precten uz i vlkodlak...muj nazor...ani ryba ani rak...nektere pasaze zajimave, nektere jsem cele prezkakoval...ale tak jde poznat, ze se docela zlepsuje...obcas koukam na netere jeho videa a obcas se tam obejvi zajimavy navod...
Uživatelský avatar
Kedr
Příspěvky: 283
Registrován: 02.02.2012 15:36

Re: Záškodník

Příspěvek od Kedr »

Mám přečteny obě dvě knihy a těžko soudit. Zařadil bych to do oddechové četby, která se účelově dotýká tabuizovaných témat. Praktické využití spousty zde uvedených rad bych nedoporučoval - bud vám nebudou fungovat nebo si ublížíte - ted mám na mysli různé "udělej si doma" rady a tak podobně...
Odpovědět