Přežít nebo zemřít - Aleš Přichystal

...aneb studijní materiály.
Odpovědět
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Přežít nebo zemřít - Aleš Přichystal

Příspěvek od Zapadlo »

vydala Česká citadela s.r.o. v roce 2019 264 stran

"manuál pro přežití ve zlých časech" - třináct kapitol točících se převážně kolem jaderné války nebo ekonomického kolapsu. Napsáno s jistou dávkou schopnosti povytahovat materiály z jiných publikací a internetových stránek. V žádném z témat se nejde dostatečně do hloubky, vše je podáno pouze informativně, minimum reálně upotřebitelných návodů. Součástí textu jsou i takovéto perly :

cit." pro svůj zastavovací účinek proti pohybujícím se nebo skupinovým cílům lze, na krátkou vzdálenost (cca do 30 metrů) doporučit i brokovnici, které je vhodná i pro "začátečníky" či při použití ve stresové situaci, protože brokový náboj je tak velký, že ho lze pohodně nabít i s třesoucíma se rukama"
cit. "vhodným nožem je takový, který má dostatečně dlouhou čepel (přibližně 15 až 20 cm) s jedním hřbetem vybroušeným do břitu a na druhém hřbetu s pilkou".
cit."Moderní luk nebo kuš je lepší než puška. Nedělá rámus a je stejně smrtelná"...."Náboje dojdou.Šípy do kuše si můžete vyrobit sami. Automatické, respaktive střelné zbraně obecně jsou dobré jedině do bitvy s gangem. Na lov a běžnou obranu ne."

ilustrace jsou zpravidla příliš malé, na hranici upotřebitelnosti, autor necítí potřebu alespoň uvést původní zdroje ilustrací ukradených z jiných knížek.

k autorovi : Aleš Přichystal je náčelníkem štábu Zemské domobrany.
jednotlivé kapitoly mají své garanty odbornosti z řad Zemské domobrany, kteří jsou v knize jmenovitě uvedeni, což osobně ve mně budí solidní nedůvěru k celému spolku.
Knížka stojí za prolistování, ne však za přečtení (osobně to pro mě byla ztráta času) a rozhodně ne za zakoupení.
Na závěr jen dodávám že pro mě byla nejpřínosnější poslední kapitola - agitka ke vstupu do Zemské domobrany, kde byly do jisté míry osvětleny tanečky kolem vzniku Národní domobrany ČR (ND), jejího rozpadu r.2016, problémů s některými polními veliteli ND, a odštěpení a vzniku Zemské domobrany.
Yeah
Příspěvky: 137
Registrován: 05.03.2015 21:12
Pohlaví: muž

Re: Přežít nebo zemřít - Aleš Přichystal

Příspěvek od Yeah »

Četl jsem asi rok zpět - dostal jsem s dobrou referencí od známého výměnou za půjčení B. Kurase. Moc se mi do toho nechtělo, ale bylo to k přečtení za chvilku. Kniha povrních informací. Hodně sebežroutství, resp. hodně sebežroutství té domobrany. Informační hodnota pro úplné laika nějaká je, jinak o ničem.

Mohu být trochu zaujatý, osobně se nemohu zbavit pocitu, že pokdu by se p. Přichystal nějakou shodou okolností dostal k moci a sním jeho domobrana, tak nebudou stačit lampy ve městech na oběšence...
Odpovědět