Ferdinand Šmikmátor - Potom

...aneb studijní materiály.
Odpovědět
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 872
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Ferdinand Šmikmátor - Potom

Příspěvek od J-e-n-n-y »

Anotace: Výčet potenciálních krizových událostí je obsáhlý – neznámý virus, blackout, ekonomický kolaps, válka… Každá tato událost může dočasně či natrvalo změnit svět, ve kterém žijeme. A co dál, co budeme dělat POTOM? Jak přežijeme, když v zásuvkách nepůjde elektrický proud, jak nasytíme sebe a své děti v případě rozpadu fungujícího ekonomického systému? Štěstí přeje připraveným, a právě tato kniha poskytuje rozsáhlý soubor informací a rad, jak se na možné budoucí scénáře připravit.
Kdo je připraven, není překvapen.
xgordon
Příspěvky: 642
Registrován: 10.08.2020 0:14

Re: Ferdinand Šmikmátor- Potom

Příspěvek od xgordon »

Uživatelský avatar
mahroch
Příspěvky: 124
Registrován: 20.12.2012 23:52

Re: Ferdinand Šmikmátor - Potom

Příspěvek od mahroch »

Tak ja to konecne cetl a muj dojem je .... rozpacity. Ne ze by ta kniha byla nejak spatna, jen dle myho neprinasi nic noveho, nic co by si clovek se selskym rozumem neuvedomil. Kor rozpadlik z tohodle fora. Ale ok, clovek co v zivote nic o tematu necetl a nevidel to mozna bude povazovat za uzitecne.

Po precteni knihy Ruka noci podana, ma dle meho clovek dojem, ze to je copy&paste. Nevim, mozna se autor po vydani knizky rozhodl udelat vlastni, nebo naopak, mel rozepsanou vlastni avsak Cilek ho pozadal at prispeje, tak prispel.
Neříkej, že to nejde, raději řekni, že to zatím neumíš.
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: Ferdinand Šmikmátor - Potom

Příspěvek od RedneckBear »

mahroch píše: 16.07.2021 19:12 Po precteni knihy Ruka noci podana, ma dle meho clovek dojem, ze to je copy&paste. Nevim, mozna se autor po vydani knizky rozhodl udelat vlastni, nebo naopak, mel rozepsanou vlastni avsak Cilek ho pozadal at prispeje, tak prispel.
Ale vzdyt to tam pise v uvodu ... ze se do Ruky zdaleka neveslo to, co tam chtel dat, a proto vydal Potom. A samotne Potom je rekl bych stejne dlouhe jako cela Ruka (Potom ma vic stran, Ruka je o neco rozmernejsi a ma asi o chlup mensi font), takze to tezko muze byt jen copypaste.

Ke knize: Zacal jsem ji cist vcera a zda se mi to docela pekne shrnuti. Jakoze nic objevneho, ale to bych tam ani necekal. Paradoxne mi nejvic vadi, ze to nema vazanou vazbu. :)
The Emperor protects ...
Samotář
Příspěvky: 343
Registrován: 07.07.2016 10:58
Pohlaví: muž

Re: Ferdinand Šmikmátor - Potom

Příspěvek od Samotář »

Když jsem si ji kupoval v knihkupectví, přišlo mi, že možná dělám chybu, že kupuju stejnou knihu jako Ruka noci podaná. Ale po přečtení ... není to tak.

Je to napsané jinak, celkový podrobný přehled preppingu a dobře srozumitelné.

Za mě, užitečná kniha.
miselito
Příspěvky: 192
Registrován: 13.05.2013 14:26
Pohlaví: muž

Re: Ferdinand Šmikmátor - Potom

Příspěvek od miselito »

vcera som ju docital a urcite zostava v zbierke. ludia co sa venuju "preppingu" vela z toho poznaju a pre ludi, ktori s tym zacinaju, bude uzitocna. pekne zhrnutie informacii.
Zatial nemozem uplne porovnavat s "Ruka noci podana", pretoze som iba zacal a som na cca 30. strane.
Odpovědět