Den blomstertid nu kommer

...aneb pro chvíle oddychu a relaxace. Pouze filmy a seriály k tématu.
RobertK
Příspěvky: 360
Registrován: 02.06.2016 13:19
Pohlaví: muž

Re: Den blomstertid nu kommer

Příspěvek od RobertK »

Tak jsem se kouknul a nebylo to špatné v první řadě je potřeba říct že tohle je scandinavský film, a ty jsou takovéhle, pokud se diváte jen americké postapo tak vám to nemusí vyhovovat.Mě takto nesedí ruské filmy. Ale co měl za ujmulo je téma. Déšť je docela v těchto zemích populární :-), myslím že to je tak třetí film co jsem s touhle tématikou viděl. Taky i ta hybridní válka je taky dost časté a né jenom v poslední době. téma filmu mi hodně připomíná jednu Švédskou povídku až bych skoro ře že se nechali tím volně inspirovat. Ta povídka je cca ze 70 let
Robert
-----------------------------------------------------------
Očekávám to nejlepší ale připravuji se na nejhorší.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Den blomstertid nu kommer

Příspěvek od dracekvo »

Mě ani tak nevadil ten děj, nebo že je to skandinávské, ale co jsem nemohl překousnout byli ty absolutní nelogičnosti.
Napsal bych tu nějakej výčet, ale nechci prozrazovat děj.
Film jako takový byl natočený docela dobře, už jsem viděl hůře natočené filmy s daleko horším dějem a přesto jsem je dokoukal.
Radek07
Příspěvky: 1193
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Den blomstertid nu kommer

Příspěvek od Radek07 »

souhlasím s Viktorem

Mě to připadá jako prvoplánovaná břečka proti RF. ………… pozor spoiler...……….. tomu hlavnímu retardovanému kokotovi jsem přál něco nehezkého celý film a splnilo se to až na závěr. Za mě jediné plus hudba a scéna u kostela - jinak 3,14 čovina plná nelogického chování hrdinů... já bych filmu dal tak max. 40% a to jedině za nápad s tím toxinem v dešti.

………… konec spoileru.
Uživatelský avatar
Xemon
Příspěvky: 22
Registrován: 28.06.2015 23:59
Pohlaví: muž

Re: Den blomstertid nu kommer

Příspěvek od Xemon »

Tak film je za mnou. Když odmyslíme protiruskou propagandu, přes kterou se dokážu přenést a to rozhodně nejsem protiruský fanatik, tak film na mě zanechal smíšený dojem.


===SPOILER===

Zaprvý dlouho jsem nezažil míň sympatickou postavu než tady toho budižknižemu syna. Něco se podělá, co udělá? V lepšim případě čumí v horšim udělá přesně naopak to co by měl. Jde ven z bunkru a ví, že je problém v dešti co udělá? Nevezme si ani ochranou masku, natož nějakej aspoň improvizovanej atombordel. Mají všichni utíkat a jeho fotřík je připoutanej, co udělá? Zase čumí a pak začne zdrhat. Za chvíli si vzpomene, že mu teda pomůže. A co neudělá potom? Odváže ho a dá mu přes hubu a nechá ho tam být. Mezitim jeho fotřík (jedinej pořádně rozumnej člověk z celýho filmu) dělá vše, aby mu zachránil prdel, pak si nakonec zahraje na kamikadze (aby ochránil synáčkovi holku a ostatní) a spadne s letadlem do kůlny. A co na to ten dement? Nejdřív čumí na spadlý letadlo a pak si nechá v dešti vymazat mozek (v kterym asi stejně moc nemá). Po tom všem co udělal fotřík, aby synáček dopadl dobře. Hlavně, že chtěl ten klavír, nevděčnej blbec. UF dlouho mě nějaká postava takhle nenamíchla.

===KONEC SPOILERU===

Nakonec mě film poměrně donutil zapřemýšlet nad rozdílem generace co zažila studenou válku a mou rozmazlenou generací (mezi 20-30 lety), která si umí hlavně užívat, nedokáže si představit, že by nemohla skočit během pěti minut na jídlo (třeba do nějakýho raw bufetu :roll: ) a cestou si koupit hadry a v případě nějakýho průseru by stála a čuměla a čekala, že je stát zachrání (čest vyjímkám). V minulosti jsem se pár vrstevníků ptal co by dělali, kdyby hrozila nějaká válka či podobný problém. Naprostá většina odpověděla, že by emigrovala někam pryč, kde by je ten problém "nemohl dostihnout". A to mluvíme o problému, ke kterýmu se postupně schyluje. Kdyby byl nějakej prudkej akutní problém.... tak jídlo NIC, voda NIC (nebo do tý doby co dojde nádržka na hajzlu, když to někoho napadne), světlo do tý doby co by došel mobil, elektřina do tý doby co by došla powerbanka (v lepšim případě), AAA a AA nejsou cool, dneska letí všechno na akumulátorech v lithiu a bez elektřiny v síti si to člověk jen tak nenabije a neválí se mu doma náhradní (pokud jdou vůbec vyndat). Teplo by bylo tak do tý doby co by došel nábytek. A to absolutně nemluvim o prostředcích osobní ochrany, nějakých základních návycích ve stylu jak se chovat při požáru, když něco hoří a může bouchnout, nebudu nalepenej s mobilem na skleněnym okně s očima dokořán a natáčet to. Ale třeba se schyluje v další generaci na světlejší chvilky. ;) Nějaká ta branná výchova na školách apod.
Jinak mě ve filmu zaujalo řešení těch rozvodných stanic pěkně ve skále? Má někdo info jak to je tam ve skutečnosti? U nás má člověk VVN transformátory jako na dlani, z dálky jsou vidět a člověka dělí od nich tak dva ploty.
Odpovědět