Equilibrium

...aneb pro chvíle oddychu a relaxace. Pouze filmy a seriály k tématu.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Equilibrium

Příspěvek od Karlos »

Equilibrium - Chladný svět budoucnosti, kde svoboda a cit jsou mimo zákon.
21. století, svět po třetí světové válce. John Preston je zvláštní agent vycvičený k trestání lidí, kteří nedodržují společností stanovená pravidla. Striktní režim světa budoucnosti likviduje každého, kdo projeví cit či ukrývá knihy, umělecká díla či hudební nosiče. Ty jsou totiž zakázány, protože umějí vyvolávat emoce a ohrožují tak umělou stabilitu totalitního státu založeného na strachu a represi. Co se stane, když agent s povolením zabíjet všechny, kteří se nějakým způsobem pokoušejí vymknout tomuto nesnesitelnému životu, vynechá svou povinnou pravidelnou dávku Prozia - drogy zbavující lidi emocí? A co se stane, když tento muž vzápětí potká krásnou a citlivou mladou ženu, která je odsouzena k smrti? Johnovi nezbývá než přehodnotit vše, co dosud bezduše vyznával, a pokusit se zachránit svět i sebe samotného.(oficiální text distributora)

http://www.csfd.cz/film/10638-equilibrium/

...aneb cesty do Pekla jsou dlážděny dobrými úmysly :yes
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Equilibrium

Příspěvek od Fabulous »

Moc zajímavý a solidně natočený film. :yes
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4366
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Equilibrium

Příspěvek od bivoj »

Výborný film! Jeden z mých top ten v kategorii "Orwellovské budoucnosti".
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Equilibrium

Příspěvek od MRAK »

+1 za mě

viděl jsem, líbilo se mi, doporučuju :yes
jack-3d
Příspěvky: 117
Registrován: 15.01.2012 23:58
Bydliště: Brno / Frýdlant v Č.

Re: Equilibrium

Příspěvek od jack-3d »

Díky za tip, včera zkouknuto a líbilo. Navíc v několika scénách zazářili naše škorpíky ;o) (http://www.imfdb.org/wiki/Equilibrium#SA_Vz.61_Skorpion)
hipik86
VIP
Příspěvky: 143
Registrován: 30.08.2013 11:39
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha + Střední Čechy (vysloveně trvalé bydliště nemám)

Re: Equilibrium

Příspěvek od hipik86 »

Jeden z nejlepších filmů co jsem viděl. Osobně se mi nejvíc líbí scéna "procitnutí". Pohled na šedošedé město mi zas tak cizí nepřijde. Bohužel..
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Equilibrium

Příspěvek od Terminated Account »

Pěkná sci-fi. Když jsem to viděl prvně, tak se mi zdálo, že by tam ani nemuselo být až tolik akčních scén, protože to atmosféra filmu nepotřebuje. Napodruhé se mi to už zdálo vyvážené a odpovídající duchu filmu. škoda že je takových filmů pomálu.
Uživatelský avatar
Tina
VIP
Příspěvky: 593
Registrován: 21.08.2012 10:06
Bydliště: Severní Čechy

Re: Equilibrium

Příspěvek od Tina »

Taky mám ten film ráda.
Je zvláštní, že tenhle film vyvolává rozporuplné emoce, buď se líbí a to hodně, anebo naopak nelíbí a to taky hodně. Nic moc mezi tím, žádná neutralita.
Tím studeným světem mi trochu připomíná Gattacu, tam taky nebylo úniku před nastoleným řádem pro blaho občanů.
Uživatelský avatar
EBE
Příspěvky: 639
Registrován: 08.08.2012 16:14
Bydliště: Slovensko východ

Re: Equilibrium

Příspěvek od EBE »

Aj keď som to asi dávnejšie skukol, hlava moja deravá, no potešilo zas, boli tam aj hafani, aj nejaké kočky či zbrane, no čo viac si želať, asi ten konečný súboj mohol byť dlhší ;) Černoška vybavil veľmi rýchlo..
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Equilibrium

Příspěvek od Terminated Account »

A to se mi právě zase líbilo. Očekával jsem kýčovitý souboj trvající věčnost, kdy hlavní hrdina dostává nakládačku, která se do něj ani nemůže vlízt a těsně před posledním vydechnutím zlikviduje zlouna a současně přefikne dívku v nesnázích. Nekompromisní závěr ale Chuck Noris :yes
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Equilibrium

Příspěvek od Desouza »

Mňo ,
až na ty skoro nekonečné zásobníky a asi lidi v helmách na motorku to docela de :)
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Equilibrium

Příspěvek od Terminated Account »

Nekonešné zásobníky zejména u pistolí jsou krásné. Je to ale sci-fi tak se to musí brát, neboť okem realisty je to nebetičná kravna.
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Equilibrium

Příspěvek od Desouza »

Ale já jsem nuzák , mám jen své sny , rozprostřel jsem své sny pod tvé nohy , našlapuj měkce nebot šlapeš po mých snech .
( Doporučuji v originálním znění )
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Equilibrium

Příspěvek od Fabulous »

Ach, William Yeats. Jedna z nejhezčích básní. Citoval jsem ji ženám, když jsem o nich ještě měl nějaké ideály ;)
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Equilibrium

Příspěvek od štaflík »

Navzdory usilovnému citování Matrixích scén (a nemohu si pomoci, já tenhle styl "boje" nemusím) to mělo atmosféru, hlavu a patu (většinou) a bylo to dobře zahrané. Výtvarná stylizace fakt dobrá, navíc podobné vize společnosti (je jedno jestli s rudou, zelenou, hnědou či duhovou omáčkou uvnitř) považuji za nejnebezpečnější a nejpravděpodobnější vizi budoucnosti :cry:
Yeatse jsem také četl a deklamoval (hlavně po pár rumkolách-tehdejším studentském mléku), pak jsem to skoušel s Blakem a Villonem, ale větší úspěchy se dostavily, až když jsem se vysr... na poezii. Tak nevím :roll:
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Equilibrium

Příspěvek od Václaf »

Tak jsem skoukl a za mne dobrý,jen mě štvou ty hlasy,jsem prostě zvyklý u některých herců na určitý hlas a když ho někdo změní,tak mi to nesedí. např. ten šéf podzemí,jméno nevím jen si pamatuji xichty hrál např. v Armagedonu a daboval ho něgdo jinej a v ,,noc začíná o půl třetí ráno,, také
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4366
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Equilibrium

Příspěvek od bivoj »

2 Václaf - já jsem zvyklý u herců na jejich hlasy. Proto už léta sleduji filmy pouze v originálním znění. A to neplatí pochopitelně jen pro anglicky mluvené filmy, ale i pro ostatní (francouzké, japonské, ap.). Hlasový projev k danému herci prostě patří, stejně jako jeho mimika či styl. Dabing je ničení filmů!
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Equilibrium

Příspěvek od Václaf »

jasně,ale když umím jen česky :rofl :beer
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Equilibrium

Příspěvek od Terminated Account »

Třeba titulky???
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Equilibrium

Příspěvek od Václaf »

jo,ale to pak buď čtu,nebo čučím na děj,obojí je trošku na prd
Odpovědět