Kapitán Phillips

...aneb pro chvíle oddychu a relaxace. Pouze filmy a seriály k tématu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Kapitán Phillips

Příspěvek od Pepe »

csfd
trailer


Kapitán Philips je komplexní studií přepadení americké nákladní lodi Maersk Alabama somálskými piráty, ke kterému došlo v roce 2009. Režisér Paul Greengrass nám v něm svým unikátním pohledem nabízí kombinaci napínavého thrilleru a pohled na širokou škálu důsledků globalizace. Film se zaměřuje na vztah mezi velícím důstojníkem Alabamy, kapitánem Richardem Phillipsem (dvojnásobný držitel Oscara Tom Hanks), a kapitána somálských pirátů Museho (Barkhad Abdi), který ho unese jako rukojmí. Phillips a Muse proti sobě čelí v okamžiku, kdy Muse se svou posádkou zamíří na Phillipsovu neozbrojenou loď. V souboji vůle a odhodlání, který následuje 230 km od somálského pobřeží, jsou oba muži vydáni na milost osudu, který je zcela mimo jejich kontrolu.(Falcon)
Aldurn
Příspěvky: 54
Registrován: 09.12.2012 17:55
Pohlaví: muž
Bydliště: near Brno

Re: Kapitán Phillips

Příspěvek od Aldurn »

Úžasný film. Můj nejoblíbenější tohoto roku. Ještě jsem zvědavej na Vlk z Wall street, který jsem neviděl. Každopádně Phillipsovi držím palce na oscara za nejlepší film a herci v hlavní roli. ;)
Na youtube je i dokument, ve kterém jsou reálné záběry ze záchranné akce v r.2009. Moc rozdílů oproti filmu tam vidět nejde :)
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Kapitán Phillips

Příspěvek od Terminated Account »

Jednoduše skvělý film!
Odpovědět