Jaderná havárie den první

...aneb pro chvíle oddychu a relaxace. Pouze filmy a seriály k tématu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Milli
Příspěvky: 342
Registrován: 28.12.2011 22:52
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha, Znojmo

Jaderná havárie den první

Příspěvek od Milli »

Dobrý večer Rozpadlíci,

právě jsem na půl oka shlédl rakouský film http://www.csfd.cz/film/252832-jaderna- ... den-prvni/. Je to o havárii v naší jaderné elektrárně Dukovany tak trochu ala Černobyl. Ne že bych vám jej výrazně doporučoval je to špatný a nudný film. Nicméně je to film o naší elektrárně a krmení pro rakouské odpůrce české jaderné energetiky. Tak proč neshlédnout "oduševnělý" pramen jejich paranoii.

Hezký večer
Kolapsnik jr.
Příspěvky: 1140
Registrován: 12.01.2011 23:10

Re: Jaderná havárie den první

Příspěvek od Kolapsnik jr. »

Film bude asi pekna *hovadina.

Ale k jadru pudela. Kde ty napriklad nalezas jistotu, ze ve state s mnoha problemy je jaderna energetika svatou vyjimkou? Rakusan zkratka vychazi z toho co vidi, zazil, predali predkove, masmedia. Cili on pokud prejede hranice vidi curbes, hampejzy, ruiny a obecni neporadek stridaji hrde zmalovane enklavy vsi na zarive zlute-zelene-ruzove fasady, rozpadle silnice, silene ridice v ojezdenych herkach za prahem bezpecne zivotnosti, desu plne zachody, ustrojovu nekazen a neautoritu od eisenbonaka po policajta..

Myslis je nelogicke na jeho miste udelat paralelu ceskove = obecny bordel => Temelin/Dukovany?

Ja se na to divam, ze jadro je u nas opravdu sveho druhu velka vyjimka, kam se nalilo a naleva ze spolecnosti opravdu kvantum prostredku, nejen bezne pojimane investice, ale cely ten "elitni" prumysl kolem vcetne vzdelavani - fakult atd. To ovsem paradoxne vede k tomu syndromu vyjimecnosti a neomylnosti az nadrazenosti. Nechcu rikat, ze treba pani Drabova je primo vzdy a jen arogantni, ale jeji vystupovani ohledne Fukushimi vs realita bylo a je vice nez velice trapne. Cili z meho pohledu se neobavam alespon prozatim technikalii provozu, ale lidi co to ridi, kteri se muzou dostat do serie udalosti z vnejsi priciny, kde to jejich nabobsky pristup v kriticky moment akorat definitivne pohnoji.

ps mozno zhlednout cele zde, *asi na to kouknu taky: http://www.youtube.com/watch?v=jjP_KnHQBoI
ps2 tak to nebylo relativne spatne, temata zobrzena: diy predbezna panika lokalni vs. bumaznik centralni, soused/pritel vs. soused/pritel, 4wd a svetla vyska vzdy rulez, mit porad neco v nadrzi, mit doma iodacke tablety;
dale destivemu falloutu se vzdy vyhnout, ale statek stejne v hajzlu - xyz m2 folie nepomohou :D , ..
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jaderná havárie den první

Příspěvek od Lyster »

Náhodou jsem dneska narazil na tento film. Při hodnocení filmu na CSFD 27% jsem si vážně nedělal nějaké velké iluze. Ale po pravdě řečeno, mě film celkem překvapil a myslím si, že určitě stojí za zhlédnutí. Plno lidí v hodnocení dávalo ODPAD. Ale to bylo v kolem roku 2010. A po havárii ve Fukušimě, by si myslím jejich komentáře zasloužili přehodnocení.
Samozřejmě je to Rakouský film namířený proti ČR a našemu postoji vůči jaderné energii. To ale neznamená, že se něco takového nemůže stát. Ba na opak. A to hlavně již po zmíněné katastrofě ve Fukušimě.
Z hlediska rozpadlíka tomu dávám hodnocení takových 60%+. A myslím, že tento film je určitě minimálně k zamyšlení.
Protože pokazit se může vždy všechno. Japonci a SSSR by mohli vyprávět. :(
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Jaderná havárie den první

Příspěvek od Grunt »

No já na to narazil teď a dávám tomu 10/10. Fakt.
Hudba:10/10
Herecké výkony:10/10
Shaky-cam: Check.
Kostýmy: 10/10
Naprosto nejvíc mě dostaly záběry na tu čistou (pouze) BIO-hnojem zasranou krajinu a pak střih na Dukovany se splašenými sirénami. Jo a ještě češka ve Focusu, která zářila alfa, beta i gamma záření kolem sebe když vylezla z toho auta tak moc, že musela přiletět z Kryptonu. Nedovedu si jinak vysvětlit že se jí přitom nerozpadly vnitřní orgány. Jelikož jde o hodinu a půl naprosté ztráty času, nemůžu to doporučit vyloženě ke shlédnutí jako kvalitní materiál na cokoliv, ale jako hodinu a půl dlouhou rakouskou komedii? Zcela jednoznačně:
Obrázek
Obrázek
Osobně mě dnes již zesnulý (sejmul ho nějaký český atomterorista) strýc Sigmund a vyplašená BIO-matka Elfrída nažhavili tolik, že mi to nedalo a musel jsem se jet do Dukovan mrknout, jestli tam není nějaká díra do pekel nebo něco. Překvapivě není:
20200510_142723_Pano.jpg
20200510_142321_HDR.jpg
20200510_153332_Pano.jpg
20200510_153400.jpg
Nejlepší na tom je, že všechny ty atombordely, Štajery a UHčka (jestli se nemýlím, byly to Black Hawky) muselo platit nějaké Bundesministérium, k tomu se filmaři nemohli dostat jenom tak. Nech radši pokračujou s dalším Komisařem Rexem, to jim šlo a i když to bylo blbé, aspoň to bylo celkem roztomilé. Tohle je jenom blbé.
Odpovědět