FAUDA (seriál, Izrael)

...aneb pro chvíle oddychu a relaxace. Pouze filmy a seriály k tématu.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

FAUDA (seriál, Izrael)

Příspěvek od Nicotinick »

https://www.csfd.cz/film/4287-fauda/prehled/

Velmi zajímavý izraelský seriál (1. série 2015. 2. série 2017) z prostředí izraelsko-palestinských "vztahů", speciální jednotka (v seriálu to nezaznělo, ale zřejmě jednotka zpravodajské služby Aman), velmi dobře natočené, autentické, dobrý výběr postav, originální lokace, místy dost realistické, drsné až brutální, pohled z jedné i druhé strany. Americký Homeland je proti tomu celkem uhlazená pohádka. Zajímavostí je, že producent a herec hlavní postavy Lior Raz v jednotce skutečně sloužil.
I když měli dobré poradce, místy jde vidět, že naučit to herce je trošku problém, občas drobnosti jako blbý úchop, prsty na spoušti.
Dobré i pro ty, kdo si chtějí prosvištět arabštinu a hebrejštinu. ;)

Jinak, nejlepší reklama je, když se nad tím pohoršují v GB. The Guardian : "The next Homeland? The problems with Fauda, Israel's brutal TV hit". :)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: FAUDA (seriál, Izrael)

Příspěvek od Trace »

Potvrzuji, hodně tvrdý seriál.

Až na to, že titulky (i ty anglické!) pro některé díly nejsou kompletní (někdy je do angličtiny přeložena jen hebrejština, nebo jen arabština, někdy nic z toho). Musel jsem zapojit i němčinu, kterou moc neovládám. Pro některé díly (hlavně druhá série) jsou anglické titulky vpořádku.

Titulky jsem bral z https://www.opensubtitles.org/en/ssearc ... vie-318375, seriál uložto..
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: FAUDA (seriál, Izrael)

Příspěvek od Lyster »

Já jsem tedy viděl zatím jen dva díly, ale CZ titulky zatím byly O.K.
Byly odtud: https://www.titulky.com/?Fulltext=Fauda
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: FAUDA (seriál, Izrael)

Příspěvek od Matěj »

Seriál jsem včera dokoukal, CZ a EN titulky (protože na pár dílů nebyly CZ k dispozici) mi stahoval automaticky prohlížeč a OK. V Izraeli, natož v Palestině jsem ještě nebyl, ale jestli ke půlka pravda z toho, jak IL složky proti Palestincům zasahují, tak je to docela drsné a zajímavé. U nás (EU) si to nedovedu představit (zatím)...
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: FAUDA (seriál, Izrael)

Příspěvek od Nicotinick »

Nechci sem tahat politiku, ale ani jedna strana nemá té druhé co vyčítat. Jinak, údajně by se mělo jednat o protiteroristickou jednotku IDF pod názvem Duvdevan. Lior Raz po ukončení služby dělal nějaký čas i bodyguarda Arniemu Schwarzeneggerovi v Cali. V dobré kvalitě i s českými titulky je to ke stažení na "PekelnémŠpionovi", za drobný peníz ovšem.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4499
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: FAUDA (seriál, Izrael)

Příspěvek od Serža »

epizody S01E01-S01E12 na "rychlém sdílení"
ovšem nevím proč tam chybí E05 a E10
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: FAUDA (seriál, Izrael)

Příspěvek od štaflík »

Výborný seriál a potěší práce se zbraněmi. Nicméně třeba na začátku druhého dílu postřelený Duvdevanista dost dlouho po akci sedí a kolabuje v dodávce mezi kolegy a stále má prst na spoušti Glocka a na hraně kolapsu s ní šermuje kolem sebe a na kolegy a nikoho to nevzrušuje. To jim uteklo ;)
A pěkná slečna... Vlastně ne jedna.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: FAUDA (seriál, Izrael)

Příspěvek od štaflík »

Celé dokoukáno. Velmi dobré. Konec druhé serie mě dostal. Zádné kecy, katarze, moudra na závěr, šťastné děti a rodiny... Prostě utnuto.
:clap
Shalom.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: FAUDA (seriál, Izrael)

Příspěvek od Bill Masen »

Tak to se těším, sem zvedavej, jestli bude dubing.
morho
Příspěvky: 304
Registrován: 10.07.2016 19:57

Re: FAUDA (seriál, Izrael)

Příspěvek od morho »

Moc díky za tip. Izraelský filmy jsou vzácně sehnatelný na "internetech". Dokoukávám druhou sérii. Úžasná země a lidi, těším se že tam jednou zase pojedu.
Koniáš
Příspěvky: 705
Registrován: 27.11.2012 21:28
Pohlaví: muž

Re: FAUDA (seriál, Izrael)

Příspěvek od Koniáš »

Dokoukáno.
1 i 2 série super.
Doporučuji.
Ostatně soudím, že Evropská unie musí být zrušena.
Koniáš
Uživatelský avatar
MarkusX
Příspěvky: 209
Registrován: 19.03.2016 15:09

Re: FAUDA (seriál, Izrael)

Příspěvek od MarkusX »

Končím první sérii a je to nářez, vřele doporučuji. Vypadá to autenticky a nemaj to tam vůbec lehký.
Zastřel bobra, zachráníš strom.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: FAUDA (seriál, Izrael)

Příspěvek od Nicotinick »

"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: FAUDA (seriál, Izrael)

Příspěvek od golem »

To bude ještě chvilku trvat.
Zatím bych doporučil Kfulim (False flag). https://www.csfd.cz/film/406681-kfulim/prehled/
Uživatelský avatar
Rampa
Příspěvky: 81
Registrován: 10.12.2018 19:03

Re: FAUDA (seriál, Izrael)

Příspěvek od Rampa »

Upřímně nechápu takové ovace na tento seriál...

Jsem někde u konce první série a je to opravdu bizár, co se zápletek, reálií, scénaře, chování jedinců, opravdu trapných plastových atrap zbraní v některých záběrech... Za mě absolutní šmíra, jediné, co je na tom atraktivní je prostředí Izraele a Palestiny (změna oproti všemu ostatnímu a takové "tajemno") a Lior Raz, co by jakási imaginární záruka reálnosti.
morho
Příspěvky: 304
Registrován: 10.07.2016 19:57

Re: FAUDA (seriál, Izrael)

Příspěvek od morho »

3. řada už je na těch internetech i s titulky ve všech možnejch jazycích. :star
DFender
Příspěvky: 35
Registrován: 22.05.2013 16:46

Re: FAUDA (seriál, Izrael)

Příspěvek od DFender »

Díky moc!!
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: FAUDA (seriál, Izrael)

Příspěvek od Quido »

Občas se manželka diví, kam na ten kvalitní materiál chodím. Ale protože si dá rychle 2+2 dohromady a nebyla to první věc, kterou na kterou jsem se s ní koukal, odsud z Rozpadu, tak jsem se celkem rychle prokecnul. :D

Za mě super, nepříjemné, syrové - až surové, přesto pěkně koukatelné a až nepříjemně snadno vyvolaná sympatie s postavami.

Postavy vykresleny celkem realisticky a s odstupem času si nemůžu odpustit komentář k realističnosti i ostatních elementů:






*SPOILER ALERT - VYZRAZENÍ DĚJE*
- 'Ty vole, proč tak metou tím jeepem? Tam by se mohlo něco stát'
- Střih následovaný výstřelemsnipera. 'Na koho ten expert střílel? Identifikoval cíl?'
- Scéna s předáním na cestě. 'Hm, kdybych byl extrémista, udělal bych tohle.' Manželka: 'Nepřeháněj...' O chvíli později: 'Aha, tak fakt..'
- 'Posílají tam mladýho. Tam se něco posere. Hm, tak posralo. Na druhou stranu, to se stane asi každýmu, strest udělá svoje.'
- Vývoj izraelské civilistky aneb i když okolo umírají lidi, musíte kojit
- Vývoj palestinské civilistky aneb co uděláte pro záchranu života?
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: FAUDA (seriál, Izrael)

Příspěvek od Bill Masen »

Hoši ta Nurit, to je nehorázná roštěnka. :nod
cipis
Příspěvky: 4833
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: FAUDA (seriál, Izrael)

Příspěvek od cipis »

Odpovědět