Kalasnikov (2020)

...aneb pro chvíle oddychu a relaxace. Pouze filmy a seriály k tématu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
OldSoldier
Příspěvky: 181
Registrován: 25.02.2014 10:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okolí

Kalasnikov (2020)

Příspěvek od OldSoldier »

Životopisné drama zachycující osud obyčejného chlapce, který během 2. světové války bojuje jako velitel tanku. Po těžkém zranění se však již na frontu vrátit nemůže, ale rovněž nedokáže jen tak sedět v týlu, když jeho vlasti hrozí nacisté. Z obyčejného samouka se postupně stává uznávaný konstruktér, který ve věku 28 let navždy změní dějiny. Útočná puška AK-47 se díky své jednoduchosti a spolehlivosti stala legendou a Michailu Kalašnikovovi tak přinesla celosvětovou slávu.

https://www.csfd.cz/film/826467-kalasnikov/prehled/


Na ten film jsem narazil náhodou a rozhodl jsem se, že v rámci oprašování ruštiny, se na ten film podívám. Je to takové "klasicky ruské" - oslavující historické velikány, ale na druhou stranu řemeslně velmi dobře zpracované a koukatelné.

Určitě doporučuji ke shlédnutí.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Kalasnikov (2020)

Příspěvek od bivoj »

Dík za tip, toto mi v přehledu loňských filmů nějak uniklo. A bylo by to škoda. Není to sice nějaký masterpiece, ale překvapil - měl jsem strach aby tam nebylo takové to nekritické oslavování Ruska/CCCP, jak jej z mnoha ruských/sovětských válečných filmů všichni známe, ale film je v tomto překvapivě hodně střízlivý i ideologieprostý. Naštěstí.

Příznivci zbraní ať si připočtou k hodnocení na ČSFD tak 10 % a pokud má někdo kalacha doma, tak klidně i 15 %... ;)

Mimochodem, zjistil jsem, že jsem ruštinu už skoro úplně zapomněl...

Poznámka - jediné co mi trochu vadilo a vždy trochu rozhodilo byly ty časové skoky, oddělené prostým střihem, chvíli mi vždy trvalo pobrat o kolik měsíců/let se čas posunul (pokud tam nebyly titulky s vročením, pochopitelně).
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Odpovědět