Na život a na smrt (1981 - 97min.)

...aneb pro chvíle oddychu a relaxace. Pouze filmy a seriály k tématu.
Odpovědět
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Na život a na smrt (1981 - 97min.)

Příspěvek od Zapadlo »

https://www.csfd.cz/film/18768-na-zivot ... t/prehled/

mnozí již jistě tuto tak trochu pohádku viděli, ale náhodou jsem narazil na článek s reálnější verzí příběhu : Albert Johnson (Charles BRONSON) dorazil do Fort McPhersonu ležícího v severozápadním teritoriu Kanady 9. července roku 1931. Nikdo o něm nic nevěděl, vyjma konstábla Edgara Millena (Lee MARVIN) , který s ním vedl jakýsi krátký vstupní pohovor, aby se s nově příchozím seznámil. Po rozhovoru si poznamenal, že Johnson je čistý, oholený a má skandinávský přízvuk. Později si Johnson zbudoval chatu u Rat River.
Přestože plánoval žít trvale v divočině, opomenul jednu zásadní věc. Pokud kdokoliv chtěl lovit či rybařit na tradičních indiánských územích, musel pro to mít licenci. O tu Johnson ale ani nepožádal, a tudíž jí vůbec neměl. Do oblasti v té době přicházely spousty lidí, které hnala na sever krize a snaha vydělat nějaké peníze. To se ale mnohdy nestalo, a lidé se tak jen opíjeli a docházelo k vandalismu a bitkám. Místní indiáni si na tyto vandaly často stěžovali. Jednoho dne dorazil indiánský lovec na stanici Kanadské jízdní policie s tím, že mu někdo všechny jeho pasti pověsil na stromy. Podle něj to byl Johnson. Konstábl Alfred King se proto vypravil se dvěma pomocníky do jeho chaty vzdálené 90 kilometrů, aby incident vyšetřil.
V chatě zastihli Johnsona, který si jejich příchodu vůbec nevšímal. Odmítal je pustit do svého domku a dělal, jako by tam vůbec nebyli. Nakonec stáhl rolety a zamkl dveře. Policisté bez povolení nemohli dovnitř, takže se vydali zpět, aby si povolení opatřili. Za pět dní se King vrátil i s povolením ke vstupu. Johnson ale opět nereagoval, takže King se rozhodl vrazit do domu násilím. Jenže sotva se pokusil otevřít dveře, Johnson ho skrze ně střelil. Naštěstí se mu celkem nic nestalo a policisté se opět vrátili s nepořízenou. Ovšem situace už vyeskalovala příliš na to, aby se celý případ mohl nechat být.
Opět k Johnsonovu domu dorazila policie, tentokrát devět mužů se spoustou dynamitu a smečkou 40 psů. Johnson jejich příchod očekával a byl zabarikádovaný v domku. Policisté mu naházeli do oken dynamit, a celý domek vyletěl do povětří. Ovšem i na to Johnson myslel a měl vykopaný pod podlahou úkryt. Z něho zahájil palbu na policisty.
Patnáct hodin ho obléhali a nakonec se vrátili s nepořízenou. Opět se k domku, tedy k tomu, co z něj zbylo, dostavila ještě větší skupina policistů, ale Johnson byl pryč. Našli ho o týden později v divočině a obklíčili. Johnson se odmítal vzdát a začal pálit po policistech. Podařilo se mu smrtelně zasáhnout konstábla Millena, načež se ostatní policisté stáhli.
Boj proti jednomu muži se už měnil na válku. Policisté přivedli místního eskymáka, aby jim pomohl stopovat Johnsona. Viděli, že prchá dál, a pokusili se mu odříznout cestu průsmyky. Jenže Johnson to vzal přes 2100 metrů vysoký vrchol a past obešel.
Policie nasadila do traperova pronásledování letadlo, které našlo jeho stopy. Nakonec se podařilo Johnsona najít a obklíčit. Opět se bránil zuřivou palbou, dokonce měl opět šanci uprchnout, ale tentokrát v přestřelce zahynul.
Policisté u něj našli 2000 dolarů a nějaké zlato a také spoustu různých předmětů. Z pitvy vyplynulo, že měl trvale poškozenou páteř a také jednu nohu delší než druhou, i tak se mu ale podařilo kanadskou pustinou urazit 130 kilometrů za tři dny. Proč se dopustil činů, kterých se dopustil, nikdo neví.

zdroj : https://www.extrastory.cz/sileny-traper ... -internetu
death hunt 1.jpg
death hunt 2.jpg
Odpovědět