Nech svět světem

...aneb pro chvíle oddychu a relaxace. Pouze filmy a seriály k tématu.
Odpovědět
Samotář
Příspěvky: 350
Registrován: 07.07.2016 10:58
Pohlaví: muž

Nech svět světem

Příspěvek od Samotář »

8. prosince uvede český NETFLIX nový apokalyptický film Nech svět světem
https://filmtoro.cz/blog/nech-svet-svet ... ix-trailer

"Netflix konečně ukázal jeden z nejočekávanějších filmů konce letošního roku. V apokalyptické novince budou Julia Roberts a Ethan Hawke čelit kybernetickému útoku, po němž se začne hroutit svět ... dojde na kybernetický útok, důsledkem kterého se začne civilizace hroutit. Dojde na masivní zácpy, tankery vyplavené na souš a dokonce i na masivní vlny, jež budou drtit všechno v dosahu.

Alespoň to naznačuje první krátký trailer na snímek Nech svět světem, který vychází z ceněné knihy Leave the World Behind Rumaana Alama. O práva na knihu se v červenci 2020 spustila bitva mezi několika zájemci a Netflix z tohoto boje vyšel vítězně. Jako režiséra a scenáristu určil Sama Esmaila, který je tvůrcem seriálu Mr. Robot. Příběh vypráví o páru s dětmi, který v domě na Long Islandu navštíví muž se svou dcerou a informuje ho o světovém blackoutu, který povede k hrůzným následkům. Obě rodiny se tak musí vyrovnat s blížící se katastrofou, která ukáže, kdo je z jakého těsta. Původně se v hlavních rolích měla objevit Julia Roberts a Denzel Washington. Denzela ale nakonec nahradí Mahershala Ali. Dále uvidíme Ethana Hawka či Kevina Bacona. Snímek má mít premiéru již na konci října v Los Angeles, my ho však na Netflixu uvidíme 8. prosince."
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8791
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Nech svět světem

Příspěvek od Fabulous »

Vyčpělá hvězdička Jůlie, které obličej drží jen štychy plastických chirurgů - tuším, že se bude jednat jen o další kakačku z Netflixu :puke
Samotář
Příspěvky: 350
Registrován: 07.07.2016 10:58
Pohlaví: muž

Re: Nech svět světem

Příspěvek od Samotář »

Ano, je to možné.

Zase u ní nebudou mít maskéři moc práce se ztrhanými rysy.
Mně zarazilo, že ve filmu skončil Denzel Washington, ten obvykle nechce hrát v úplných pitomostech.

Dvě hodiny života během Vánoc tomu obětuju, s mísou cukroví a tácem chlebíčků to bude fajn.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3471
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Nech svět světem

Příspěvek od Hohepa »

Fabulous píše: 06.10.2023 13:28 Vyčpělá hvězdička Jůlie, které obličej drží jen štychy plastických chirurgů
sice netuším kde se v tobě bere ta zášť, máš snad z půvabných žen mindrák?
ale tady jsi vedle jak ta jedle,
Roberts patří k odpůrcům plastik.
narychlo například zde
Podle ní škodí její profesi herečky. Díky zásahům chirurgů by například ztratila přirozenou mimiku obličeje. Navíc jsou podle ní všechny plastiky později viditelné.
https://zena-in.cz/clanek/budte-krasne- ... ie-roberts
Je jí 55 let a stárne s elegancí a grácií naprosto přirozeně. Nesnaží se ze sebe dělat pětadvacítku.
I když leckterá pětadvacítka by jí vzhled mohla závidět.
julia.JPG
julia.JPG (43.71 KiB) Zobrazeno 3206 x
Knižní předloha filmu byla docela úspěšná a téma zápletky zajímavé.
Celosvětový kolaps IT po kyberútoku, považuji za mnohem pravděpodobnější než třeba srážku s asteroidem,
takže osobně jsem zvědavý, co z toho netflix splácal a vytvořil.
Hodnotit si dovolím až po zhlédnutí.
Ale už to že hlavní ženskou roli má Julia a ne třeba Whoopi Goldberg dává pozitivní vjem.

P.S. ještě obr z filmu
julia2.JPG
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8791
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Nech svět světem

Příspěvek od Fabulous »

Pamatuji několik zapřísáhlých odpůrců plastik, kterým se najednou na tělech a obličejích začaly objevovat novotvary :)

Ale to jen na okraj. Produkce Netflixu je bohužel většinově silně nekvalitní.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3471
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Nech svět světem

Příspěvek od Hohepa »

Pamatuji dobu kdy i Ty si mněl smysl plné příspěvky....

Ale to jen na okraj. Příspěvky Rozpadu jsou teď bohužel většinově silně nekvalitní.
mr-tomas
Příspěvky: 64
Registrován: 26.01.2016 15:57
Pohlaví: muž

Re: Nech svět světem

Příspěvek od mr-tomas »

Kdo říkal že je to postapokaliptickej film? :ne
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8791
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Nech svět světem

Příspěvek od Fabulous »

Tak dnes jsem to viděl. A je to tak, jak jsem tušil. Neuvěřitelná sračka. Nehodná jediného pohledu. Naprostá ztráta času. “Příběh” bez začátku, středu a ani konce. Hovno všech hoven. Prostě Netflix.
Samotář
Příspěvky: 350
Registrován: 07.07.2016 10:58
Pohlaví: muž

Re: Nech svět světem

Příspěvek od Samotář »

Ano. Není to film o postapu, nic o hackování, spíš pomalý a rozvláčný trochu horor. Tohle klidně můžete pustit malým dětem.

Jediné plus: místní prepper je hodnej a slušnej člověk a je dobré mít pod barákem výborně vybavený bunkr.
Co mě zaujalo: hackeři zablokovali silnice prostřednictvím elektromobilů s autonomním řízením, které na dálku vyslali do úmyslných hromadných nehod.

Fabulous měl pravdu. Je to film od Netflixu. Takže povinný černoch a stará Julia Robertsová ve filmu hraje matku pubertálních dětí, dost hrozné.
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Nech svět světem

Příspěvek od Nightmare »

Kakaččkáááááá
trpaslik
Příspěvky: 18
Registrován: 30.07.2021 13:01

Re: Nech svět světem

Příspěvek od trpaslik »

Samotář píše: 09.12.2023 17:12 Co mě zaujalo: hackeři zablokovali silnice prostřednictvím elektromobilů s autonomním řízením, které na dálku vyslali do úmyslných hromadných nehod.
co ale ty auta řídilo, když nejde gps a není signál vůbec pro nic? co jim doma svítilo a topilo když byl blackout? celý ten film byl hrubě nedotažený ve všech směrech. sem tam přišel s nějakým náznakem, který potom vůbec nevyužil.

Za mě velké zklamání (i když možná taky proto, že jsem čekal něco trochu jiného). Mělo to potenciál, který zabily nelogičnosti vlastně všude(děj, postavy, vzniklé situace - co měly jako znamenat ty zvířata? ) a děsivě dlouhá stopáž
Odpovědět