Izotermická fólie

...aneb podělte se o své zkušenosti, zážitky a poznatky s ostatními.
miselito
Pohlaví: muž

Re: Izotermická fólie

Příspěvek od miselito »

Ahojte,
co sa tyka izotermickej folie, tak v piatok som ju vyuzil pri rozvoze zakuskov rodine pred svadbou.
Vonku bolo 37 stupnov celzia a rozvoz som robil na starej felicii. Kartony zakuskov som obalil foliou a boli ako z chladnicky od cukrarky. Vozil som ich v aute asi 2,5 hodiny a vydrzali. :)
hachimaki

Příspěvek od hachimaki »

Z doby kdy jeste bylo mozné zažít i -15/20 stupnu i v ramci jihomoravského kraje a ne na horach jsem soukromě testoval izofolii a dospěl jsem k stejnému závěru jako v testu v odkazu - nejlepší je mít folii těsně u těla, mezi dvěma vrstvami oblečení; ne volně přehozenou jako celtu, protože to prostě profoukne a to je větší odběr tepla než kolik se "zachrání" odrazem. Naopak uprostřed jinak docela tenkých vrstev dává izofolie překvapivě dost rozdílu, takže za mě vřele doporučuju.

Druhý extrém - a účel izofolie - je ochrana před přehřátím. Radši budu pod ní než na přímem slunci, to mi stačí jako zdravému jenom pár hodin a mám dost, natož pokud by ze mě něco krve vyteklo.

http://bushcraft.cz/tipy-a-triky/izoter ... elky-test/
viktor

Příspěvek od viktor »

izofolie samozrejme funguje ale je třeba vedet jak a kdy, mimochodem když se kouknete na pristani na mesici tak prave izofolie zajistovala tepelnou izolaci LEM ( lunárního vysadkoveho modulu ) a to jak proti mrazu tak teplu, byla to prakticky jedina ochrana co tepelne chranilo posadku LEM. ( v několika vrstvách )
proste folie je odrazec tepelného zareni. nic vic nic méně. Není to tepelny izolant jako napr. karimatka.
Když ji date mezi sebe a slunce tak budete velice efektivne chraneni před zarem slunce, pokud vam sviti slunce do mistnosti tak povesenim folie do okna vyrazne snizite teplotu ( a zaroven spalite všechny kytky co budou mehzi sklam a folii ) kdz ja date mezi sebe a ohen, ohen vas nebude hrat, ale date ji za sebe a ohen vas bude hrat zepředu a zezadu odrazene teplo od fole. Zavesenim folie napr do srubu na vhodne místo poslete zar a svetlo od ohne do tmavých mist. Zabalit do ni spacak ztraci z hlediska kondenzace vody smysl. Odraz tepla je mensi zisk nez tepelna ztrata zpusobena vlhkym spacakem. Pokud ji k necemu takovemo použijete melo by to byt ve stavu ala mikrostan aby vlhkost mohla odejit a zabránilo se kondenzaci vody ve spacaku..
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Woody Crafty
Pohlaví: muž

Příspěvek od Woody Crafty »

Tak si říkám jestli je lepší si koupit termofólii z jedné strany oranžovou, a nebo naopak khaki. Někdy potřebuje člověk aby byl vidět, by ho snadněji našli a zachránili, zatímco jindy ho zachrání když je schovaný.

V jiných případech poslouží starý turisticky trik s plášťenkou, kterou mastňák použije jen když prší, a ve větrném počasí při nedostatku ostatního oblečení ho nenapadne použít ji jako další vrstvu oblečení zabraňující úniku tepla.

Zajímavé může být izotermická fólie jako částečná ochrana proti dronům s infračervenou kamerou. Ale to musí mít z druhé strany nátěr, aby se neleskla.

A propos, máte někdo praktické zkušenosti s izotermickou fólií ve střihu ponča? Může to být výhoda oproti klasické obdélníkové?
Odpovědět