Musado,Krav Maga,atd....

...aneb podělte se o své zkušenosti, zážitky a poznatky s ostatními.
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Musado,Krav Maga,atd....

Příspěvek od alibaba »

muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Musado,Krav Maga,atd....

Příspěvek od muzzleloader »

To Karlos:MCS znamena Military Combat System a je jen pro ozbrojene slozky.Vyucuje se i civilni verze,protoze MCS v civilni sfere asi nikdo neuci.
Uživatelský avatar
Steril
VIP
Příspěvky: 513
Registrován: 08.03.2012 21:49
Bydliště: Praha

Re: Musado,Krav Maga,atd....

Příspěvek od Steril »

Uživatelský avatar
Steril
VIP
Příspěvky: 513
Registrován: 08.03.2012 21:49
Bydliště: Praha

Re: Musado,Krav Maga,atd....

Příspěvek od Steril »

No, vcera jsem byl na prvnim treninku a moje kancelarsky telo je polamany jak cikansky hracky :D Myslim ale ze to krome zlepseni fyzicky bude vcelku hodnotnej vycvik!
Uživatelský avatar
Lianne
Příspěvky: 34
Registrován: 30.09.2012 16:24

Re: Musado,Krav Maga,atd....

Příspěvek od Lianne »

Krav Maga je super záležitost. Začala jsem chodit v lednu v Praze a musím říct, že to byla jedna z mála věcí, který tenhle rok za něco stály :D První trénink mě zruinoval, druhý ještě víc, a na třetím jsem si řekla "Tak už jsi vydržela dva tréninky, dáš i třetí" a už jsem zůstala.
Co mi přišlo fajn, začala jsem tam jako jediná holka mezi 25 chlapy (později přibyly další dvě kolegyně), takže byl boj realističtější. Další supr věc, žádný hloupý sestavy a pravidla. Špinavé triky, to je moje :angel
Jedno z mínusů - výdaje. Coby studentka jsem vydávala opravdu hodně peněz nejenom na trénink. To máte tuhle suspík, tamhle bandáže, nemluvě o vysokých cenách za semináře a tak podobně... Nepočítám, že by ceny šly nějak dolů, KM je teď velice módní záležitost, což mě nutí hledat nějakou lepší alternativu...
Uživatelský avatar
alive
Příspěvky: 819
Registrován: 09.12.2011 20:53
Bydliště: Samota u lesa

Re: Musado,Krav Maga,atd....

Příspěvek od alive »

CMS v Praglu Olda Selemberk...pomerne na urovni.

Karlos píše:
muzzleloader píše:Musado co znas ze seminaru bude civilni,ne MCS,proto ti to prijde nedomrdle.
To Musado MCS je pouze pro ozbrojene sbory nebo to nekdo uci i civilne?
flesh
Příspěvky: 22
Registrován: 03.10.2012 19:29

Re: Musado,Krav Maga,atd....

Příspěvek od flesh »

Tady je "Příručka sebeobrany a boj zblízka", starý armádní dokument ze staré doby, tehdy bez OCR (mnou) přepisovaný a překreslovaný do digitální podoby. Nedávno jsem ho našel a protože původní dokument bude asi těžko k sehnání, máte ho tady.

Kód: Vybrat vše

http://ulozto.cz/x5rAcNT/dovolena2-rar
Je to "metodická příručka pro instruktory" včetně vysvětlení historie, nákresu tlakových bodů atd. Popis technik je trochu kostrbatý, ale třeba vám to k něčemu bude.
heslo je

Kód: Vybrat vše

SHTF
urbanwarrior
VIP
Příspěvky: 810
Registrován: 24.08.2012 22:16

Re: Musado,Krav Maga,atd....

Příspěvek od urbanwarrior »

flash: tu příručku jsem si sezobnul, ale hlásím, že to nechtělo heslo, tak jestli tam není nějaká ašibka. za příručku dík.
flesh
Příspěvky: 22
Registrován: 03.10.2012 19:29

Re: Musado,Krav Maga,atd....

Příspěvek od flesh »

Už jsem se lekl, že jsem blb a hňup, ale mě vše funguje... Budu mít blbou otázku- zadals to velkýma písmenama?
miki
Příspěvky: 234
Registrován: 02.01.2012 14:37
Bydliště: Pardubice

Re: Musado,Krav Maga,atd....

Příspěvek od miki »

Zdravím.
Tak už to mám taky v compu a taky to nechtělo heslo. Prostě jsem zkopíroval odkaz z rozpadu nakopíroval do adresního řádku a dal po opsání těch písmen proti robotům stáhnout. V poho.
A taky dík.
Miki.
Uživatelský avatar
me2dik
Příspěvky: 89
Registrován: 17.10.2012 19:43
Pohlaví: muž

Re: Musado,Krav Maga,atd....

Příspěvek od me2dik »

Vidim ze sa tu pomerne dost rozobera fyzicka a podobne, avsak v prvom rade ide o psychiku a ako to mate v hlave usporiadane. Bezny clovek ma v hlave bloky a uvedomuje si nasledky svojho konania + ked do toho pripocitame dnesnu justiciu ktora viac chrani pachosa ako obet ( vid priklad moj kamarat ktory teraz musi platit debilovi co ho napadol v bare ale neuvedomil si ze kamarat je 4 nasobny matersky majster slovenska v boxe, tresnopravne bol sice oslobodeny ale v obciansko pravnom konani bim) tak si normalny clovek iste veci zablokuje v hlave. Ale aby som presiel k jadru veci nieje podstatne len vediet rozdavat rany ale aj rany prijat, xy krat som sa stretol ze na trening prisli chalpci z posilovne co mali ruky jak ja stehno dostal dve kratke haky a uz bol psychicky v prdeli, treba si uvedomit ze clovek v kazdom boji zrejma jednu dve dostane (takze ked som sa dal na kontaktny sport nebojte sa sparingov, treba sa trosku obuchat, lebo mech vam uder nevrati) tak isto to je aj pri boji s nozom ktorykolvek normalny instuktor vam povie ze ked uz je noz vytihanuty radsej sa zbalte a utekajte ked nemate nic po ruke, ale pokial sa nieco da este robit tak berte v uvahu ze minimalne porezani budete ak to dotycny mysli vazne. Za dalsie je potrebne rozlisovat comu sa venujem ci je to sport napr MT alebo nejaky system bojovy alebo ako to nazvat napr KMG, z mojho pohladu nejde jednoznacne povedat co je dobre a co nieje vsetko ma svoje klady a zapory ( v 8. rokoch som zacal s karate a pokracovalo to boxom, MT, MMA, systemov a krav magov) z mojho hladiska je krav maga najjednoduchsia na naucenie a vsak pozor :!: treba davat na udery pastou aspon co som si vsimol ludia bez zakladov boxu nevedia udriet bezne udery ako direkt alebo hak a dochadza k zranenia zapastia, hankov a podobne takze ked ste stym zacali poziadajte instruktora aby vas naucil udierat. A teraz ta najpodstatnejsia vec to ze absolvujete par treningov krav magy alebo cokolvek z vas highlandera neurobi (vid moja osobna skusenost z minulorocneho letneho kempu s KMG Praha a jeho ucasnikmi) takze vzdy si zvazte svoje moznosti a hlavne trenujte a trenujte, ale ako hovorim vzdy je lepsie vediet nieco ako nic HOWGH :punch
Nobody
Příspěvky: 589
Registrován: 18.07.2012 1:17

Re: Musado,Krav Maga,atd....

Příspěvek od Nobody »

S tím nožem máš nějakou osobní zkušenost? Mě přijde, že je tohle přecenované a pokud s ním někdo neumí zacházet, tak to může myslet vážně a pořezání bych jako automatické nebral. Přece jen člověka v bundě a riflích není zase tak snadné říznout a ta rychlost trénovaného netrénovaného člověka pravděpodobně zaskočí. Osobní zkušenost v reálném souboji ale nemám.

Pokud s ním někdo v boji zacházet umí, tak je to samozřejmě jiná. Stejně jako to, že nejchytřejší je, se podobnému střetu vyhnout.
Uživatelský avatar
Steril
VIP
Příspěvky: 513
Registrován: 08.03.2012 21:49
Bydliště: Praha

Re: Musado,Krav Maga,atd....

Příspěvek od Steril »

Já bych to viděl asi takhle http://www.drsnysvet.cz/sebeobrana-v-realnem-zivote/
Boj proti odhodlanýmu chlápkovi s nožem, byť nezkušenýmu, asi fakt neni zrovna legranda.
Nobody
Příspěvky: 589
Registrován: 18.07.2012 1:17

Re: Musado,Krav Maga,atd....

Příspěvek od Nobody »

Bavím se o situaci, kdy proti sobě stojí zkušený fighter a necvičený člověk ozbrojený nožem. To video podle mého spíš odpovídá situaci člověka, co prošel kurzem sebeobrany a v reálu se sesype. Ono když máš nadrilovanej nějakej reflex obrany, tak i proti noži přece nezačneš dělat kryt "fuj, dej to pryč" :).

Nicméně by mě právě zajímalo, zda už se s tím někdo v reálu setkal.

Že to není legrace nezpochybnuji, jen mi to přijde jako přehnané dávání hodnoty noži. Raději bych něco uměl a měl za sebou x zápasů, než neumět nic a mít v ruce kudlu.
Uživatelský avatar
me2dik
Příspěvky: 89
Registrován: 17.10.2012 19:43
Pohlaví: muž

Re: Musado,Krav Maga,atd....

Příspěvek od me2dik »

http://www.youtube.com/watch?v=qLRmtTbNWe0 pani tu mate zopar zaberov ako to je v skutocnosti s nozom, kdesi bolo aj lepsie video z ctv kamier ale neviem ho momentalne najst a v reale sa mi to raz stalo ked som este jak mladsi robil v baroch na branach, typ namna vybral nozale bol asi tak 3-4m odomna daleko a robehol sa oproti mne a mna jedine co napadlo tak zavriet sklenene dvere oproti jeho pohybu pri ktorych som stal tie on nastastie rozbil lebo to boli take co sa otvaraju do oboch stran crepiny mu cvakli ruku a s krikom utiekol prec
Uživatelský avatar
me2dik
Příspěvky: 89
Registrován: 17.10.2012 19:43
Pohlaví: muž

Re: Musado,Krav Maga,atd....

Příspěvek od me2dik »

Nobody
Příspěvky: 589
Registrován: 18.07.2012 1:17

Re: Musado,Krav Maga,atd....

Příspěvek od Nobody »

A cos měl v té době za sebou? Dělal jsi nějaké BU, zápasy atd.?

Aby bylo jasné, já rozhodně netvrdím, že mám pravdu, protože jsem to v reálu ještě nikdy nezažil. Proto se na to i ptám.

Mě přijde, že když vezmeš člověka bez nějakých bojových zkušeností a dáš mu do ruky nůž, tak s tím bude zacházet jinak a nebude tam taková rychlost. Stejně tak člověk, co má za sebou x zápasů, hned nezpanikaří.
Uživatelský avatar
me2dik
Příspěvky: 89
Registrován: 17.10.2012 19:43
Pohlaví: muž

Re: Musado,Krav Maga,atd....

Příspěvek od me2dik »

Bucham od 8 rokov :) avsak momentalne uz nesutazne nieje nato cas a uz ani chut. Tu nejde o paniku prosto utok nozom pokial ta fakt niekto chce za*ebat tak je ako v tych videach, prosto je tam obrovska intenzita bodnuti. Nevyblokujes to a prosto ten clovek ide do teba vahou a boda a boda a nato sa neda pouzit nejazky dvojak, ze sa zabalis ako pri uderoch a par vydrzis a tak par vratis a tomu ver ze aj obycajny clovek co to s nozom nevie ta da dole ked bude chciet. Ja sa nebavim otom ze niekto na teba vytiahne noz a pyta od teba peniazky a len snim saskuje pred tebou ze evidentne nejde s umyslom ta zabit no tak to mu ich samozrejmes das a *ebes nato, zivot je predsa cennejsi, ale ja tu rozpravam realne o utoku nozom ( skoda ze uz nemozem njst to video z palestiny tam boli perfektne ukazky ). Porovnavat utok pastami a nozom to nejde, neviem kao to je u vas v cechach ale na slovensku sa utok nozom ako utok kratkou zbranou lebo na blizko sa nozom daju sposobit vaznejsie poranenia a je aj rychlejsi.
urbanwarrior
VIP
Příspěvky: 810
Registrován: 24.08.2012 22:16

Re: Musado,Krav Maga,atd....

Příspěvek od urbanwarrior »

Zhlédl jsem spoustu videí i několik tréninků v KM naživo a překvapila mě jedna věc. Trochu jsem rekreačně boxoval, šermoval jsem šavlí a na stará kolena mě kamarád judista protáhl sranda kursem sebeobrany, prý aby se člověk taky naučil padat a tak. Zkoušel jsem boj s dlouhou tyčí. Ve všech oborech, co jsem zkusil, začíná obrana ústupem - v KM v podstatě rovnou protiútokem, aspoň takový mám dojem. To by mohl být ten rozdíl a důvod její účinnosti.
Třeba KM obranu proti noži bych si nelajzl - nemám tu rychlost a asi hlavně to odhodlání. Mít ale dvě vteřiny na tasení teleskopu, do smrti by si útočník zadek vytíral prvomájovým mávátkem, které by držel v zubech.
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Musado,Krav Maga,atd....

Příspěvek od Pepe »

urbanwarrior: teleskop ti proti útočníkovi s nožem nepomůže. Pomohl by ti v případě, že by na tebe šel s taseným nožem navzdýlenost možná tak 5 a více metrů. Stačí totiž přískok a je u tebe a pak je ti teleskop na nic :cry:

Co bych volil já, tak kasr a útěk, s tím, že bych ho cákal za sebe :)
Odpovědět