Musado,Krav Maga,atd....

...aneb podělte se o své zkušenosti, zážitky a poznatky s ostatními.
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Musado,Krav Maga,atd....

Příspěvek od muzzleloader »

Pokud to tu nekde je,tak se omlouvam,ale zajimalo by me,jestli nekdo trenuje vyse zminene,nebo neco podobneho.Myslim,ze ted i v dobe PA,se ucinna sebeobrana beze zbrane,nebo s nejakou primitivni,ci improvizovanou zbrani,bude hodit.Ja,jako vetsina tehdejsich zakladaku,cvicil MUSADO MCS,ale mel jsem vyhodu sluzby u 4.BRN,tak byl nas vycvik,preci jen hodnotnejsi,meli jsme skutecne instruktory a ne nadsence,kteri si to o sobe mysleli.A hlavne cvicili jsme kdykoliv byla dira v zamestnani,sluzbach,atd... Volny cas jsme meli vetsinou pohotovost a nesmeli jsme ven z kasina,tak jsme cvicili.Pravdou je,ze mi bylo o par kilo min,nez ted,ale nedavno v nemecku na montazi jsme s kolegama vecer u grilovacky probirali sebeobranu a ja si na vetsinu vzpomel a i prakticky predvedl,k mirne nelibosti figurantu :-) Myslite si,ze je to smysluplne v PA?
Uživatelský avatar
Steril
VIP
Příspěvky: 513
Registrován: 08.03.2012 21:49
Bydliště: Praha

Re: Musado,Krav Maga,atd....

Příspěvek od Steril »

Od zari budu chodit na Krav Maga - laka me tam hlavne boj nozem, teleskopem etc., navic si sem pomerne casto zvou instruktory z Israele, se kterymi cvici treba israeslkou bojovou strelbu :yes Tahle kombinace se mi zda pro PA vynikajici!
No a trocha sportu mymu sadelnatymu kancelarskymu telu nemuze uskodit :)
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Musado,Krav Maga,atd....

Příspěvek od muzzleloader »

Krav Maga je fajn,ony vsechny tyhle systemy vyvinute pro ozbrojene slozky jsou v pohode a rychle naucitelene,uz jen pro to,ze si to clovek muze prizpusobit sam sobe a svym moznostem.Sadelnata prdel muze zustat dal sadelnata a pritom muzes zvladnout protivnika,ktery na to vubec nevypada :-) A Israelska strelba vypada zajimave
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Musado,Krav Maga,atd....

Příspěvek od Maximus »

Má někdo zkušenosti s kurzy Krav Maga v Brně? Rád bych se od září také do toho pustil :lol:.
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Musado,Krav Maga,atd....

Příspěvek od muzzleloader »

A jeje,dalsi Mosad like zabijak :-)
Co te laka vic?Techniky beze zbrane,nebo Israel shooting?
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Musado,Krav Maga,atd....

Příspěvek od alibaba »

alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Musado,Krav Maga,atd....

Příspěvek od alibaba »

Rozpadlík87
Rozpadlík
Příspěvky: 107
Registrován: 26.02.2012 12:45

Re: Musado,Krav Maga,atd....

Příspěvek od Rozpadlík87 »

Ja v tuhle chvili zacinam s fyzickou pripravou a thai boxem a valetudem. Casem bych rad pridal nejaky ten combat system, ale v tuhle chvili mi vyse uvedene staci.
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Musado,Krav Maga,atd....

Příspěvek od muzzleloader »

Vale tudo schvaluju,ale to Muai Thai mi nic nerika.Ringove sporty me neberou.
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Musado,Krav Maga,atd....

Příspěvek od Pepe »

Maximus píše:Má někdo zkušenosti s kurzy Krav Maga v Brně? Rád bych se od září také do toho pustil :lol:.
Pár seminářů jsem absolvoval, kamarád s kterým chodím do posilky chodí pravidelně. Určitě to zkus, teď během prázdnin probíhají semináře, takže stačí když přijdeš a zaplatíš jednorázově ten seminář. Takže jako ohutnávka dobré.
Tento týden:
Út (14.8.) - 18:00 - 20:00 - Boj v uzavřených a stísněných prostorech
Čt (16.8.) - 18:00 - 20:00 - Bojové kombinace a špinavé triky II
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Musado,Krav Maga,atd....

Příspěvek od muzzleloader »

To muze byt fajn.Me treba na Musadu nejvic bavili likvidace strazi,spinavosti,atd.Ale to je trosku ve druhem stupni a hlavne v trojce,takze jsne se k tomu moc nedostali :-) Me se povedlo udelat si instruktora jednotky a skoro absolventa dvojky,bohuzel prisel civil :-(
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Musado,Krav Maga,atd....

Příspěvek od alibaba »

Mne porad nekdo vymazava ,ale tahle otazka nezmizi ,ze je nekdo nejaky optimista na svet co neni takovy jak si predstavuji kazdy bojovy sport je dobry i box mne bylo vzdy do smichu jak se otes nekde pral roku 1950 co tesne po 2 svet valce vyznacoval se velkou hrubou fyzickou silou co mel vrozene a byl jasne vyznavacem boxu a chlubil se jak na nej sli 3 boxeri nekde na severu Cech a tak utikal az nasel dve dlazebni kostky a pak si to s nima rozdal ,boxeri ho sice zbili ,ale vsichni 3 skoncili lezet a ulici pouzival ty kameny k uderum neco jako inkove pouzivaji oblazky kameny co kazdy Indian nosi v kapse.........Kazdy uderovy sport je dobry stejne tak jako kazdy druh zapasu ji a boxersky prsten je levny a tak dva boxerske prsteny nic mam nebrani nosit a box je jednoduche se naucit
siegfried
VIP
Příspěvky: 177
Registrován: 07.12.2011 12:35

Re: Musado,Krav Maga,atd....

Příspěvek od siegfried »

Dovolim si sem postnout odkaz na svuj clanek k tematu... Neni to zadna slava, ale treba to nekoho bude zajimat... http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2011081407
Tyler
Příspěvky: 44
Registrován: 05.01.2012 15:48

Re: Musado,Krav Maga,atd....

Příspěvek od Tyler »

muzzleloader píše:Vale tudo schvaluju,ale to Muai Thai mi nic nerika.Ringove sporty me neberou.
Asi takhle... Efektivnější stand-up styl boje holou rukou než thaibox ještě nikdo nevymyslel. Většina lidí, kteří bojová umění využívají "pracovně", trénují právě thaibox/kickbox.
Jinak s musadem mám zkušenosti pouze ze seminářů, celkově není špatné, ale osobně mi alepřijde překonané. Techniky byly dost složité, hlavně sebeobrana proti zbraním. Zároveň jsem měl pocit, že stejné techniky mi vysvětlovali v rámci jiu jitsu...
Pro reálnou sebeobranu bude určitě lepší nakombinovat box třeba se zápasem nebo escrimou...
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Musado,Krav Maga,atd....

Příspěvek od muzzleloader »

Jenze na thai/kick box musis stat pro plnou efektivitu.Na zemi potrebujes uplne jiny styl zapasu,coz sam pises.Musado co znas ze seminaru bude civilni,ne MCS,proto ti to prijde nedomrdle.Vojensky zpusob je mnohem efektivnejsi a kratsi k nauceni technik.Hodne se vyuziva polni lopatka,nuz,kosa.A mas pravdu,nektere techniky napriklad paceni je podobna jiu.Jinak abusme si rozumeli,tak zadny styl boje neni 100%ni.Kazdy ma neco do sebe a kazdy ma slabiny.Neumim si predstavit thai/kick v plne vystroji v poli.Asi by se bojovnik pohyboval s protivnikem jen v priteplenem klinchi a cutali by si do holeni.
Kdy vyrazime k Maskovi?
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Musado,Krav Maga,atd....

Příspěvek od Karlos »

muzzleloader píše:Musado co znas ze seminaru bude civilni,ne MCS,proto ti to prijde nedomrdle.
To Musado MCS je pouze pro ozbrojene sbory nebo to nekdo uci i civilne?
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Musado,Krav Maga,atd....

Příspěvek od alibaba »

Bavime se o bojovem umeni a to se muze naucit kazdy a ze se tam pouzivaji improvizovane nastroje to uz tady jednou bylo v 17 stoleti a nazyvalo s to Okinawate ......musite si uvedomit ,ze ja zaviraci nuz nemusim ani otevrit a mam dobrou uderovou plochu a tak na tom je zalozeno Okinawate a kazdy si muze udelat boxera =prsten ......
siegfried
VIP
Příspěvky: 177
Registrován: 07.12.2011 12:35

Re: Musado,Krav Maga,atd....

Příspěvek od siegfried »

Doporucuju FISFO. Cvicil jsem tam s jednim vojakem, co si to strasne pochvaloval a o tom jejich treninku Musada se vyjadril lakonicky: "Na picu. Spartakiada. Tady (mineno FISFO u Gazdika) je to super - tady si muzu bouchnout do masa! (mineno do me :)"
Tyler
Příspěvky: 44
Registrován: 05.01.2012 15:48

Re: Musado,Krav Maga,atd....

Příspěvek od Tyler »

Thaibox se dá i s výstrojí použít úspěšně, nemusíš používat hned vysoký kopy. Ten klinč a okopávání sice vypadají přitepleně, ale lámou se v něm žebra jako nic (osobně ověřeno). Musado samo o sobě taky moc nezná boj na zemi, ground fighting který se v musadu vyučuje je přejatý z jiných bojových umění. Jinak civilní musado to nebylo, instruktor měl maskáčový kimono:-D
V US army trénují Thaibox, BJJ a escrimu. Mám za to, že podobný systém (thai a něco na zemi) se už učí i některé jednotky slovenské armády. Tohle mi přijde mnohem efektivnější než musado.
OT: Teď nějak moc nestíham, k Maškovi tak nejřív za dva tejdny, ale zas by už měl bejt novej přírůstek...

Karlos: Já jsem se naprostou náhodou dostal k oficálnímu semináři pro veřejnost.
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Musado,Krav Maga,atd....

Příspěvek od alibaba »

Vsak jsem to poslal na youTube co zde cvici za techniku ty zoldaky a maji dost casu ,nebot to podepisuji na 4 roky a mnozi jsou tam 8 let ,plus omezene cvici policalty a ty bezpecnosti jednotky ,ale ti maji moc sebeduvery a tak vzdy dostanou nekde na zobak ,ovsem nekteri jsou dobri ...... Zde veskera technika vychazi z tech zapasu v kleci .......to se stalo jako asi narodnim sportem a jeste nikoho nezabili ,maji rozhodci ti to prerusi, kdyz nekdo treba neodpovi na 30 uderu na hlavu ......
Odpovědět