Transportny kolaps - veci a skusenosti pri sebe

...aneb podělte se o své zkušenosti, zážitky a poznatky s ostatními.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: transportny kolaps - veci a skusenosti pri sebe

Příspěvek od sigmark »

xmen: hlavne do tasticky hodne naboju :-)
xmenm05
Příspěvky: 254
Registrován: 11.09.2012 10:30
Bydliště: Morava

Re: transportny kolaps - veci a skusenosti pri sebe

Příspěvek od xmenm05 »

:) není to trezor ... Tak jsem ještě dobalil mapu (vytisknul jsem si turistické ze seznamu - jednu celkovou a pak 4 podrobné) a teď holt hlídat a měnit vodu, aby byla vždy čerstvá ... No a ještě boty.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: transportny kolaps - veci a skusenosti pri sebe

Příspěvek od sigmark »

neni nad to kdyz je noseni poradnych bot v popisu prace:-) nemusim premejslet nad nahradnima
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: transportny kolaps - veci a skusenosti pri sebe

Příspěvek od Venet »

Sigmark, jj. ;)
dracekvo píše:Ale nikdo nechodí nabalený tak, aby v tom samém oblečení mohl jít v zimním počasí 3 hodiny někde přes kopce a nekopce
Mám tú výhodu, že ja som. V podstate tak chodím stále. Viacmenej to mám v náplni práce. Kapsáče, a keď nie tak malá kapsička na opasku, oblečenie čierne/oliv.zelené + športová bunda nepremokavá v nenápadných farbách - Nie vojenské ani poľovnícke... človek by mal čo najmenej vytŕčať obidvomi smermi ( ani nagelovaný frikulín v ružovom tričku a bielych nohaviciach, ani maskáčoví airsofťák)
A keď teraz vyberiem všetko čo mám vo vreckách:
Hlavne TDKN - telefón, doklady+peniaze, kľúče, nôž
na kľúčoch ešte visí malý nožík a led svetlo
zapaľovač
rýchloobväz (medzi dokladmi)
3m repky 3ky, 2 zatváracie špendlíky
ceruzka
4cípa šatka - taká čo nosili babky
balíček papierových vreckoviek

A keď niekam idem tak cez rameno plátená kapsa (veľkosť na A4 zošit) kde mám 0,5litrovú fľašu, zápisník ...
drigon
VIP
Příspěvky: 2922
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: transportny kolaps - veci a skusenosti pri sebe

Příspěvek od drigon »

Z práce to mám cca 17 kilomatrů. Vzhledem k tomu, že celkem pravidelně chodím na delší procházky a tůry (o víkendu klidně i 30km.), tak to pro mne nebude problém. Když bude zima, tak si pod oblečení dám čisté modráky a ve skříňce v práci mám PET flašku a zlaté oplatky (po měsíci měním). Malou LED baterku s sebou nosím vždy. Igelitová pláštěnka je taky ve skříňce v práci. Cokoliv dalšího považuji vzhledem k okolnostem za celkem zbytečné. Na cestu autem do práce mám v autě ještě teplákovku, 3 vlečná lana (jedno s háky pro propojení), páčidlo (když jsem jezdil s náklaďákem, tak jsme s kolegou otvírali montajznou zaseklé dveře u nabouraného osobáku - tak jsem si do auta dal páčidlo). Pak běžné nářadí z výbavy a křížový klíč na povolování kol plus kladivo a kleště. Tolik, co jsem si vzpoměl. S pozdravem M.
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 874
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: transportny kolaps - veci a skusenosti pri sebe

Příspěvek od Count »

Bydlím cca 30Km od práce. Ale protože mohu být ve městě na několika místech, nemám BoB v kanceláři (kancelářích), ale v autě, které mám vždy několik desítek, max. stovek metrů od sebe. V případě výpadku čehokoli budou cesty z velkoměsta plné, to je bez debat. Pro mě je důležité náhradní oblečení a boty, nouzové jídlo + voda (tu mám stále u sebe, alespoň 0,5l). Do business batohu se toho vejde dost, takže vybrakuji auto, případně se s ním posunu co to půjde a jdu po svých.

Co ale považuji za dobré, zmapovat si, kdo z vašich přátel, známých či kolegů bydlí po cestě k vašemu domovu. Při letošní zimě, když přišla nenadálá ledovka, jsem zakempoval na celou noc u kolegy cca 10km od práce. Dál to vozem nešlo.

Ještě k těm tekutinám. Cca 10 let zpět jsem uvízl ve vlaku na cestě domů mezi městy. Cesta na 45 minut se protáhla na 6 hodin. Opustit vlak a prodírat se poli a závějemi nikdo nechtěl. Naštěstí to byl motorák, takže bylo i teplo. Ale když jsem vyndal z batohu termosku s teplým čajem, cítil jsem se o 1000% lépe, než všichni okolo.

A taky mě štve, že firma pomalu přechází od sodbarů na barely k sodobarům s filtry. Jak nepoteče voda, tak si přes ten filtr můžu pustit leda tak vzduch z tlakové lahve na bublinky. :(
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: transportny kolaps - veci a skusenosti pri sebe

Příspěvek od K4cer »

To mě přivádí na myšlenku doložit do auta rezervní fusekle.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Transportny kolaps - veci a skusenosti pri sebe

Příspěvek od Venet »

kačer, a ty ich tam ešte nemáš? :shock:
pri tej všetkej výbave...
Cogito, ergo armatum sum.
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Transportny kolaps - veci a skusenosti pri sebe

Příspěvek od K4cer »

No práve, pri tej všetkej výbave mám dojem, že mi tam už tie fusakle nevojdú :lol:
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Odpovědět