Sebeobrana, bojová umění

...aneb podělte se o své zkušenosti, zážitky a poznatky s ostatními.
Uživatelský avatar
Steril
VIP
Příspěvky: 513
Registrován: 08.03.2012 21:49
Bydliště: Praha

Re: Fyzická a psychická příprava

Příspěvek od Steril »

Pokusím se, v KM jsem ale uplný začátečník, takže toho zatím není moc a opravdu čistě subjektivně:
Kyokushin byl hodně na sílu, i při tréninku jsme se dost řezali a co teprve při sparingu :) Rozhodně se to nedalo obejít, byl to standard a všichni do toho šli natvrdo.
U začátečnické KravMagy je to podstatně jemnější, pokud chce někdo lapu jenom symbolicky šolichat tak mu trenér neřekne ani popel. Zatím to imo moc není o přijímání a rozdávání ran jako spíš o osvojení těch zvláštních technik.
Moc infa jsem nepodal, zatím ale fakt hlavně v KM nemám na čem stavět.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Fyzická a psychická příprava

Příspěvek od Terminated Account »

Začíná mi unikat smysl tohoto vlákna. Psychycká a fyzická příprava Na co? Na PA? Na střet? Na boj? Na nedostatek zdrojů? Na strádání? Je tady z toho dost velký balast. Ocenil bych, kdyby se tomuto vláknu někdo pověnoval a zpřehlednil/rozsekal na více samostatných vláken. Bohužel na to v dohledné době nemám čas. Příležitost pro někoho z nových modrých posil... ;)
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Sebeobrana, bojová umění

Příspěvek od goral »

Temata rozdelena, zaskatulkovana.
Uživatelský avatar
pohled venkova
Příspěvky: 12
Registrován: 29.04.2019 21:44
Pohlaví: muž
Bydliště: okr. LT

Re: Sebeobrana, bojová umění

Příspěvek od pohled venkova »

Těžko říct. Jsou popsány (s drobnými obměnami) případy, kdy se dotyčný dlouhá léta svědomitě věnoval bojovému (bojovým) umění(m) a pak ho v Plzni při potyčce zmlátil rumunský dělník. :|
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Sebeobrana, bojová umění

Příspěvek od Matěj »

Jestli to bylo něco ve smyslu, že ten, co se věnoval dlouhá léta bojovým uměním a vážil 70 kg i s botama dostal od Rumuna 120 kg, který půl života háže lopatou. Tak to se vlastně nedivím.
Odpovědět