Mô zážitok zo včera

...aneb podělte se o své zkušenosti, zážitky a poznatky s ostatními.
Odpovědět
achopsalista
Příspěvky: 300
Registrován: 10.05.2013 14:19
Pohlaví: muž

Mô zážitok zo včera

Příspěvek od achopsalista »

keby som sol paranoik či nejaký veštec asi by ma môj zážitok trochu vydesil. takto ma len núti ku zamysleniu...
včera sme sa boli prejsť so ženou v štiavnických kopcoch. nakoniec sme nešli stanovenou trasou ale kapánek poblúdili a prechádzali okolitými dedinami a lúkami... v jednej Takejto "prdeli" /ako ja nazývam miesta kde dávajú líšky brú noc/ sme vyšli z lesa na lúku cez ktorú viedla cesta /polná/. niekde v polovici toho ničoho som zrazu na zemi zbadal knihu.
bola ošklbaná /pár listov po okolí/ čerstvo zmoknutá. keďže bola zadnou stranou hore a nemal som chuť ju chytať, tak som ju roztvoril niekde v strede špicou kanady.
bola v azbuke a prvé na čom mi spočinul zrak ,bol kratučký text v strede strany, napísaný písaným písmom /neskôr som zistil že kniha je učebnica/. napíšem slová v poradí ako boli napísané /ospravedlnujem sa napíšem formou píš ako počuješ,azbuku som naposledy videl na strednej,/:
balšoe more, Černoje more, ózero Bajkal, Stalingrad, Gorkij, Kijev,Kújdišev, Leningrad.
:idea:
je jasné že to nič neznamená, nejaká kniha nájdená zrovna v tomto období, niekde kde nemala čo hladať"v zemi nikoho" otvorená na náhodnej strane, so zrakom spočinutým na vete ktorá pre rozpadlíka je viac ako zaujímavá...
no neviem... ale aj tak by ma zaujímalo štatisticky aká je pravdepodobnosť zažiť niečo podobné ;)
možno má niekto zaujímavý výklad /y čarovnej gule/ tak sa pridajte :yes
pracintl
Příspěvky: 433
Registrován: 28.11.2013 9:37
Pohlaví: muž
Bydliště: okolí Prahy

Re: Mô zážitok zo včera

Příspěvek od pracintl »

.
Naposledy upravil(a) pracintl dne 13.04.2014 11:44, celkem upraveno 1 x.
achopsalista
Příspěvky: 300
Registrován: 10.05.2013 14:19
Pohlaví: muž

Re: Mô zážitok zo včera

Příspěvek od achopsalista »

inak teraz som si to ešte raz v klude čítal /knihu som tam nemohol nechať/.
sorry za dezinformáciu, prvé slovo vety bolo Baltské more nie balšoe more/hanba mi/...
a ešte detail o meste Kujbyšev, keďže som nemal tušenie kde sa nachádza /ako píšem hanba mi/, tak som oslovil wikipediu. mesto sa dnes volá Samara a odporúčam si to na wiki prečítať... ;)
Uživatelský avatar
Tina
VIP
Příspěvky: 593
Registrován: 21.08.2012 10:06
Bydliště: Severní Čechy

Re: Mô zážitok zo včera

Příspěvek od Tina »

Chvíli jsem přemýšlela, jestli sem vůbec reagovat, aby to nevypadalo, že vyvolávám zbytečné hádky, ale nakonec mi to nedalo...
Když budeš chtít, najdeš příznaky katastrof, konspiračních teorií a "zajímavých náhod" na každém kroku. Kdybys tam našel učebnici dejme tomu ve španělštině, taky by to s tebou tak zacvičilo? I španělština je statisticky málo pravděpodobná. Chápu, jsme Ukrajinou všichni rozjitření, ale zděšení Rozpadlíka bych pochopila v případě, že bys objevil ztracený tajný deník plánovaného útoku z Ptyče, nebo něco podobného... :-)
Klid, věnuj se procházkám, štiavnické kopce jsou určitě zajímavější, než že tam někdo mrsknul knihu v azbuce...
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Mô zážitok zo včera

Příspěvek od MRAK »

Musím souhlasit …..


a jak se říká u nás ….. "Nejhorší smrt je z vyplašení"
achopsalista
Příspěvky: 300
Registrován: 10.05.2013 14:19
Pohlaví: muž

Re: Mô zážitok zo včera

Příspěvek od achopsalista »

no preto som to dal medzi zážitky a nie dajme tomu do sekcie veštby a predpovede. rozhodne pre mňa nečakaný zážitok.
a štatistika pravdepodobnosti nepustí...
a ako som napísal tak až tak vela to pre mňa neznamená...
no Tina, kde som sa ako rozpadlík vydesil? napísal som :" keby som bol paranoik či nejaký veštec asi by ma môj zážitok trochu vydesil", to nieje to isté ako keby som napísal že na vydesil... jediné čo také "strašné" som napísal bolo, že to bol pre mňa zaujímavý zážitok... určite príspevkom nevyvoláš konfrontáciu, ale drobná rada poriadne čítaj a potom reaguj!
ešte ma napadlo Tina že určite nájdem pri najbližšej prechádzke za ďalšim kopcom nejakú knihu dajme tomu v Taliančine o Benátkach. :D
p.s. Mraku mňa len tak niečo nevydesí, vidieť že ma nepoznáš...
som presvedčený že určite nezomriem z prelaknutia. :yes
kludne to presuň do nejakého vlákna : "rozprava o ničom" zaujímalo by ma čo z toho niekto vyveští. :clap
ďakujem
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2911
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Mô zážitok zo včera

Příspěvek od bacil »

Teď si představ, že se tam to dítko školou povinné vrátilo a diví se, kam se mu vypařila ta učebnice, která mu vypadla, když ho zlí spolužáci honili cestou ze školy?
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Mô zážitok zo včera

Příspěvek od MRAK »

achopsalista píše: som presvedčený že určite nezomriem z prelaknutia. :yes
v pohodě - rozhodně jsem nechtěl říct, že ano

ani jsem to nemyslel přímo na tebe

spíš jen tak obecně …..

:hand
achopsalista
Příspěvky: 300
Registrován: 10.05.2013 14:19
Pohlaví: muž

Re: Mô zážitok zo včera

Příspěvek od achopsalista »

tak to si to "dítko" pekne zašlo... preto som tam nechal komplet meno aj s adresou. ;)
inak kniha pre samoukov, takže typujem nejakého pragmatického rozpadlíka...
muselo ho poriadne nasrať keď vytriezvel a kniha nikde.
Jasne Mraku, ja som v poho... povedal som si že keďže nemám na to vás tu na fóre vedomostne posunúť tak aspoň "ľahkým skutočným príbehom" pobavím...
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Mô zážitok zo včera

Příspěvek od FarmářJan »

nedá se nic dělat, je to znamení. :) Spisovatelka Anna Pammrová (pro nás zajímavá tím, že žila většinu života bez peněz na samotě mimo civilizaci jako samozásobitelka, možná k tomu něco víc někdy napíšu, stojí to za to) chtěla v r. 1897 spáchat sebevraždu skokem ze skály, když tam ale běžela, narazila u srázu do větve, na níž byl připíchnutý lístek s textem Srdečné požehnání k narozeninám. Ze sebevraždy sešlo, neboť to bylo znamení, jak píše:  "Jak vysvětlit obsah lístku? Vždyť ani jediný člověk neměl tušení, co zamýšlím. Náhoda? Nevěřím v náhody. Nelze mně déle pochybovati, zde zasáhla vyšší moc."
Takže to je zásah vyšší moci - máš si zopakovat zeměpis a ruštinu z učebnic. ...:)
achopsalista
Příspěvky: 300
Registrován: 10.05.2013 14:19
Pohlaví: muž

Re: Mô zážitok zo včera

Příspěvek od achopsalista »

Jane, :yes
dokonca som myslel, reku či nemám zdvihnúť svoju lenivú zadnicu a nezačať cestovať...
ale to by som tam našiel pribalený asi aj nejaký turistický sprievodník... :)
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Mô zážitok zo včera

Příspěvek od MRAK »

Tudle jsem si krátil cestu přes trávník za barákem ...
.... a našel jsem na zemi hovno.

Tak nevim.

:roll:

Asi bych se měl hluboce zamyslet nad svým životem.

:|
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Mô zážitok zo včera

Příspěvek od MRAK »

:mrgreen:
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Mô zážitok zo včera

Příspěvek od MRAK »

fórek


to nebylo namířeno proti vám , kluci ;)
achopsalista
Příspěvky: 300
Registrován: 10.05.2013 14:19
Pohlaví: muž

Re: Mô zážitok zo včera

Příspěvek od achopsalista »

a tiež si sa hodinu pred tým so ženou o tom hovne rozprával? /ako ja s mojou v ten deň o Ukrajine.../ :idea:
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Mô zážitok zo včera

Příspěvek od MRAK »

občas se i to přihodí ..... (přestože jí samozřejmě miluju a tak) .... že rozhovor s ní je o hovně ......

(tak jsme spolu přes 20 let ....)
achopsalista
Příspěvky: 300
Registrován: 10.05.2013 14:19
Pohlaví: muž

Re: Mô zážitok zo včera

Příspěvek od achopsalista »

tak Mraku ešte stále je čas "hodiť" nejakú stávku...
na spôsob: v ktorom mori to začne, ktoré mesto "pôjde" ako prvé... :twisted:
Reiser
Rozpadlík
Příspěvky: 422
Registrován: 03.04.2012 11:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno

Re: Mô zážitok zo včera

Příspěvek od Reiser »

To jako vážně? :roll:
achopsalista
Příspěvky: 300
Registrován: 10.05.2013 14:19
Pohlaví: muž

Re: Mô zážitok zo včera

Příspěvek od achopsalista »

uplne vážne nie. ;)
len mám taký nepríjemný pocit čo sa z tej Ukrajiny ešte vyvŕby...
Odpovědět