Sešitá ruka (jenom trochu ...)

...aneb podělte se o své zkušenosti, zážitky a poznatky s ostatními.
Odpovědět
xmenm05
Příspěvky: 254
Registrován: 11.09.2012 10:30
Bydliště: Morava

Sešitá ruka (jenom trochu ...)

Příspěvek od xmenm05 »

cca dva měsíce od zranění
cca dva měsíce od zranění
12 dnů po šití
12 dnů po šití
10 dnů po šití
10 dnů po šití
Šest dnů po šití
Šest dnů po šití
Detail tři dny po šití
Detail tři dny po šití
Tři dny po šití
Tři dny po šití
Tak už se to tak stalo, že mi přeběhla přes dlaň pravé ruky dremelka ... Holt blbec. Výsledkem byla hezká vyoraná brázda a když jsem to nechal na mašličkách, nebylo to ono. Po třech dnech neustálého mokvání a otevírání jsem usoudil, že mašlička stačit nebude, ale k doktorovi nějak nebyl čas. Tak jsem sedl za stůl, vytáhl nit a jehlu a dal se do díla. Závěry:

1) Tenká nit je naprd, vzata režná nebo co (prostě tlustá, pevná, snad len? konopí?)
2) Nic jsem nedezinfikoval, nic se nezanítilo (ano, asi sešívat takovouhle povrchovku je něco jiného, než šít pěkně v hloubce, ale i tak, alespoň malé zhnisání jsem tak nějak čekal, nepřišlo ...)
3) Vrazit sám do sebe jehlu je problém poprvé, pak už se mi "jenom nechtělo", na hloubce nešetřit, při téhle povrchovce klidně jít stejně či hloubš než je zranění.
4) Stehy jsem nevytahoval. Tenkou nit tělo vyloučilo vcelku rychle (snad třetí, čtvrtý den), režná zmizela cca za týden.
5)Celou ránu jsem pro jistotu pokryl novikovem (ta zelená), jednak to zpevnilo stehy, jednak to přikrylo ránu.
6) Nakonec největší problém bylo, jak uvázat jednou rukou uzel a jak jej pořádně utáhnout.
Fotky jdou chronologicky. První dvě jsou cca dva dny po šití (přímo šití jsem nefotil, to jsem měl jiné strosti ... :)
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Sešitá ruka (jenom trochu ...)

Příspěvek od sigmark »

Pochvala! jednoruční samochirurg!

Když jsem si vloni probodl ruku Morou, tak jsem to ani nešil. nechal jsem to aby se to slepilo. dva dny v tom cukalo, třetí den už to bylo docela dobré, po týdnu ruka použitelná.
jakkoli devcata absolventky Aliveova kurzu trvaly na siti aby se pocvicily, potvory :-D
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Sešitá ruka (jenom trochu ...)

Příspěvek od štaflík »

To se ty nítě tak různě zbarvily Novikovem, nebo jsi dělal každý steh jinou bavlnkou? :D Vypadá to jak jihoamerické výšivky. Ale jsi frajer, já bych měl problém do sebe píchnout. Možná nalitej. Well done panáčku :yes
xmenm05
Příspěvky: 254
Registrován: 11.09.2012 10:30
Bydliště: Morava

Re: Sešitá ruka (jenom trochu ...)

Příspěvek od xmenm05 »

Stehy se povolovaly tak jsem na uzlík plácnul trochu laku na nehty ... (a nesmějte se :D )
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Sešitá ruka (jenom trochu ...)

Příspěvek od sigmark »

CHECHT!
že sis to rovnou neslepil chemoprénem :-D
xmenm05
Příspěvky: 254
Registrován: 11.09.2012 10:30
Bydliště: Morava

Re: Sešitá ruka (jenom trochu ...)

Příspěvek od xmenm05 »

No, příště možná raději to sekundové lepidlo, ale přeci jen jsem si říkal, že sekunďák je hi-tech, zatímco jehlu a špagát seženu kdekoli.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Sešitá ruka (jenom trochu ...)

Příspěvek od cipis »

To je dle mého názoru na sekunďák už moc ... To lepidlo totiž nesmíš dávat tak, že budeš lepit přímo to rozřízlé, ale defacto slepíš kůži na povrchu. A toto by se asi i tak rozjelo. Ikdyž ... Zkus to na druhé ruce :D
xmenm05
Příspěvky: 254
Registrován: 11.09.2012 10:30
Bydliště: Morava

Re: Sešitá ruka (jenom trochu ...)

Příspěvek od xmenm05 »

Je pravda, že jak to byla fréza, tak okraje rány byly roztřepené, takže na lepidlo asi ne ...
Odpovědět