Nechtěný test - křesadlo do letadla ...

...aneb podělte se o své zkušenosti, zážitky a poznatky s ostatními.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Nechtěný test - křesadlo do letadla ...

Příspěvek od Fabulous »

Já jsem nůž do Burj Khalifa nepronesl ;)

Asi se báli, že jim uříznu špičku :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Nechtěný test - křesadlo do letadla ...

Příspěvek od bivoj »

Na letištích jsem problém nikdy neměl, ale v Americe mě při vstupu na prohlídku vnitřku Hoover Dam nepustili se slzákem a victorinoxem. Musel jsem zaběhnout zpět na parkoviště a dát to do auta. Příkladná kontrola, řekl by někdo, jenže naopak vůbec neprohlíželi můj foťák a sadu objektivů (na rozdíl od letišť) kde bych mohl mít schovaných několik kilo trhaviny (vzhledem k velikosti těch objektivů). Jen do toho fotobatohu nakoukli... :D
Uživatelský avatar
Lachtan
Příspěvky: 264
Registrován: 29.04.2013 23:15

Re: Nechtěný test - křesadlo do letadla ...

Příspěvek od Lachtan »

V Káhiře mě nechtěli pustit do Egyptského muzea přes rámy s mými noži - musel jsem je nechat v úschově (tam ze mě měli vcelku atrakci :D ), zajímavé bylo, že v Citadele jsem s noži prošel i přes osobní prohlídku s ručním detektorem 8-)
Uživatelský avatar
Lachtan
Příspěvky: 264
Registrován: 29.04.2013 23:15

Re: Nechtěný test - křesadlo do letadla ...

Příspěvek od Lachtan »

vcelku to sem do tohoto tématu asi zapadne :angel

nůž složený v kartě
Xzlo
Příspěvky: 35
Registrován: 18.01.2015 11:06
Pohlaví: muž

Re: Nechtěný test - křesadlo do letadla ...

Příspěvek od Xzlo »

Mě třeba pustili na Eiffelovku s nožem, benzínem do Zippáku, flaškou Jacka Danielse a já nevím už čím vším dalším v batohu. A když jsem procházel rámem a zapípal jsem, tak se mě zeptali jen jestli nemám pásek já řek že jo, vyhrnul tričko ukázal jsem jim ten pásek a nic víc je nezajímalo. :)
hachimaki
Příspěvky: 53
Registrován: 12.11.2012 20:38

Re: Nechtěný test - křesadlo do letadla ...

Příspěvek od hachimaki »

Ja si do Vidne na check-in tez privezl ostry naboj v batohu - pres dukladnou dvojitou kontrolu mi jeden unikl. Nepripadal jsem si az za takoveho idiota kdyz ho meli problem najit i securitaci a to na rentgenu videli kde presne lezi. Sice se sepsalo hlaseni s cislem pasu, ale jinak zadny nasledny pruser, coz me potesilo. Aspon bylo na nudne smene nejake rozptyleni.
pracintl
Příspěvky: 435
Registrován: 28.11.2013 9:37
Pohlaví: muž
Bydliště: okolí Prahy

Re: Nechtěný test - křesadlo do letadla ...

Příspěvek od pracintl »

Ve vazbě v Indii je již téměř týden český občan. Na letišti v metropoli Bombaj měl u sebe náboj do pistole. Je podezřelý z toho, že pašoval zbraně. České úřady se mu snaží pomoci, podle české ambasády v Dillí si Čech nábojnici zapomněl v kapse náhodou.

http://zahranicni.ihned.cz/c1-63879970- ... do-pistole
dělník nejsem, rolník také ne, musím tedy asi být pracující inteligent
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Nechtěný test - křesadlo do letadla ...

Příspěvek od krvfx »

Úroveň pisatele článku je dost mizerná. Nejprve se mluví o náboji do pistole, na fotce jsou puškové a nakonec se mluví o pouhé nábojnici. Takže z toho není moc jasné, co přesně se stalo.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Nechtěný test - křesadlo do letadla ...

Příspěvek od kregan »

To mu nezávidim. Indickej systém vyšetřování je přetíženej a obvinění čekají ve vyšetřovací vazbě v řádu měsíců.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 22
Registrován: 24.09.2014 10:50
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno

Re: Nechtěný test - křesadlo do letadla ...

Příspěvek od ilicz »

Já jsem takhle málem způsobil infarkt celnici v Bratislavě, když jsem si na klíčích zapomněl ESP řezák na bezpečnostní pásy. Nakonec prošel. V Dublinu cestou zpátky nad tím ani nemrkli. :)
Uživatelský avatar
Lachtan
Příspěvky: 264
Registrován: 29.04.2013 23:15

Re: Nechtěný test - křesadlo do letadla ...

Příspěvek od Lachtan »

Vcelku nedávná zkušenost při odletu z Nachičevanu (Ázerbájdžán) - letištní kontrola mi zabavila oba plynové zapalovače (které jsem měl u sebe) a opravdu se nenechali ukecat, ale na oplátku mi nechali načatou lahev s minerálkou, bez jakéhokoliv zjišťování co vlastně obsahuje :shock: a samozřejmě i mé magnéziové křesadlo :D
V Baku při odletu jim plynové zapalovače nevadí - nezabavují je 8-)
Mají tam i scannery na boty - alespoň se člověk při průchodu rámem nemusí zouvat ;)

Na Ruzyni zavedly detektory na výbušniny a pod., comp mi otřeli nějakým papírkem, který následně strčili do chytré mašinky k vyhodnocení - asi sebou začnu tahat i zbroják, ať mám nějaký důkaz, že ke střelnému prachu mám legální přístup ;)
Netuším, jak to řeší, když by třeba na compu našli zbytky střelného prachu...ale zkusím to zjistit, nějaké kontakty tam stále ještě mám, takže hodím dotaz. ;)
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Nechtěný test - křesadlo do letadla ...

Příspěvek od kregan »

Mě zas letos v New Yorku nějakym hadříkem otřeli dlaně a to pak analyzovali (no, taky tam mohli najít ledasco :D )
Čím víc víš, tím míň neseš.
chodec
Příspěvky: 92
Registrován: 15.04.2012 16:34

Re: Nechtěný test - křesadlo do letadla ...

Příspěvek od chodec »

Kdysi jsem na Heathrow pronels v peněžence tenký zavírací nožík ve velikosti kreditní karty, všiml jsem si toho až po příletu. Nějak jsem na něj zapomněl. Shodou okolností to bylo těsně po útocích v červnu 2005 a prohlídka byla opravdu důkladná a skoro na každém kroku policajt s G36. Sem tam se stane, hlava děravá... Dneska bych za ten nožík asi dostal 3 roky, najít ho u mě. Naneštěstí jsem ho stejně před lety kdesi ztratil. :)
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Nechtěný test - křesadlo do letadla ...

Příspěvek od Jason »

Me se povedlo procestovat rusko/cinu/jizni koreu se zapalovacem v brasne u fotaku. Mel jsem ho klasika jako polubni zavazadlo, v prihradce na baterky nosim jeden klasickej zapalovac. Zapomnel jsem na to a uplne v pohode jsem ho pronesl, prisli mi na to az v cine na expu pri vstupu.. divil jsem se sam asi vic nez oni..
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Uživatelský avatar
Gall
Příspěvky: 65
Registrován: 21.11.2015 13:56

Re: Nechtěný test - křesadlo do letadla ...

Příspěvek od Gall »

Mám jenom Zippo lítám pravidelně a nikdy nebyl problém, navíc Zippo má homologaci pro letecký provoz viz jejich stránky.
Kapesní nožíky v EU většinou nechávaj tedy ty mikro do 3cm čepele, naopak v USA nemáš šanci
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Nechtěný test - křesadlo do letadla ...

Příspěvek od proforma »

Ja takhle byla parkrat u soudu (podotykam, ze svedcit :-)) Tam taky ramy, policajti a vubec. Napochoduje dama v kostymku a lodickach a pak to zacalo: z batohu jsem zacala tahat multitoool s nozem 10 cm, peprak, kubotan, lekarnicku... Policajti se dost bavili :-) A stejne jsem zapomnela na svycarak, ktery jsem mela celou dobu tam a pak zase zpatky. Hlavne ze ram piskal i na takovy ten maly plechovy kryt nejlevnejsiho jednorazovyho zapalovace, ktery jsem mela v kapse :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Nechtěný test - křesadlo do letadla ...

Příspěvek od Desouza »

Se zippakem jsem měl drobný problém v Egyptě . Museli ho vidět :-) , ale do vnitř se nepodívali . ( Blbečci zlato bylo na krku 8-) )

Jednou jsem šel k soudu taky jako svědek a bylo mi zabaveno komplet nářadí v batohu , i s batohem :) . Jen si nějak nikdo nevšiml toho nože ( viktorinoxe ) v kapse . :)
Vincit omnia veritas .
Butch
Příspěvky: 770
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Nechtěný test - křesadlo do letadla ...

Příspěvek od Butch »

U soudů je to zvláštní, všude mají ty rámy nastavené jinak. Jednou se mi stalo, že pískaly i žvýkačky, takový ten stříbrný papír.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Nechtěný test - křesadlo do letadla ...

Příspěvek od cipis »

Mně kdysi, v nějakém OBI nebo co to bylo, pískal i kousek drátu, stočený do smyčky, v batohu :)
kiwiisek
Příspěvky: 57
Registrován: 20.11.2015 8:52

Re: Nechtěný test - křesadlo do letadla ...

Příspěvek od kiwiisek »

to Hohepa :
No...když jsem pracoval na Ruzyni a viděl jsem , jak se bagážovci chovají k zavazadlům , tak ty fotografy docela chápu..
Myslím , že to "zneužívali" právě proto , že věděli , že se pak s jejich zavazadlem určitě nebude zacházet jako s obyčejným..
Když máš v tašce foťák za kilo , tak bys tam ten poplašňák taky dal , abys měl jistotu , že tu brašnu ponesou a uloží opatrně..:-)
Ale je to jen má domněnka :nod
Odpovědět