Nechtěný test - křesadlo do letadla ...

...aneb podělte se o své zkušenosti, zážitky a poznatky s ostatními.
xmenm05
Příspěvky: 254
Registrován: 11.09.2012 10:30
Bydliště: Morava

Nechtěný test - křesadlo do letadla ...

Příspěvek od xmenm05 »

Občas kvůli práci létám a to moje rozpadlická duše trpí, protože do letadla holt nemůžu brát pistoli, nůž, zapalovač / sirky a takové ty rozpadlické věci. Nicméně ... .

Letěl jsem do Singapuru, v kapse zippo. Praha - Mnichov - Singapur, zpátky Singapur - Mnichov, kde jsme přebíhali chvíli z jednoho konce letiště na druhý a tady mi zippo zadrželi a že prý mě s ním na palubu nepustí (argument, že jsem s tím zapalovačem už obletěl půl zeměkoule, nepomohl, prostě zdroj ohně na palubu nepatří). Od té doby létám bez ohně (a poctivě na hotelu na recepci žebrám sirky, většinou mají).

Zvykl jsem si nosit jako ultimátní EDC kus šňůry (necelý metr), na které je křesadlo. Nůž mám v kapse (vždycky), takže mám nůž a oheň. No a když jsem před vánoci letěl do Londýna, tak to křesadlo zůstalo v kapse. Přišel jsem na to, ažd když jsem stál ve frontě před rámem a vyprazdňoval kapsy do scaneru. Tak jsem tam hodil i to křesadlo, děj se vůle boží ... . A prošlo to. Cestou tam i cestou zpět. Netuším, jestli je to pravidlo, ale minimálně křesadlo bez problémů prošlo českou a britskou bezpečnostní kontrolou (a to bych celkem řekl, že britové to berou vážně ...).
Takže to neberte jako návod, co propašovat do letadla, ale tohle prošlo (primky pro srovnání velikosti):
kresadlo.jpg
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Nechtěný test - křesadlo do letadla ...

Příspěvek od krvfx »

Plynový zapalovač vozím běžně, nikdy mi ho nevzali (po Evropě i do Austrálie). U Zippa je problém benzín, nesmí se ani posílat leteckou poštou. Osobně si myslím, že je to zbytečná panika.
xmenm05
Příspěvky: 254
Registrován: 11.09.2012 10:30
Bydliště: Morava

Re: Nechtěný test - křesadlo do letadla ...

Příspěvek od xmenm05 »

Kdyby ten benzín byl kapalný v nádobce, tak bych tomu snad možná trochu i rozuměl, ale souhlas, přijde mi to zbytečné (a stálo mě to jedno zippo :( )
Uživatelský avatar
PIPboy
Příspěvky: 169
Registrován: 14.09.2014 17:25
Pohlaví: muž

Re: Nechtěný test - křesadlo do letadla ...

Příspěvek od PIPboy »

To bude asi tím, že netušili k čemu se to používá a připomíná to vzhledově klíč nebo nějaký nástroj. Jinak by to určitě zabavili.
Uživatelský avatar
Marglin
Příspěvky: 466
Registrován: 14.09.2013 2:09
Pohlaví: muž

Re: Nechtěný test - křesadlo do letadla ...

Příspěvek od Marglin »

Já jednou pronesl náboj do malorážky, co mi zapadl v kapse džínů. Našel jsem ho až při šacování před praním. 8-)
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Nechtěný test - křesadlo do letadla ...

Příspěvek od Fabulous »

Tak já už ve svém životě zpozdil letadlo radiačním i bombovým poplachem :mrgreen:

Takže velká tritiová svítítka ne-e a nechtěné atrapy bomb také ne-e ;)
BlackList
Příspěvky: 135
Registrován: 08.04.2013 21:48
Pohlaví: muž

Re: Nechtěný test - křesadlo do letadla ...

Příspěvek od BlackList »

Fabík: A co byla ta nechtěná atrapa? :chuckle
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Nechtěný test - křesadlo do letadla ...

Příspěvek od Fabulous »

Varná nerezová konev naplněná pytlíkem kafe a v tom zastrčené dálkové ovládání k dětskému autíčku s elegantní anténkou. Jo, při otevírání zavazadla se asi pár lidí dost zapotilo. Navíc to bylo na cestě z arabské destinace.
BlackList
Příspěvky: 135
Registrován: 08.04.2013 21:48
Pohlaví: muž

Re: Nechtěný test - křesadlo do letadla ...

Příspěvek od BlackList »

Tak to musel být dost šrumec :lol:
Uživatelský avatar
Marglin
Příspěvky: 466
Registrován: 14.09.2013 2:09
Pohlaví: muž

Re: Nechtěný test - křesadlo do letadla ...

Příspěvek od Marglin »

@ Fab: taky je mohlo napadnou že bys vozil dříví do lesa :roll:. Polští hraničáři, to jsou pane kosi. Jednou si mě pěkně podali kvůli příčné flétně. Nevím, co si o tom mysleli (zabijácá flusačka ráže 30mm, skládací teleskop ze čtvt kila sterlingového stříbra?) nebo jsem byl jako chlápek s nevyspalýma očima, třema vřeštícíma děckama a manželkou v takřka komatózním stavu představoval příliš velké riziko, než aby mě nechali jen tak.
taiwi
Příspěvky: 10
Registrován: 23.07.2014 19:31
Pohlaví: muž

Re: Nechtěný test - křesadlo do letadla ...

Příspěvek od taiwi »

Ad nůž: není nic jednoduššího než nabrousit jednu stranu pětikoruny (do peněženky mi nikdo nelozí) či pokud někdo nosí "psí známky", tak udělat hranu na jedné ze psích známek a zpátky zakrýt pod gumičku....(hrana musí být rovná, nikoliv oblá...aby se to na rentgenu neprojevilo). Zatím mi to dosud nikdo neodhalil.....
Teď chci ještě vyzkoušet takový ten multitool v kreditní kartě někdy.....

Podobně různé ty přívěšky patron......s ostré si udělám přívěšek...vsadím zpátky špičku (když je dole dobře utěsněná díra do které je vsazen kroužek). do nábojnice si můžu cokoliv nasypat a zpátky vsadím špičku.......Opět zatím nebyl problém.

jinak je to na letištích šikana obyčejných cestujících - profíci jsou takoví machři, že spoustu věcí si dokážou nakoupit v duty free shopu přímo na letišti a s tím do letadla samozřejmě můžou :-)) Nehledě na to, že jistí lidé dokážou zabít člověka i obyčejným mýdlem v kusu hadry.....a to také do letadla dostanete ...

S tím škrtadlem je to horší - napadá mne, jestli by neprošla ta "čínská zápalka" (taková kovová trubička...pupička...kde třením právě vzniká jiskra)

jinak taky mám dvě veselé historky:
1. když naši vezli asi pět kilo mouky pro Čechy a pro nás do Bangkoku, kde jsme žili (v Thajsku neseženete klasickou českou mouku a musí se to dovážet). Docela šrumec a Thajci chvilku nemohli pochopit, že jsou ti protidrogoví psi tak neteční vůči onomu bílému prášku....
2. tady ta teda méně veselá - tady jsem měl pěkně staženou prdel, protože na ranweyi na mne čekalo letadlo, já neměl už žádné jídlo a měl jsem v kapse posledních 20 dolarů, které mi nikdy nechtěli vyměnit (už v několika zemích předtím) jako staré a tudíž padělatelné.....Zkrátka jsem na letišti v Ulanbátaru zůstal viset na check-in kontrole, protože jsem si hňup nevytáhl vystřelenou patronu z akašky z kalhot (bylo jich tam víc předtím....tuhle jsem prostě nenašel) . Začalo to samozřejmě hvízdat a za chvilku jsem byl jen ve slipech v kanclu letištní ostrahy a a kolem mne asi 20 místních z ochranky, a zbytek stál venku :-)) Ze začátku to se mnou vypadalo hrozivě a byl jsem ten nejmenší člověk na celém světě, protože si mysleli, že jsem Rus...když jsem vytáhl český pas, tak se vyjasnilo a pustili mne. Původně jsem dostal pokutu 40 USD ...ale když zjistili, že už u sebe nemám víc, jak těch 20 USD, tak si vzali těch posledních 20, které žádná banka ani směnárna nechtěla....a vykopali mne do letadla.
Brooks
Příspěvky: 37
Registrován: 25.11.2013 23:15
Pohlaví: muž

Re: Nechtěný test - křesadlo do letadla ...

Příspěvek od Brooks »

a pro inspiraci co se také neproneslo http://www.jenpromuze.cz/mixer/17889-30 ... na-letisti
Uživatelský avatar
Marglin
Příspěvky: 466
Registrován: 14.09.2013 2:09
Pohlaví: muž

Re: Nechtěný test - křesadlo do letadla ...

Příspěvek od Marglin »

taiwi píše: Podobně různé ty přívěšky patron......s ostré si udělám přívěšek...
Tak na to bacha. V do některých zemí je zakázáno dovážet i atrapy a repliky skutečných zbraní, včetně realitsticky vyhlížejících hraček (Austrálie, Británie, Irsko etc.) pokud tě s tím chytnou, koukají z toho problémy nebo pokuta (nebo obojí). Zjistit si, co si smíš legálně dovézt je na tobě.

Ale ať tady jen nekafráme, přidám jeden pozitivní zážitek. Jednou jsem letěl z Česka. Zaměstnanci u odbavení, pěkný mladý párek, se chovali opravdu mile, dali mi vybrat místo k sezení a odeslali můj bágl do zavazadlového prostoru. Těsně před rámem jsem se ještě jednou propleskal a... "Kurňa" v jedné z kapes jsem si zapomenul můj victorynox, ještě ke všemu dárek od švagrové. Vycouval jsem z řady a vrátil se k chek inu. Vysvětlil jsem jim situaci, řekl jsem, že je mi jasné, že o ten nůž příjdu ale než bych ho dal těm celnickým xichtům, to ať mě radši koza spolkne a vysere. Prostě jsem se rozhold, dát jim ten nůž jako dárek za milé chování a odešel jsem s dobrým pocitem, že moje smůla (čti blbost) se obrátila v štěstí nikoho jiného. Je to trochu zvláštní, ale místo abych byl nakrknutý tak jsem let absolvoval v povznesené náladě. Když jsem pak po příletu vybaloval bágl, našel jsem v jedné z bočních kapes už dvakrát darovaný victorynox :o
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Nechtěný test - křesadlo do letadla ...

Příspěvek od krvfx »

Tak taky přidám dvě příhody:)

Jednou jsem letěl z Kodaně na skok do ČR (byl jsem tam na delší dobu autem). Projdu normálně kontrolou, bágl projel skenerem, nasedl jsem do letadla, prostě klasika. Uprostřed letu jsem něco hledal v báglu a ke své hrůze jsem zjistil, že jsem tam zapomněl zavírák s pojistkou - lovecký a la Buck Folding Hunter (takže čepel přes 10 cm). Oddychl jsem si, když jsem na Ruzyni vystoupil a vylezl z hlídaného prostoru - už jsem zažil i namátkové kontroly a tohle bych asi těžko vysvětlil:) Další pointa je v tom, že za takový nůž je v DK týden vězení a přes tisíc euro pokuty (pokud člověk nemá řádný důvod ho mít u sebe).

No a podruhé se mi stalo, že když jsem se před rámem na Ruzyni šacoval, tak jsem objevil v kapse zavírák, co jsem tam taky zapomněl. Řekl jsem to předem sekuriťákům, ti mi napsali lístek a nůž mi schovali do příletu. No problem, akorát mi málem uletělo letadlo, docela to trvalo.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Nechtěný test - křesadlo do letadla ...

Příspěvek od Terminated Account »

Kamarád v roce 2010 zapomněl na klíčích malý švýcarák. Řešili jsme to v Chicagu přes hodinu. Nakonec orgán přinesl krabici cca 40 x 30 x 20 cm, kámoš do ni hodil mikro kudličku. Krabice se přepásala, páskou, opatřila několika pečeti a razítky a putovala do letadla. Kam to nevím, ale nemohla být u nás. Po příletu do cíle, nás čekalo opět hodinové přebírání zapečetěné krabice.

Zpět do ČR jsem tehdy letěl 11. září 2011.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3470
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Nechtěný test - křesadlo do letadla ...

Příspěvek od Hohepa »

Jo to je prý zvláštní režim při přepravě zbraní - Takové zavazadlo je prý i umístněno mimo ostatní zavazadla.

Prý to tak trochu " zneužívali " fotografové, kdy do báglu s foťákem a objektivama šoupli třeba poplašnák a
hlásili to rovnou předem jako zavazadlo se zbraní. Při té speciální byrokracii je totiž nulová šance, že se takový bágl ztratí, na rozdíl od běžné přepravy. Ale týká se to jen vnitrostátní přepravy v USA.

Mám to od jedné bývalé letušky, co dělá do amaterské astronomie.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Nechtěný test - křesadlo do letadla ...

Příspěvek od viktor »

no kdyz uz jsme u tech zazitku
..tak jsem na penzionu v rakousku vybaloval zavzadlo a vybalil take glocka a dva zasobniky.... jsem nejak balil na rychlo a stalo se..
na UA hranici me "vybalili" komplet celou motorku, co hledate jsem se ptal..oruzije, oruzije... no nasli nus Bushman.. maval s nim v ruce a rikal ..oruzije.. takj jsem mu vynadal ze to neni oruzije ale nuz na ohen, drevo a svacinu ..tak mi ho zas vratil a mohl jsem jet
viktor
Uživatelský avatar
Lachtan
Příspěvky: 264
Registrován: 29.04.2013 23:15

Re: Nechtěný test - křesadlo do letadla ...

Příspěvek od Lachtan »

Zippo - to je kapitola sama pro sebe, strašně záleží na konkrétním letišti a na společnosti kterou letíš.
Například u Emirates prohlašovali, že nesmím mít Zippo v bagáži, ale u sebe na palubě. V Curychu mi jej zase pro změnu chtěli zabavit, po mé zběsilé argumentaci typu: "svého zippáka vám kurva nedám ani omylem, ne, ne, opravdu ne, to je Zippo! a ne nějaký reklamní plyňák, ne a ne a ne nedám!!!!!!!!!!!" nakonec šáhli pod pult a vytáhli železnou bednu s víkem (snad z 5tky plechu :twisted: ) uvnitř na řetízu háček a pinzeta a musel jsem vytahat ze Zippáka všechny vatičky - pak jsem si jej mohl ponechat (zajímavé bylo, že ještě den a půl jsem si s ním připaloval jenom na ten mokrý knot...pak jsem tam nacpal gázu z nějakého obvazu z lékárničky a mám takový pocit že je tam doposavad)

No, nicméně beru to jako ponaučení a většinou jej zahrabu mezi nějaké kovové haraburdí do báglu. Benzín na doplňování si naliji do nějaké lékovky a taktéž do báglu - na palubu si beru pouze reklamní plyňák a sirky, s tím jsem nikdy nikde problém neměl.

Křesadlo - na svém poměrně mohutném svazku klíčů mám standardně coby přívěšek magnesiový podpalovač s integrovaným křesadlem a byť si to x-krát všude možně podezíravě prohlíželi, nestalo se, že by jsem s ním nesměl na palubu.

Mnoho let jsem cestoval po světě a nosil jsem na krku na řetízku náboj 7,62x39 - ostrý - vždy bez problémů (resp.na něj nikdy nepřišli 8-) ), před pár lety jsem jej konečně sundal, ale cestování a kontroly nebyl ten důvod...

V Londýně mi "očuchávali" noťas jestli náhodou neobsahuje nějaké výbušné látky - vzhledem k tomu kde všude jej tahám a co všechno u něj dělám jsem byl spíše překvapen jejich konstatováním, že "je čistý" :shock:

Na palubu letadla propašujete i slona - když chcete/potřebujete a víte jak na to, párkrát jsem takhle cestoval i s malým nožem, ale návod jak to dokázat z pochopitelných důvodů psát nebudu. (ani po SZ).

Zážitků z cestování na toto téma mám spousty, ale to není na tento post, ale pomalu na knihu 8-) poměrně dost cestuji pracovně a prakticky celý život se toulám po všech možných letištích + mám spoustu dobrých přátel mezi piloty a stevardy různých leteckých společností ;)
Uživatelský avatar
Evinka
VIP
Příspěvky: 285
Registrován: 06.09.2012 22:31
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Nechtěný test - křesadlo do letadla ...

Příspěvek od Evinka »

;) tak to já před loni zapomněla v kabelce teleskop ... vše jsem před letem poctivě doma vyndala, tento kus zbroje mi nějak unikl... tudíž na pás u odbavení dávám kabelku...do bedny drobnosti a najednou zařvou stop, ať okamžitě ustoupím...vytřeštila jsem oči, protože jsem fakt netušila, která bije...k mé kabelce přiběhl nějaký nadřízený a opatrně v ní začali hrabat.. když ten teleskop vytáhli, tak jsem vyprskla smíchy a snažila jsem se vysvětlit, co to je profesionální deformace a že ho tahám stále, tudíž mě váha kabelky nezaráží ( mimochodem, po odstranění všeho ostatního byla lehčí než běžně) ...takže nejdříve, že ho vyhodí a to já, že nééé ... nakonec přišel nějaký nejvyšší a můj teleskop uschoval do jakési obálky a po příletu z dovolené jsem si ho vyzvedla u "ostrahy" ... jinak jsem pobavila polovinu letu :lol:

jinak jsem v loni do letadla a poté zpět propašovala v peněžence - opět nevědomky, takovou tu kartu poslední záchrany :) ... v kufru jinak běžně vozím krom lékárničky, nůž a slzák ...
paja
Příspěvky: 191
Registrován: 30.03.2014 19:27
Pohlaví: muž

Re: Nechtěný test - křesadlo do letadla ...

Příspěvek od paja »

Taky mám veselé zážitky, v Paříži asi dva dny po Brejvikovi (nikdo z nás o tom nevěděl) sme ve frontě na ajfelovku zistili že se jde přes rámy a rentgen a každý z nás měl nějaký nožík, vvelký victorinox já leathmana atd, tak se to strčilo pod foťák do brašny a že se uvidí. a vidělo se prd, buď u rengenu chrápou nebo je to maketa. Tak samo loni ve vatikánu, opět se nářadák svezl pod foťákem a nikomu nic nevadilo.
Odpovědět