Jak se odpojit od systému II.

...aneb podělte se o své zkušenosti, zážitky a poznatky s ostatními.
nextclick
Příspěvky: 52
Registrován: 29.11.2015 19:08
Pohlaví: muž

Re: Jak se odpojit od systému II.

Příspěvek od nextclick »

Tušíš jak daleko byli od nejbližší vesnice?
SHABY
Příspěvky: 69
Registrován: 29.06.2014 22:12
Pohlaví: muž

Re: Jak se odpojit od systému II.

Příspěvek od SHABY »

to richard.r bod 7.
Je to celkem jednoduché. V jednom případě prodáváš či nabízíš svoje nepotřebnosti a je tam takřka neopakovatelnost. Řekněme klasický bazar. No problem. Ale pak je tu druhá věc, kdy se rozhodneš takto nabízet nějaký svůj produkt nebo službu. Řeknu příklad. Vymyslím si nějaký extra zvláštní potisk na trička. Počítejme vlastní tvorba, něco nafocené, nějaká koláž (nebudeš porušovat autorská práva, což může být i při stažení motivu z netu problém). Koupím na to tiskárnu, čisté trička a zahájím výrobu a distribuci. Když budeš mít vhodnou živnost a platit odvody podle zákona, no problem. Pokud to budeš dělat v malém a budeš mít živnost(ne při zaměstnání ale jako OSVČ), tak nejspíš nevyděláš ani na ty základní odvody(dnes cca 50 litrů za rok). Tak nezbude nic jiného, než nabízet zmíněnou formou. A teď si vezmi, že inteligentní program, do kterého se nasypou data vyhodí info že člověk s touto a touto adresou (tel.číslem, mailem), na různých portálech nabízí shodný výrobek - a nemá ŽL. A jsi pečený vařený a jedou pro tě. Druhý level je, i když budeš mít ŽL a budeš chtít prodat keš, jak budeš řešit transfer peněz třeba z druhého konece republiky. Face to face je to jednoduché. Ale co jinak? Dostaneš love přes účet, nesmazatelná stopa snad navěky, která v konečném resumé nebude souhlasit s vedeným účetnictvím. Něco málo řešení je, ale nelze to tady psát. Musíš použít rozum a nebo osobní kontakty pro osvětlení problému. No a pak je tu třeba závist a neschopnost nejen sousedů, ale dokonce i ve vlastní rodině ti sourozenec řekne, že tě napráší. Opět vím, o čem mluvím a nebudu to rozvíjet.
Já třeba prohledávám průběžně nějaké nabídky, a velice rychle odchytneš, kdo nabízí ojedinělý prodej, a kdo nejspíše si přivydělává v šedi.
přeji pěkné odpoledne
Heike
VIP
Příspěvky: 527
Registrován: 25.06.2013 11:07
Pohlaví: muž

Re: Jak se odpojit od systému II.

Příspěvek od Heike »

Nextclick: Kilometry nevím, cca 8-10? Mezi nimi byl statek majitele lesa. Osobně jsem tam nebyl. Ale když to posoudím podle sebe, já narazil na dovolené v Prachovských skalách na obydlenou jeskyni-stačilo trochu zabloudit a vzít to skratkou přes nějaké houští. Podle mě nejde najít nic co by se nedalo najít.
nextclick
Příspěvky: 52
Registrován: 29.11.2015 19:08
Pohlaví: muž

Re: Jak se odpojit od systému II.

Příspěvek od nextclick »

Aha dík za info s tou vzdáleností. To si člověk s tou bezpečností nevybere. Znám osobně malou vesnici s 3 číslama popisnýma. Dva sousedi sdíleli jednu studnu s věcným břemenem a nemohli se kvůli té vodě shodnout. Skončilo to vraždou manželky jednoho z nich.
Heike
VIP
Příspěvky: 527
Registrován: 25.06.2013 11:07
Pohlaví: muž

Re: Jak se odpojit od systému II.

Příspěvek od Heike »

Znám taky takovou osadu, dva domy obydlené, jeden měli lufťáci. Dokázali si udělat solidní peklo. Důchodci v jednom volali policii na sousedovic kluka, že pěstuje trávu, měl tam něco jiného, ale vypadalo to podobně. Že pytlačí ryby-byl rybář přitom...pointa? Nechtěl bych tam být za heidrychiády. Příklad dvě, staří lidé žili celý život na samotě, vedle zřícenina statku. Koupil to ehm, nějaký lobista či co, s kontakty. V 75 letech to prodali. Od veteriny na týrání králíků přes stavbu kůlny ppřed 40ti lety na černo, těžbu dřeva a tak...prodali to někomu jinému, kdo to prodal pánovi.
LuVa
Příspěvky: 118
Registrován: 11.08.2013 16:07
Pohlaví: muž

Re: Jak se odpojit od systému II.

Příspěvek od LuVa »

Nechtěl bych tam být za heidrychiády.
Toto je VELMI příhodná poznámka. Já třeba moc nevěřím na totální rozpad ve smyslu Malevil (přehnaný příklad), zato profízlované diktatury, stanné právo, lágry jsme tu měli ne zase tak dávno a opakovaně. V takových situacích je přežití zase trochu o něčem jiným.
Heike
VIP
Příspěvky: 527
Registrován: 25.06.2013 11:07
Pohlaví: muž

Re: Jak se odpojit od systému II.

Příspěvek od Heike »

Kniha Osudné křižovatky, Jerzy Janicky. Dost ostré čtení-okupace Polska. Jeden z hrdinů se před gestapem schoval v malé ospalé vísce, na farmě se zeleninou, kde nic nehrozilo, dál od Varšavy. V Osvětimi. Solidně tam popisuje právě praktiky Gestapa-jak získávali informace, a tak. Skutečně doporučuju, rozpad, kde budu řešit jestli jít zalít rajčata nebo si chytit rybu je ta krásná varianta.
Uživatelský avatar
Wilderness
VIP
Příspěvky: 427
Registrován: 04.04.2014 19:47
Pohlaví: muž

Re: Jak se odpojit od systému II.

Příspěvek od Wilderness »

Richarde poradil bych ti asi to same co jiz radil Marek, zacni z lehka...

Nevim jestli jsi mlady clovek, ale dle toho co pises ,,následujících pět let se ještě budu plácat (no jo, opožděné vzdělání); poté se zaměřím na vydělávání peněz, a s tímto si pokusím postupně realizovat své řešení na odpojení ze systému" asi jo...
Pet let se placat se ti muze sakra vymstit, podivej se co se udalo v Evrope za blbej rok 2015. A na to abys neco vydelal nejakej rok jeste budes potrebovat...

Nevim jestli nyni nejake finance mas a neradim ti aby ses na vse ted vyprdnul a zacal se pripravovat na SHTF to je tvoje vec, ale pokud jsi svobodny a mas chut se co nejvice distancovat od systemu a byt samostatny, cili nezit v meste ani obci a nebyt otrokem, tak mas jen dve moznosti..
A)Zalozit farmu nekde v odlehle samote
B)Zacit z lehka

Kdyz pujdes variantou A, tak sam ani nahodou, z pocatku mnoho financi, mnoho prace, ze prestanes sledovat i deni ve svete a nejisty vysledek pokud te to nebude extremne bavit.. K tomu ti ale vice reknou jini..


Pokud ti neco muzu radit, pokud se mam vratit v case jak bych to dnes resil ja, tak bych si koupil mrnavej domek, ne novostavbu, ale zachovalej abys nemusel hned delat rekonstrukci nebo peknou chalupu (rozumej chatku). Pokud bys chtel delat rekonstrukci, tak zas neblbni, oni predci vedeli jak maj stavet. Zadne podlahove vytapeni a plynovy kotel, ale to tusim tusis. Nekde na odlehlem, schovanem miste, ale ne zas tri dny pesky do kramu. Nekde u lesa a nejlepe u vlastniho.. U rybnika co neni zelenej nebo potoka co se nevyplavuje...
Samozrejme s pozemkem, cim vic tim lip.
Se studnou pochopitelne a nejlepe septikem.
Pro dopravu si kup kolo, budes-li sam tak mnoho odvezes v batohu, na vetsi nakupy aj. snad mas kamarady.

Hlavne mej pocatecni finance na nakup, neres to pres hypoteku jinak usetris kulovy..
Pokud nejsi zavysli na sledovani kravin v televizi, zarovkach a elektrickem holicim strojku, tak se rovnou vybodni na elektrinu. Je to zbytecny a usetris dost.. Kup si chytrej telefon, kterej stejne mas a ten si muzes klidne dobijet v praci. Za svetla stejne budes neco delat a ta chvile vecer pri petrolejce te nezabije..
Kotel samozrejme na drevo, nejlepe stara kachlova kamna a za barakem halda dreva do zasoby.. To te zamestnana na dlouho.
Pecuj o zahradku.. Klasika mrkve, cibule, jahody atd. Nakup sklenice a zavaruj. Zkousej permakulturu.. Policko s bramborami ad. se ti taky sikne.
A samozrejme nejake to zvire. Psa hlidace a kamarada, par slepic a koza te nezabije..

No a hlavni, chod normalne do prace. Do nejake normalni kde nebudes od rana do vecera.. a vydelas abys to utah a zaroven usetril.
Myslim, ze se to da zvladnout.

Budes-li chodit do nejake rozumne prace, neplatit hypoteku ani elektrinu + budes mit nejakou sobestacnost tak budes nasetrovat finance, ktere zaroven budes moci vyuzivat na nakup vybavy a nasyslovani si zasob..
"Kdybych měl zapomenout na ně, Bože na nebi, zapomeň na mě."
colek
VIP
Příspěvky: 686
Registrován: 18.02.2011 18:36
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Jak se odpojit od systému II.

Příspěvek od colek »

Pěkny. :yes
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Jak se odpojit od systému II.

Příspěvek od the.marek »

Wilderness: :yes Přesně tak... Dobře jsi to vystihl.
Akorát s tou elektřinou bych nebyl tak militantní, přece jenom nějaká mikrovlnka, rychlovarka a jiné věci, které ti prostě ušetří dost času, který můžeš využít jinde, např. na zahrádce, u dřeva nebo jiné činnosti a finančně tě to také nezrujnuje.

Takové ty úvahy typu "elektrická soběstačnost" jsou víceméně nereálné, nevím teď jak to přesně funguje, ale elektřinu si můžeš např. z fotovoltaiky a jiných alternativních zdrojů prdnout do sítě jen do nějakého vtipného počtu kWh nebo jak to je nastavené, nebo si s tím jen ohřát vodu apod. jinak se jede tak, že proud "prodáváš" ČEZu a odkupuješ ji za levnějc. Druhá věc je, že nějaká fotovoltaika, větrná a vodní turbína je tak nákladná záležitost, že pokud nejsi opravdu finančně zajištěný, tak je to až nějaká poslední štace "příprav". Nehledě na to, že to také nejdou bezúdržbové věci a nefungují všude. Respektivě na větrnou je potřeba vítr a nevím přesně jak je to s legislativou, na vodní je potřeba vodní tok a je to skoro nemožný dostat všelijaký povolení a všechno, navíc je to mnohamilionová záležitost a byrokracie trvá roky, poslední fotovoltaika už se v dnešní době co se podmínek týče vůbec nevyplatí a návratnost skoro 0.
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Uživatelský avatar
Wilderness
VIP
Příspěvky: 427
Registrován: 04.04.2014 19:47
Pohlaví: muž

Re: Jak se odpojit od systému II.

Příspěvek od Wilderness »

Colek, the.Marek :hand

Dobre, inu elektrinu ponechejme, ostatne opomnel jsem na docela dulezity nastroj a to lednicku i kdyz by tam nejaky chladny sklipek mel miti..
Pokud ne militantne, tak alespon ne s deseti zarovkami v kuchyni a lampickou u postele Richarde. A ohledne nejakeho kutilstvi se zacit ucit na stare dobre nastroje, ktere nepotrebuji zasuvku..
Za pritomnosti elektriny se tedy nakonec osvedci i venkovni osvetleni na pohyb.




Jeste podotknu k tomu zamestnani.. samozrejmosti asi bude ne moc velky vyber z co nejblizsiho okoli, abys necestoval desitku kilometru.
Mozna to bude potupne nez na co mas skolu, ale pokud, tak vybirej z toho co se ti muze hodit.
V kazdem zamestnani mas nejake vyhody, neco dostanes nebo nakoupis levneji, neco si ,,pujcis" nebo se vyhazuje. Pokud budes delat ve stavebnictvi zrejme tu a tam si vezmes nejakou cihlu, sesypes trocha cementu atd. Pokud v piskovne budes mit pisek.
Ja bych osobne volil nejaky potravinarsky prumysl, velkosklad.
Sul, cukr, konzervy atd. atd. Nebo kde si muzes prijit k osivam, seminkam aj.
"Kdybych měl zapomenout na ně, Bože na nebi, zapomeň na mě."
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Jak se odpojit od systému II.

Příspěvek od herman »

Takže ber lihovar, za to seženeš vše, vždy a všude. :D
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
BiSon
Příspěvky: 434
Registrován: 20.12.2011 10:00
Bydliště: Olomouc

Re: Jak se odpojit od systému II.

Příspěvek od BiSon »

Wilderness: +1

Chtěl jsem napsat něco podobného, jenom jsem daleko míň radikální.

Kup si domek někde na vesnici, s pozemkem. A můžeš přikoupit i nějaká pole.
Začít s pěstováním a chovem na zahradě, ale počítej s tím že jde o prakticky druhou šichtu. Tj. do 2 v práci, od tří na zahradě až do večera. Příklad z rodiny - zahrada cca 0.5ha se dá v pohodě zvládat, ale chce to mechanizaci.
Pole - pozor, někdy je výpovědní doba na pole v letech, až 10! Tj. teď koupím a nejdřív v příští pětiletce teprve můžu začít něco pěstovat. Zase, pokud se nechceš stát otrokem, chce to mechanizaci*. Nebo se domluvit se sousedem co ji má, nebývá to problém.

Budeš z velké části soběstačný a když to prdne, tak budeš "jenom" řešit jak nahradit traktor a ne kdy vůbec zasadit brambory aby vyrostly. Navíc tradičně ti co takhle fungují mají plný sklep zásob, minimálně na rok.

Vím nejde o totální odpojení od systému, spíš o to získat náskok. A předpokládám, že práci (přísun aspoň nutného množství financí) máš také nějak vyřešenou.


* k mechanizaci - je dobré si uvědomit, že dřív pracovala na okolních polích drtivá většina vesnice. Dnes to je pár lidí s traktory a dalšími stroji.
SHABY
Příspěvky: 69
Registrován: 29.06.2014 22:12
Pohlaví: muž

Re: Jak se odpojit od systému II.

Příspěvek od SHABY »

to the marek
zdravím, neviděl bych to tak černě. Chvíli jsem hledal a nedohledal. Někde jsou tu ověřené parametry ostrovního systému s fotovoltaikou. Peak výkon tuším kolem 3KW, akumulace cca 10KWh. Nechci o tom polemizovat. Bohužel v současné době mám plně elektrifikovanou domácnost(ev. pro budoucnost jen plyn v bombě, nejspíše 10Kg LPG). Smrtící je vytápění, v závěsu bojler, následně pak šporák. Neřešme nyní, lze to i jinak. Takže zůstává světlo(LED), router, TV pro bytnou, PC, dobití debila,lednice ev. mražák, což je asi to nejběžnější. Energetické nároky si můžeš spočítat. V přebytku pak pustíš pračku(sušička je na hůře na šňůrách :rofl ). Nejběžnější žrout je pak rychlovarka. Pokud budu řešit sporák na LPG, nepotřebuji rychlovarku. Sečteno a podrtrženo, odhadem jsem někde ať nežeru na 3KWh za den. Při akumulaci 10KWh jsou to tři dni. Za předpokladu, že systém nedodá ani Wh. A propo, akumulaci jde udělat i jinak, než nacpat do aku. To je spíše to nejjednodušší. Další věc je, jaký primární zdroj . Fotovoltaika je rozšířená, známá. Bohužel většina instalací je nasměrována na nejvyšší výkon v létě za účelem max.zisku(dodávku do sítě). Pokud se budu snažit o ostrovní systém, nasměruje v prvé řadě panely na nejvyšší účinnost na zimu. V létě el. tolik nepotřebuji. Neřeším dodávku, jen vlastní spotřebu. Druhá možnost, jak řešit zdroj je větrný generátor. Já se rozhodl pro savonius, prodřel jsem se povolenkou. Dnes mně stojí betonový stožár a intenzivně řeším rotor.Akceleroval to výhled na platbu z jističe a chci jít do plné soběstačnosti. Malinký rozdíl proti FV, jsem ve větrném místě a fouká především mimo léto. A mimo léto je také i větší požadavek na práci(KWh). Takže z tohoto pohledu se mně jeví trochu výhodnější průvan. Optimální asi kombinace. Pokud jde o savonius a související díly, jak pro koho. Já mám plné strojní vybavení a potřebné si udělám. Pokud to musíš zadat, tak si v ceně 1:10, nejspíše více. Z mojeho pohledu a předběžných výpočtů, měl bych s průvanem na tom být nesrovnatelně lépe. Jsou ale i dny klidu(mimo léta vyjímečné), tak jak jsou dny se zataženou oblohou. Pokud nemáš tracer na panely, tak je to o to horší. Nakonec je to ale i kusu disciplíny, kdy zapnout pračku či žehličku. Ale to je plovoucí. A v úplný čas bídy nakopneš centrálu na dobití, nejlépe v konfiguraci jako kogenerace. V nejhorším případě improvizovaná. Mám částečné aku vodní topení, tak teplo mám kam cpát. To jsme ale pak úplně mimo téma. Osobně jsem přesvědčený, že s vhodně navrženým hybridním systémem můžeš běžet trvale v ostrovním systému. A nemyslím si, že by to v konečném účtování vyšlo dráž. Spíše si myslím, takový střed, možná nižší střed(vztaženo k současným cenám). Připouštím, že je to velice široký problém k řešení. V podstatě, pokud nemáš strojové zázemí, skoro nemožné. Na koleně se to udělat nedá.
Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Příspěvky: 167
Registrován: 25.09.2012 11:32
Pohlaví: muž
Bydliště: Landkreis Aussig
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se odpojit od systému II.

Příspěvek od Rudolf Steiner »

Viděl bych ještě jeden problém: Pokud je člověk sám, není tak velký problém se nějakým způsobem od systému odpojit. Problém začíná, pokud není sám :D . Nejprve manželka, pak děti. U dětí povinné lékařské prohlídky, běžné nemoce a hned musí člověk do města, či větší vesnice. Pak nastává povinná školní docházka. Další problém co vše si dnes učitelé nevymyslí. S tímto je problém jak na sebe příliš neupozornit. Systém se příliš zajímá o děti a jejich výchovu.
Pak problém druhý, člověk nemládne. Bohužel. S roky přibývá i četnost návštěv u lékaře, pominu úrazy.
Můj závěr o který se snažím i v praxi: Přinést jakousi úlitbu systému v podobě placení daní a přílišnému nevyčuhování z řady, na druhou stranu, ale i pozvolnou přípravu na dobu, kdy se bude muset člověk postarat sám o sebe, aby ten přechod nebyl příliš tvrdý. Varianta hospody, nebo i farmy není špatná.
„Ceterum autem censeo Unionem Europaicam esse delendam.“
Impfung macht frei!
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Jak se odpojit od systému II.

Příspěvek od the.marek »

No nevím jestli když je člověk zrovna hospodský a má hospodu, tak je nenápadná šedá myš pro systém (kór po eventuálním zavedení EET) a především pro své širé okolí. Řekl bych, že spíš pravý opak :mrgreen: . Je to člověk, kterého všichni místní a přespolní znají a všechno o něm vědí. Pokud bydlí "nad hospodou" ještě hůř. O kontrolách ze strany státu hygiena, veterina, která může kdykoliv přijít a vše prolézt od sklepa po půdu rači ani nemluvě. Jasně, má to i nějaké výhody (jako ostatně každé zaměstnání) v podobě levnějšího nákupu surovin od dodavatelů plus nějaké konexe na místní násosky, řemeslníky apod. Což nevidím jako nějaké extra výhody dosažitelné jen s hospodou.

Přesně jak psal i Fabík, proč se za každou cenu nesmyslně odříznout i od určitých nezbytností a prima užitečných věcí. On ten systém není zas tak na h...o ve všech směrech, jak si dost lidí myslí, ale je i docela prima.

Wilderness: Pořád to na moje gusto bereš moc militantně, co se práce týče. Proč by měl probůh pracovat někde v lomu, aby si každý den mohl vzít do kapsy šutr nebo v silu, aby si moch vzít do kapes hrst semen :mrgreen: .
Co kdyby dělal normální práci, co chce, na co má vzdělání a která ho nebude úplně s..t a pokud možno i bavit?
Tu fůru písku nebo pytlík travní směsi si může klidně koupit. Je to ostatně chabý benefit, když vezmeme v potaz, že člověk tráví v práci většinu života a hlavní kritérium je, aby tam byl pokud možno spokojený a vydělal nějaký kačky.

Ono je na každém, jestli se se zdravým rozumem připravuje na něco, protože je realista a tak nijak ho to i baví a žije normální spokojený, rodinný a společenský život. Nebo se rozhodne žít, jako by už něco ruplo a udělá si z dnešního prima života plnýho vícemeně blahobytu a míru "postapokalyptický boj o přežití"... Je to každého věc, ale ten z druhé skupiny lidí je pro mě ehm... :roll:
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Jak se odpojit od systému II.

Příspěvek od Desouza »

:)

Jak se říká , to co je nejvíc na očích toho si nikdo nevšimne .

Ano všichni mne znají a všechno o mne vědí . Díky tomu ti lidé pomáhají . A s kým se na vesnici spojí spíše s podivínem který je zašitý někde na samotě nebo s člověkem kterého znají ?
Veškeré státní orgány mohou přijít na kontrolu ,ale pouze do prostor které jsou a musí být zkolaudované jako restaurace.

Ohledně EET je to klasický šmír systém ,ale nic co by finančák nezjistil i teď . V podstatě je to tunel na státní peníze . Stačí si zjistit kohopak rodinní příslušnici si zakládají různé firmy na poskytování IT služeb prodeji kas atd . Nic nového .

Je jasné ,že život se má užít a né přežívat na okraji společnosti . Zrovna teď je vhodné období cestovat po exotických destinacích které ještě nejsou zamořeny .

Takže asi tak .
Vincit omnia veritas .
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Jak se odpojit od systému II.

Příspěvek od kregan »

Už jsem to tu někde psal. Mám kamarádku, která se vdala za chlápka, co žil soběstačně, založila s nim rodinu a všichni žijí nezávisle a vypadají velmi spokojeně. Drobné systémové nepříjemnosti je taky doženou (zdravotní pojištění, různý drobný poplatky, párkrát na ně udělala bububu sociálka), ale neni to nic, co by to žití nějak výrazně znepříjemňovalo.
A ač za nima jezdim moc rád, trvale by mi tenhle život asi nevyhovoval. Asi už sem zhejčkanej civilizací.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1294
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Jak se odpojit od systému II.

Příspěvek od Kapo »

Hej, veru, chlapi dobre píšu.
Sám si také dačo budujem. Sebestačnosť a nezávislosť je fajn hobby. My, narozdiel od našich predkov môžme, ale nemusíme. Môžme využívať výdobytky dnešnej doby. A pritom žiť na samote, ako v stredoveku. Odrezať sa od systému sa nám môže zdať, ako dobré riešenie. Ale prídu časy, kedy to už nebude romatika, ale väzenie. Utečie nám partner, deti... prídu choroby a staroba. /uff, som prechladnutý, seknutý, a musím ísť opatriť zvery, aj keď vonku chčije/

Takže, odporúčam si ponechať túto variantu, ako romantickú záležitosť. Kúpiť dačo na chalupu, pomaličky zveladovať a pripravovať hospodárstvo. Urobiť si tam dobré zázemie a nájsť v susedstve spriaznené duše.

Dnes je skupovanie pozemkov hodne drahá záležitosť. V našom zapadákove za ornú pôdu-lúku pýtajú jedno euro. A to buď nikto nechce predať, alebo je už predané.
Ak chceš stavať na zelenej lúke, tak si spustíš taký kolotoč štemplov a byrokracie, že sa z toho na pár rokov pototo... :lol:
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
LuVa
Příspěvky: 118
Registrován: 11.08.2013 16:07
Pohlaví: muž

Re: Jak se odpojit od systému II.

Příspěvek od LuVa »

Poznámka: pokud někdo předpokládá (téměř) totální rozpad současné společnosti, měl by také předpokládat rozpad katastru nemovitostí. A zápis v této evidenci řízené státem je to, čemu lidově říkáme "vlastnictví nemovitosti".

(Já tedy svoje rozpadlictví beru spíš jako přípravu na dočasný problém, např. blackout a nepokoje po pár týdnech vyřešené armádou. V případě nějakého opravdu mega průseru počítám spíš s přeměnou společnosti v tuhou diktaturu.)
Odpovědět