Jak se odpojit od systému II.

...aneb podělte se o své zkušenosti, zážitky a poznatky s ostatními.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak se odpojit od systému II.

Příspěvek od Germanik1 »

To je jiná 👍
Udělám co musím
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Jak se odpojit od systému II.

Příspěvek od Zapadlo »

Ve chvíli kdy si člověk myslí něco o plochém myšlení devadesáti devíti procent kolegů je opravdu nejlepší se od systému natvrdo odpojit. Bude to tak lepší pro odpadlíka i pro těch devadesát devět procent.
Něco o odpojení - pro případ průšvihové situace tím člověk ztrácí to nejdůležitější : známosti, kontakty, lidi ochotné pomoci. I když naopak chápu že pokud mám kolem sebe devadesátdevět procent kolegů s plochým myšlením, těžko bude takový nadčlověk žádat jakousi tupou spodinu o radu či o pomoc.
Etericka_bytost
Příspěvky: 17
Registrován: 16.11.2021 18:32
Pohlaví: muž

Re: Jak se odpojit od systému II.

Příspěvek od Etericka_bytost »

V případě průšvihu může absence rodiny, známých atd být i výhrou. Všechno má svoje pro a proti, záleží na konkrétní situaci.
Že odpojením ze systému ztratíš kontakty, rodinu, přátele... To je pravda, nemám nic z toho. Ale to je relativně malá daň za tu všechnu svobodu a volnost. A taky jsi úplně mimo všechno dění (což opět může být výhoda).
Vem si, jak tě od společnosti a od dění odstřihne už jen taková blbost, že nemáš FB.. Taková blbost a co to způsobí. S každou další takovou blbostí, kterou nemáš, se propast prohlubuje.

Někteří z nás třeba s tím odpojením neměli na výběr. Kdo je z různých důvodů nekompatibilní s fungováním v systému, musí se zařídit jinak. Anebo je společnost odpojila sama, smutný osud mnoha lidí, kteří "trpí" nějakou jinakostí.
Země se rozevírá, láva všechno živý pohřbívá, všechno konečně hoří, my slavíme za zdmi hřbitova
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Jak se odpojit od systému II.

Příspěvek od Zapadlo »

osobní zkušenost - mě osvobozují prachy a známosti
Osvobozuje mně to mnohem víc než tichý samotářský život romantika v lůně (přírody).
Na to abych vyjebával se systémem se od něj nepotřebuju odpojit.
Prachy a kontakty jako neupotřebitelnej bezdomáč se sebedůvěrou pod bodem mrazu nevydělám a nezískám.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Jak se odpojit od systému II.

Příspěvek od Tazi »

Podobná otázka mě taky napadla. K čemu je vlastně dobré odpojit se od systému?
Já vidím pozitiva pouze v tom, že systém neví kde hledat mé zbraně v případě nějakého maléru.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Jak se odpojit od systému II.

Příspěvek od Jason »

Ja plne souhlasim se Zapadlem - misto toho abych zil jako bezdak nebo clovem bez majetku tak se radeji snazim vydelavat hodne penez. A ty penize mne osvobozuji a nemusim byt uplne tak zavislej na klasickym systemu.
Bohuzel kontakty a znamosti v dnesni dobe jsou uplna nutnost a bez nich nejde fungovat..
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Jak se odpojit od systému II.

Příspěvek od Tazi »

Měl jsem to podobné, ale poslední dobou považuji za nejcennější komoditu čas.
Pro mě je svoboda mít co nejvíc času pro sebe a své blízké.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Jak se odpojit od systému II.

Příspěvek od Jason »

Ja se to snazim skloubit co nejvice dohromady - prace a pak rodina. Zase se snazim penize nejak smysluplne investovat: bydleni, pozemek, zazitky s rodinou... Jak rikam vse co se muze hodit do budoucna..
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Jak se odpojit od systému II.

Příspěvek od vrbodol »

Tazi- Jak velkej máš pozemek a jak tam řešíš topení a na kolik tě výjde?
Já osobně to mám jako část tady. Díky skromnosti a slušnejm prachům na mou dělnickou profesi si co se týče ekonomický situace žiju na pohodu. Defakto si můžu dopřát co chci ,ale jelikož myslím na horší časy a případnou pomoc dětem do života, tak zas bezhlavě nekupuju co by bylo pomíjivě milo. Ze systému se zatím úplně neodpojuju bo ho občas využívám vlastně jsem v něm jen kvuli zdravotnictví, zbranim, řidičáku. Jinak bych ho nepotřeboval. Důchodu se stejně nedožiju a kdyby jo ,tak stejně v tý době bude všechno rozkradený a žádnej nebude ,tak spíš v tom duchu vychovávám holky jako já se pokusim vám co nejvíc ulehčit start do života a vy se mi odvděčíte ve stáří. Jestli teda náký bude.Televizi zahlídnu s odporem jen u našich ,rádio v autě takže jedna úspora, splachuju buďto vodou z vany nebo dešťovkou, topim dřevem, který mám z části jako protislužbu za melouchy, takž protopim proti ostatním směšnou až zanedbatelnou částku. Ňáký prachy vydělám prodejem medu, přes zimu prodám řádově20 kg vyloupanejch ořechů i když do toho zapojuju i holky , aby si jednou za rok taky zkusili vydělat prachy takovou vlastně otravnou prací a jednou za rok hodim do šrotu kovy co sezbírám po šmelcích.
Etericka_bytost
Příspěvky: 17
Registrován: 16.11.2021 18:32
Pohlaví: muž

Re: Jak se odpojit od systému II.

Příspěvek od Etericka_bytost »

Za peníze je možný si koupit svobodu, s tím souhlasím. Jen to vydělání peněz nesmí stát moc času, pak o kus svobody přicházíš. Taky jsem zjistil, že čas je to nejcennější, co mám. Přitom jsem měl fajnou práci, manuální montáž, která byla náročná na preciznost, šéf to uměl dost dobře ohodnotit. Práce super, šéf super, peníze super, ale byl jsem úplně v p... z toho, že musím trávit někde 40h týdně. Jednoduše řečeno jsem neměl čas na vše, na co jsem potřeboval, což mi dost vadilo...
Řešení jsem hledal léta, až jsem došel k tomu, že bude ideální sehnat práci na nějaký 2h denně, za kterou bude peněz jako za plný úvazek, což pokryje všechny náklady plus dost zbyde k investicím či nákupu vybavení, zásob,... Ale hlavně získám denně 6h času navíc, což je k nezaplacení
Země se rozevírá, láva všechno živý pohřbívá, všechno konečně hoří, my slavíme za zdmi hřbitova
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Jak se odpojit od systému II.

Příspěvek od Tazi »

vrbodol píše: 18.11.2021 22:05 Tazi- Jak velkej máš pozemek a jak tam řešíš topení a na kolik tě výjde?
Já osobně to mám jako část tady. Díky skromnosti a slušnejm prachům na mou dělnickou profesi si co se týče ekonomický situace žiju na pohodu. Defakto si můžu dopřát co chci ,ale jelikož myslím na horší časy a případnou pomoc dětem do života, tak zas bezhlavě nekupuju co by bylo pomíjivě milo. Ze systému se zatím úplně neodpojuju bo ho občas využívám vlastně jsem v něm jen kvuli zdravotnictví, zbranim, řidičáku. Jinak bych ho nepotřeboval. Důchodu se stejně nedožiju a kdyby jo ,tak stejně v tý době bude všechno rozkradený a žádnej nebude ,tak spíš v tom duchu vychovávám holky jako já se pokusim vám co nejvíc ulehčit start do života a vy se mi odvděčíte ve stáří. Jestli teda náký bude.Televizi zahlídnu s odporem jen u našich ,rádio v autě takže jedna úspora, splachuju buďto vodou z vany nebo dešťovkou, topim dřevem, který mám z části jako protislužbu za melouchy, takž protopim proti ostatním směšnou až zanedbatelnou částku. Ňáký prachy vydělám prodejem medu, přes zimu prodám řádově20 kg vyloupanejch ořechů i když do toho zapojuju i holky , aby si jednou za rok taky zkusili vydělat prachy takovou vlastně otravnou prací a jednou za rok hodim do šrotu kovy co sezbírám po šmelcích.
Pozemek mám malej. Zhruba 300m2. Topím kamny (Thorma colmar), a celou zimu jedou cca na 20%.
Topím dřevem (soused má stavební firmu, tak mi vozí zadarmo dřevo ze stavby (prkna, desky,...ze šalování), a na noční topení kupuju uhelné brikety. Těch stačí 700kg (cca 3800Kč) na celou zimu. Další náklady jsou na řezání toho dřeva (energie a pilové kotouče... cca 2000Kč) Celkové náklady na topení jsou tedy cca 6000Kč ročně).Pokud bych byl velkej skrblík, tak bych mohl topit jen dřevem, ale musel bych v noci přikládat ;) .
Za elektřinu jsem utratil průměrně 1500kč měsíčně (nové ceny po zdražení ještě neznám).
A za vodu cca 2000Kč ročně.
Spolu s nájmem 800Kč ročně mám tedy celkové náklady na bydlení cca 2300Kč měsíčně :D .
A to by se ještě dalo stáhnout, protože jsem rozmazlenej, a při tropických dnech si pouštím klimatizaci, televize jako kulisa běží celý den,...
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1152
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Jak se odpojit od systému II.

Příspěvek od Alstratt »

Trochu delsiho psani at tim zas nekoho na*eru. :D Mam to trochu podobne. Penez mame hodne a dela nas to svobodnejsima vice nez nesvobodnyma. Samozrejme muzeme se bavit co to vubec svoboda je a kde ji kdo v cem vidi ale to by bylo uz na jine tema. U OS moc pekne penize nemam ale to delam protoze mam z toho hromady benefitu, mohu se ucit od tech nejlepsich a neco taky nejlepsim predavat, super lidi atd. Druha prace mi zajistuje jakousi pojistku ve forme praxe do budoucna a tez me neco naucila. Tuto praci kvuli praxy uz tak nejak nedelam protoze uz nekolikaleta praxe za ty roky je. A pak pasivni prijem kde mame spousty hodne penez a to nam zajistuje budoucnost a plni z casti to co chceme. Dalsi privydelky pak uz nejsou kvuli penezum.

Odpojovat se od systemu je neefektivni, spis to pouta vic pozornosti. Chce to jen vyuzivat system ve svuj prospech a uvedomit si ze system chce i za to neco po nas. Patrim docela ke spolecenskym lidem, samota by me nebavila. Spolecenska setkani stredni, vysoke i velmi vysoke tridy neni u me nic neobvykleho. Ale jsou temata kterym se radsi vyhybam. To o cem se nekdy bavi velmi bohati a nejen oni me nekdy nejak moc nezajima. Beru z kdeceho to dobre a tomu spatnemu se radsi vyhybam pokud to jde. Odpojit se komplet od systemu by mi nepomohlo.

Vubec nemusim to klasicke skatulkovani ze bohati jsou spatny at uz vsichni nebo vetsina apodobne. Ci ze chudi ci lide s jinou barvou pleti, vyznanim atd. U vsech takovychto se najdou dobri a spatny. A skatulkovat je takto, tak budete mit dost omezeny vyber pratel a tak muzete prijit o pratele kteri za to stoji. Tim tu na nikoho neukazuji, myslim to obecne co dost lidi dela.

Hlavne co se tyce zdravi, by byla velika chyba se odpojit od systemu. Az nekomu bude hodne zle z neceho, neco se mu stane, tak jiste rad vyuzije zdravotni system. I ja mam mezi pribuznyma, prately doktory, chururgy ... ale stale radsi vyuziju to co system nabizi, protoze je to celkove lepsi a je jedno jak mame/jak ma nekdo spickoveho doktora/y za pratele.

Extremni cesty jakyma se vydat neprinasi nic dobreho a nakonec to konciva spise zle nez vyhodne. Obecne dost lidi si neuvedomuje jak velky vliv ma odpojeni se od systemu. Ma to vliv na celou sirokou skalu veci, od zdravi, po znalosti a hromady dalsiho. Lepsi je se stat jehlou v kupce sena, cily vyuzivat normalne system a tak se stat pro system mene vykukujici a cerpat z nej veskere ty vyhody pokud je to treba. Co se tyce sobestacnosti je to dobre, hlavne v te energeticke jsme plne sobestacny, at uz elektrina (bateriove uloziste, solarni stresni tasky, 2 hybridni vetrne a dostavuje se mala vodni), tak i voda ... Jinak tez detem usnadnujeme zivot a chceme za odmenu aby se naucily v tom chodit, aby to melo smysl aby z nich neco bylo, aby v budoucnu majetek a celkove bohatstvi neutratily za blbosti, aby se umely chovat, umely se o sebe samostatne postarat atd.

Televizi doma mame jen par a momentalne 2 projektory. Ale na jine veci ty televize a projektory. Nepouzivame to na sledovani tv kanalu, ale nekdy se hodit mohou, pri nejakem dulezitem oznameni. Ci kdyz je u nas velka navsteva a nektere zajima i sport tak jim nekdy hraje sport (Phillies, Flyers, Eagles ...) a na projektorech zas poustim nektere rozdelane me prace na cem v pracovne delam atd.

Na zahrade normalne pestujeme, na to ma vice casu spis protejsek nez ja a pod domem v jednom z vice segmentu aeroponika nove vybudovana fungujici uz nejakou dobu a postupne v budoucnu pribude mozna dalsi. Pokud deti chteji neco dobreho k jidlu co doma neni, ale suroviny mame, tak jsou uceni i at si to zkusi samy vyrobit. Prostredky k tomu maji, staci si natrhat na zahrade pokud to na ni je k dispozici a dost pomoci dostavaji jak si vyrobit neco dobreho ... a z jakych kvalitncih zdroju pripadne hledat navody atd. Dost si toho mohou natrhat na zahrade samy. Myslim ze netreba kupovat ty preslazene sladkosti kdyz si je mohou doma vyrobit samy a to kvalitnejsi bez pridane chemie. Dokud jsou deti male tak si veci lepe pamatuji, lepe se formuji. Je dobre jim zivot udelat zabavny, pestry a takovy co je neco nauci. A spousty dalsiho.

Naposled semnou neco trosku vetsiho delaly decka, kdyz se ucily namerit, opracovavat kameny, namichat maltu, pojivo, nahodit ... ano stavba kamenne zdi, kterou jsme stavely kdyz bylo trochu casu u domu (otocka pred domem). Docela to kluky bavilo, hlavne starsiho. Starsiho lakaly i pracovni stroje a kdyz mel moznost s nasi spolupraci si zkusit trochu praci se strojem hlavne telehandlerem, tak se mu moc nechtelo z nej ven. :D

Mladsiho vic spis bavi opracovavani dreva a semtam nejaky ty kovy. Docela se mu i zalibilo delani dreva ve spolupraci ruzne barevneho epoxidu. Delani tech drevo-epoxidovych veci jako nabytek atd.

Holku zase vic bavi zahrada, jidlo, nutricni a dieteticke vedy, medicina ... Vice spis sbira, rada vari a studuje si veci okolo tech nutricnich a dietetickych ved a bavi ji uceni o medicine. Ale ty nutricni a dieteticke vedy a medicina v jejim veku, na to ma este cas.

O zbrane zatim moc nejevi zajem. Ne ze by je nebavily, ale jine veci je bavi o dost vice a zbrane odsouvaji az nekam dozadu cemu davaji prednost. Bavi je dost veci, jako treba i technologie, ale ty vypsane prednosti jsou jedny z jejich oblibenych co je ted bavi ktere rozhodne neodmitnou. Znackove obleceni a mit co nejlepsi telefon to je moc nebere. Snad z nich vyroste neco dobreho, zatim to vypada dobre. Zatim jsou to decka a zmenit se u nich muze ledacos. Ten venkov je bavi o dost vice nez zivot ve meste a do mesta to neni nejak zas tak daleko kdyby neco.

S cim mam problem je z nedostatku casu, i kdyz ted uz je to lepsi konecne. A cas je zrovna neco ktery neo*ebeme. Vsechno je na ukor neceho. Je dobre udelat vice veci za dany cas. Treba kdyz nekam clovek jde/jede tak cestou udelat vice veci, treba cestou prikoupit, nekoho i navstivit kdo je cestou atd. Je dobre umet obchodovat s casem.

Kdyz ma nekdo dost penez tak je neutracet za blbosti, ale investovat je, vytvorit z nich vice penez. Obecne dost lidi nadava ze maji malo penez, no este aby ne kdyz nemalo z nich utraci za hlouposti a nekterych financni gramotnost je na bodu mrazu. Treba prachy za cigarety/doutniky, alkohol, ci za vyjezdeny benzin kdy jezdi prilis casto nekam autem misto aby udelaly vetsi nakupy a cestou vyridily vice veci atd. To kdyby si spocitaly mnozi lide, tak by ziraly na kolik je to za par let vyjde penez. A takove penize by mohly investovat. Nejen ze si tim zajisti lepe budoucnost ale zaroven tim ze neutraci za ty blbosti jako cigarety/doutniky, alkohol ... tak si tim nenici zdravi. A jsou zeme kde zaplatit si lecby stoji opravdu hodne penez a tak se zadluzi a pak mnozi z nich dopadnou blbe a maji navic dalsi problemy. Verze 1: "Najednou jim nevystaci prachy na alkohol, cigarety protoze musi splacet za lecbu, tak se mohou dostat do stavu kdy zacnou brat tvrde drogy ci rovnou skonci na ulici. A jsou na otm este najendou hure." Verze 2: "Na to si nekteri reknou ze potrebujou doplnky takove a takove aby si daly dokupy aspon castecne zdravi a to je stoji zas penize. Cily ne jen doplnky pro drzeni si kvalitniho zdravi ale doplnky navic aby si to zdravi daly doporadku." Verzi se da vytvorit samozrejme vice. V dnesni dobe se da vydelat hodne penez docela dost jednoduse ruznyma metodama. Nic tezkeho, v dnesni dobe to zvladne kdejaky trouba.

Jeden kamarad z ceska (pokud se da nazvat kamaradem) huli jak fabrika, chlasta jak cisterna a kolik za to mesicne utrati tisicu je padle na hlavu. Nelibi se mu jak dopadl kvuli alkoholu a pry ze nema moc penez. Kdyby si spocital kolik ho to vyjde za rok ci za par let tak by usetril tolik statisicu ... A to jen nekupovanim techto dvou veci, nehlede na to dalsi ... napriklad, kupovani kravin a ani neinvestuje. Sikovny je v tom co dela, ma mnohaletou praxy a nelibi se mu za kolik dela. Coz ok nevydelava moc ale ma moznost s tim jak je zatim este mlady a s takovou praxi si muze najit lepe placenou praci. I kdyz pri jeho mysleni mu by mu to ale nepomohlo, utratil by to zas za blbosti. Kvuli chlastu ho uz opustila i rodina, uz to s nim nevydrzely. Jak se zlil alkoholem, tak narustala i jeho agrese, to byl posledni hrebicek do rakve kdy od nej odesla rodina. Spolecne by mely vice penez. Tolik penez kolik by mel, kdyby ... Este ze me neleta navstevovat, tak daleko. Odkud by na to vzal a ani me uz moc nezajima, jak se zmenil k horsimu je z nej uplne jiny clovek. Alkoholem a dalsima blbostma si znicil zivot. Pomoc jinou nez financni odmita. Voni mu jen prachy ktere utraci za chlast, huleni a jine blbosti. Financni pomoc stejne pokazde utratil za tyto blbosti jako alkohol, cigarety a jine blbosti. Velmi podobne dopadl i jeho kamarad. Jiny muj kamarad a nejen on z ceska je zas pravy opak a zije si krasne a penez ma dost. Nekupuje kraviny, investuje, nechlasta, nehuli ... Nestezuje si, jde to v pohode, nema v hlave prazdno.

Huleni, alkohol ... tim mnoho lidi mohou odrazovat zajimave lidi, pripadne o mnohe pratele prijit. Diky kterym by se mohly posunout vpred diky jejich radam ci jinou pomoci. Ja se treba tez drzim dal od alkoholiku, velkych hulicu, stale negativnich lidi co vidi vsechno jenom cerne nebo vse jen ruzove atd. To same utraceni za nekvalitni stravu, spracovanou, plne skodlive chemie apod. Ono ve skutecnosti kvalitni strava neni prave ani nejak draha. Staci rozumne sportovat, ci aspon zit zdrave, neprecpavat se, netloustnout ... Precpavani se, tloustnuti, nekvalitni strava to pak vede k tomu ze toho dotycny zacnou jist vic a vic toho nekvalitniho az do rovne az skonci u doktora co je stoji penize. Pripadne to s nima sekne. V tom pripade pokud maji deti tak to odskacou deti ktery prevezmou cast problemu co jim zpusobil ten dany rodic ktery se svym zivotem zachazel jak s odpadem. Takze ano, spatny zivotni styl rodice, ma vlvi dost i na deti a to z vice duvodu. Nevim co je na tom tak tezkeho dodrzovat takove uplne jednoduche zaklady fungovani. Tim tu na nikoho neukazuji, myslim to obecne, takovychto lidi je spousta. Obecne dost lidi si zivot zbytecne zatezuji blbostma a potom se divi a vinu hazi na jine. Treba ze jim malo plati, no kdyby jim platil nekdo vice tak nemusi byt ani na tom lepe, protoze o to vice nekteri budou utracet za blbosti. Nekterym chybi financni gramotnost a to nejen finacni. Dost lidi nekouka do budoucna. Mysli si ze nic neni problem a kdyz nekde nejaky problem je, tak ze tam taky konci a nejsou schopny si pripustit ze to muze vyustit v nejaky daleko horsi problem/y. Takze i kvalitni zdravy zivotni styl pomuze i castecne odpojit se od systemu. Cily chce li nekdo zit vice mimo system, musi pro to taky neco delat a nekaslat na sve zdravi atd.

Jinak velikost pozemku jednoho z tech 5 bydleni je cca necelych 22 akru, dum cca necelych 800 m2. Ten patri k tomu nejvetsimu co mame no.Vetsina domu je spis prazdna. Nebo jak to rici, takova cista nezaplacana blbostma. Ono zalezi kde to clovek kupuje. To same nekde na jinych zajimavych mistech stoji nesmyslne mnohem vice. Ty dalsi vetsina jsou uz mensi rozlohou z tech co mame. Vetsina toho velkeho pozemku je zatim este nevyuzita. Jedno jezirko tam je, ale casem mozna nekdy v budoucnu pribude nejake vetsi a necim dalsim se to zaplni. A siroko daleko sousedu minimum, tak je klid a decka si maji kde hrat. Nemusi se clovek o ne zas bat. Nejblizsi bydleni souseda je nemaly kus od nas. Krajina super, ale neni to zadne super drahe misto. Nic vzacneho tu mit tak velky pozemek. Libi se mi to vice nez ty vetsina superdrahych pozemku co se prodavaji se super drahym bydleni kde mate vyhled na more atd. a jine blbosti kde mate navic kolikrat vedle sousedy a rusno v okoli vicemene. Mame za mene penez, vice muziky. Vtipne ze na jinych mistech za tak velkou plochu a bydleni takoveho stylu plati lide i nasobne vice a pritom to nenabizi ani vice muziky. U nas je taky super vyhled a okolo lesy. O nejakou plaz s morem a se sousedama vedle, o to moc nestojim jako hlavni bydleni. Volim radsi klid a zelenou krajinu. Za nas spokojenost, ale v pripade neceho velkeho, uhlidat cely tak velky pozemek to v jakym je terenu neni zrovna neco nejlehciho v takovem poctu. Ta mala vodni neni u domu ale kus od nej, ale neni vubec daleko, maly kus od mola, ktere budu chtit asi zrekonstruovat a udelat ho lepsi v budoucnu. Takze ano z jedne strany nas oddeluje hodne vody s pozemkem nekoho jineho.

Budujte dobre vztahy i se sousedama v okoli pokud je to mozne. My normalne sousedum dodavame semtam i zeleninu, ovoce ... Dobre vztahy se sousedy mohou otevrit i dvere k efektivnejsi spolupraci a ulehceni si z casti odpojit od systemu v necem. Budte co nejmene toxicky, hlavne na lidi ve vasem okoli. V dnesni dobe je jak na netu ta i mimo nej plno toxickych lidi a toxicky lidi odrazujou jine lidi od sprateleni se, spoluprace apod. Dobre vztahy vam mohou prinest cenne rady i treba pomoc pri stavbe neceho. Tak i usetrit penize a zvysit si svou sobestacnost a v necem se nasledne odpojit od systemu atd.

Sincerely, Alstratt
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Odpovědět