Neoprávněna exekuce

...aneb podělte se o své zkušenosti, zážitky a poznatky s ostatními.
Odpovědět
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Neoprávněna exekuce

Příspěvek od vrbodol »

Zdar rozpadlíci.Zakládám nové vlákno jestli s tim někdo máme zkušenost.Asi tak 13 let zpátky jsme koupili barák.Klasika přes ničemnou realitku,ale jelikož s ní půodní domácí měli smlouvu nedalo se nic dělat.Průser byl ten že tady měl bydliště jejich ničemnej syn.No a jelikož sice na katastru jsme byli v pohodě zapsaný my s ženou ,tak jsme počítali že realitka mu zrušila bydliště a všechno je OK. Měli to ve smlouvě a my byli blbý že to nekontrolovali. Ani na obci po nás při placení popelnice nechtěli za něj nic.Asi po 2-3 letech začali chodit různý dlužný upomínky apod,to jsme většinou vyřešili telefonátama a dopisama s dodejkou do patřičnejch providendů a podobnejch šmejdů.Měl furt na nás psaný bydliště,to jsme museli úřední cestou nechat zrušit,takže v pořádku. No a dneska po 10letech zas přijela neoznačená dodávka 2 chlapi a ptali se na něj,tak jsem jim vše vysvětlil jak to je.Něco si psali a odjeli.
Predstavili se jako dr Podhajský Praha,tak jsem to Zkoušel hledat na netu,ale nic mi navypadlo.Tak že by mě třeba testovali zloději?Jak by jste se zachovali vy? Víte někdo jak to je dneska s těma exekucema jestli se vám mužou vlámat ve vaší nepřítomnosti do baráku?
Takže probuzenej po noční ,podrážděnej a nasranej jestli už zas nezačíná ňákej kolotoč s tim zmrdem.
Dík za každou radu.
Samotář
Příspěvky: 338
Registrován: 07.07.2016 10:58
Pohlaví: muž

Re: Neoprávněna exekuce

Příspěvek od Samotář »

Nic Ti nehrozí.

Musíš exekutorovi sdělit, že dlužník v nemovitosti nebydlí, nemá v nemovitosti žádný majetek ani žádné věci. Pokud by se nějaký exekutor domáhal vstupu, potom je vhodné to mít připravené písemně a předat, nejlépe aby potvrdil převzetí na kopii.
Samozřejmě, pokud má dlužník stále trvalé bydliště v Tvé nemovitosti, dojdi na obecní úřad na evidenci obyvatel a tam zahájit řízení o výmazu údaje o trvalém bydlišti, někdy na to bývá formulář, určitě Ti úřednice poradí. Jakmile mu zruší trvalé bydliště na Tvojí adrese, už Tě nebudou obtěžovat ani poštovní zásilky.

A příště, když někdo takový přijede, měl by Ti ukázat průkaz vykonavatele, případně ho o to požádej.
Uživatelský avatar
zdoch
Příspěvky: 237
Registrován: 06.01.2016 13:39
Pohlaví: muž

Re: Neoprávněna exekuce

Příspěvek od zdoch »

Vlámat do nemovitosti se ti jen tak nemůžou. Museli by mít povolení od soudu, podobně jako třeba policie.
A když je tam pustíš, tak nic hned neodváží. Zvlášť když je upozorníš, že jsou to tvoje věci a ukážeš jim např. faktury, že ty věci patří tobě. Jen sepíšou co tam máš cennýho a polepěj to samolepkama. Což teda nasere. Mít polepenej notebook od nějakýho exekutora mě fakt vytočilo. Jednou sem zažil na vlastní kůži, když jsme na studiích bydleli v nájmu a na našeho nájemce byla vypsána exekuce, že přijeli a polepili věci nám studentům. Nakonec se to vysvětlilo a my mu velice rádi nahlásili jeho přechodnou adresu u jeho přítelkyně a jeli si pro jeho věci. Jestli odvezli věci, který patřily jeho ženský sem se nedověděl a bylo by mi to šumák. Pokud měla od věcí doklady, tak určitě ne.
Pravda je, že exekutor ti na dveře sám od sebe nezaklepe, jak se na ně rádo nadává. Vždycky si za to člověk může sám (bohužel i ty, jak píšeš výše), ale většinou se to dá vyřešit, pokud tam skutečný dlužník nebydlí a nejsou to jeho věci.
Buď opatrný v tom, co trénuješ, můžeš se stát opravdu dobrým, ve špatné věci!
Tony Blauer
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Neoprávněna exekuce

Příspěvek od vrbodol »

No tak nevim čim si za to ted mužu sám.Vždyď jsem psal že to bydliště jsme mu zrušili už asi tak 10 let nazpátky.Obec v tom s námi velmi dobře spolupracovala,ale ten debil má asi furt svoji starou občanku,nebo ji má nějak zfalšovanou a nejspíš si na ni bere půjčky,když zrovna nesedí.U mě ani nebyli každýho kdo by se mi cpal na pozemek poženu svinskym krokem.Prostě zazvonili za vratama ,já se akorát zeptal z verandy co mi nesou oni že jsou od toho doktora jak jsem psal výše a jestli s tim bejvalim mám něco společnýho a bydlí u nás.Tak jsem jim řekl jak to je,papíry o zrušení trvalého pobytu ani vidět nechtěli.Něco si chvilku psali v autě a pak vypadli.Šel jsem si je nafotit,ale na potvoru kleknul foták.
No jednomu kámošovi ,kterej sral na splátky a měl mraky dluhů prostě jednou přišel z práce domů,totálně vybranej barák co se dalo odvíst ,tak pryč jo a perlička-klíče od novýho zámku měl k vyzvednutí v Přerově (boleslavák).Určitý věci co byli jeho přítelkyně na který ona měla naštěstí lejstra byli taky tam.Sklad kde dělali snad 2 dny v tejdnu pár hodin.No měla s tim chudák dost nervů a cestování. Ale už je to pár let,tak se ty zákony trochu upravily.
Prostě v katastru jsme jen my,trvalé bydliště taky léta zrušený tak mě ani nenapadlo ,že zas někdo bude otravovat.
Uživatelský avatar
zdoch
Příspěvky: 237
Registrován: 06.01.2016 13:39
Pohlaví: muž

Re: Neoprávněna exekuce

Příspěvek od zdoch »

Vždyť jsi napsal, že jsis věci po realitce nezkontroloval. Tím sem myslel, že si za to bohužel můžeš trochu sám.
vrbodol píše:tak jsme počítali že realitka mu zrušila bydliště a všechno je OK. Měli to ve smlouvě a my byli blbý že to nekontrolovali.
A jestli kámoš měl hodně dluhů, nesplácel několik let, tak si exekutor obsataral povolení a do baráku mu vlezl. Prostě si kámoš exekutora pár let předem sám a dobrovolně pozval k sobě do bytu. Ale nevěřím, že k tomu kámošovi přišli jen tak, nejspíš tomu předcházelo několik doporučených dopisu s červeným pruhem. Který nepřevzal/neřešil a kašlal na ně taky.

To že se exekutor pak napakuje mnohem víc než je zdrávo, je ale spíš chyba státu, že jim tohle dovolí. Oni dělají to, co podle zákona mohou. Nesouhlasím s tím a je to hyenismus. Povolenej státem.
Buď opatrný v tom, co trénuješ, můžeš se stát opravdu dobrým, ve špatné věci!
Tony Blauer
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Neoprávněna exekuce

Příspěvek od vrbodol »

Ale jo ty první obsílky beru.to byla opravdu naše blbost,holt člověk nekupuje baráky každej den.Ale sere mě to teď že po takovejch letech si mě dovolí někdo přijít otravovat.prostě každej ouřada se muže podivat do katastru čí je barák a navíc pokud ti na úřadě úřednim krokem zrušeji bydliště ,tak jseš automaticky pokud se nikde sám nepřihlásíš vedenej jako bydliště tam.Mám to přímo i v těch papírech.Takže pokud si kdokoliv z úředníků zadá jeho jméno a určitě to dělali když mu posílali poštu tak na ně muselo vypadnout buďto bydliště na obci nebo někde jinde,ale né u nás.
Jo ten kámoš měl odstavenou vejplatu,zustávalo mu jen to minimum a chystal se vyhlasit ten osobní bankrot,ale přesto takhle dopad.
pracintl
Příspěvky: 433
Registrován: 28.11.2013 9:37
Pohlaví: muž
Bydliště: okolí Prahy

Re: Neoprávněna exekuce

Příspěvek od pracintl »

Mimochodem - jak je možné zkontrolovat, kdo má ve vaší nemovitosti/bytě přihlášený trvalý/přechodný pobyt???
Nenapadá mne žádná cesta.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Neoprávněna exekuce

Příspěvek od Nicotinick »

Ale samozřejmě je to možné, každá ohlašovna - obecní úřad to na základě žádosti sdělí. Ale jen u rodinných domů, u bytových domů to na konkrétní byt není možné, protože pobyt je nahlášen pouze na adrese s č.p., ne na číslo bytu a jen vlastníkovi konkrétního RD.
Před koupí nemovitosti je tedy rozumné domluvit se prodávajícím aby podal žádost on. Slušná realitka by na tohle měla kupujícího upozornit.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
JenDAG
Příspěvky: 582
Registrován: 05.02.2015 23:24
Bydliště: Galactic Sector ZZ9 Plural Z Alpha

Re: Neoprávněna exekuce

Příspěvek od JenDAG »

I z bytu to jde. Sam jsem to delal.
Pri prihlasovani do bytu totiz musis dolozit narok, ze na uvedene adrese muzes mit trvaly pobyt.
Treba kupni smlouvou, listem vlastnictvi, dekretem na byt ci najemni smlouvou s povolenim od majitele ke zrizeni trvaleho pobytu.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Neoprávněna exekuce

Příspěvek od Nicotinick »

Tak zřejmě u nás nějaké okresní právo. Mně kdysi oznámili, že na konkrétní číslo bytu to neevidují, pouze na celý vchod. Ale je to už pár let, takže se omlouvám za mystifikaci....
Naposledy upravil(a) Nicotinick dne 18.01.2017 15:55, celkem upraveno 1 x.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
JenDAG
Příspěvky: 582
Registrován: 05.02.2015 23:24
Bydliště: Galactic Sector ZZ9 Plural Z Alpha

Re: Neoprávněna exekuce

Příspěvek od JenDAG »

To neeviduji, ale nezaeviduji te pokud nemas narok do konkretniho bytu.
Nejde jen prijit a rict, ze chces pobyt na te a te adrese.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Neoprávněna exekuce

Příspěvek od Nicotinick »

No to jo, dneska už tě nepřihlásí k trvalému pobytu, pokud nemáš právní nárok. Ale v okamžiku kdy už tam někdo má historicky trvalý pobyt , tak nejsou ani na žádost současného majitele bytu schopni sdělit kde v konkrétním bytě ...jen adresu např. "U Konihoje 333" .

Ne ve formě " neplatič Franta Dluhoslav má trvalý pobyt "U Konihoje 333 byt č. 7" , alespoň tak jsem to pochopil.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
JenDAG
Příspěvky: 582
Registrován: 05.02.2015 23:24
Bydliště: Galactic Sector ZZ9 Plural Z Alpha

Re: Neoprávněna exekuce

Příspěvek od JenDAG »

Kdyz vis, ze u tebe je nekdo nahlasen nebo by mohl byt tak potrebujes 2 svedky, kteri prohlasi, ze se tam nezdrzuje a zahaji se spravni rizeni o zruseni TP. Mel jsem to celkem, jednoduche. Vedel jsem, ze tam mam syn prodavajicich TP. Urad ho take nasel rychle, pac sedel ve vezeni a z datumu nastupu k vykonu bylo zrejme, ze vypoved svedku je pravdiva. Takze dostal TP na urade.

Edit: ano nereknou ti, v kterem konkretnim byte je kdo hlasen, ale to pak nevi ani exekutor. Pokud neni tedy byt oznacen jmenem.
Heike
VIP
Příspěvky: 527
Registrován: 25.06.2013 11:07
Pohlaví: muž

Re: Neoprávněna exekuce

Příspěvek od Heike »

Je velká škoda, že nepokračuje v činosti neomylný pan Vrána a jeho čestní bojovníci. Za takové bych ihned vstoupil do AZ nebo Domobrany a hájil tuto malou, ale krásnou zemičku.
Odpovědět