Přijímač do AČR

...aneb podělte se o své zkušenosti, zážitky a poznatky s ostatními.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Přijímač do AČR

Příspěvek od Pepe »

Chci se tu podělit o své zkušenosti s přijímačem do AČR, myslím, že pár lidí by to mohlo zajímat.
Předem musím říct, abyste tohle nebrali jako dogma. Tento text má sloužit pouze pro představu co můžete čekat, pokud se budete hlásit k armádě.

Výběr začíná tak, že se přihlásíte na KVV. Sepíší s vámi dotazník a musíte předložit všechny papíry co se týká vzdělání, zaměstnání, výpis zdrav. dokumentace, trestní rejstřík, rodný list atd... Tento krok jsem absolvoval několikrát, vždy chtěli doložit něco navíc :)

Poté co vaše papíry odešlou do Prahy, vás telefonicky kontaktují a sdělí vám termín nástupu do ÚVN Praha (vyšetření se dělá již jen v Praze!).

V Praze vás čeká 3denní maraton. První den kolem 18té hod je prezence, dostanete ložní prádlo, lékařské vysvědčení (do toho se sbírají razítka z ambulancí), kartičku uchazeče, zkumavku na moč a budete ubytováni. První den večer je schůzka a dostanete potřebné informace - kdy a kde druhý den ráno sraz, dieta, doplnění lékařského vysvědčení - můžete si vyškrtat pozice, o které v AČR nemáte zájem, na výběr je z těchto: strážní služba a hradní stráž, výsadkář, řidič, potapěč (měli vyškrtnuto všichni již na začátku), průzkumník, operátor radiolokátoru, radista, operátor PT kompletu.

Druhý den ráno kolem 6té hod si naplníte zkumavku močí a vyráží se na odběr krve. Po odběru se čeká na začátek psychotestů. Ty začínají v určitou dobu (7:30?) a kdo přijde později má smůlu, po započetí není možnost se přidat.
Psychotesty se skládají z IQ testu, testů na reakce (klikáte na myš, když se vám objeví na monitoru červený čtverec, poté dostanete sluchátka a na cvaknutí musíte taky kliknout, na pozadí je šum a menší cvakání, které rozptyluje).
Na další test dostanete dotykovou tužku, pomocí které na monitoru vyhledáváte znaky. Do sluchátek dostanete instrukci např.: ZTU32, tento znak musíte najít a označit ho. Poté následují otázky typu: díváte se rád do ohně atd. těchto je asi 300. Po ukončení psychotestů je na řadě pohovor s psychologek. Proč chcete k armádě, hodnocení výsledků testů atd. Zde již první odpadávali, také zde psycholog omezoval některé funkce, na které se nehodíte např. dost lidí mělo vyškrtnuto "hradní stráž".

Po tomto je na řadě běhací maraton a to ten, že musíte oběhnout všechny ambulance uvedené na lékařském vysvědčení a od každé dostat razítko (= schopen).

RTG srdce a plic - klasický rtg snímek ve stoje
Interna - s výskledky RTG a výsledky krve a moče, ekg, měření tlaku krve, poklep břicha, kontrola otoků nohou - zde vypadlo dost lidí kvůli zvýšenému bilirubinu, musí doložit nové výsledky od svého obvodního lékaře.
Chirurgie - svléknout do trenek, kontrola zad, klenby nohou.
Zubní . klasická prohlídka
Kožní - vysléct do naha, kontrola kůže kvůli patol. změnám, včetně genitálu.
ORL - Mudr. vám koukne do nosu, do ucha a do krku
Oční - tady se dlouho čekalo... jiank čtení na dálku, kontrola barvocitu - čtení z knihy, kde jsou barevné tečkované znaky
- někomu zde kontrolovali i nitrooční tlak
Neurologie - anamnesa na úraz hlavy, zavření očí a dotknutí se špičkou prstu nosu.

Většina lidí toto stihla druhý den, někteří doplnovali ještě třetí den ráno.

Po tomhle musíte na přezkumní komisi, to je už pohoda, Mudr. zhodnotí všechny výsledky a napíše posůdkový závěr.

Co jsme nečekali tak to, že třetí den pro ty co prošli čekají DALŠÍ psychotesty, tentokrát vojenské.
Tam na vás čekají papírové testy, testy na PC - asi 400 otázek.
Pak jsou na řadě fyzické testy, zde
taky vypadlo dost lidí, tělocvikář byl supr borec, ale na provedení cviků byl hodně přísnej!
Kdo nezvládl fyz. testy mohl odjíždět domů.
Na nás čekal poté ještě pohovor s vojenským psychologem a to bylo asi to nejhorší. Chtěli vědět proč chcete k AČR, zdali byste šel do mise, ale také to proč jste se rozešel s vaší bývalou přítelkyní, vaše negativní vlastnosti, vaše pozitivní vlastnosti atd., malování postaviček. K tomu všemu se tváří jako byste byl vrah.

A kdo zmáknul i toto tak ho čekal pohovor s personalistou a výběr pozice. Konec a zároveň začátek...
První 3 měsíce je základní výcvik ve Vyškově, poté přiřazení k útvaru. :hand
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Přijímač do AČR

Příspěvek od Karlos »

Moc pekne sepsano :yes

Nechces (paklize vam to nezakazali) trochu rozvest v cem se lisily ty druhe vojenske psychotesty od tech prvnich?

At se dari a jsi tam spokojenej ;)
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Přijímač do AČR

Příspěvek od alibaba »

To ja jsem byl vzdy schopnej i kdyz jsem na testech nevedel kolik je jedna a jedna a tvrdil kazdemu psychopatovi, ze ja vas vsechny stejne postrilim a muj velitel porucik byl na vojne proto ze zabil ve rvacce jednoho nozem a one se tim netajil, pry byl rychlejsi ....a tak soudce mu dal na vyber 10 let krimu nebo 15 let vojny a tak to pry radeji podepsal na vojnu ..... :D
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Přijímač do AČR

Příspěvek od MRAK »

Doufám, žes jim neřekl, že čekáš konec světa a proto že jdeš k armádě, abys mohl zdrhnout s tankem :-)

Teď bez legrace, hodně štěstí a ať seš brzo aspoň plukovník :-)
JimmyJazz
Příspěvky: 819
Registrován: 31.01.2011 12:41

Re: Přijímač do AČR

Příspěvek od JimmyJazz »

a ja myslel, ze se to bude tykat opravdu prijimace (ci zakladniho vycviku, boot campu, jak je ctena libost) a ona je to jen nejaka administrativa. Ja kdyz timhle koleckem prochazel pred 10 lety, tak tam jeste nebylo kozni, ale byl tam poslechovy test (uzvreni v nejake odhlucnene mistnosti a opakovani slov ktere doktor vyslovoval s ruznou hlasitosti).
Tak az projdes zakladnim vycvikem tak napis, jake to bylo! Jinak drzim palce! Jen tak pro zajimavost, co jsi si proskrtnul?
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Přijímač do AČR

Příspěvek od Pepe »

Nezakázali nám nic. Proškrtnul jsem si jen operátora radiolokátoru. Jinak psychotesty byly v podstatě velice podobné, jen u těch vojenských byly i papírové testy, nějaké proškrtávání znaků, doplňování čísel a písmen a podobně. Např. co si vzpomínám, tak jsme měli z následujících vybrat co není květina: růžička, petrželka, konvalinka. Pak byla sada znaků - různě velká kolečka a čtverce a zadání bylo: do nejmenšího čtverce napište druhé písmmeno prvního dne v týdnu, do největšího kolečka napište posední písmeno posledního dne v týdnu a podobně. Pak otázky na pc byly jinačí než u psychotestů v nemocnici. Výcvik ve Vyškově už není přijímač jako takový, to je již kurz základní přípravy. Během toho však běží 3měsíční zkušební doba, takže nás taky můžou bez důvodu vyhodit.
GloryToSunTsu
Příspěvky: 839
Registrován: 05.03.2011 18:28

Re: Přijímač do AČR

Příspěvek od GloryToSunTsu »

Pokud uběhnete za 30 minut alespoň 6 km, nebudete mít v testu problém.
To bych zvládl leda rychlochůzí :roll: ale běžet.....hm.....to bych shořel jako papírovej čert, přitom cvičím hodinu intenzivně každý druhý den.
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Přijímač do AČR

Příspěvek od Pepe »

GTST: Divil by ses kolik lidí vypadlo na fyzických :) Na cyklotrenažéru sice nikdo, ale vypadávalo se na shybech a na sedu-lehu. Každýmu cvičícímu se odečetlo několik sed-lehů a mě konkrétně třeba 2 shyby. Provedení každýho cviku muselo být fakt precizní. Naskočit na hrazdu do úplnýho visu, počkat 2-3 vteřiny a mohl jsi začít, nesměl jsi hýbat hlavou ani nohama, bradou nad hrazdu a poté opět do úplného visu. Nejlepší výsledek 10, já dal 8. A to jich dám v posilce 12-15.
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Přijímač do AČR

Příspěvek od alibaba »

Zde je to pouze o aktualnim prijimani k ACR - nic jineho sem nepatri !!! Admin.
Majkýýý
Příspěvky: 1
Registrován: 11.05.2013 22:35
Pohlaví: muž

Re: Přijímač do AČR

Příspěvek od Majkýýý »

Čau Pepo
Super text hodně mi dal představu co mě čeká.Byl jsem na přijímači celý rok jsem čekal než mi zavolali odevzdal jsem všechny papíry a už čekám až mi zavolají kdy mám testy ve Vojenské nemocnici prý v půlce června.Chtěl sem se zeptat jak to je stim rotopedem:D Někdo mi říkal že šlapeš 12 minut při tepu 170 tak si říkám celkem peklo.3 roky cvičím objem silovky ale kámoš co byl v armádě říkal že po pumpičkách se tam vezou instruktoříi:D tak teďka jedu dvoufázově ráno fitko kondice kruháče a večer 40 min běh a kombinuji to se sprintama a výbušností.Tak snad to dám ale sere mě že spadnu a ještě sem se chtěl zeptat prý 3 týdny před testami :) musím vysadit protein což je blbý celkem beru i Bcaa abych při běhu nepálil svalovou hmotu ale nevím kdy přestat užívat protein a bcaa:DNa vkv mi řekli že by ho našli v moči a neprošel bych tak právě nevím kdy skončit:D Neporadil bys mi? jestli stim máš zkušenosti? na VKV mi řekli že silově se nebojí že to nedám ale ať běhám tak běhám:DCelkem se bojím psycho testů ale snad to dobře dopadne.
Tak diky za odpověď jeslti si najdeš čas.Zatim :P
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Přijímač do AČR

Příspěvek od goral »

Ona ta "pumpicka" je totiz v armadni praxi spis na obtiz. Kdyz ma nekdo moc svalu, tak telo to proste nestiha zasobit kyslikem.
Vyser se na cinky, cvic s vlastnim telem (maximalne nejaky kettle, pripadne cinky ale s rozumem). Nabuseny telo z posilovny je opravdu k nicemu.
Netvrdim ze nekteri takovi nejsou ale praxe jasne ukazuje, ze idelani vojak je vsestrany sportovec. Proste pokud das coopera za 3 kilaky a 15 shybu tak se tomu idealu priblizujes nejvic.
Uživatelský avatar
Leon Chamel
Rozpadlík
Příspěvky: 409
Registrován: 12.03.2012 16:25
Bydliště: Haná

Re: Přijímač do AČR

Příspěvek od Leon Chamel »

Majkýýý píše:... a ještě sem se chtěl zeptat prý 3 týdny před testami :) musím vysadit protein což je blbý celkem beru i Bcaa abych při běhu nepálil svalovou hmotu ale nevím kdy přestat užívat protein a bcaa:DNa vkv mi řekli že by ho našli v moči a neprošel bych tak právě nevím kdy skončit:D :P
Proteiny (= bílkoviny) ani BCAA (= volné aminokyseliny, zjednodušeně základní stavební kameny bílkovin) nejsou žádný doping, aby ses musel bát, zda ti je najdou či nenajdou v moči. Tyhle doplňky výživy pro sportovce jsou vlastně jen koncentrované živiny, proboha. Je to jako bys konzumoval hodně mléčných výrobků, masa, vajec, ale bez doprovodných tuků. Tyhle základní potraviny máš snad také před testy vysadit?? Netrpíš-li poruchou ledvin, dnou apod. a nepřeháníš-li to s celkovým dením příjmem bílkovin vztaženým ke tvé hmotnosti a úrovní tělesné aktivity, není se čeho bát.
Otázkou ovšem zůstává, zda bys měl suplementy vůbec brát. Ne kvůli zmíněným testům, ale proto, že při užívání čehokoliv je dobré mít jasno v tom, co a proč, kdy, jak a v jakém množství do sebe cpu...
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Přijímač do AČR

Příspěvek od goral »

BCAA jsou OK, to je prirodni vec. Dalsi veci jsou podle me zbytecny, ale to je asi kazdeho vec a nazor. Kazdopadne clovek kterej takovym ne uplne zdravym zpusobem cvici a sype k tomu buh vi co by se mel prvni nechat vysetrit v civilu na blirubin, protoze mas dost vysokou pravdepodobnost ze tam bude vyssi a to je problem.
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Přijímač do AČR

Příspěvek od Pepe »

Jak píše Goral, bacha na bilirubin! Hodně lidí to kvůli tomu nedalo. Sniž fyzickou námahu ať ho nemáš zvýšenej. Taky je dobrý koupit si essentiale forte. Co se týká bílkovin, tak je to jak píšou kluci. Proteiňáky jsou jen bílkoviny (měli by být), možná bych si nebyl úplně jistej u nějakých z USA, i když by měly být OK. Psychotestů se neboj, není to nic hroznýho... nejhorší je pak ten pohovor s konečným psychologem. Ten rotoped si už přesně nepamatuju, ale vím, že se tam postupně přidávala zátěž. "Hroudy" v AČR jsou... jejich volba, rozhodně nikomu nebudu říkat ať nebuší se železem (taky jsem byl takovej, než jsem přešel na cross) Tak Good luck! :)
surikata
Příspěvky: 394
Registrován: 08.10.2012 22:56

Re: Přijímač do AČR

Příspěvek od surikata »

Na bilirubin pomahá čaj Ostropestřec (všíchni to pijem před testama na odjezd ven :D )
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Přijímač do AČR

Příspěvek od goral »

Malo OT, ale k prijimaci se to vlastne velmi hodi:

Nejsem v tomhle moc zbehly sam s tim problem nemam (pote co jsem se dohadal do krve s doktorem jsem si nechal udelat geneticky testy na Gilberta a od ty doby mam od problemu se zvysenou hladinou klid).

Kazdopadne kamarad co ma Gilberta (=velmi zvysena hladina bilirubinu) to ma celkem nastudovano a dle nej a ostropestrec neni zlej ale v podstate moc nepomaha.

Behem toho genetickeho vysetreni jsem se vyptaval doktora a on sam (znamy odbornik gastroenterolog) rikal ze nechape armadni posedlost bilirubinem, ze je to jen indikator a dokonce i vazny gilbert dle neho nema zadny vliv na vykony cloveka ani jeho zdravotni stav (jedine pokud je jedinec mnoho let pod zatezi tak se mu zkrati doba zivota o rok, dva).

Je to krevni barvivo ktere NAPOMAHA INDIKACI jaterniho problemu. Samotna vysoka hladina muze byt prirozena a rozhodne neni zavadna. V armade v podstate napovida jen o Gilbertove syndromu nebo vaznejsich nemocech (pripadne jatrech znicenych kulturistickyma bobulema).
Bilirubin je vytvaren nadmernou zatezi tela (takze pred nemocnici tak tyden klid), nadmernym hladovenim (takze jist - ale zase bacha na cholestrol :)) ), konzumaci alkoholu a dalsimi vecmi.
Navic podle vseho bilirubinu je v tele zasoba a muze se stat ze telo ho vypusti zaraz vetsi mnozstvi (coz neovlivnis).

Udajne UVN uz pousti lidi s Gilbertem na odvolani (ale ne na vysadkarsky fleky).
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Přijímač do AČR

Příspěvek od muzzleloader »

Tema testama ve vojence jsem prosel jako zakladak taky.QL testy a IQ testy.Obsahovalo to taky ty sloupce cisel a pismen a podle pokynu ve sluchatkach jsme oznacovali kombinace.Neni to nic hrozneho,prosel tim i jedinec,kteremu namerili IQ 73 takze zadna hruza :-D
onix
Příspěvky: 2
Registrován: 20.12.2013 11:54

Re: Přijímač do AČR

Příspěvek od onix »

Mohu se zeptat jak je to s těma fyzickýma testama??

Je to prej trochu náročnější než jsou testy k hasičum, nicméně k těm se zase čeká roky...

Ten odkaz co je nazačátku mě totiž nezobrazí nic než stránku ačr, a tam to nemužu najít.

děkuji
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Přijímač do AČR

Příspěvek od Pepe »

Je tam vše, jen vědět kudy se k informacím proklikat.
http://kariera.army.cz/cz/profesional/8 ... lu-v-praze
pan pajda
Příspěvky: 22
Registrován: 01.03.2013 16:11
Pohlaví: muž

Re: Přijímač do AČR

Příspěvek od pan pajda »

když sem se kdysi taky hlasil, tak tam bylo ještě vyšetření u psichiatra :-) prej, připadáte si normálni? říkám, ne to bych se nehlásil do armády. bouchnul tam razítko schopen a šel sem :-) Olomoučti psichyatři maj holt smysl pro humor :-)
Odpovědět