Wu-chanská blokáda

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ma_tes1
Příspěvky: 34
Registrován: 25.08.2013 11:22
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Ma_tes1 »

Od založení tohoto vlákna sem chodím pravidelně každý den a všechno poctivě pročítám - díky tomu jsem učinil příslušné kroky, mám teď postoj k dané situaci takový jaký mám a přál bych ten postoj všem známým kolem, kteří to bagatelizují a neustále srovnávají s "běžnou" chřipkou.. kéž by si mohli přečíst toto vlákno, nevěřit jenom mass médiím a zapojit trošku selského rozumu :roll:
Díky všem přispívajícím za užitečné rady, odkazy, materiály.. :yes
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Maric »

vrabi píše:Takže jako nouzový "respirátor" by šlo použít filtr z auta nebo vysavače a před něj dát hadr napuštěný roztokem.
Z tohoto pohledu se jeví jako ideální polomasky a masky 3M, u kterých se částicový filtr umisťuje do pouzdra.To hodně ulehčuje starosti s uchycením samodomo filtru. Ovšem hlavně nezapomínat na desinfekci polomasky a také držáků...
Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 16
Registrován: 18.09.2014 15:39

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Jura »

Virová onemocnění zabíjí ročně na světě 500 - 600 000 lidi.
Na světě je řekněme 7miliard lidí.Cinanu je 1,5 miliard což je 1/5 populace.
500 000/5 vyjde nám 100 000mrtvych Číňanů na virová onemocnění ročně. Což nám dělá cca 280 obeti virových infekcí DENNĚ jenom v Číně. Vzhledem k tomu,že na koronavirus zemřelo od začátku roku cca 200 lidí, tak ten poprask je úplně mimo. Obezřetnosti ano, ale histerie s srouskama a anti gelem je poněkud přehnaná. Je to jen taková horší chřipka...To není zlehčování,jen fakta. Pokud se v počtech pletu, tak mě prosim opravte.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Jason »

Clovek musi ke vsemu pristupovat trosku s rozumem a chladnou hlavou. Ja to beru vzdy tak ze si neco prectu ve zpravach (na to je super seznam.cz ) tam napisou ze se vlastne nic nedeje, teda deje ale my se bat nemusime, takze se nic nedeje. Potom si prectu tady to vlakno a zjistim ze nam zbyva poslednich par dnu zivota a je konec.

Nechci bagatelizovat jednu nebo druhou stranu ale clovek musi taky trosku rozumne uvazovat. Ja se osobne (a moje rodina) radim k tem "pripravenym" - porad pocitam s tim ze bude hur a podle toho mam zasoby a vybaveni (dlouhodobe a ne v navaznosti na tento "problem"). Je to jako se vsim - clovek musi nejdrive trosku uvazovat a panikarit az pozdeji (nejlepe uvazovat dlouhodobe aby vubec panikarit nemusel)
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Jason »

Jura Precti si tady par prispevku vyse. nema smysl tady neco pocitat kdyz nemas vubec zadne podklady a skutecna cisla... Jestli veris na cinske zdroje tak je asi veskera diskuze zbytecna. Pokud je to vlasnte takova chripka (vim rikali to na nove) tak jsou cinani vazne uplny debilove ze vytvareji takove opatreni ktere nemaji v dejinach obdoby..
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Bakly1
Příspěvky: 108
Registrován: 12.05.2017 11:55

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Bakly1 »

asi nejpřehlednější a nejpodrobnější stránka s oficiálními údaji

https://bnonews.com/index.php/2020/01/t ... rus-cases/
Mrkva
Příspěvky: 377
Registrován: 09.03.2013 2:02

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Mrkva »

Jura: V poctech se nepletes - ale vysledky se daji interpretovat ruzne. Ja treba exponencialne se sirici kapenkovou infekci se smrtnosti mezi 10% a 20% a tydenni inkubacni dobou povazuju za potencialne *velky* problem. Ne natolik, abych ted chodil v polomasce po Praze, ale dost na to, abych treba zkontroloval, ze mam dost zasob na to se zavrit doma na nekolik tydnu, a abych zkontroloval, ze mam funkcni ochranne prostredky pro pripad, ze budu muset vylezt ven, kdyz se to sem dostane.
Everthinggotothehell
Příspěvky: 31
Registrován: 30.01.2020 13:15

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Everthinggotothehell »

Jason píše:Jura Precti si tady par prispevku vyse. nema smysl tady neco pocitat kdyz nemas vubec zadne podklady a skutecna cisla... Jestli veris na cinske zdroje tak je asi veskera diskuze zbytecna. Pokud je to vlasnte takova chripka (vim rikali to na nove) tak jsou cinani vazne uplny debilove ze vytvareji takove opatreni ktere nemaji v dejinach obdoby..
------------------------------------------------------
Souhlasim, kdyby to byla jen "Chripka" tak mi prosim vysvetlete co doprdele dela celej svet a dela opatreni jak pripravu na VALKU? Stahuje z Ciny sve lidi, z Nemocnic posilaji rousky do Ciny....XX milionu tahle sranda pro "TAKZVANE" nic.

Logicky, Vam nikdo neda presne informace, představte si, kdyby ted na nove rekli, ze umrtnost na vir je 80%, v cine je 100tis mrtvych a virus se siri kapénkou a ze to WHO nebo co posralo a nezvládlo... Jako to bylo vždy a bude, do poslední chvile drzet lidi v klidu a snazit se mazat/mazat a bud se to ustoji nebo budem stejne všichni v prdeli...


PS: Zatím je to v klidu :D
tygrsdrakem
VIP
Příspěvky: 579
Registrován: 01.06.2013 18:23

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od tygrsdrakem »

Jak je podle vás nejvhodnější filtr k té polomasce?
„Naši experti tam provedli pár vrtů, a zjistili, že je tam ohrožena demokracie."
Everthinggotothehell
Příspěvky: 31
Registrován: 30.01.2020 13:15

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Everthinggotothehell »

tygrsdrakem píše:Jak je podle vás nejvhodnější filtr k té polomasce?
--------------------------
Ahoj, napis kdyztak na https://obchod.klimafil.cz/ (doufam ze nevadi odkaz)

Poradi, vysvetli, mají tam i napsano na co filtr je. Ikdyz ted problém vůbec nekde něco sehnat, všechno uz každý skupuje, nebo posilaji do Ciny.
jees1234
Příspěvky: 67
Registrován: 26.01.2020 14:09

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od jees1234 »

Filtry do polomasek jsou stejné kategorie jako respirátory. Tedy brát tu nejvyšší (P3).
A myslím, že z Klimafilu teď na nějaké dotazy asi moc rychle reagovat nebudou... :(
Everthinggotothehell
Příspěvky: 31
Registrován: 30.01.2020 13:15

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Everthinggotothehell »

jees1234 píše:Filtry do polomasek jsou stejné kategorie jako respirátory. Tedy brát tu nejvyšší (P3).
A myslím, že z Klimafilu teď na nějaké dotazy asi moc rychle reagovat nebudou... :(
---------------------------------
No, ja mel stesti a odpovedeli mi do jednoho dne, ptal jsem se na dobu pouzitelnosti rousek FFP3 kterých mam doma hafo, zvladnou 3-4 roky (skladovano, zabaleno, bez naruseni) na 100%.
Uživatelský avatar
sphinx
Příspěvky: 86
Registrován: 13.09.2016 23:59
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od sphinx »

vrabi píše: - že jednak lze posílit schopnost běžného fitru vrstvou nasycenou octem nebo roztokem kys. citronové
Hlavně si ten ocet nařeďte. Dýchání octových par vám v těch plicích udělá postupně možná větší bordel než ta korona.
Be brave. Be honest. Be free.
Uživatelský avatar
just4case
Příspěvky: 17
Registrován: 10.03.2015 21:28
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od just4case »

Jenom pro zajímavost: číňani můžou jít za kritiku vlády, ohledně odezvy na koronavirus, do vězení. Ale to asi nepřekvapí.

https://www.vice.com/en_us/article/g5xy ... wsfacebook
Who cares, wins.
euaqa
Příspěvky: 59
Registrován: 14.03.2016 18:34

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od euaqa »

Jura píše:Virová onemocnění zabíjí ročně na světě 500 - 600 000 lidi.
Na světě je řekněme 7miliard lidí.Cinanu je 1,5 miliard což je 1/5 populace.
500 000/5 vyjde nám 100 000mrtvych Číňanů na virová onemocnění ročně. Což nám dělá cca 280 obeti virových infekcí DENNĚ jenom v Číně. Vzhledem k tomu,že na koronavirus zemřelo od začátku roku cca 200 lidí, tak ten poprask je úplně mimo. Obezřetnosti ano, ale histerie s srouskama a anti gelem je poněkud přehnaná. Je to jen taková horší chřipka...To není zlehčování,jen fakta. Pokud se v počtech pletu, tak mě prosim opravte.
Zaměňuješ smrtnost a úmrtnost. U tohoto viru je smrtnost cca 50 - 100 krát vyšší než u běžné chřipky. A přitom se šíří stejně, a možná lépe než chřipka. Jeho potenciál je obrovský. Čemuž odpovídají i velice drahá opatření která udělala čína (karanténa desítek milionů lidí).
Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 16
Registrován: 18.09.2014 15:39

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Jura »

Mrkva píše:Jura: V poctech se nepletes - ale vysledky se daji interpretovat ruzne. Ja treba exponencialne se sirici kapenkovou infekci se smrtnosti mezi 10% a 20% a tydenni inkubacni dobou povazuju za potencialne *velky* problem. Ne natolik, abych ted chodil v polomasce po Praze, ale dost na to, abych treba zkontroloval, ze mam dost zasob na to se zavrit doma na nekolik tydnu, a abych zkontroloval, ze mam funkcni ochranne prostredky pro pripad, ze budu muset vylezt ven, kdyz se to sem dostane.
Souhlas, tak nějak jsem to myslel. Předpokládám,že ti co tu jsou, jsou připraveni víc než většina ostatních spoluobčanů. Včetně zásob a vybavení. Místo rozmazávání gelů a roušek jsem prostě čekal asi víc.

Jason vlákno jsem četl celé, bez obav. Obvykle nemám potřebu se vyjadřovat, jelikož se vždy najde někdo mě názorově blízký a bylo by to jen jiná formulace téhož...
Navíc jsem psal že je to taková horší chřipka, ne obyčejná. Na cokoliv se dá napsat, že je to lež,nebo zlehcovani, ale já psal reálná čísla, která jsou momentálně dostupná. Asi tu nebude nikdo s prázdnou spíži, bez masky atd...
euaqa
Příspěvky: 59
Registrován: 14.03.2016 18:34

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od euaqa »

"Včera se proto spolu s některými dalšími poslanci za ODS a ČSSD pokusil dostat debatu o koronaviru a zabezpečení Česka před jeho šířením na jednání sněmovny. Mimořádný bod se mu ale prosadit nepodařilo. Podle poslanců z ANO totiž není smysluplné, aby sněmovna trávila debatou o tomto problému dlouhé hodiny."

"Podle ministra Adama Vojtěcha totiž nejde o žádnou krizovou situaci. „Úmrtnost na nový typ viru jsou asi tři procenta. Neříkám, že je to malé číslo, ale není to nic tak zásadního,“ řekl Vojtěch. Mnohem větší problém podle něj představuje obyčejná chřipka. „Na tu jen v tomto roce zemřelo 12 lidí,“ uzavřel." :mrgreen:

Zdroj: https://ceskokrumlovsky.denik.cz/zdravi ... 00128.html

Můj odhad je že bude za 7 dní počet mrtvých 1000 a za 14 dní 10 000. Pokud tedy čína nepřestane mrtvé testovat a určovat příčinu smrti. Potom by byl počet mrtvých 0, něco jako když se u nás staví dálnice...
Everthinggotothehell
Příspěvky: 31
Registrován: 30.01.2020 13:15

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Everthinggotothehell »

euaqa píše:"Včera se proto spolu s některými dalšími poslanci za ODS a ČSSD pokusil dostat debatu o koronaviru a zabezpečení Česka před jeho šířením na jednání sněmovny. Mimořádný bod se mu ale prosadit nepodařilo. Podle poslanců z ANO totiž není smysluplné, aby sněmovna trávila debatou o tomto problému dlouhé hodiny."

"Podle ministra Adama Vojtěcha totiž nejde o žádnou krizovou situaci. „Úmrtnost na nový typ viru jsou asi tři procenta. Neříkám, že je to malé číslo, ale není to nic tak zásadního,“ řekl Vojtěch. Mnohem větší problém podle něj představuje obyčejná chřipka. „Na tu jen v tomto roce zemřelo 12 lidí,“ uzavřel." :mrgreen:

Zdroj: https://ceskokrumlovsky.denik.cz/zdravi ... 00128.html

Můj odhad je že bude za 7 dní počet mrtvých 1000 a za 14 dní 10 000. Pokud tedy čína nepřestane mrtvé testovat a určovat příčinu smrti. Potom by byl počet mrtvých 0, něco jako když se u nás staví dálnice...
Nase Posrance a ostatní ritopichy nemá cenu komentovat, jen me sere, ze z mych DANI tohle zivim. (odlehceni situace, omlouvam se za vyjadreni mimo vlakno).
jees1234
Příspěvky: 67
Registrován: 26.01.2020 14:09

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od jees1234 »

K tomu jsem tu měl koment již včera - http://www.rozpad.cz/forum/viewtopic.ph ... 02#p201902.
Stanovovat smrtnost prostým vydělením aktuálního počtu mrtvých a počtu nakažený u probíhající epidemie nejde. To je blbost non plus ultra. Ty veličiny nejsou v daném čase korelovatelné. Cynicky řečeno, prostě nějakou dobu trvá než ti chudáci umřou.
Jak dobře poznamenal Mrkva lze uvažovat takto: vzít aktuální počet zemřelých ku počtu nakažených cca před týdnem (tj. tak může orientačne trvat než člověk buďto zemře nebo přežije). A to pak vycházejí úplně jiná čísla. Smrtnost okolo 20%. Takže cca 100x horší než chřipka!

Tady je alespoň vidět, jak (ne)kompetentní lidi řídí tento stát :(
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Bill Masen »

Ano, popisoval jsem to včera na začátku patnácté stránky. Včera to vycházelo na 54 % mrtvých, dneska to vychází na 56 %.
Odpovědět