Wu-chanská blokáda

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
ex_rozpadlici
Příspěvky: 82
Registrován: 08.03.2017 11:45

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od ex_rozpadlici »

Chtěli byste tam místo Zemana Babiše? :lol: tak mu raději přejte pevné zdraví...

Jinak bránit se tomu určitě dá. Na baráku nemusím dva měsíce vylézt za plot. Stačí mít zásoby a celomasku, plus vyřešit dekontaminaci filtrů a můžu chodit i na funusy.

Už se chystám i na zásobu vody, pro případ její kontaminace nebo výpadku. Centrálu mám už roky.

Mít byt, tak ho prodám, klidně hrubě pod cenou a koupím něco malého na samotě. Hlavní je mít soukromí, internet a zásoby. Samozřejmě zahrada kde se dá něco vypěstovat je skvělý bonus.
martin951
Příspěvky: 81
Registrován: 09.12.2019 8:11
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od martin951 »

Vodu mám taky vyřešenou. Koncem minulého roku jsem si koupil Sawyer protivirový, říkal jsem si jestli to není blbost jestli mi to někdy k něčemu bude, možná jo no :D :D
“Let your plans be dark and impenetrable as night, and when you move, fall like a thunderbolt.” Sun Tzu
shinigami
Příspěvky: 50
Registrován: 16.10.2014 21:40

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od shinigami »

Equestrian píše: 23.02.2020 13:19 Slovenský premiér Pellegrini je v nemocnici
Pellegrini má už několik dní infekci dýchacích cest, na neděli zrušil pracovní program.
Omlouvam se za offtopic, ale:

„Již poslední dva týdny mě trápila rozsáhlá infekce, ale i přesto jsem se snažil v této hektické době dále pracovat. V pátek jsem ještě absolvoval rychlou cestu do Bruselu na důležité jednání o rozpočtu Evropské unie,“
shinigami
Příspěvky: 50
Registrován: 16.10.2014 21:40

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od shinigami »

Co byste tak doporucili za podpurne leky v takovemhle pripade? Jasna je hromada paralenu a ibuprofenu na horecky, nejake ty vitaminy, mineraly. Co dal?
ex_rozpadlici
Příspěvky: 82
Registrován: 08.03.2017 11:45

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od ex_rozpadlici »

Na tohle jsou léky zbytečné. Jestli se chceš připravit na nákazu a nechceš jít do nemocnice, tak snad jedině kyslíkovou láhev a masku.
Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Nebojsa »

Jedna z AI doporučuje Atanazavir jako nejlepší dostupnou možnost ze schválených léků. Možná bych k tomu dal kyslíkovou bombu.
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Maric »

Existuje zařízení, které se jmenuje kyslíkový koncentrátor, a produkuje až devadesátiprocentní kyslík. Není to úplně levné, k provozu potřebuje elektřinu, ale není potřeba jej ničím plnit jako bombu. A ceny nemocničních plicních ventilátorů začínají zhruba na pětinásobku ceny koncentrátoru.
ex_rozpadlici
Příspěvky: 82
Registrován: 08.03.2017 11:45

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od ex_rozpadlici »

Kyslíkovou bombu si uděláš že starého hasičáku. Za pár stovek.

Atomovou bombu si uděláš doma za pár korun z nakopaného smolince. Je to jednoduché, bezpečné a uživatelsky přívětivé.

Pokud chceš postovat takovéhle výkřiky do tmy, tak radši nic nepiš. Fab
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od viktor »

ono s téma antiviritikama opatrne, při mimule zalezitosti byl TAMIFLU pokud si to dobře pamatuji, mel tolik zavaznych vedlejších ucinku ze to snad zabilo vic lidi nez obavany vir.
takez bych byl dost opatrnej. Proste nase zdravotnicvi si umi dobře poradit s lescim, napr traumatologie, ma rozsahle zkušenosti z valek ale ryma je porad problém. viry také.
pokud vezmeme celou zalezitost jao velku cinskou "stavku" at uz umyslne vyvolaneou a nebo vyuziti prilezitosti, na to nechci spekulovat .. tak stavka je vždy materialova bitva, respektive ztraceji obe strany jde o to ze stavkujici méně a jejich necinnost poskozuje vice druhou stranu. Takze cinu ci cinske komunisty nejake vnistrni ztraty moc netrapej, protože se s nima proste pocita. Ale svet to bode hodne bolet a o to jde.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Nebojsa »

Koukám moc ty plíce nemocnice ještě nemaj. Určitě ne v tisících kusech.

https://www.idnes.cz/karlovy-vary/zprav ... -zpravy_ba


Levná náhražka aspoň kyslík:
https://unizdrav.cz/zbozi/2384/kyslikov ... gJub_D_BwE
Uživatelský avatar
Equestrian
Příspěvky: 139
Registrován: 26.01.2020 15:55
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Equestrian »

shinigami píše: 23.02.2020 14:00
Equestrian píše: 23.02.2020 13:19 Slovenský premiér Pellegrini je v nemocnici
Pellegrini má už několik dní infekci dýchacích cest, na neděli zrušil pracovní program.
Omlouvam se za offtopic, ale:

„Již poslední dva týdny mě trápila rozsáhlá infekce, ale i přesto jsem se snažil v této hektické době dále pracovat. V pátek jsem ještě absolvoval rychlou cestu do Bruselu na důležité jednání o rozpočtu Evropské unie,“
Také se omlouvám za OT:
Nechci tady šířit nějaké spekulace, ale při možné inkubační době, která může trvat až do 27 dnů, kde jsou pacienti několikrát falešně testováni, bych se zrovna nespoléhal na informaci, kde 14 dní cestoval s infekcí. Po všech informací se přestávám spoléhat na inkubačku 14 dnů.
Viz. pár řádků nahoru, kde Kechli8a5, psala o studii s asymptomickou ženou a rozšíření nákazy v okolí
A už vůbec ne na to, že jsou riziko jen lidé, kteří byli ve wu-hanu, nebo v kontaktu s někým takovým - viz. Taliáni
"Je lépe být připraven na příležitost a nemít ji, než příležitost mít a nebýt na ni připraven"
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od viktor »

tak a tad vazne na toho KRETENA a je to KRETEN

od rozpadlici » 23.02.2020 14:19
Kyslíkovou bombu si uděláš že starého hasičáku. Za pár stovek.


:head :head :head pro správce prosim precist az do konce nez budete zvazovat vymaz

ci dejte pozor : NIKDY a to NIKDY si nezkoušejte plnit KYSLIK nekam jinam nez do KYSLIKOVE CISTE NADOBY? LAHVE HADIC a podobne
zadnou kyslikovou lahev si nedelejte z "nejake" lahve, riskujete hodne vcetne vaznech urazu a smrti, ted si fakt nedelam prdel....
kyslik je "dabluv" plyn a je pomerne dost nevyzpytataelnej, videl jsem dost zajímavých věci co proslo kyslikovou nehodou a ještě jeden kus se mi vali v garazi, s kyslikem delam uz nejaka leta a chce to byt fakt opatrnej.
Takze jen do lahvi na kyslik, jen hadicema ci prepoustenim urcenych na kyslik a pozor na to. Pustit kyslik do lahve znecistene cimkoliv co je schopne zahořet si silne koledujete o to ze uz vas nejaka epidemie uz vazne nebude zajímat.

je sice teoreticky mozne vyčistit lahev od stareho hasicaku na CO2 na kyslikovou cistotu ale jednak to moc lidi neumi a potom nikdy to není se zárukou
povazuji to za velmi nebezpecne zvlast tady na foru pro siroukou veřejnost kde lidi nemaji zkusenosti s kyslikem
i podavani respektive dychani cisteho kysliku ve 100% koncentraci za normálního tlaku není na moc dlouho a ne bez nasledku
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
ex_rozpadlici
Příspěvky: 82
Registrován: 08.03.2017 11:45

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od ex_rozpadlici »

Ukaž mi někoho, kdo si dokáže naplnit hasičák doma. Ještě kyslíkem. To není bandaska na pivo, pro které si skončíš do sámošky. A ten kdo tlakové lahve plní na to má jednak zařízení a taky znalosti. Takže nemusíš mít strach o život kreténů ;-)

Taky tohle fórum považuji za spolek kde se nepohybují lidé které by napadlo vdechovat čistý kyslík. Že je to výbušný plyn snad taky víme. Proto se neprodává v samoobsluze.

Edit : ale nemám problém s tím když to admin smaže, je fakt, že idiotů je na světě spousta a někdo by to mohl chápat jako návod Jak si třeba přepustit láhev z autogenu, apod. Nerad bych aby mi pak někdo brečel na rameni, že jsem mu to poradil. Varování je určitě na místě.
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Maric »

No nevím jak v samoobsluze, ale určitě se dají koupit v lékárnách a různých eshopech malé lahve s 99% kyslíkem.
Např zde: https://www.lekarna.cz/kyslik-o2-inhalacni-14l/
Pez
Příspěvky: 803
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Pez »

To Rozpadli i Viktor : Myslím, že byste se oba měli uklidnit.
Kyslík se běžně používá při zápalu plic ať už virovém nebo bakteriálním.
Taky se dá běžně koupit, i nepoucena osoba si ho bez nejmenších problémů koupi legálně a ani nestojí moc peněz.
Rozdíl mezi medicinální a technickým plynem je jen v deklarované čistotě a nezávadnosti medicinálního. To jen je v uvozovkách.
O případném použití kyslíku, je toho i tady dost.
Bohužel, je to jen podpůrný prostředek a bez plicní ventilace ve vážných případech k ničemu.

Celé je to OT možno přesunou do co udělat nedělat při pandemii.
ex_rozpadlici
Příspěvky: 82
Registrován: 08.03.2017 11:45

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od ex_rozpadlici »

Maric-Jo to je určitě lepší nápad než plnit hasičák. Myslel jsem to tak, že technické plyny se plní na místě k tomu určeném, že ti to nenatočí jako sodovku do lahve jakou si přineseš. Musí být certifikovaná nebo tam musíš mít známého který na to má kvalifikaci aby ti řekl jestli ti ji naplní nebo ne. Ke kyslíku, aby si ho mohl přepustit do hasičáku se běžný člověk bez znalostí jen tak nedostane.

Já to zmínil jako zajímavost že kyslík se dá vyřešit za pár korun a nemusí se pořizovat zařízení za tisíce.
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Liqid »

Z Indie si prosím žádná generika opravdu neobjednávejte. Cena má svůj důvod. Celkově si tímto způsobem člověk spíš ublíží. Může vám přijít třeba jen v lepší případě jedlá soda a nepoznáte nic.

Podpůrných léčiv s dostatečnou expirací a zaručenou kvalitou mají lékárny zatím dostatek, po dvou týdnech jsou už opět k dostání i desinfekce, roušky a respirátory.
jees1234
Příspěvky: 67
Registrován: 26.01.2020 14:09

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od jees1234 »

Ano, dezinfekce na ruce se teď momentálně dají sehnat. Otázka je, co se zase stane po víkendu, až se to pořádně rozjede v Itálii.
Roušky netuším - jsou k ničemu, tak jsem nezjišťoval.
Kvalitní FFP3 respirátory ale nejsou nikde. Klimafil hlásí beznadějně vyprodáno. Možná se ještě dají někde sehnat ze starých zásob. Minulý týden ještě měli FFP3 3M Aura 9332+ na Technitom. Teď už mají také beznadějně vyprodáno. A pozor! Cena za 1 FFP3 respirátor poskočila na 290 Kč/kus. Já jsem kupoval ty samé na Klimafil za cca 170 Kč/kus. Masakr. Zatím jsou ještě k sehnání polomasky, celomasky a filtry P3. I když otázka, na jak dlouho.
A když o tom tak přemýšlím, tak polomaska s P3 filtry se zdá asi lepší rešení než FFP3 respirátor, který je defacto na jedno použití. Polomaska nebno celomaska se dá s patřičnou dezinfekcí používat opakovaně.
Uživatelský avatar
Ma_tes1
Příspěvky: 34
Registrován: 25.08.2013 11:22
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Ma_tes1 »

Znamy je svarec a uz pred cca dvema tydny, kdy byl nedostatek respirstoru jsem ho poprosil, jestli mi z firmy nejake donese.. donesl a nosi po par kusech doted, zkuste se poptat, hodne firem jich jeste spoustu drzi..
(jedna se o vyse zminovane od 3M)
jees1234
Příspěvky: 67
Registrován: 26.01.2020 14:09

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od jees1234 »

Podívejte se na fotky z Itálie v článku:

https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... i-40314376

Tady máte odpověď, kdy začít nosit respirátory :(
Je to ze dne na den. Žádný nějaký dlouhý proces. Kdo má, ten si to vezme. Kdo nemá, tak jen smutně kouká nebo nevylejzá ven... ;)
Odpovědět