Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Mrkva
Příspěvky: 377
Registrován: 09.03.2013 2:02

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Mrkva »

Možná by stačilo alespoň pro děcka prvního stupně dovézt obědy odjinud ( třeba jen jedno teplé jídlo,, výběr mít nemusí)
To si i decka na prvnim stupni dneska muzou vybirat obed? Husty, to za mejch mladejch let nebylo (a to to neni tak davno).

Jinak, v Praze se na rousky podle me docela dlabe... V kanclu nenosi nikdo nic (akorat ja r-shield). V obchode (OC Chodov) co jsem tak pocital cca 5% nic, a cca ctvrtina lidi rousku pod nosem.
No, uvidime, co z toho bude.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

raději bez komentáře...

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/proh ... domaci_lre

Po sociálních sítích kolují formuláře pro rodiče, kterým vadí, že jejich dítě musí nosit roušku ve škole.

„Jako zákonný zástupce nedovoluji v době školní docházky bez mého výslovného svolení provádění následujících úkonů na mé dceři/synovi: dezinfekce rukou jiným přípravkem, než klasickým mýdlem; měření teploty; odběr tělních tekutin; nošení roušky,“

+ již existuje petice proti nošení roušek

https://www.petice.com/petice_proti_pov ... 1zS0U1DCAE

již podepsalo 26tisíc lidí :head
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Fabulous »

Gaussova křivka je neúprosná...
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tonda »

Perfektní, jsem pro. Školy zavřít, zavést ošetřovné. Nevím, proč by z děcek měli dělat pokusné králíky. Peněz je dost, pořád se někde něco rozdává, tak ať nechají školy ještě rok zavřené, dokud nebude vakcína.
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1175
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Patrol »

Třeba to nebude tak dlouho trvat. Slováci prý něco mají.
https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... .seznam.cz
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

To si neumím představit, že by dítě bylo rodiči nabádáno k porušování školního řádu. Asi by bylo vhodné dítě odebrat. Barnevernet na ně 🙂
Udělám co musím
Uživatelský avatar
tajfun
Příspěvky: 143
Registrován: 18.04.2020 14:30
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od tajfun »

devlop píše: 10.09.2020 21:15 raději bez komentáře...

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/proh ... domaci_lre

Po sociálních sítích kolují formuláře pro rodiče, kterým vadí, že jejich dítě musí nosit roušku ve škole.

„Jako zákonný zástupce nedovoluji v době školní docházky bez mého výslovného svolení provádění následujících úkonů na mé dceři/synovi: dezinfekce rukou jiným přípravkem, než klasickým mýdlem; měření teploty; odběr tělních tekutin; nošení roušky,“

ten text psal nejakej pologramota, ktery o pravu nic nevi a prevni relevance se blizi nule. Nedokazi si predstavit, ze by to nejaky rozumny rodic pouzil :shock:
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

Já bych to tu neměl číst před spaním, akorát se vytočím. :D To už začíná být moji optikou stejně na palici jako názory laiků třebas na proočkovanost, kapacitu zásobníků apod. Kam ti lidi na to chodí?


Vím, že jako rodič můžu děcka odhlásit z obědů nebo požádat učitele, aby mělo rozumně starý dítě výjimečně zaplej mobil v rozporu se školním řádem, protože čeká na pokyn rodiče k opuštění školní budovy.
Má rodič vůbec kompetenci něco takovýho, co psal výše @develop o té petici, škole předložit? :o Vyznáte se někdo prosím v patřičných paragrafech?

Já ne a proto mi to přijde 'zvláštní' - jako kdybych startoval petici za to, že dráty VVN moc bzučí, což mi vadí, a proto tam musí být menší proud! (ideálně s požadavkem ať se OKAMŽITĚ vypnou uhelný elektrárny, protože ulhí je přece fuj) :lol:

Na jednu stranu je fajn, když se lidi nebojí ozvat proti tomu, co je systémově špatně, ale zrovna tohle.
Mrkva
Příspěvky: 377
Registrován: 09.03.2013 2:02

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Mrkva »

Tak predlozit je mozne komukoliv cokoliv. To, jestli se tim druha strana musi ridit je ta podstatna otazka. A tady minimalne v nekterych bodech urcite nemusi.
Uživatelský avatar
tajfun
Příspěvky: 143
Registrován: 18.04.2020 14:30
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od tajfun »

+1382 :tmi
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Udělat můžeš cokoliv. Předložit libovolný požadavek komokoliv. Nastavit nohu tramvaji. Etc. A taky nést za to zodpovědnost, lidové "za to zaplatit". Ředitel školy má jasně definovaný povinnosti a pravomoci. Zpětně viz spory o očkování. Systémově přijme opatření podle pokynů hygieny a MŠMT, navíc musí, protože nese odpovědnost i za personál školy. Žádost o nenošení roušek nemá šanci. Dilema bude mít, když matka donese vyjádření lékaře, že roušku že zdravotních důvodů nedoporučuje. Ale i to bych na jeho místě řešil izolovanou třídou z kabinetu a přestávkami v jiném intervalu, než má zbytek školy
Udělám co musím
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

Germanik1: Dík, ten argument pravomocí ředitelů školy, kteří podlíhají k hygieně a školství, jsem hledal. :yes
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Kdybys potřeboval něco konkrétního a byl čas na řešení, písni.
Udělám co musím
PeFi
Příspěvky: 2715
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Germanik1 píše: 10.09.2020 23:19 To si neumím představit, že by dítě bylo rodiči nabádáno k porušování školního řádu. Asi by bylo vhodné dítě odebrat. Barnevernet na ně 🙂
Zkušenost ze zahraničí je taková, že někteří učitelé jsou dost blbí na to, aby nutili dítě použít desinfekci na ruce mnohokrát za den. To sice možná vypadá jako super nápad, ale má s tím problém i pokožka dospělého, natož pokožka dítěte. Aby to vůbec bylo reálné, tak jsou pro zdravotníky vyvinuté superšetrné desinfekce, ale ani s nimi to není žádná kitparáda. A budou ve školách tyto profi-desinfekce s cenou cca 150 Kč/ 500 ml, nebo tam bude něco levného a běžně dostupného, co je ale zcela nevhodné na časté používání ?
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Všude, opravdu všude se najde nějaký ichtyl. Naštěstí školy pochopily, tedy většinou, že stačí voda a mýdlo. Desinfekce nemá smysl v prostředí, kde dochází k fyzickému kontaktu. Přenos kapenkami do dýchacích cest má zelenou a netřeba mít zbytečně spálené ruce dezinfekcí. Mně v práci drtí kolega, nejprve si zalihuje ruce až po zápěstí a pak se jde umýt mýdlem. Občas si poplete pořadí, nejprve mýdlem a potom lihem. Roušku nenosí, na obědy chodí do steakoveho baru nacpaneho k prasknutí. A má šťastný pocit, že bojuje s covidem. Vzdal jsem to, aspoň nebude žloutenka a uplavice. 🙂
Udělám co musím
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

No on třeba ten bod s dezinfekcí logiku má, ale měl by být formulovaný jinak, že si třeba dítě vydezinfikuje ruce vlastním prostředkem.

Když si přečtete bezpečnostní list na AntiCovid, je tam jasně stanovené maximální použití 10x denně, školy je tlačí dezinfikovat pořád. Atopické dítě z toho bude mít slušný masakr na rukou už při prvním použití atd. Neměl by ani být jen tak volně ve škole
Ve školce by ho správně ani používat neměli. Ale to nikdo neřeší.

z bezp. listu
P102 Uchovávejte mimo dosah dětí.
Nevhodné pro děti do 3 let věku.
Aplikační dávka (dávky)a četnost
Přípravku použijte dostatečné množství (2x3 ml), aby pokryl celou
plochu. Může se lišit podle velikosti rukou a stavu kůže.
Použití maximálně 10x denně.


Jinak styl toho přípisu škole, no divím se, že to šlo přes advokáta, ten canc na konci "budu nucena uplatnit všechna možná práva" atd... :)
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1040
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od vratnikp »

jak státní opatření (ne)fungují (informace o našem kolegovi, který bydlí s pozitivně testovaným člověkem):
"Ahoj pánové,
tak dotyčný z prototypky se dostal teprve dnes na odběr vzorků a testování.
Na testování ho hygiena poslala v úterý, kdy si i o to i zažádal v pořadníku.
jeho neteř čekala na výsledky týden.
Tzn. výsledky budou až nejspíš koncem příštího týdne.

Znamená to, že všechny denní přírůstky z dneška jsou reálně 14 dní staré (týden čekání na test a týden čekání na výsledky)
Zdravotníci prý nestíhají.

To testování pak postrádá smysl, to dřív budeš mít příznaky a nebo dokonce budeš vyléčený než dostaneš výsledky Covidu …
"
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Návrat k rouškám ve škole. Mám za to, podle ZP, zák. práce, že by učitel, kuchařka a kdokoliv další měl právo odmítnout pracovat, pokud b, byl bezdůvodně ohrožen infekcí. Takže matka by ani v rovině pracovně právní to dítě do školy bez roušky, bude li ředitelem nařízena, neprodala. A mimochodem stále čekám, kdy odbory začnou požadovat příplatek za vykonávání práce ve ztížených podmínkách. Což dlouhodobě práce v respirátorech určitě je.
Udělám co musím
cipis
Příspěvky: 4850
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Kdyby si cela rada dospelich umyvala ty ruky alespon vodou a mydlem ...
Nikdy bych neveril, kolik kolegu je schopnych ty ruce si ani neoplachnout, natoz umyt po curani.
Takze tomu honeni uciteli se ani nedivim.
Jako ono to neni potreba furt a vsude, ale minimalne pri vstupu z venku ano. Vevnitr se uz stejne deje vsechno mozne, ale z venku se to takto dotahnout nemusi. Stejne tak automaticky doma, prvni vec, umyt ruky. Jenze ....
Kdyby to takto delali vsichni davno, tak je o hromadu sracek min ...
Chapu, ze je treba budovat imunitu, ale taky odtud potud ...

Germ, vis jak, moje dite, moje modla, moje vsechno ... At jsou ucitele terminatori, hlavne neumejvat, bez rousky a vyber jak v restauraci ... Tem lidem absolutne nedochazi, ze na druhe strane jsou take lide ...
Naposledy upravil(a) cipis dne 11.09.2020 14:20, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

Nestíhají? Kdo by to byl řekl. ;) Přitom ministr zdravotnictví zdvořile odmítl výpomoc od vnitra:
e15.cz
idnes.cz


edit: Jedno bububu o 4K nakažených denně od pana prof. Flegra. Je to expert ve svém oboru, takže to není moc příjemné čtení. :(
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/rozs ... domaci_vov
(38min video)
Odpovědět