Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Uživatelský avatar
TommyV
Příspěvky: 188
Registrován: 02.09.2020 12:51
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od TommyV »

Tak samozřejmě teď se to hodí, ale v běžném životě lze bez tiskárny fungovat mnoho let celkem bez problémů..
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Pardubický kraj vybouchl
Hejtman vyhlásil stav hromadného postižení osob. Od této chvíle už zdravotnické zařízení není schopno garantovat standardní péči, která je v České republice obvyklá. „Naše nemocnice vyčerpaly již veškeré kapacity jak své vlastní lůžkové péče, tak i takzvaných reprofilizovaných lůžek.“
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ode- ... ova-145062
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Tommy:
Ale tak samozřejmě. Ale teď není běžný život. Obyč. multifunkce stojí pár kaček. Nehledě na to, že tuna dětí už x krát potřebovala něco do školy a tak. Je jasný, že hromada lidí používala tiskárny v práci, ale úplně stejným způsobem, jak si něco tiskli pro sebe nebo děti, tak si mohou vytisknout ten blbý papír. Je to jen prostě výmluva, nic jiného.
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FMJ »

Napadají mě dvě přísloví:
Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
a
Nejde jen malé dítě a porouchané hodinky.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Brazilská mutace obejde imunitní systém u 25 - 61% nakažených
https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... u-40352713

U nás není (zatím). Je v Británii, kde jim jeden nakažený s touto mutací zdrhnul.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od dracekvo »

Tak oni už tu blbost stejně zase zrušili. Už to nemusí bejt jen na papíru.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Stále best in covid. Jen si pohlídej, aby nás nepředběhlo to Estonsko, Andreji.
Evropa 1 března.jpg
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/ja ... 021804_ban


Oběti covidu. Na irozhlase interaktivní s místem a věkem.
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/na ... 010500_pek
mrtví.jpg
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

Dvě pozitivní události jednoho dne (v minulém týdnu) . Dlouholetý rozpadlík mi věnoval custom RATku (díky chlape) a konečně jsem vyhrál v testovací tombole (na jubilejní desátý pokus) .
Průběh mám nějaký divný, nejenom že zcela bez příznaků, ale mně je dokonce výjimečně skvěle. Nebolí mě záda, dobře spím, jím jak pokopnutý (asi mě chce vir dostat do rizikové tlusté skupiny :D) a ještě že jsem v izolaci, protože jinak by se manželka moc nevyspala :lol:
Naštípal jsem 5 kubíků dřeva, odhazel moře sněhu a dokonce si uklidil ponk. Každý den chodím plavat do rybníka za barákem a po roce jsem začal běhat. Prostě jsem najednou musel vyrazit, jako Forrest.
Trošku jsem v izolaci začal chlastat, hodně čtu a začal jsem zase psát. Každopádně je ten vir fakt přítula, protože jsem se chránil celkem důkladně.
Návrat z izolace se chystám pojmout jako reversibile bug-out, protože pojedu přes 2 hranice okresů. Papíry sice mám ale zkusím to po polňačkách, lesních cestách, prostě backcountry.

Kde jsem to chytil netuším (silně rizikový kontakt jsme měli před 17 dny od té doby nic leda že by R-Shield chránil jako záclona).
20210302_192059.jpg
, Rodina je negativní, ale každopádně zažaluji nějakého debila, který mě nakazil. :D
Dávejte pozor na své staré blízké, je to hned. Ale to vám říkat nemusím.
Óðinn á yðr alla
pylorus
Příspěvky: 303
Registrován: 31.10.2016 20:22
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pylorus »

Ulf: tak se drž, mě bylo 4 dny hej, pak 3 blbě a pak to odeznělo
Snad nebude vrchní žalobce pan Zvoneček 19 :rock
‐------------‐----------------------------------------------------------------
I'm the light, that shall lead you to darkness... 8-)
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

Díky, mě je fakt skvěle. Až je mi právě divné jak je mi dobře. Ale měl jsem radost, že transplantovaný kamarád, se stentem, to dal bez hospitalizace. To je bojovník :yes

Pan Zvoneček je jen takový batůžkový doplněk. Hlavního žalobce mám od Johna Wicka ;)

Mimochodem nevíte někdo, zda je izolace 10 nebo 14 dní u těch, kterým "to natočili" před prvním březnem? Jestli to tu zaznělo tak se omlouvám ale mám v izolaci mizerné datové připojení a procházet vše je tak dost porod.
Óðinn á yðr alla
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Když je ti tam tak skvěle, tak dáš klidně těch 14 dní.
Akorát teda ten průběh je nějaký divný, nebyl to jen falešně pozitivní test?
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Paul »

Poslanci schválili příspěvek 370 korun pro lidi v karanténě - https://www.novinky.cz/domaci/clanek/po ... e-40352731

Klidně se nakažte, budete měsíc doma, dostanete 100% nemocenskou nebo až 370 Kč za karanténu, podle toho jak to zrovna vymyslíme, no neber to. Blbka Venezuela Maláčová nechápe ani základní principy, že nabídka vytváří poptávku.

Tyhle nápady mi připadají podobně chytrý asi jako, když při povodních socani navrhovali (nebo co bylo za idioty), že ten kdo byl vytopenej a pojištěnej by neměl dostat žádnou kompenzaci škod, protože byl tak blbej, že si celej život platil pojistku. Absolutně postavený na hlavu všechno.
Uživatelský avatar
cortes
Příspěvky: 166
Registrován: 17.10.2014 22:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cortes »

Ulfhednar
Byl jsem 26.2 v pátek a doktorka mě dala izolaci na 10 dní.
Že těch 14 je až od prvního.
CZ ŠKORPION VZ 61 S + Prcek 6,35 + Gladiator cal. 500 HD D2 - Limited Edition.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

To vám ty 4 dny za to stojí?
Těch 10-14 je obvyklá doba, po které už není člověk nakažlivý, ale někdy je to i 21 dní.
Máti jsme odemkli po 4 týdnech :D
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

Cortes: děkuji.
Cipis: nemám v úmyslu vyrazit mezi lidi a jít na ně prskat. Ale potřebuji (bezkontaktně) do práce.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Lyster »

Ani týpek z JdemeŽrát nezůstal covidu ušetřen a skončil v nemocnici na kyslíku. A to je mu myslím že říkal 31 let a jinak byl prý zdráv.
https://www.youtube.com/watch?v=CZUQstBhIQ0
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Pez »

Docela vtipné od státu je, že povinné testování se nevztahuje na státní zaměstnance. Je povinné pouze pro podnikatele.
Přitom třeba úřady jednají denně s občany.
To rozum nebere.
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

copak státní zaměstnanci, na mnoha ministerstvech jedou takový homeoffice, že ani neodpovídají na maily a datovky a navíc tam veřejnost nechodí a nemá důvod chodit ani v bezkovidové době.

Proto to testování asi neřešili, ale nedošlo jim, že pak jsou tu tisíce lidí ve veřejné správě, na městech a obcích, kde je ten každodenní kontakt s klienty nebo starostové na malých obcích atd. Praxe je taková, že na některých městech v okolí jsou ve špitále starostové i vedení úřadu a nemá kdo podepisovat, ruší se zasedání zastupitelstev, protože je nemá kdo řídit a nebyla by usnášeníschopná, některé úřady mají 25-35 procent zaměstnanců co to prodělalo a podobné lahůdky. Přitom takový nakažený na městě na odboru, co řeší občanky nebo řidičáky a fotí lidi v budce bez roušky může nakazit denně hodně lidí. Takže si testují samodomo, pokud na ně vyjdou kapacity zdravotních zařízení nebo testy.
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Pez »

Jak je to ve zdravotnictví s povinným testovanim?
Dle toho nařízení by se to týkalo jen soukromých nemocnici a tam kde je zřizovatelem stát tak ne?
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Pez »

Ulfhednar píše: 02.03.2021 21:40

Kde jsem to chytil netuším (silně rizikový kontakt jsme měli před 17 dny
Co tě tedy vedlo k tomu si nechat udělat test? Když jsi byl v pohodě.
Chodíš na ně pravidelně?
Odpovědět