SOUMRAK ZÁPADU

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
Germanik1
Příspěvky: 1228
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Germanik1 »

Takhle svět nemůžu chápat. To bych se ptal, proč takový auta vůbec vyrábí. No, EU ti vyhoví. Ještě se zeptej, proč se dělají zbraně když zabíjejí. Atd. Odmítám paušalizovat. Blbec zabije autem i ve 30 km/h. Říká se tomu individuální zodpovědnost, součást svobody.
Udělám co musím.
Zapadlo
Příspěvky: 611
Registrován: 24.08.2014 18:59
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Zapadlo »

Porušování přdepisů které jsou nastavené tak aby umožnily zareagovat staršímu člověku na jakékoli auto v rychlostní toleranci nepovažuji za součást svobody ale za pěknou zhovadilost.
Pokud považuješ výrobu a prodej aut jezdících nad rychlostní limity za legální povolenku ke konání svinstev na veřejných komunikacích - těžko najdeme společnou řeč.
aneb "Tohle fáro udělali tak rychlý že s ním můžu jezdit jako prase."
já se naopak paušalizování nebudu vyhýbat - každý kdo si odůvodňuje nadlimitní adrenalin tím, že je to jeho individuální právo a součást svobody je debil. Navíc zpravidla debil chudý a za volantem nepříliš zručný.
Ona je tu totiž legální možnost za jezdit nadlimitně bez rizika pro ostatní účastníky provozu na uzavřeném okruhu nebo i jinde na soukromém pozemku. To by však pro debila nebyl ten pravý adrenalin, chybělo by myškování mezi pomalejšími chudáky, co nechápou jak je úžasně frý a kůl a ja ho taková jízda neskutečně emočně nabíjí.
Germanik1
Příspěvky: 1228
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Germanik1 »

Zjevně nechápeš. Nejde o nějakou rychlost nebo adrenalin, ale o tu možnost, volbu. A právě tvoje zdůvodňování tu volbu vylučuje. A vede k tomu EU omezení. Já neobhajuju jízdu 200, ale možnost volby. Nejde to pochopit?
Udělám co musím.
Zapadlo
Příspěvky: 611
Registrován: 24.08.2014 18:59
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Zapadlo »

Možnost volby Ti nikdo nebere a vpodstatě ani vzít nemůže.
Každá volba však v sobě nese i nějaký následek - ztráta papírů, zabavení auta, usmrcení nabo zmrzačení nevinného člověka, kriminál, oprávěné opovržení okolí. Nicméně uplatnil jsi svou možnost volby.
Já prostě moc nemusím egoisty, co serou na zákony "protože jim berou možnost volby".
Germanik1
Příspěvky: 1228
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Germanik1 »

Jaká je možnost volby s omezovačem? Pořád si vedeš svou, vzdávám to.
Udělám co musím.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 2615
Registrován: 22.09.2014 18:52
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od devlop »

Zapadlo - a o tom to je, ty máš totiž (zatím) možnost volby i toho, jaký zákon porušíš a to dle svého uvážení na základě posouzení, jaký postih ti za ono porušení hrozí. Když si nějaký starosta obce vydupe omezení na 30km/h pro průjezd obcí, rozhodnu se, že v noci spící obcí projedu 60km/h. Ano, vím co mi za to hrozí, ale je to moje volba a ponesu následky. Někdo se rozhodne, že znásilní ženskou, taky jeho volba, ví, co mu za to hrozí. Pokd ale chceš, aby se rychlost prostě nikdy nepřekračovala a zachránilo se tak X životů, ano dejme povinně omezovače. Pak tu možnost volby jet rychleji než někdo nařídil mít nebudeš, ani když to budeš potřebovat. Pokud chceš, aby se už nikdy neznásilňovalo, co takhle zavést povinnou kastraci chlapců, vždyť penis je nástroj ke znásilnění a ten chlapec bude mít v dospělosti možnost volby ženu znásilnit. Přijde ti tohle omezování správné a hodno demokratické země? Mě to přijde spíše jako scifi film, kde život lidí je pevně nalajnovaný už od narození, kde je jim určeno, jaké pohlaví mít budou, co budou nosit za oblečení, kde budou pracovat atd. atd. Protože rozhodovat se jako samostatný jedinec s sebou nese vždy možnost, že se rozhodnu špatně. Ale o tom je ta krása života, jsme lidé, kteří dělají chyby. Jestli se ty sám cítíš pouze jako lidská hmota, kterou je potřeba přesně naformovat dle zákonů a činit bude pouze to, co ji stát dovolí, tak je mi tě líto.
Zapadlo
Příspěvky: 611
Registrován: 24.08.2014 18:59
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Zapadlo »

Demagogie (jako obvykle).
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 2615
Registrován: 22.09.2014 18:52
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od devlop »

jasně, jsem hrozně zlý demagog ;)

Říká ti něco „Freie Fahrt für freie Bürger“? V překladu "volná / svobodná jízda pro svobodné občany“, tohle bylo motto Němců, kteří měli spoustu kilometrů dálnic bez omezení rychlosti. Pak ale přišla EU a zelení...a začalo se omezovat. Nejdříve to zkoušeli přes tvrzení, že "rychlost zabíjí". Nemohli ale udělat statistiku, který by říkala, že vysoká rychlost znamená větší nehodovost, protože tak tomu není. Tak to zkusili přes ekologii, a jo, to už šlo. :puke

"Všechno nasvědčuje tomu, že o konečné zrušení neomezené rychlosti na německých dálnicích se nakonec postará ekologie. Jak říká i samotný Deusmann (a s ním i mnoho jiných odborníků), vliv rychlosti na spotřebu a produkované CO2 je tak zásadní, že jejím snížením dokážeme výrazně snížit zatížení životního prostředí. V dobách nastupující elektromobility vysoká rychlost navíc pomalu, ale jistě ztrácí svůj význam, automobilky totiž u nových modelů již pomalu přecházejí na nový "ekologický" limit 180 km/h."

https://www.autosalon.tv/novinky/ridicu ... u-ekologie

jak už jsem psal - s nástupem EU a prosazování ekologie, jsou postupně svobody lidí ukrajovány. A některým se to líbí.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 3877
Registrován: 23.09.2014 14:11
Bydliště: tutajší

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od proforma »

Devlope, tady uz se dostavame na velmi tenkou hranici svoboda/anarchie. Predpokladejme, ze nektere zakony jsou rozumne a jsou tu pro to, abychom se nepomlatili navzajem. MNE se zda rozumne silnicni predpisy dodrzovat. Cimz neomezuju svobodu nikoho jineho je nedodrzovat. Ale kdyz takovy nedodrzovac omezi moji svobodu a bezpecnost, to uz je proste pres caru. Jedno takovy opily hovado mi nabouralo a zabilo strejdu. JEHO svoboda?

Ta svobodna neomezena rychlost v Nemecku byla mozna prave proto, ze vsichni vedeli, ze se muze objevit nekdo, kdo to bude kalit 250 km/h. Jsou-li pravidla nastavena jinak, pak jejich porusovani je primym ohrozenim ostatnich ucastniku a pak uz to neni svoboda.
Nikdy neříkejte, že něco nejde. Dříve či později se totiž vždycky najde nějaký blbec, který to neví, a udělá to.
cipis
Sponzor serveru
Příspěvky: 3689
Registrován: 26.10.2012 12:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od cipis »

Základním účel zákona o provozu na pozemních komunikacích je se někam dostat bezpečně a plynule. No a vzhledem k tomu, že ne každý umí správně a dobře rozeznat, co je zrovna přiměřené, tak vznikly limity. Limity, které někdo nějak stanovil, za předpokladu tehdejšího stavu silnic a vozového parku. Bohužel nikdo už nic neudělal s tím, že třeba nové moderní auto zabrzdí na násobně kratší dráze než vydechlá rachotina. Nebo že přibylo mnohem víc aut na silnicích, takže pak nějaký neschopný řidič, jedoucí 75 km/h na rovném a přehledném úseku, brzdí 20 dalších, kteří kvůli němu pak riskují a předjíždějí i tam, kde by za normálních okolností nepředjížděli.

Proto je nesmysl to, že ten, kdo jede rychleji, než je limit, je ohrožením pro ostatní. Statistiky tomu vůbec neodpovídají, byť se stále někdo snaží nepřiměřenou rychlost vydávat za nadlimitní.
Za současného provozu je ten jedinec, co jede těch 75, pro provoz výrazně vyšším rizikem než těch 20, co tam jedou 120.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8188
Registrován: 17.09.2011 20:33
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Fabulous »

OT
EU delenda est! - Ostatně soudím, že EU musí býti zničena.
Radeq
Příspěvky: 173
Registrován: 08.04.2020 15:08
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Radeq »

cipis píše: 04.05.2021 13:20 Základním účel zákona o provozu na pozemních komunikacích je se někam dostat bezpečně a plynule.
...
To plynule není pravda. Proto se na silnice montují umělé překážky sjízdnosti, nařizuje se autobusové zastávky vytvářet v jízdních pruzích a nebudovat zálivy. Proto zákon umožňuje cyklistům předjíždět kolony zprava a buduje jim shromaždiště před auty, aby na semaforu vyrazili jako první a kolona je zase musela předjíždět.
mart0
Příspěvky: 290
Registrován: 09.08.2020 20:39

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od mart0 »

Nemravný princ zneužil Sněhurčina bezvědomí. Aktivisté brojí proti ikonickému polibku z pohádky
https://www.lidovky.cz/kultura/nemravny ... ultura_jto

Sexuální napadení, zlá macecha, proč ne otčím, kde je afro, 28. pohlaví ... Hurá do trezoru, nebo na hranici.
mukl
Příspěvky: 904
Registrován: 05.10.2016 18:19
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od mukl »

A kde jinde by jsi se chtěl projet dvoustovkou, než v běžném provozu? :roll:
Píšu o tom, protože 200km/h , byla moje životní automobilová maximálka. Já vím, že jsou větší borci...ale mně to stačí :angel . (popravdě, to auto už ani víc moc, jet nechtělo :( )
Uživatelský avatar
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3056
Registrován: 22.07.2013 21:16
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Hohepa »

Čas a rychlost
Jen jako alarmující zajímavost uvedeme dráhu zastavení vozidla, tedy součet reakční a brzdné dráhy, z rychlosti 200 km/h, která za podmínek suché asfaltové vozovky generuje délku 260 metrů, což je pro lepší představu téměř délka 3 fotbalových hřišť. To celé, z pohledu času, trvá řidiči i vozidlu dlouhých 7,6 vteřiny.
https://www.polygonhradec.cz/brzdna-draha/

Jeden ze znaků SOUMRAKU ZÁPADU je, že hodně lidí bere všeobecně platné či vžité normy jako omezování SVÉ SVOBODY. Za mého mládí bylo samozřejmé pustit v MHD starého důchodce či těhotnou ženu sednout.
Dnešní mládež čumí do Smart fouňů a tváří se že nevidí.
Když je někdo upozorní, okamžitě to berou jako útok na svou svobodu a jsou agresivní.
" měla se nechat vopíchat vod někoho, kdo by jí koupil auto" asi už slyšel či četl každý, docela to kolovalo

Tato společnost se požírá zevnitř, to že mizí ohleduplnost a úcta k ostatním je viditelný průvodní jev.
Když se potápěl Titanik tak jeden z nejbohatších mužů Anglie přenechal své místo cizí ženě s dítětem z druhé třídy.
Dnes by většina populace byla schopna postřílet co už v člunu sedí, jen aby se tam dostala.

Diskuze o nesmyslném překračování rychlosti zde ukazuje že se k té většině, která sebe a svou svobodu řadí nad společnost, patří i docela dost zdejších .
Je mi z toho smutna a až blivno :sad
Maximus
Moderátor
Příspěvky: 4492
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Maximus »

Německý brankář Thomas Greiss, který chytá za Detroit Red Wings, na sociální síti kondoloval k smrti významného pravicového komentátora politického dění v USA Rushe Limbaugha.

Prosté RIP vyústilo v to, že už si za německou reprezentaci nezachytá.

Sportovní ředitel německé reprezentace k tomu řekl: „Nemůžeme si být stoprocentně jistí jeho postojem k hodnotám, které zastáváme. Za současného sportovního vedení nebude Thomas Greiss povoláván do reprezentace.“

Západ díky tomuto morálnímu bahnu, kdy jsou lidé vyhazováni z práce, pezekuováni společensky pro názory mimo "stranickou" linii, sportovcům je kvůli jejich osobním postojům znemožněna reprezentace či přicházejí o sponzory, etc. již není zdaleka tím západem, ke kterému jsme s obdivem vzhlíželi před 89.

Za ty tři dekády se přeměnil v molocha, který si moc nezadá s bývalým totalitním režimem. Nesmíme se zmást tím, že občané "západu" mají vyšší HDP na jednoho občana, peníze totiž nebyly nikdy hlavní ideou toho západu, po kterém jsme toužili za minulé totality. Tím byla především svoboda slova, svoboda jedince a demokracie, která tyto a mnohé další svobody respektuje. Taková společnost pak generuje i tu ekonomickou prosperitu. Melounová ideologie současného "západu" povede společnost i ekonomiku tam, kam nás dostala komunistická totalita založená na podobné, od reality odtržené ideologie.

To, že tento morální úpadek nevidíme zatím tak intenzivně v závětří našich postkomunistických zemí není dáno tím, že se nás to netýká, ale že jsme na periferii celého děnní. To má samozřejmě své výhody a nevýhody. Jednou z těch výhod je to, že máme trochu času navíc si uvědomit, že další kolo totalitní společnosti opravdu nechceme znovu absolvovat.

Základem toho je ale odmítnout při příštích volbách zástupce progresivní levice, která zničila svobodné a demokratické základy západní demokracie. U nás je to typicky koalice Pirátů a STAN - ti představují pro naši zemi a naši svobodu stejné nebezpečí, jako KSČM v roce 1948.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1021
Registrován: 10.04.2012 11:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Kapo »

Hohepa píše: 05.05.2021 6:02
....Tato společnost se požírá zevnitř, to že mizí ohleduplnost a úcta k ostatním je viditelný průvodní jev.
Když se potápěl Titanik tak jeden z nejbohatších mužů Anglie přenechal své místo cizí ženě s dítětem z druhé třídy.
Dnes by většina populace byla schopna postřílet co už v člunu sedí, jen aby se tam dostala....
Trochu si idealizuješ nedávnu minulosť. :lol:
Keď sa potápal Titanic, tak chudobu zamkli v podpalubí a nechali ich utopiť ako myši. A bohatý si v pohode nastúpili na záchranné poloprázdne člny.
Jo a decká v našom mládí boli možno slušnejšie a viac vycepované. Ale štbáci udávali ako o život. A dnes sú strčený vo vláde. :wasntme
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Maximus
Moderátor
Příspěvky: 4492
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Maximus »

To Kapo: V odborne literatuře je dohledatelne, že odemknuti mříží, oddělující pasažéry III. třídy od ostatnich, bylo jednim z prvnich rozhodnutí kapitana a bylo vykonáno. Také zemrela vetsina z 57 milionaru, kteri cestovali na palubě a zachránilo se 70 procent žen a dětí, ale jen 20 procent mužů, kteří byli na palubě.

Zrovna Titanik je spíše prikladem "starosvetskeho" gentelmanstvi.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1021
Registrován: 10.04.2012 11:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Kapo »

Možné to je. Nechcem tu moc pleveliť. Ale známe sú aj iné fakty.

V skutočnosti bolo tehdá na palube len 329 ludí v prvej triede a 285 v druhej. Počet zachránených 706 a kapacita člnov 1178 ludí.
Mrtvých 1517 čo je takmer súčet posádky 899 ludí a počet tretej triedy 710...

Takže lahšie je byť gentlemanom, keď si ožratý a pod vplivom opia, než zamknutý v podpalubí....
...Tretia trieda bola od začiatku uzavretá a oddelená od ostatných. Vyžadovali si to americké imigračné predpisy. Skupiny námorníkov však po náraze na ľadovec uzavreli a zablokovali ďalšie priechody. Mužom z tretej triedy, ktorí sa snažili prebiť, námorníci tvrdili, že je to potrebné, aby sa dole udržal vzduch a Titanic tak ostal na hladine dlhšie. Väčšinu ľudí, ktorých takto uzavreli, odsúdili k záhube. V bludisku kľukatých chodieb sa ťažko orientovali a nevedeli sa z pasce dostať.
Hohepa píše: 05.05.2021 6:02
Dnes by většina populace byla schopna postřílet co už v člunu sedí, jen aby se tam dostala.
Palubní dôstojníci museli zastreliť niekoľko mužov, ktorí sa snažili dostať do člnov. Revolvery však nemuseli použiť len nato, aby zvládli dav, ktorý sa konečne predral z kajút tretej triedy. Ozbrojiť sa museli hneď na začiatku, keď sa do prvých člnov snažili za každú cenu dostať aj muži z prvej triedy. Známy je prípad doktora Henryho Frauenthala a jeho brata Isaaca. Tí skočili do člna, ktorý práve spúšťali na vodu. Námorníci sa poriadne nahnevali, lebo ho mohli prevrátiť a ohroziť všetkých, čo v ňom boli. Pohrozili, že ich vyhodia von, ale nakoniec ich v člne nechali. Henry Frauenthal pritom vážil okolo 120 kíl a skočil priamo na Annie Stengel, ktorá už v člne sedela. Týmto „džentlmenským“ činom jej spôsobil viaceré zranenia vrátane niekoľkých zlomených rebier.
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Maximus
Moderátor
Příspěvky: 4492
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Maximus »

Za1) tady je diskuse o Titaniku dost OT
2) Na základě excesu jednotlivců nelze prece pausalizovat - zrovna Titanik je jednim z mala příkladů namornich katastrof, kdy všeobecně gentelmanstvi výrazně prevysilo nad pudem sebezachovy. Dehonestace lidí, kteří neprezili tuto katastrofu, na základě vyjimek je vyrazem neúcty a pohrdanim lidmi, kteří si naši úctu skutečně zaslouží. V soucasnosti by byly tehdejší excesy v chování spíš pravidlem.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Odpovědět