Příčiny rozpadu EU a jak potom dál

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Uživatelský avatar
Audis
Příspěvky: 309
Registrován: 07.03.2021 14:03
Pohlaví: muž

Re: Příčiny rozpadu EU a jak potom dál

Příspěvek od Audis »

MAximus:
omlouvám se, ale vysvětelní (natož názoru je li tam) zcela nerozumím. úplně jsem zmaten. Mohl bys prosím osvětlit znovu jinak a hlavně zeširoka?
Mohli bychom prosím hned zítra vystoupit z Evropské unie?
Nenechám se očkovat.
To, že většina nakažených jsou neočkovaní je jasné – očkované nikdo netestuje.
PeFi
Příspěvky: 1625
Registrován: 15.03.2014 13:01

Re: Příčiny rozpadu EU a jak potom dál

Příspěvek od PeFi »

devlop píše: 14.09.2021 18:32 Fakt si myslíš, že když v průběhu následujícíh 15 let bude omezeno slavení vánočních svátků, neb to uráží muslimy, lidé nebudou vlastnit auta, neb elektrická budou drahá a spalovací budou zakázána, elektřina bude na příděl jen v určitou dobu, vzít si 12ti letou holčičku bude normální, protože korán, benzín bude stát 80Kč/l a STK ti odmítne 10 let staré auta splňující normu EURO6 atd atd., že jen ohneš svůj hřbet a budeš přijímat vše co ti EU nařídí? Ta depersonalizace v řešení aktuálního průseru, aneb "to oni nechtějí, oni nebudou, oni chtějí, lidi jsou ovce" je právě ta cesta do pekel. Mimochodem, je to jedním ze základních nutnostní fungování EU, ukopat národní sebeuvědomění členských států a samotných občanů. Chceš se přidat do party? ;)
Hezký. A kde ti rozumní lidé, co neohnou hřbet byli, když:
- se hlasovalo o vstupu do EU? Kdo viděl trochu dopředu, už tehdy viděl, že to bude průser. Viz Bukovský a jeho skvělé video, kde srovnává EU a SSSR ( https://www.youtube.com/watch?v=bM2Ql3wOGcU )
- když chtěli Klause zbavit svéprávnosti kvůli jeho vzdoru podepsat Lisabonskou smlouvu?
- když se schvalovalo, že se budeme skládat na solární barony, přidávání biohmoty do paliv, zakazoval se prodej žárovek ...
- když se zakazují kotle, jejichž pořízení se ještě nedávno dotovalo

:head
drigon
VIP
Příspěvky: 1101
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Příčiny rozpadu EU a jak potom dál

Příspěvek od drigon »

Člověk se může ohýbat jen do té chvíle, dokud neryje hubou do země. Pak už to prostě dál nejde (nemíní-li se stát análním krtkem).
Ale je třeba dělat vše pro to, aby to tak daleko nedošlo. I za cenu toho, že půjdeme po svém a za své. Klidně i s ostatními, podobně smýšlejícími národy.
Edit: reakce na poslední příspěvek před mým.
V roce 2003 jsem hlasoval proti vstupu do EU. Tenkrát, u čarodějnic jsem řekl, že o nějakou RVHP naruby nestojím. Výsledek: bývalý komunista, sedící naproti na to zareagoval tak, že mi dodnes chybí roh zubu.
Tož asi tak.
pepa_z_brna
Příspěvky: 328
Registrován: 01.07.2013 20:38

Re: Příčiny rozpadu EU a jak potom dál

Příspěvek od pepa_z_brna »

Lidi v DE přemýšlí úplně jinak. Zrovna dnes jsem řešil s kolegyní volby, jestli to zase hodí zeleným (jsem v BW kde je volí dost 😬), že si pěkně zatlouká hřebík do rakve kolem aut....cen paliva atd. No odpověď, že klima je důležité, tak ji říkám....a proč se tedy neřeší např. , že x milionům domácnosti chodí týdně nepředstavitelné tuny letáků , v době chytrých mobilů už existuje x app, kde to je v digitální podobě. No a že kolik produkuje EU vůči světu a že vlastně EU i kdyby měla 0 produkci, tak nic nezmění. Ona, že někdo musí začít a byla jen jak zaseknutý magič.
Oni si jen zanadávají a půjdou dál. BW a Bayern je bohatý, výplaty jsou velké....zdražení i na 2€/l tady lidi k protestům nedonutí. Jinak na tom budou možná z východu.
Jinak v rozpad EU moc nevěřím...aspoň ne na základě vzpoury jednotlivých států. Uvidíme i u nás po volbách. Samozřejmě pokud by přišla velká krize (třeba blackout), tak si na EU ani nikdo nevzpomene....ale nevím, jestli bych rozsáhlý blackout chtěl zažít
PeFi
Příspěvky: 1625
Registrován: 15.03.2014 13:01

Re: Příčiny rozpadu EU a jak potom dál

Příspěvek od PeFi »

I zotavení z případného lokálního blackoutu se dá prodat jako doklad o evropské vzájemnosti. Řekne se, že jako prevence dalších blackoutů je potřeba ještě těsnější integrace a zlepšení centralizovaného dohledu nad přenosovými soustavami, aby se situace nemohla opakovat.
Ideální jako první krok bude vyřazení phase-shifterů na hranicích, nebo aspoň předání jejich řízení do Mnichova (pokud k tomu ještě nějak potichu nedošlo).
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 872
Registrován: 16.10.2018 22:26
Pohlaví: muž

Re: Příčiny rozpadu EU a jak potom dál

Příspěvek od Maric »

Docela zajímavá černá labuť pro události v EU by mohly být prezidentské volby ve Francii. Podle výsledků posledních (regionálních s nízkou účastí) voleb to vypadá na výrazné oživení tradiční pravice v čele s Bertrandem, a LePenová se také nedala zahanbit. A ani jeden z nich nejde se svými budoucími plány EU moc na ruku.
Je jasné, že LePenová by byla hodně divoká liška v kurníku, ale Bertrand se svým plánem drasticky omezit migraci a reindustrializovat Francii by nebyl u EU a Německa příliš oblíbený.
Jan Novak
Příspěvky: 25
Registrován: 12.09.2021 2:04

Re: Příčiny rozpadu EU a jak potom dál

Příspěvek od Jan Novak »

Ty myslis ze tam ty transformatory byli postaveny bez souhlasu Nemcu ? :) Oni moc dobre vedi, ze blackout u nas by vypnul i pul jejich zeme, tak se podrobili ( na nas ucet) technicke nevyhnutelnosti. Takze zadne vyrazovani nebude, pac by se tim jedine jeste vice zvysilo to riziko i pro ne.
Maximus
Moderátor
Příspěvky: 4757
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Příčiny rozpadu EU a jak potom dál

Příspěvek od Maximus »

Celoevropský blackout příjde pravděpodobně z Německa nebo Rakouska. Pro náš restart je důležité je odpojit od naší přenosové soustavy.

Při blackoutu se nenabité elektromobily ani nedostanou domů, jak bude v budoucnu fungovat IZS na baterkách by mě také zajímalo. Stejně tak kolona na dálnici, kde bude docházet elektřina jednomu autu za druhým dosáhne apokalyptických rozměrů a až v řádu dnů řešitelných.

Fyzika je naštěstí na naší straně a melounoví ideologové s jejich humanitním vzděláním přestřelí ve své nevědomosti hodně daleko.
Myslím si, že státy střední a východní Evropy nebudou chtít spáchat kulturní a ekonomickou sebevraždu jako západní Evropa. Už jen pro to, že my nemáme takový "ekonomický polštář" jako západ a žije tu naštěstí ještě dost pamětníků minulé totality.

Myslím, že George Friedman se moc nemýlil, když s EU na geopolitické scéně po třetí dekádě moc nepočítá.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 348
Registrován: 21.08.2015 9:39

Re: Příčiny rozpadu EU a jak potom dál

Příspěvek od vratnikp »

dr78 píše: 14.09.2021 17:19 Seveřani taky chtějí GD. Nechápu Nory, protože jejich prosperita závisí na ropě. Pokud nebude poptávka, tak jejich blahobyt také skončí...
Tak ropa nejsou jen fosilní paliva. Na výrobu notebooku se spotřebuje 200 litrů ropy, na mobil 70 litrů...
Fatalismus části zdejšího, dříve registrovaného osazenstva, mne udivuje. "Když ne my tak kdo?" - když se za své svobody a budoucnost nepopereme my tady, ta svobodomyslnější část obyvatelstva ochotná vyměnit část pohodlí za nezávislost a jistotu, tak kdo?

k němcům - ano většina z nich je tupé stádo plnící nařízení shora. Stačí se podívat na IAA show, kde Merkel obdivuje evropskou rikšu. O migrantech a emobilitě se mluví až po 4 pivech a jen v domácnosti se zavřenými okny (vlastní zkušenost)
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3098
Registrován: 22.09.2014 18:52
Pohlaví: muž

Re: Příčiny rozpadu EU a jak potom dál

Příspěvek od devlop »

vratnikp: přesně tak, nechápu, proč se stále někteří odvolávají na Němce nebo Francouze, copak ti jediní tvoří EU? Z jakého důvodu je musíme následovat při cestě do jejich vlastního hrobu s nedostatkem elektřiny, kol místo aut a muslimské nadvlády po boku zelenorudých komunistů? Asi blbé přirovníní, ale tak trochu podobenství s rokem 1939. Němci nás chtějí tentokráte "usměrnit" a asimilovat ne okupací armádou, ale prostřednictvím zákazů, příkazů, omezeními, pokutami, eko výpalným etc. pod záštitou pseudo boje s CO2 a pseudohumatní pomoci středověkým bláznům :head Opět si to necháme líbit, stáhnem ocas, obecně konstatujeme že "stejně to všichni chtějí a na pár demonstrací se na nic jiného nezmůžeme"?
eotto
Příspěvky: 97
Registrován: 05.01.2017 12:35
Pohlaví: muž
Bydliště: Západní čechy

Re: Příčiny rozpadu EU a jak potom dál

Příspěvek od eotto »

vratnikp: s tou ropou to není tak jednoduché. Přes 80% ze surové ropy je palivo! Zbylých 20% je pak asfalt, vosk, plast a další. Spotřeba 200 litrů ropy na noťas je značně zkreslená, bude v tom zahrnutá i energie "spálením ropy".
"Mors certa hora incerta"
Liqid
Příspěvky: 206
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Příčiny rozpadu EU a jak potom dál

Příspěvek od Liqid »

Dala by se dělat asi jen jedna věc, založit antiEU stranu. Pokud by se našlo dost podporovatelů, tak referendum a pak třeba pápá 4. říše.

Problém je, že tohle stojí brutální ranec a stát ti na to nic nedá, dokud nejsi v parlamentu. Je tu tedy otázka, komu by to přineslo takový profit, aby to zafinancoval.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 348
Registrován: 21.08.2015 9:39

Re: Příčiny rozpadu EU a jak potom dál

Příspěvek od vratnikp »

zakládat další stranu je za mne hodně blbej nápad. I kdyby se to povedlo (peníze, kampaň, tvář strany..) tak to povede akorát k fragmentaci hlasů. Konzervativní pravičák má dnes jen jednu čistou možnost a to Trikoloru a spol. Pak může jako "menší" zlo zvažovat ještě SPD, případně ODS a možná i to ANO. Jenže ODS se spolčilo s nevolitelnou TOPkou, ANO je ANOfert a SPD krom antiEU nic nenabízí. Takže babo raď. Co každý z nás může a měl by dělat, je přesvědčit své nerozhodnuté okolí, aby šlo k volbám a hodilo to jedné z výše uvedených stran. Případně se může ve své obci zapojit do politického dění, ať už prostřednictvím nějaké strany nebo jakožto angažovaný občan (já např. řeším dopravní značení a parkování před místní školou, protože to je o život, už od roku 2018). Kdo chce změnit svět musí začít u sebe. Zajímejte se o dění v obci, choďte na veřejná zasedání, podávejte úředníkům různé návrhy a poukazujte na problémy. A pokud na vás volení zástupci budou kašlat, tak alespoň získáváte politické body a za pár let můžete kandidovat a něco změnit.
Liqid
Příspěvky: 206
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Příčiny rozpadu EU a jak potom dál

Příspěvek od Liqid »

Konzervativní pravičák právě nemá koho volit. SPD? Volit stranu, která pořádá jarmark a podobné nesmysly odmítám. Trikolora? To jsou ti, co chtěli potravinou soběstačnost? A ještě jim zdrhnul hlavní tahoun? Ne, to také není zdravá strana.
SPOLU ani nekomentuji, ti by rádi do koalice s Piráty a to podporovat odmítám.

Možná by bylo snazší a rychlejší udělat převrat, v Africe to funguje :D

Nevím proč tu není strana, která by nabízela snížení daní, rušení zákonů, zrušení dotací, privatizaci nesmyslů typu pošta, omezení dávek a czexit.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3098
Registrován: 22.09.2014 18:52
Pohlaví: muž

Re: Příčiny rozpadu EU a jak potom dál

Příspěvek od devlop »

Liqid: "Nevím proč tu není strana, která by nabízela snížení daní, rušení zákonů, zrušení dotací, privatizaci nesmyslů typu pošta, omezení dávek a czexit."

protože by ji volilo tak málo lidí, že by se nikam nedostala :lol:
- rušení dotací = spousta lidí by přišla o cecek ze kterého vysávají dotační prachy
- snížení daní = méně peněz na chod státu, školství atd. atd., tzn. další zadlužování
- czexit = 70% Čechů chce v EU zůstat
- omezení dávek = RomeaCZ vysere atomový hřib, žaloby, rasová diskriminace, i Papež by se za ně postavil a takovou politickou stranu pokáral a proklel :lol:
https://www.denik.cz/staty-eu/papez-fra ... 10914.html
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 4392
Registrován: 23.09.2014 14:11
Bydliště: tutajší

Re: Příčiny rozpadu EU a jak potom dál

Příspěvek od proforma »

@Vratnikp: Asi by bylo dobry zvazit jeste jeden aspekt - povolebni koalice. V podstate existuji jen 2 varianty:

1) ANO + SPD
2) SPOLU + PIRSTAN

Jine kombinace jsou mene realne. Cili ve finale si lze polozit pouze 1 otazku: Je pro mne jako premier prijatelnejsi Babis, nebo Bartos?
(Fialu opomijim, Pirati jsou tak zhavi moci, ze v pripadne koalici koalic si kreslo nenechaji vzit, a pragmatik Fiala by ustoupil vymenou za silova ministerstva.)

Kdo je nebezpecnejsi? Babis je grazl velkeho formatu, ktery se nestiti fakt niceho, populista par excelence, clovek, kterymu se neda verit ani nos mezi ocima. Ale krade jen pro sebe. Sice ve velkym a CR to privede do velkych problemu, ale jenom pro sebe. Navic je to jesitnej populista, takze pokud by mu to ziskalo politicke body, klidne necha uzakonit, ze Slunce vychazi na zapade. Coz se nekdy muze hodit, ze...

Bartos a jeho squadra je nebezpecnej systemove, co si budem vykladat...
Nikdy neříkejte, že něco nejde. Dříve či později se totiž vždycky najde nějaký blbec, který to neví, a udělá to.
Proba
Příspěvky: 115
Registrován: 22.01.2020 19:47

Re: Příčiny rozpadu EU a jak potom dál

Příspěvek od Proba »

Proforma: bohužel máte pravdu, taky to tak vidím. Babiše je svi.., ale ještě víc se bojím toho bordelu od Pirátů jak prosazují zelené hodnoty EU.
ODS ode mě hlas tentokrát nedostane protože by to ničemu nepomohlo. Panebože hlas Babišovi, já to snad obrečím...
Jan Novak
Příspěvky: 25
Registrován: 12.09.2021 2:04

Re: Příčiny rozpadu EU a jak potom dál

Příspěvek od Jan Novak »

Okamura je zivnostnik - ale tak jasne se vyprofiloval, ze odcouvat od toho muze mnohem hure a na mnohem mensi vzdalenost nez Babis. Takze volit radeji jeho.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3098
Registrován: 22.09.2014 18:52
Pohlaví: muž

Re: Příčiny rozpadu EU a jak potom dál

Příspěvek od devlop »

ANO + SPD, ostatní volby jsou prostě v koši prounijních, LGBT BLM friendly, eko zelenorudých a marxistických odpadech, nebo minimalistických, rádoby výkřiků osvoboditelů národa, od kterých vlastně není jasné, co čekat. Bohužel, takové jsou vhozené karty, nic dalšího z toho nevyžímáme.
Maximus
Moderátor
Příspěvky: 4757
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Příčiny rozpadu EU a jak potom dál

Příspěvek od Maximus »

To Proforma: Pokud se na Babise naslo jenom Čapi hnizdo, tak proti těm partam pred nim je pak cisty jako lilium.
Teď vystupuji jako advocatus diaboli, protože nejsem z fanklubu Andreje, ale ta druhá alternativa je pro tuto zemi mnohem horší.
Jde hlavně o to se nepřipoutat k EU jeste vic než jsme a hlavně neprijat Euro. Bude se nám odchazet mnohem jednodušeji.

Po radikalnim zvednutí cen elektřiny, plynu, PHM a vlastně všeho plus nějaké ty blackouty kvuli melounovemu šílení, tak podpora EU klesne rychle pod 50%. Myslim si navic, že ty podpory 70 % a vice jsou cinknute uz teď. Mozna ve velkych městech, ale v průměru celé země to už tak eurooptimisticky určitě nevypadá.

Lidé se zatim boji nejistoty, ale až je budou finančně stahovat z kůže ve jmenu pochybné ideologie, tak bude pro ně jistější prostě z EU odejit. Myslim, že v tom nebudeme určitě sami. Zásadní je zase také nevletět do chřtanu ruskeho medvěda.

Pokud staty střední a vychodni Evropy budou spolupracovat, tak nejméně 96 milionů obyvatel plus Ukrajina a další staty se pri suverénní politice bez nepatricne servilnosti k Rusku se 146 miliony obyvatel, navic rozptylenych po obrovskem území a s expanzivni Čínou v zádech, opravdu bát nemusi.

Určitě je potřeba ale začít pracovat alespoň ve svem okolí a nebýt poslusnymi euroovčany, kteří odkyvou vše, co si na ně bruselska a berlínská věrchuška vymyslí.

Svobodu a skutečnou demokracii si musíme vybojovat sami. Buďme radi, že se zatím můžeme veřejně svobodně vyjadřovat a můžeme jen slovy a pismem bojovat za opravdové zapadni hodnoty a naši republiku.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Odpovědět