Koronavirus - vakcíny

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Jste očkovaní?

Ano
116
54%
Ne
99
46%
 
Celkem hlasů: 215
Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 346
Registrován: 12.08.2012 19:38
Bydliště: Indie
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od JIP »

Postupně "se k povinnému očkování" proti Covidu přechází, jen protože tomu zatím stále dost lidí věří.

Podívej kolik ministerstvem vyvrácených "dezinformací" o očkování se stalo skutečností tak rychle, že zatím ani nestihli upravit webové stránky.

Ministerstvo v boji na dezinformační frontě: https://dfens-cz.com/ministerstvo-v-boj ... ni-fronte/

Slýchával jsem: "Bude blbé až tu šmakuládu budeme dostávat všichni, včetně batolat, povinně a opakovaně několikrát do roka i když se bude stále více proslýchat, že to nefunguje jak se čekalo.."
Jenže kolik z téhle věty už je pravda/schyluje se k tomu...? Já myslím, že jsme za půlkou.
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Argonaut »

ano, totalita pomale vítězí a historicky žádná nevydržela. Akorát ta změna bývá krvavá. Sice se vládám povedlo rozdělit lidi na očkované (preferovaní, zodpovědní) a neočkované (hajzli jedni, co můžou za lockdowny, za neexistující tečku, co ohrožují všechny okolo...). Ale pořád je většína lidí ovcemi, takže situaci ovládne krajní spektrum a zbytek se přidá na vítěznou stranu, podobně jako v roce 48. Buď vyhrají totalisti, nebo ta svobodomyslnější část. COvid tento souboj spustil, ale už to není o covidu, ale rovnosti před zákonem, podvádění a oblbování lidí, kdy je "dobrou věc", tedy oočkování všech, dovoleno vše.

K těm vakcínám, pořád jsou podmíněně schválené (od prosince 2020), sama EU komise v papírech píše, že studie musí trvat další dva roky, přesto se chlubí více než 400 miliony aplikací Pfizeru. Navíc se bavíme, že vyrábí pořád to stejné, bezezměn od roku 2020.

projděte si někdy stránky ema.europa.eu, kde například k vakcinaci těch, co prodělali covid u pfizeru píšou, že není dost dat na posouzení toho, zda "well works" pro ty, co covidem prošli.

Také píšou, že postvakcinační problémy jsou u cca 1 osoby z 10. U zánětů srdce píší o small numbers.

Pokud lidi na tento princip segregace společnosti přistoupí, tak pánbuh s námi, protože ta segregace bude pokračovat, pak to nebude vakcína, pak to bude něco jiného, velikost bytu, objem auta, počet dětí, obezita,.... dosaďte dle libosti, určitě s tím někdo dříve, nebo později přijde.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Tazi »

Myslím, že rozdělení společnosti na očkované a neočkované je mediální bublina.
Naprostá většina lidí to vůbec neřeší.
Jen "pár" zarytých vaxerů a antivaxerů do sebe vandruje na sociálních sítích.
Těch pár poklidných a malých demonstrací nic nezmění, ani to nerozpoutá "občanskou válku", nebo rok 48.
Ovčani jsme všichni, jen někteří si to odmítají přiznat ;) .
Uživatelský avatar
Montezuma
Příspěvky: 378
Registrován: 08.06.2021 19:14
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Montezuma »

Pořád mi není jasný, kterej totalitní režim by byl tak hloupej a napřed si napíchal represivní složky před obyčejnými lidmi, když by nevěděl, co by ta vakcína s jeho represivními složkami udělala.
Uživatelský avatar
TommyV
Příspěvky: 188
Registrován: 02.09.2020 12:51
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od TommyV »

Včera umřel 37 lety soused 2 hodiny na to co prijel z očkovacího centra, 1.davka pfizeru, infarkt... Jinak hubený a v pohodě pán..

Hmm hmm 100eur mesicne? To radši 2000kc za (ne) dávku v jistém očkovacím centru... =4000 za dvě davky a za 2 mesice se to zaplatí...

Aneb v cz 16 lidi zažádalo o náhrady za újmu, půlce bylo hned zamítnuto a zbytku se stále nepovedlo to "dokázat"..

Dobrovolnost a nabídka všech dostupných vakcín vy měla být zaklad, klidně i za třeba 1000 Kč (za dovoz a cenu vakcíny) stále by to bylo zajímavé..

Snad se Valnevy a různých dalších dočkáme klidně bych si i něco připlatil..
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Tazi »

Tommy, to je smutné, a nechci to nijak zlehčovat, ale mě před lety umřel 47.letý strýc na infarkt.
Sportovec, nekuřák, nepiják,... stalo se to půl hodiny po tom co začal hrál tenis.
Zabil ho tedy tenis? Nebo nezjištěná srdeční vada? Nebo kombinace obojího? A jak dlouho by ještě žil, kdyby místo na tenis šel do lesa na houby?
Uživatelský avatar
TommyV
Příspěvky: 188
Registrován: 02.09.2020 12:51
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od TommyV »

Souhlasím, není to prokazatelné.. Nejspíš jen měl smůlu, nikdo neví kdo se zítra probudí, příčinu nikdo nezjistí..

Jen to člověka trošku vyvede z rovnováhy, těžko říct co si myslet

Pro rizikové očkování podporuju ač stále dobrovolné s možností výběru výrobce..
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Tazi »

Je to těžké, a člověka to překvapí, a hledá příčinu. Znám to bohužel dobře.
Člověk chce na někoho hodit vinu, ukázat prstem, a dát mu to sežrat. A těžko se smiřuje s faktem, že to je prostě možná asi náhoda, a není kde si zchladit žáhu, ulevit bolesti, vzteku,...
Pořád doufám, že vakcinace nebude povinná pro všechny, ale některé profese a lidi nad 60 se tomu asi nevyhnou.
vrb
VIP
Příspěvky: 895
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od vrb »

Ad: Že je náhoda úmrtí po vakcinaci - to si asi děláte srandu ne?
Co ten tatínek v Německu, jak jeho 3 děti byly zavřené s jeho mrtvolou několik dní v bytě, než je našla teta? Stejný případ. Covid se mimo jiné projevuje tím, že dělá problémy se sraženinami, trombózy etc. Reakce těla na vakcínu budou podobné.

Na Vysočině vím jen přes známé o několika mrtvých z očkování - to je prostě statistický fakt. Jeden z x desítek tisíc.

Osobní zážitky: Manželka po druhé dávce - šla na vycházku s dcerkou, udělalo se jí špatně, sotva došla domů. Bolest na hrudi, těžké dýchání, nakonec jí bylo tak blbě, že den skoro nemohla vstát z postele. Myslel jsem, že budu volat rychlou. Nakonec si vzala si dva aspiriny a pak každé 4 hodiny další dokupy 6ks. Hodně zapíjet, a zlepšilo se to. Za tři dny v pohodě.

Já po druhé dávce - aspiriny jsem začal brát už den předem, a pil tak 5L tekutin denně. Měl jsem jen den zvýšenou teplotu, zimnici, únava 3 dny a v pohodě.

Pokud se někdo nešetří a neředí krev, tak může být problém.

Na druhou stranu - ve vesnici 440 obyvatel máme za loňský rok 4 mrvté na COVID. Z toho můj známý od nás z ulice 60+ umřel až při druhé infekci, kterou měl půl roku po první.
Nějakou imunitu proděláním nepočítejte. Je to jak rýma, může se opakovat kolikrát chce.

Ad třetí dávka Pfizer - už 25 let chodím na opakované přeočkování na klíšťovou encefalitidu každých 5 let. První očkování sestává ze 3 dávek a pak každých 5 let booster. Vakcína je od Pfizeru. Hodně se pohybuju venku a zatím žiju - tak to snad funguje.
Hodně mě štvou borelie - snad každý druhý rok jsem kvůli tomu 3 týdny na antibiotikách, když mě nějaký hmyzák nakazí. Už aby bylo proti tomu očkování.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od devlop »

vrb: s tím aspirinem souhlas, já před druhou dávkou očkování vzal dva acylpiriny (totéž co aspirin, jen jiný obchodní název) a reakce byla diametrálně odlišná od té první, kdy jsem si nezval nic a byl jsem rád, že jsem došel domů. Preventivně beru Aspirin Protect.
vrb
VIP
Příspěvky: 895
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od vrb »

Devlop: Samozřejmě - Prostě jakákoliv 500mg tabletka acetylsalicilové kyseliny. Je toho mnoho značek a názvů. Nebo cokoliv, co potlačuje tvorbu sraženin.
A hlavně hodně tekutin. Sám jsem byl překvapen jak se mění viskozita krve když má člověk žízeň.

Uvažoval jsem i o varfarinu, ale nakonec jsem se na to vykašlal.
Kdysi jsem omylem snědl trochu jedu na krysy a jen se mi trochu spustila krev z nosu. Ale teď už je ten varfarin v jedu na krysy nějak modifikovaný, aby se akumuloval v těle a působil víc na buněčné membrány, tak nedoporučuju užívat.
Uživatelský avatar
TommyV
Příspěvky: 188
Registrován: 02.09.2020 12:51
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od TommyV »

Je to OT: ale i tak v Budejicich testují zatím s dobrými výsledky vakcinu proti borelióze.. Snad se brzy dočkáme..

FSME proti encefalitide si dávám taky..
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Tazi »

vrb píše: 01.12.2021 10:16 Ad: Že je náhoda úmrtí po vakcinaci - to si asi děláte srandu ne?
Co ten tatínek v Německu, jak jeho 3 děti byly zavřené s jeho mrtvolou několik dní v bytě, než je našla teta? Stejný případ. Covid se mimo jiné projevuje tím, že dělá problémy se sraženinami, trombózy etc. Reakce těla na vakcínu budou podobné.

Na Vysočině vím jen přes známé o několika mrtvých z očkování - to je prostě statistický fakt. Jeden z x desítek tisíc.

Osobní zážitky: Manželka po druhé dávce - šla na vycházku s dcerkou, udělalo se jí špatně, sotva došla domů. Bolest na hrudi, těžké dýchání, nakonec jí bylo tak blbě, že den skoro nemohla vstát z postele. Myslel jsem, že budu volat rychlou. Nakonec si vzala si dva aspiriny a pak každé 4 hodiny další dokupy 6ks. Hodně zapíjet, a zlepšilo se to. Za tři dny v pohodě.

Já po druhé dávce - aspiriny jsem začal brát už den předem, a pil tak 5L tekutin denně. Měl jsem jen den zvýšenou teplotu, zimnici, únava 3 dny a v pohodě.

Pokud se někdo nešetří a neředí krev, tak může být problém.

Na druhou stranu - ve vesnici 440 obyvatel máme za loňský rok 4 mrvté na COVID. Z toho můj známý od nás z ulice 60+ umřel až při druhé infekci, kterou měl půl roku po první.
Nějakou imunitu proděláním nepočítejte. Je to jak rýma, může se opakovat kolikrát chce.

Ad třetí dávka Pfizer - už 25 let chodím na opakované přeočkování na klíšťovou encefalitidu každých 5 let. První očkování sestává ze 3 dávek a pak každých 5 let booster. Vakcína je od Pfizeru. Hodně se pohybuju venku a zatím žiju - tak to snad funguje.
Hodně mě štvou borelie - snad každý druhý rok jsem kvůli tomu 3 týdny na antibiotikách, když mě nějaký hmyzák nakazí. Už aby bylo proti tomu očkování.
Nic ve zlém, ale pokud to dotyčný neplánoval, tak je to náhoda.
Blbá, smutná, tragická náhoda. I v případě, že na tom ta vakcína měla podíl.
Jak jinak definovat náhodu u více jak 6,5 milionu naočkovaných Čechů?
vrb
VIP
Příspěvky: 895
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od vrb »

Myslel jsem to takto: Jako že je blbost, že ten infarkt je náhoda nesouvisející s vakcinací - že by ho měl / neměl tak jako tak.

Když vím o několika lidech, co po vakcinaci nepřežili a předtím se neléčili se srdcem. A víme co dělá ten spike protein a imunitní odpověď na něj.

Že je náhoda, kdo na vakcinaci umře - to je náhoda, prostě loterie s určitou pravděpodobností. Pravděpodobnost je zvýšená vakcinací.

Jako alkohol a řízení.
Nikdy není přímou příčinou nehody přímo alkohol. Vždy je to nepozornost, zvýšené riskování, usnutí atd. Tím dojde k porušení určitého dopravního předpisu a nehodě. Ale alkohol tuhle šanci prokazatelně výrazně zvyšuje, tak se bere jako příčina. Pak se můžeme bavit jestli by se vyboural i za střízliva nebo ne. Když znám někoho střízlivého, kdo se stejně vyboural taky atd.. Nakonec zjistíte že cca 90% je způsobeno střízlivými řidiči. Tedy se střízlivostí na silnicích je třeba rychle skoncovat a tím zabráníme 90% nehod.
Což je samozřejmě nesmysl a složitějším statistickým výpočtem to lze dokázat.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Tazi »

No jo, celý život je sázka do loterie, hledání nejbezpečnější cesty,...
Dnešní populace je tak zhýčkaná, že co není 100% účinné, tak je špatné, co není 100% bezpečné, tak je rizikové,...
Každá lidská činost nese nějaká rizika, každý lék, operace, vakcína,...
Nosím-li zbraň, existuje riziko že někoho, (sebe) nechtěně postřelím, řídím-li auto, mohu někoho přejet,...
Vše je jen o zvážení míry rizika, a o zvážení prospěšnosti.
Mám-li zabít jednoho, abych zachránil 2,3...10 dalších,... tak to udělám, a budu se s tím muset nějak srovnat.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od proforma »

@Vrb: rocne se v CR prihodi okolo 15 tis. infarktu, tj. pres 40 denne. V prumeru je denne naockovano 40 tis. davek (aritmeticky prumer, ale klidne si dosadte tech 80-120 tis. dennich davek ve spickach). Jaka je pravdepodobvost, ze clovek, ktery se prave naockoval, dostane (do 1 hodiny, do 1 dne, do 1 tydne...) infarkt? A kdyz pritom jeste zohlednis fakt, ze ockovani jde od nejstarsich dolu, tedy zaroven od infarktove nejrizikovejsich... Totez u ostatnich zdravotnich neduhu. Proto se to ma hlasit a zkoumat.

Edit: Mam v sobe 3 davky, bez jakekoli profylakticke pripravy i bez jakychkoli zdravotnich nasledku. Jedine, co jsem pokazde pozorovala, byla mirna bolest ramene, kdyz jsem na nem lezela. Pridas si muj priklad do sve statistiky a budes krome "znam jednoho, co dostal infarkt" zaroven rikat taky "ale znam i jednu, ktery po ockovani lautr nic nebylo"? Jen pro rozsireni argumentacniho biasu... ;)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Tazi »

Lidi víc šokuje zpráva jeden umřel po očkování, než 1000 přežilo díky očkování.
Nemám to Vrbovi za zlé, to je prostě v lidech ;) .
Ale jak píšeš, je naočkováno obrovské množství lidí, a v tom množství je pochopitelně obrovské množství lidí s různými zdravotními problémy. A že se v některém okamžiku tyto množiny protnou není pravděpodobné, ale jisté.
A pouze pitva dokáže (také ne vždy) určit příčinu.
taxi1
Příspěvky: 14
Registrován: 25.05.2020 20:27
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od taxi1 »

Proformo, dotaz. Třetí dávku jsi si dávala stejnou, nebo si volila jinou značku vakcíny? Dík za odpo
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od proforma »

Pro mne bylo dulezitejsi 3. davku mit, takze i kdyz jsem to chtela puvodne krizit, nakonec mam stejnou. Vyhodnotila jsem si to tak, ze rozdil v ucinnosti mezi "homo ci hetero" :-) davkou je maly, zatimco rozdil naockovani v tydnech je zasadni.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
pepaf
Příspěvky: 541
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od pepaf »

Udělala jsem to stejně - info a studie k 3x Pfizer jsou a budou - viz. Izrael. Mám s čím srovnávat i predikovat.
2xPfizer + Moderna je fajn, ale ...
Odpovědět