Koronavirus - vakcíny

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Jste očkovaní?

Ano
116
54%
Ne
99
46%
 
Celkem hlasů: 215
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Tazi »

Vladimíre, dal jsem si tu práci, a dokoukal to, i když to bylo utrpení.
Ale k tomu dotazu:
Už dlouhá léta je známé, že aby si člověk (a dítě obzvlášť) vybudoval imunitu, musí se setkávat s různýma "sračkama". Pokud někdo žije v příliš čistém sterilním prostředí, tak si tělo nemá tu imunitu jak vybudovat.
Tudíš je pravda, že nošení roušek, (rukavic, protichemických obleků) do určité míry snižuje imunitu.
Možná ještě v něčem mluvil pán pravdu, ale většinu toho co řekl je neskutečný blábol.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ivana »

PeFi:
Ten Bhakdi v průběhu času měl spoustu "silných tvrzení". Jen jejich přehled mě odrazuje od dalšího zkoumání.
https://medium.com/annie-lab/investigat ... 4ce1395a9b

Ten druhý, Michael Palmer, označil covid za "fake emergency". Mám dost a hážu to za hlavu. Možná se k tomu ještě vrátím.
Joe Azbest
Příspěvky: 927
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Joe Azbest »

Česko čeká na schválení „vakcíny pro odpůrce“, objednáno má 370 000 dávek
Česko vyhlíží schválení vakcíny proti covidu-19 od společnosti Novavax, objednáno má 370 000 dávek. Po dnešním jednání vlády to uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Očkovací látku americké firmy nyní posuzuje Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA). Pokud bude vakcína schválena, dodávku Vojtěch očekává v lednu.
https://echo24.cz/a/SMecg/cesko-ceka-na ... -000-davek
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ivana »

Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1592
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Grunt »

Hele, jsem si vědom, že řešit vakcíny na netu asi nebude úplně ten nejlepší nápad, ale nedá mi to a přece jen. Řeší někdo Janssen vakcínu?

Tohle mi dneska přistálo v mailu:
no-reply@mzcr.cz píše: Centrální rezervační systém
Očkování na COVID-19
Vážená paní, vážený pane,

chtěli bychom Vás informovat o možnosti podání posilující dávky očkování proti onemocnění COVID-19 pro číslo pojištěnce: xxxxxxxxxx

Proč se nechat očkovat posilovací dávkou?
  • Zvýšení ochrany před onemocněním Covid-19, zejména před závažným průběhem a komplikacemi:
    Je prokázáno, že po očkování dochází po určité době k postupnému poklesu účinnosti ochrany, a tedy k vyšší pravděpodobnosti nákazy u očkovaného jedince. Tímto poklesem ochrany jsou nejvíce a dříve než ostatní ohroženy starší osoby a osoby s poruchou imunity nebo chronickým onemocněním (typické i pro jiná očkování). Posilující dávka významně zvýší ochranu proti nákaze, a to intenzivněji a rychleji než předchozí dávky očkování.
  • Zvýšení ochrany před novými variantami koronaviru:
    Podání posilující dávky velmi rychle posílí ochranu i proti novým variantám koronaviru (např. delta), které v době vývoje očkovacích látek nebyly známy, avšak aktuálně se ve světě šíří.
  • Jelikož délka ochrany po očkování se může u každého člověka lišit, je využití přeočkování to nejlepší, co můžeme proti nákaze Covid-19 udělat.
  • Primárně osobám s poruchou imunity, chronicky nemocným a osobám starším 60 let.
  • Pracovníkům ve zdravotnictví a zaměstnancům v zařízeních sociální péče.
  • Zaměstnancům kritické infrastruktury.
  • Všem, kteří chtějí zvýšit svou ochranu proti onemocnění Covid-19.
Jakou očkovací látkou se přeočkovává?
  • Aktuálně schválené látky k přeočkování jsou tzv. mRNA očkovací látky (Spikevax / Moderna, Comirnaty / Pfizer), a to i pro osoby původně očkované jinou očkovací látkou.
Jak se lze k očkování objednat?
  • Prostřednictvím svého praktického lékaře
  • Registrací přes Centrální registrační systém na očkovací místa https://crs.mzcr.cz. Registraci provádějte se stejným telefonním číslem jako předchozí registraci nebo s jakým si vyzvedáváte certifikáty na ocko.uzis.cz
    Aktuální přehled očkovacích míst naleznete na stránkách ministerstva zdravotnictví https://ockoreport.uzis.cz
  • Kontaktováním linky 1221
Bližší informace k posilujícím dávkám naleznete také na: https://koronavirus.mzcr.cz/posilovaci-davka-ockovani

„Udělejte, prosím, maximum pro své zdraví, zvyšte svou ochranu proti nákaze COVID-19 a využijte posilující dávku“.

Děkujeme.

S pozdravem
Centrální tým pro koordinaci očkování proti onemocnění covid-19
Ministerstvo zdravotnictví České republiky
Takže jak? Zase, znovu a lépe? Dodám že samozřejmě společně s tímhle mi samozřejmě zmizela platnost certifikátu. Si připadám jak důchodce když mu zrovna prodají sadu vesmírných superhrnců.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Tazi »

Platnost chtěli omezit, nevím, jestli už to platí. Pokud ano, tak platnost certifikátu je 9.měsíců od poslední včelky.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ivana »

Jansena tady řešil PeFi, a jak ho znám, bude o ní vědět opravdu hodně.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1592
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Grunt »

Ať to upřesním, Jansena řešit nepotřebuju. Ten už se dořešil jaksi sám. Ale co dál? Nechat si píchnout boostera s bůh ví jakou platností nebo na to kašlat? Tohle sem fakt nečekal.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ivana »

Řekla bych, že i tohle bude řešit PeFi. A pár dalších lidí tady.
Kombinace adenovirová vakcína+ mRNA vypadá hodně robustně. Ale netuším, jestli řešíš ochranu nebo papír.
Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 346
Registrován: 12.08.2012 19:38
Bydliště: Indie
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od JIP »

OT: Myslím, že většina z těch, co o tom něco ví a řeší ochranu, tak v dnešní době určitě neřeší vakcínu :chuckle
JIP píše: 05.12.2021 20:46 Je to takový šrumec, že i když se to snažim sledovat, tak pár otázek na které musí být odpovědi dávno známy.
1) Jakou to vlastně máme zrovna fázi testování těch nových vakcín?
2) Neměla třetí fáze dvoudávkového schématu Pfizera končit 2022/2023?
3) Dá se v průběhu třetí fáze přidávat dávky stejné, případně jiných vakcín a nemá to nějaký vliv?
4) Kolik % je očkováno placebem ať skutečným (pravým) nebo jinou vakcínou (a jakou).
5) Kdo a jak monitoruje pokusné subjekty očkované mimo praktického lékaře (v nákupních či jiných centrech)?
BTW: Má někdo odpověď na nějakou z mých otázek? Alespoň v které fázi testování teda jsme, když někdo dostává takovéhle mejly?
PeFi
Příspěvky: 2714
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od PeFi »

U nas si jako booster momentalne vybiras mezi Pfizerem a Modernou, v EU mozna casem bude i Janssen jako dvoudavkove schema. Vic fakt nevim.

Ucinnost druhe davky Janssena muze byt pry nizsi, protoze po prvni davce bude imunitni system utocit i na nosny adenovirus.

Ja budu booster odkladat co nejdele.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1592
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Grunt »

PeFi píše: 07.12.2021 20:44 Ja budu booster odkladat co nejdele.
Tohle zní docela rozumně, vzhledem k tomu, že po první dávce mi bylo velice zle se tomu asi budu taky vyhýbat co to půjde. Bohužel jsem byl na to dotázán v práci, kdy mě booster čeká. No tak nevím co odpovědět. Popravdě jsem do dnešního dopoledne ani nevěděl, že se nějaká výzva píše. Když už bych musel tak Pfizer nebo radši Moderna? A nebo ještě líp počkat co přijde na trh dalšího?
PeFi
Příspěvky: 2714
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od PeFi »

Ivana píše: 06.12.2021 22:54 PeFi:
Ten Bhakdi v průběhu času měl spoustu "silných tvrzení". Jen jejich přehled mě odrazuje od dalšího zkoumání.
https://medium.com/annie-lab/investigat ... 4ce1395a9b

Ten druhý, Michael Palmer, označil covid za "fake emergency". Mám dost a hážu to za hlavu. Možná se k tomu ještě vrátím.
Fact checkerum neverim uz ani nos mezi ocima. Jsou to mistri polopravd. S prohlasenimi, ktere jsem u Palmera dohledal, nemam problem.
Bhakdiho jsem zatim "nelustroval".

Argumenty v clanku znely pomerne rozumne, takze zatim tomu textu davam sanci.
PeFi
Příspěvky: 2714
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od PeFi »

Grunt: Ja byl prvni den po Janssenovi hodne unaveny a stravil jsem prakticky cely den v posteli, druhy den uz to bylo podstatne lepsi. Ale cpal jsem do sebe pred ockovanim i po nem kde co (hlavne antioxidanty a vitaminy C, D+K).

Jestli Pfizer nebo Modernu ti neporadim, z nejakeho duvodu inklinuji spis k Moderne, ale zduvodnit to nedokazu.

Janssena mam teprve par tydnu, takze ja si pockam s cim prijdou. Zatim mi certifikat plati do konce leta, tak uvidim.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ivana »

Grunt:
Jestli se bojíš "démonického" spiku, tak Moderna ho má víc a poskytuje o něco vyšší ochranu. Jinak si myslím, že je to vcelku jedno.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1592
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Grunt »

No bojím se jednak toho, že mi zas bude blbě (horečky, zimnice, průjem) no a taky z toho hlediska která nabízí lepší ochranu. Nepotřebuju po dvou měsících dostat další zvací dopis s tím, že holt bohužel látka kterou jsem byl zase naočkován produkuje málo protilátek. Zatím dokud mě něco nedonutí (zaměstnavatel, certifikát) to asi fakt řešit nebudu. Nebudu co pár měsíců chodit na očkování jak nějaká trumpeta.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Maximus »

Doporučuji si přečíst něco o CoronaVacu, jako příkladu "primitivní" očkovací látky vyrobená klasickou prověřenou metodou, kterou by firmy a odborníci v ČR vyrobili minimálně ve stejné kvalitě. Tedy pokud by byla vůle a zodpovědný přístup na straně politiků, kteří si nechali vnutit řešení Big Pharma a experimentovat na svých občanech.

https://cs.wikipedia.org/wiki/CoronaVac
https://cs.wikipedia.org/wiki/Vakcína_S ... _covidu-19

Opravdu si myslíte, že masivní pokusy s mRNA vakcinami na celých populacích byly potřeba a že tyto "hi-tech" produkty jsou o tolik lepší?
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ivana »

Grunt:
Základní studie Pfizer:
Nejběžnějšími nežádoucími účinky byly reakce v místě vpichu (84,1%), únava (62,9%), bolest hlavy (55,1%), bolest svalů (38,3%), zimnice (31,9%), bolest kloubů (23,6%), horečka (14,2 %).

Základní studie Moderna:
The most commonly reported unsolicited AEs in the 28 days after injection were headache, fatigue, and diarrhea.
Nejčastěji hlášenými nevyžádanými AE během 28 dnů po injekci byly bolest hlavy, únava a průjem.
pepaf
Příspěvky: 542
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od pepaf »

Alexander Fleming. praotec prvního antibiotika, penicilínu, tehdy "bůhvíjakého plísňového sajrajtu" měl štěstí, že tehdy nebyl internet....
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ivana »

Maximus:
To už jsme probírali. Na místě Ústavu sér a očkovacích látek je "rezidentní bydlení" a fabrika v Jevanech vyrábí Novavax bez jakéhokoliv prospěchu pro ČR. Může za to Klaus a Zeman, jdi si stěžovat do akvária a na Bulovku.
Odpovědět