Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Andy Glock »

Já už bych sem žádné tabulky, grafy,... nedávala.
Buď je to z oficiálních stránek, pak tomu tady nikdo nevěří, protože jsou zfalšovaná,...
nebo je to z tzv. konspiračních webů, a pak se tomu opět věřit nedá, protože jsou zfalšovaná :D .
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Maximus »

Muzeme se bavit o serioznich lekarskych studiích v renomovanych casopisech, muzeme se bavit o zrejmych a tezce zfalsovatelnych udajich. Ja z pozice cloveka, ktery je v kontaktu s pacienty v podstatě denně a zároveň cloveka neuzavreneho v nějaké bubline proste rikam, že nektera cisla jsou statisticky přesná data ziskana z ne moc verohodnych a také dosti zkreslenych údajů.

O tom, jak nestandardne probihaji klinicke studie Pfizeru jsem tu psal několikrát i s odkazem na renomované odborniky, kteří take nevěřícně krouti hlavou.

Ta absolutní dominance Pfizeru je zajimava, stačí nasobit cenou za 497 Kc od 1. srpna (pred tim 395 Kč) za jednu dávku + naklady na očkování a dokazeme si predstavit ten byznys pro firmu, která dosud zadnou jinou mRNA vakcinu nedokazala dotáhnout ke schválení.

O tomto masovém experimentu se jednou bude psát v ucebnicich nejen epidemiologie, ale také lékařské etiky. Že to bude jen v dobrem upřímně pochybuji.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Wdog
Příspěvky: 514
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Wdog »

Andy Glock píše: 13.12.2021 13:49 Já už bych sem žádné tabulky, grafy,... nedávala.
Buď je to z oficiálních stránek, pak tomu tady nikdo nevěří, protože jsou zfalšovaná,...
nebo je to z tzv. konspiračních webů, a pak se tomu opět věřit nedá, protože jsou zfalšovaná :D .
Musíš postupovat podle osvědčeného hesla: "věřím jen těm údajům, které jsem si sám zfalšoval".

Ono nejde často ani tak o falšování vstupních dat, ale spíše o jejich vhodnou interpretaci, o použití pouze určité části dat, o nadefinování různých podmínek a předpokladů, které jsou na vstupu nejasné - založené na odborném odhadu, ale zásadně pak ovlivní výsledek a jeho interpretaci. Lze opomenout jmenovat kritická místa či kombinace situací, za kterých vyjádřený výsledek neplatí atd. Když jde o byznys (o prachy), jde často etika stranou.

Idealista (mírně naivní) by předpokládal, že vše, co je oficiálně sdělováno a prezentováno, je pravda, nebo alespoň vychází z reality. Naše praxe uplynulých dvou let nás ale naučila, že se nám (občanům) oficiálně lže téměř nonstop. Pak věřit oficiálně prezentovaných číslům je poněkud nejisté.

Kdo lže oficiálně, je dáván oficiálně za příklad a normu, kdo lže neoficiálně, je konspirátor. V této polarizaci se ztrácí to, kdy někdo náhodou a nebo zcela záměrně nelže.
pepaf
Příspěvky: 542
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pepaf »

Předpokládám, že diskutujete o tomto příspěvku:
od Maximus » 12 pro 2021, 23:10

https://vtm.zive.cz/clanky/prodelany-co ... fault.aspx

..a těchto závěrech které jsou ve výše zmiňovaném článku včetně oficiálních zdrojů:

Srovnání rizik vakcíny a covidu
Ze 14 milionů vakcín proti covidu podaných v Česku 6,4 milionu lidí (zdroj) je hlášeno podezření na 129 souvisejících úmrtí (zdroj). To je 9 podezření na milion dávek, případně 20 podezření na milion plně naočkovaných osob.

Vedle toho 2,3 milionů potvrzených případů covidu vedlo k 34 tisícům úmrtí (zdroj). To je 14 800 mrtvých na milion nakažených.

Po přepočítání na milion případů je úmrtí na covid 1626× víc než podezření na úmrtí souvisejících s očkováním (741× víc, když místo dávek počítáme s proočkovanými osobami).
...

Já jsem je ve svém příspěvku šel do většího detailu se shodnými vstupními daty, jak je uvedeno výše.
Čistá matematika.
Nerozumím tomu, proč Maximus něco dává do příspěvku - odkaz na článek - a pak ta stejná data z něho vycházející zpochybňuje.
Donk
Příspěvky: 41
Registrován: 11.10.2021 22:45
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Donk »

pepaf píše: 13.12.2021 15:59...Po přepočítání na milion případů je úmrtí na covid 1626× víc než podezření na úmrtí souvisejících s očkováním (741× víc, když místo dávek počítáme s proočkovanými osobami).
...

Já jsem je ve svém příspěvku šel do většího detailu se shodnými vstupními daty, jak je uvedeno výše.
Čistá matematika.
Nerozumím tomu, proč Maximus něco dává do příspěvku - odkaz na článek - a pak ta stejná data z něho vycházející zpochybňuje.
Je hezké se ohánět "čistou matematikou", ale ono je třeba také použít logiku. Takže: Je nepochybné, že vakcíny proti COVIDu zachránily nějaký počet rizikových osob před vážným průběhem nemoci, nebo dokonce úmrtím. Stejně tak je nepochybné, že existuje určitý (výrazně menší) počet úmrtí v souvislosti s očkováním těmi narychlo schválenými a dlouhodobě netestovanými vakcínami proti COVIDu, z části fungujících dle na lidech dosud neaplikovaných principů. A teď logická otázka: Proč by měl v kontextu toho byť jeden jediný člověk, příslušící ke skupině obyvatel, pro které není prodělání COVIDu žádným rizikem, zbytečně zemřít na nějaké dosud neprobádané vedlejší účinky vakcinace? Proč?!
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Maximus »

Pro mne na tom clanku bylo zásadní, že lide po prodelanem covidu jsou podle všeho chráněni lepe než ockovani a jejich povinna vakcinace je snad mimo rizikovou skupinu obeznich, polymorbidnich a 60+ zcela zbytečná a tedy neeticka.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
kawa5
Příspěvky: 223
Registrován: 24.01.2016 19:59

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od kawa5 »

Mam poznatek z mistni nemocnice,cca tretina doktoru a sester neni ockovana,zacinaji na ne tlacit,tak se ti neocko semkli a oznamili vedeni ze pokud to bude nutne podavaji hromadnou vypoved a jako tresnicku na dortu dodali at si vedeni shani personal z ukrajiny :yes :lol:
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Andy Glock »

Je to sice hrdinské gesto, ale pokud bude povinnost se naočkovat, tak holt buď se naočkují, nebo uvolní místo těm naočkovaným Ukrajincům :D .
V Tescu za kasou tu povinnost mít nebudou :lol: .
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od jerry.mysak »

pepaf
zapomínáš na jednu věc. A to že většina lidí s komplikacemi po očkování nikam nejde. Jednak doktoři léčí po telefonu, další doporučí to vyležet a těch pár co se dostane do statistik je jen špička ledovce.
Takže jak již padlo. Statisticky OK, ale vstupní data jsou mimo.

Ale rád ti přenechám svojí 3 dávku. Pučím ti k tomu i kartičku pojištovny

andy glock
To je stejně debilní názor, jako když náš jednatel řek, že si vezme agenturní zaměstnance. Můžeš sem dotáhnout Ukra, ale jak mu babka vysvětlí co jí bolí? Já vím že doktor umí anglicky, ale ta babka ne. A doktora potřebuješ ted a ne za půl roku (dřív ho sem nedostaneš) ale spíš za 2 až když se naučí řeč.
Tohle když slyším, tak se mi otevírá kudla v kapse. Kmenoví zaměstnanci jsou to co dělá firmu. Ne stroje a přístroje. Ti chytřejší zaměstnavatelé si to už uvědomili. Ti blbí začínají krachovat.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Maximus »

Podvolit se zlu a lžim je neetické a nemoralni. Myslim že tu bude i nekolik soudnich sporů neockovany personál zdravotnich a socialnich zařízení vs. stát a ja se určitě pridam osobně i finančně.

Pokud tretina personalu nemocnice nebo DS rekne, že se prostě nepodvolí, tak jedinou alternativou je zavrit zarizeni, protože to stavajici personal i s pomoci armády prostě nedá. Takže to není politicky průchozí řešení, staci jen vydržet.

V reálu se prostě primhouri oko a bude se tlačit mirnejsimi prostredky.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Andy Glock »

jerry.mysak píše: 14.12.2021 11:27 pepaf
andy glock
To je stejně debilní názor, jako když náš jednatel řek, že si vezme agenturní zaměstnance. Můžeš sem dotáhnout Ukra, ale jak mu babka vysvětlí co jí bolí? Já vím že doktor umí anglicky, ale ta babka ne. A doktora potřebuješ ted a ne za půl roku (dřív ho sem nedostaneš) ale spíš za 2 až když se naučí řeč.
Tohle když slyším, tak se mi otevírá kudla v kapse. Kmenoví zaměstnanci jsou to co dělá firmu. Ne stroje a přístroje. Ti chytřejší zaměstnavatelé si to už uvědomili. Ti blbí začínají krachovat.
To není názor, názor můžu mít na koprovou omáčku. Ani to není ode mě souhlas (není ho zapotřebí), ale pokud bude očkování povinné, tak ten co ho nemá nesplňuje podmínky k vykonávání práce.
Dnes se šprajcnou doktoři, zítra policajti,...
Dokud to neprošlo, tak se tlačit na pilu dá. Až to projde, neumím si představit že si někdo vydupe vyjímky.
pepa_z_brna
Příspěvky: 339
Registrován: 01.07.2013 21:38

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pepa_z_brna »

Já doufám, že to neprojde, viz velice dobrý právní rozbor. To, že to projde v DE/AT, pro mě znamená odchod z DE, nebo minimálně aspoň ze zdravotnictví, ale očkovat se nechci nechat. Mimochodem v IT již trochu otáčí (ohledně práce neočkovaných zdravotníků) - viz druhý odkaz.

https://www.aksudolska.cz/zajimavosti-z ... NDqnIBpWjk

https://www.msn.com/de-de/nachrichten/p ... 92a39zJV1g
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Liqid »

Neočkovaná třetina se mi ani nechce věřit, u nás ve farma firmě jsme s proočkovaností kolem 90 %.

A hromadou výpověď bych chtěl taky vidět, ono je to přejde, až nebude z čeho platit hypo.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od viktor »

zajimava tiskovka z Brusele,, na CT asi nebude https://rumble.com/vqmxex-muste-vidt-od ... leyen.html
Andy "aby zlo zvitezilo staci nedelat nic" tohl eje proste zlo, cemu na tom nerozumis ? Tady uz nejde ani o vakciny, ci nejakej covid, jo je to tema, ale tohle je horsi. Vis za sociku slo tak nejak vyklickovat, proste kdyz si primo moc nes... tak te proste nechali byt, ale i tak to byl opruz. ale s dnesnimi technickymy prostredky ? Nepredstavitelne vlhky sen kazdeho poradneho STBaka.
He, zkus si sama jen tak cvicne odpovedet na jednoduchou otazku...kam mizeji doktori.. protoze pokud je zeme kulata nekam mizet musej.. fur to jde jen jednim smerem, nasi v nemecku, u nas slpvaci, ukrajinci ,, tam je dira, protoze rusove asni na ukrajine moc nebudou takze zeme bez doktoru, no jo ale kdyz se to takle posouva tak by meli byt americti doktori v rusku. Coz asi nejsou , takze zapad "spotrebovava" doktory ve velkym ( mezi nama veskerou inteligenci a nejen ji ) z vychodu, nekde proste mizet musej :D

ta tiskovka je delsi ale silne zajimava i pro nas
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
pepa_z_brna
Příspěvky: 339
Registrován: 01.07.2013 21:38

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pepa_z_brna »

Bude to jak kde, ale zdravotníci mají vysokou proočkovanost. Jenže už i dost lidí co má 2 dávky už do 3 nechce. A ti co šli už na 3, tak třeba odmítnou 4 a další. Ono i ve zdravotnických skupinách na FB se řešilo, kdo měl jaké NÚ po očkování a málo toho nebylo. Ono až člověk odpadne, tak tu hypo stejně platit nedokáže. Navíc ti co zůstanou, budou muset převzít služby nebo se budou zavírat odd. A pokud tady někdo bude oznamovat (viz GB), že vlastně bude potřeba chodit na 4 za rok, tak to vůbec nemám ponětí, kdo na tuhle "hru" bude chtít přistoupit.

https://otevrisvoumysl.cz/britanie-plan ... ri-mesice/
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Liqid »

Zatím neznám nikoho, kdo by na třetí nešel. Ať už z rodiny nebo v práci. Pár odmítačů ve firmě máme, ale ti nemají vůbec. NÚ samo jsou, pár kolegů muselo zrušit službu, ale bylo to max 3 dny, což na placení hypo nemá vůbec vliv.
Ti co zůstanou, nemusí nic, mají nějak postavenou smlouvu, to je vše co musí. A když to nepůjde, tak se zavře. Je to služba jako každá jiná. 4 za rok jsou nesmysl, mluvit o tom můžou, ale je to neproveditelné a nedává to smysl.
pepa_z_brna
Příspěvky: 339
Registrován: 01.07.2013 21:38

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pepa_z_brna »

Já se bavím o zdravotnictví a o názorech koho znám, než jsem šel pracovat ven. Pak o názorech zdravotníků z FB, kde se tohle téma řešilo. A jsem teda taky vlastně odmítač? Ano vlastně jsem, pokud se bavíme o očkování na covid.
"Ti co zůstanou nemusí nic"
Tak ve zdravotnictví tohle moc nefungovalo než jsem odešel. Staniční ti zavolá, že jdeš na službu a v podstatě 90% otazaných tu službu vzalo...a je spousta lidí co má víc jak 20 dvanáctek v měsíci.
"4 za rok je nesmysl"
Těch nesmyslů, co se stalo realitou je víc než dost.
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Andy Glock »

viktor píše: 14.12.2021 12:33 Andy "aby zlo zvitezilo staci nedelat nic" tohl eje proste zlo, cemu na tom nerozumis ? Tady uz nejde ani o vakciny, ci nejakej covid, jo je to tema, ale tohle je horsi. Vis za sociku slo tak nejak vyklickovat, proste kdyz si primo moc nes... tak te proste nechali byt, ale i tak to byl opruz. ale s dnesnimi technickymy prostredky ? Nepredstavitelne vlhky sen kazdeho poradneho STBaka.
He, zkus si sama jen tak cvicne odpovedet na jednoduchou otazku...kam mizeji doktori.. protoze pokud je zeme kulata nekam mizet musej.. fur to jde jen jednim smerem, nasi v nemecku, u nas slpvaci, ukrajinci ,, tam je dira, protoze rusove asni na ukrajine moc nebudou takze zeme bez doktoru, no jo ale kdyz se to takle posouva tak by meli byt americti doktori v rusku. Coz asi nejsou , takze zapad "spotrebovava" doktory ve velkym ( mezi nama veskerou inteligenci a nejen ji ) z vychodu, nekde proste mizet musej :D

ta tiskovka je delsi ale silne zajimava i pro nas
viktor
A co s tím chceš Viktore dělat? Víc diskuzí zde na rozpadu? Jít do ulic a demonstrovat? Nevolit idioty?
Blaničtí rytíři nevyjedou.
99,999 % lidí zde na rozpadu s tím neudělá ani prd. Můžem se tu tlouct v prsa a nadávat, a popravdě mě to nevadí, taky si s chutí zanadávám, ale to je tak vše.
Nakonec poplujeme v proudu všichni. Někdo se nechá dobrovolně unášet, někdo bude bojovat, a někdo se utopí.
Zde na rozpadu hledám návod jak přežít rozpad, jak přežít katastrofu,... ale návod jak jí zabránit? Těžko.
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Liqid »

pepa_z_brna píše: 14.12.2021 13:06 Já se bavím o zdravotnictví a o názorech koho znám, než jsem šel pracovat ven. Pak o názorech zdravotníků z FB, kde se tohle téma řešilo. A jsem teda taky vlastně odmítač? Ano vlastně jsem, pokud se bavíme o očkování na covid.
"Ti co zůstanou nemusí nic"
Tak ve zdravotnictví tohle moc nefungovalo než jsem odešel. Staniční ti zavolá, že jdeš na službu a v podstatě 90% otazaných tu službu vzalo...a je spousta lidí co má víc jak 20 dvanáctek v měsíci.
"4 za rok je nesmysl"
Těch nesmyslů, co se stalo realitou je víc než dost.
Tak já taky nemám problém vzít službu navíc, pže se mi prachy hodí, minulý měsíc jsem udělal 80h do přesčasu. Ale když nechci, tak sorry, úvazek mám naplněn a zaměstnavateli poraď si.

Možné je všechno, ale ve 4 dávky za rok nevěřím, to si neumím namodelovat, jak by to šlo udělat.
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od jerry.mysak »

Andy Glock píše: 14.12.2021 13:10
A co s tím chceš Viktore dělat? Víc diskuzí zde na rozpadu? Jít do ulic a demonstrovat? Nevolit idioty?
Blaničtí rytíři nevyjedou.
99,999 % lidí zde na rozpadu s tím neudělá ani prd. Můžem se tu tlouct v prsa a nadávat, a popravdě mě to nevadí, taky si s chutí zanadávám, ale to je tak vše.
Nakonec poplujeme v proudu všichni. Někdo se nechá dobrovolně unášet, někdo bude bojovat, a někdo se utopí.
Zde na rozpadu hledám návod jak přežít rozpad, jak přežít katastrofu,... ale návod jak jí zabránit? Těžko.
to je právě to. Všichni pindaj a když je zkontaktuješ, tak ani neodpoví. Osobně jsem zjara oslovil asi 10-15 osobností, kteří se profilují jako bojovníci proti zmrdsvu. Většina ani neodpověděla, jeden napsal že je novinář a musí zůstat apolitický, další že po poradě s právníkem se raději angažovat nebude, další že má moc práce.

Tak jsem zkontaktoval Volný blok a vstoupil do strany. Já kterej jsem byl vždycky proti stranám. A zjistil jsem, že je všude stejný. Několik srdcařů kteří mají snahu, a pak vedení, který politikaří. Když jsem jim navrhoval několik strategií který by mohli fungovat, tak to nikoho nezajímalo. Když jsem poukázal na vyslovaně zhovadilosti (bledě modrý leták a na něm bílý písmo který člověk po 40 bez brejlí nepřečte) tak mi bylo řečeno že jsem potížista.
Jak dopadl Volný blok asi víme všichni.

Ale to jsem odbočil.
Jak psal Viktor. Když nebudem dělat nic, tak najednou zjistíme že jsme opravdu otroci.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Odpovědět