Ukrajina x Russko 2022-2024

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Russáci jsou:

Svině
5
7%
Zloději a vrazi
2
3%
Obojí
60
90%
 
Celkem hlasů: 67
scorpio
VIP
Příspěvky: 127
Registrován: 12.01.2012 22:46

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od scorpio »

Ulfhednar píše: 08.03.2022 11:09 d-s-, scorpio: děje se to masově? Nebo jde o to, co sami Američané hezky nazývají collateral damages? Ona to není moc přesná zbraň.
Myslíte si, že kdyby Rusko standardně nasazovalo salvové raketomety proti obytným čtvrtím, byl by počet mrtvých civilů za celý konflikt v nižších stovkách? Proboha, podívejte se na poměry ztrát civilistů v jiných válkách.
Jedna salva z baterie Gradů vám klidně udělá hodně stovek mrtvých a baterie Smerčů odpálená na město by zcela jistě byly tisíce mrtvých.
Takže když se odpálí proti městu jen pár raket Grad/Smerč namísto salvy je to ok?
Používání těchto zbraní trochu v rozporu s vyjádřeními o snaze šetřit nebojujicí osoby.. :roll:
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od DeadMan »

Asi se to nebude někomu líbit, ale názor Ukrajince (žádná ovce, ale člověk co je hodně v obraze = dál nehodlám nic upřesňovat z pochopitelných důvodů) na současnou situaci.

Obecně: Putin je kurva, že nám tohle dělá.

Otázka na něj: A proč to dělá?

Odpověď: NATO a úmysl rozmístit u nás rakety.

A dovětek: NATO s námi teď vyjebalo.

Takže asi tak ......
You cannot kill me as I am already dead!
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Ortvar »

Pokud je z civilní oblasti vedena aktivní palba na moje jednotky, je to :

A) stále civilní oblast
B) palebné postavení nepřítele

Dělají to všichni, v každém konfliktu za posledních 100 let.
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od hrd »

_123590421_ukraine_russian_control_areas_map0703_x2640-nc.png
0gC379tx3M0.jpg
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Maximus »

https://mobile.twitter.com/ua_industria ... na-na-zywo

Myslim, že po odtahnuti ruskych okupantu z Ukrajiny zbude spousta zajimave techniky pro zapadni zpravodajce a následně muzea i pamatniky.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Andy Glock »

DeadMan píše: 08.03.2022 13:08 Asi se to nebude někomu líbit, ale názor Ukrajince (žádná ovce, ale člověk co je hodně v obraze = dál nehodlám nic upřesňovat z pochopitelných důvodů) na současnou situaci.

Obecně: Putin je kurva, že nám tohle dělá.

Otázka na něj: A proč to dělá?

Odpověď: NATO a úmysl rozmístit u nás rakety.

A dovětek: NATO s námi teď vyjebalo.

Takže asi tak ......
Takže jestli tomu rozumím, tak Putin se obával, že Ukrajina vstoupí do NATO, na Ukrajině se rozmístí Emerické rakety, a NATO napadne Rusko.
Proto z preventivních důvodů napadl Ukrajinu.
Takže mě když za barákem postaví ubytovnu, kde se nastěhují "nepřizpůsobiví občané", a já dostanu strach, že by mě mohli cestou z práce přepadnout,... mám plné právo tu ubytovnu (i s těmi lidmi) podpálit?
Jóóó, tak to je slušný matroš ;) .
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od DeadMan »

Ty vole já už tady ty ženské fakt nedávám :roll:

V některých situacích začínám vidět výhody islámu :lol:

Já jsem napsal přepis toho, co si myslí o dané situaci člověk, kterého se to bezprostředně týká a se kterým jsem mluvil.

Zbytek už nemám chuť ani komentovat, to je jak u blbečků na dvorečku..... :head
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Quido »

DeadMan píše: 08.03.2022 13:08 Asi se to nebude někomu líbit, ale názor Ukrajince (žádná ovce, ale člověk co je hodně v obraze = dál nehodlám nic upřesňovat z pochopitelných důvodů) na současnou situaci.

Obecně: Putin je kurva, že nám tohle dělá.

Otázka na něj: A proč to dělá?

Odpověď: NATO a úmysl rozmístit u nás rakety.

A dovětek: NATO s námi teď vyjebalo.

Takže asi tak ......

Pracovní hypotéza: Putin miluje svoji zemi a její obyvatele. Proto neche, aby se jí a jim cokoli stalo. Touto metrikou se jeví sankce, válka, hladomor, bankrot a/nebo snižování relativní vzdálenosti mezi silami NATO a RF jako vysoce nežádoucí hrozby.

Použitá metoda: Válka, anexe, sabotáže.

Měření a pozorování: Vlivem ruských válek, anexí a sabotáží na Rusko prší jedna sankce za druhou, což s posílením válečného úsilí vede k tomu, že se Rusko přibližuje k tolik obávanému NATO, přičemž s na domácí půdě je ohroženo obyvatelstvo zavíráním, hrozbou války, sankcemi a pravděpodobně bude následovat bankrot a hladomor.

Závěr: Testovaná hypotéza, že se Putin snaží bránit vysoce nežádoucím hrozbám, se neprojevila jako validní. Pravděpodobnější varianta je, že nemocný mstivý stařec má malý pyj a rád by si to na stará kolena nějak vykompenzoval stylem "po mě potopa."

TL;DR Putin je chuj a ty argumenty, které používá, jsou taky na chuj. Kdo mu to věří, je taky chuj.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od DeadMan »

Ty si asi taky sedíš na vedení, viď? :mrgreen:

Ale u tebe to je v pořádku, ty žiješ v MATRIXu :lol:
You cannot kill me as I am already dead!
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Andy Glock »

DeadMan píše: 08.03.2022 13:45 Ty vole já už tady ty ženské fakt nedávám :roll:

V některých situacích začínám vidět výhody islámu :lol:

Já jsem napsal přepis toho, co si myslí o dané situaci člověk, kterého se to bezprostředně týká a se kterým jsem mluvil.

Zbytek už nemám chuť ani komentovat, to je jak u blbečků na dvorečku..... :head
Ty vole, a já reaguju na přepis toho, co si myslí o dané situaci člověk,.....
Až se k tomu vyjádříš ty, tak možná budu reagovat na tebe.
Věřím, že Islám by ti vyhovoval. Musela bych držet hubu ;) .
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Argonaut »

Pokud jste četli např. Friedmanna - Příštích 100 let, Bártu: 7 zákonů zániku civilizací, Buchanana a další, tak mi z odpovědí některých zde připadá, že si neuvědomují, že jsou myši v akváriu. Jednak tu máme historická pozorování, druhak myšlenky, které formují vlády a děje. Něco jako forma samonaplňujícího se proroctví. Lidem se jako myším předhazuje něco, aby nezlobily a zabavily se.

Tady neprobíhá nějaký souboj dobra a zla. Každá strana chce nějaký profit nebo formu výhody, případně zakrýt něco, co se nehodí ukazovat lidem. Nejlépe spojuje nepřítel. Ostatně krize je vždy příležitost - vyhnání ruských firem a bank udělá prostor pro ty, co tu zůstanou. Konfiskace majetků je zisk pro někoho, ztráta pro druhého. My jsme naši stranu označili jako univerzální dobro a vše co konáme považujeme za dobro. Bez ohledu na následky pro ostatní. Pokud kámošíme s tyrany, jsou to naši kámoši a tedy nástroj, který pro páchání dobra můžeme použít, jakkoli je nečistý - účel světí prostředky.

Na konci dne to odnáší to obyčejní lidé a obyčejných Ukrajinců je mi skutečně líto. Protože žádné pozitivní konce pro stávající generaci v horizontu 10 let moc nevidím. Na druhou stranu, když my jsme se dokázali srovnat nějak s Němci, kteří měli ještě nedávno (75 let) v programu nás vyhladit a usilovně na tom makali (cca 360.000 mrtvých), tak se jednoho dne srovnají i Ukrajinci a Rusové.

Konec filozofování:)
Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 288
Registrován: 06.01.2015 19:17

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Sarkafarka.Loupeznik »

Andy Glock píše: 08.03.2022 14:27
DeadMan píše: 08.03.2022 13:45 Ty vole já už tady ty ženské fakt nedávám :roll:

V některých situacích začínám vidět výhody islámu :lol:

Já jsem napsal přepis toho, co si myslí o dané situaci člověk, kterého se to bezprostředně týká a se kterým jsem mluvil.

Zbytek už nemám chuť ani komentovat, to je jak u blbečků na dvorečku..... :head
Ty vole, a já reaguju na přepis toho, co si myslí o dané situaci člověk,.....
Až se k tomu vyjádříš ty, tak možná budu reagovat na tebe.
Věřím, že Islám by ti vyhovoval. Musela bych držet hubu ;) .
Odjakživa tvrdím, že myšlení fundamentálních islamistů věrně kopírují mnozí čeští Pepíci, jen se s tím neschovávají za Korán.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Ivana »

Andy Glock píše: 08.03.2022 14:27 Musela bych držet hubu ;) .
Tak tohle není špatný nápad.
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od mart0 »

Putin je možná blázen, ale někdo by si mohl myslet, že si Putin vzal za příklad Kennedyho, který se bál raket SSSR na Kubě a tak byl odhodlaný potápět lodě a vyvolat válku a také zkusil udělat invazi na Kubu. No a neříká se, že Kennedy byl blázen. Někdo jiný by si ale mohl myslet, že si za příklad bere Bushe, nebo Blaira. Taky se o nich jako o bláznech nemluví.
Naposledy upravil(a) mart0 dne 08.03.2022 14:46, celkem upraveno 2 x.
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Andy Glock »

Ivana píše: 08.03.2022 14:40
Andy Glock píše: 08.03.2022 14:27 Musela bych držet hubu ;) .
Tak tohle není špatný nápad.
Máš recht. Budu držet hubu. Tu žumpu tady stačí i jen číst ;) .
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Ivana »

Speciální operace, která šetří civilisty
https://twitter.com/christogrozev/statu ... iiodUpAAAA
dako
Příspěvky: 230
Registrován: 02.10.2012 9:43
Pohlaví: muž
Bydliště: RTD

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od dako »

Ale prdlajz stařec s malým pérem.

Stačí si poslechnout jeho vyjádření, hlavně tam kde mluví o tzv. "červených liniích" , pak si otevřít atlas mapy východní evropy, vzít kružítko, nastavit ho na poloměr cca 400km (pomyslná červená linie), bodnout ho do středu Moskvy a udělat kružnici, a hned máte jasno odkud hrozí nebezpečí tj. útok taktických jaderných, které již RF nebude schopno , při současných technologií zaměření, eliminovat. Proto sbližovaní Ukrajiny s NATO je pro RF nežádoucí a potvrdil to i Zelenský na Světovém bezpečnostní fóru v Mnichově, "Ukrajina chce usilovat aby se stala jadernou mocností...."

Ti bystřejší už možná tuší, že "červená linie" protíná i velkou část Běloruska. Správně ... pokud by prezidenta Lukašenka vystřídala Cichanouská (a ta má ambice k NATO přímo kurevský), tam má Rusko stejný problém jako s dnešní Ukrajinou.

Chce to více konceptuálně myslet.
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od mart0 »

400km z Moskvy na Ukrajinu nedosáhne.
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Quido »

Rusko dělá všechno pro to, aby země, které v Evropě jesště v NATO nejsou, tam skončily co nejdřív, protože se bojí NATO?

Impotentní argument.

A nemám nic proti tomu, aby (hrdinka a prezidentka) Cichanouská kopla Lukašenka do :moon a zkusila Bělorusko dát dohromady. Ta má taky 'větší koule' (dámy prominou), než Lukašenko s Putinem dohromady.
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Argonaut »

to Quido: jenom pro zajímavost, četl jsi Washingtonskou deklaraci? pokud ne, zkus, je to jedna A4.
Odpovědět