Jsme na prahu III.WW ?

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od Ulfhednar »

Quido, 190 - 40 (podle vás zabitých) je kolik?
Ještě chvíli...
Nu ano, 150!
To jsou věci, co?

Na bojišti je ruská armáda jednoznačně mnohem méně početná, než ukrajinská. Nechte si to od nekoho vysvětlit. Ale vidím, že s těmi čísly máte fundamentální problém, ostatne sam to priznáváte.

A ještě jednou mě nezveš kremolobotem, tak navrhuji osobní setkání a řešení jako chlap s chlapem. I když ty zjevně nemáš koule ani na svoji ženu, když ji musíš anonymně na netu ponižovat :puke
Laskavě pokračuj když tak přes SZ, nebo osobně.
Óðinn á yðr alla
Butch
Příspěvky: 780
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od Butch »

V ohledu “početnosti armád” asi shoda nepadne, tak bych se nehadal, z podstaty věci, čísla nemáme.

Každopádně UA bojují dobre, a to tak, ze to asi nikdo nečekal, nedělám si iluze o vybavení které měli. Nicméně si myslím, ze jim naprosto zásadním způsobem pomohly dodávky zbrani ze západu, dokonce se domnívat, ze pokud by tam ty zbraně nesly, bylo by pomalu dobojovano. I když motivace Ukrajinců k obraně bude veliká. A já se jim vůbec nedivim, ze nechtějí dat svoje domovy zadarmo.
Co se tyče armády RF čekal jsem lepší výkon, tím nemam na mysli zrovna ty nasazené vojáky, ale celkove, i organizaci. Asi se ukazuje ze modernější kousky jsou příliš drahé na to aby se riskovala jejich ztráta, výroba bude taky trochu vaznout.
Tedy, asi postupují, ale čekal jsem suverenejsi výkon 🤷‍♂️
d-s
Příspěvky: 810
Registrován: 18.10.2015 22:40

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od d-s »

Ulfhednar píše: 23.03.2022 19:47 Quido, 190 - 40 (podle vás zabitých) je kolik?
Ako vzdy iba korekcia podsunuteho klamstva/manipulacie.
Quido napisal: "zabito, zraněno, zajato nebo je pohřešováno"
Ty pises: "podle vás zabitých".
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od Ulfhednar »

To asi nic nemění na faktu, že už za RF nebojují. To byl GIST.
Ale chápu, že pokud vám nezbývá, než slovíčkaření, je vhodné psát: zabití, ranění, omrzlí, zešílevší, opruzení, onkologicky nemocní, zajetí, zabloudivší, dezertovaní, uchlastaní, zasebevraždění, přeběhnuvší...doufám, že jsem nezapomněl nic, na čem mě "dostanete" a že to bude přínosné a čtivé to takto vypisovat.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od Quido »

@d-s: Pakliže bylo učiněných 40K nebojeschopných, tak je to podle Ulfa identické s tím, jako by od počátku bojovalo pouze 150K. Mistr kremelské propagandy se nezapře a vyhrožuje násilím. Ale já ho chápu, když jsem dělal v dobách svých studií s lidmi z kriminálu, tak to na mně hodně působilo, když přisel potetovaný nařachaný chlap a zvýšil hlas. :o
Správná dezinfo kampaň se vede mmj.tak, že jedna strana pořád chrlí nějaké údaje, které pak koriguje, dovysvětluje apod. a publikum si pak upřímně řekne, že tomu už ale ani za mák nerozumí a rezignuje na zájem o okolní svět.
d-s
Příspěvky: 810
Registrován: 18.10.2015 22:40

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od d-s »

Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od Ulfhednar »

Fake. To je Luník. Vodní plocha vpravo je Zemplínská Šírava.
obrázok_2022-03-23_202024.png
Jenom přemýšlím, jak by se tam v podmínkách REB strefoval paletami a balíčky ten letecký most ze západu, co navrhoval ten pán expert z Evropských hodnot.
Óðinn á yðr alla
dr.know
Příspěvky: 195
Registrován: 11.09.2014 23:11
Pohlaví: muž

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od dr.know »

Quido a nebylo by prece jenom pro vas lepsi bojovat s kremlboty na tom seznamu a novinkach? Tam je internetovych valecniku po kkt. Ze byste byl mezi svymi.
Ale jen napad.

A nejak nerozumím tomu jaky je rozdil mezi tim nazyvat nekoho volem, (cimz tak nejak vetsina z nas bezne castuje nejlepsi kamarady), za coz dostal Deadman trvaly ban a nazyvani nekoho jineho kremlbotem.
Coz je aktualne neco mezi zm*dem, Hitlerem a cu*akem dohromady. Same otazky. 🤔🤔🤔
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od Ulfhednar »

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/letec ... 47ab5f122/
Letecký most do Mariupolu.
Mám pocit, že si to pan poslanec maluje dost naivně. Paradoxně bych řekl, že na to AČR má poměrně vhodná letadla, protože představa, jak se A-400M trefuje v mimořádně těžkých podmínkách do tak malého prostoru mi přijde dubiozní. CASA by možná byla vhodnější. Každopádně už vidím, jak Rusové dávají souhlas k průletu ozbrojeného doprovodu nad Krymským mostem, jak si pan poslanec představuje.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od Quido »

@dr.know:

Jsem přesvědčen, že je to k tématu III.WW.

Neříkám o někom, že je hloupý, jenom se pozadstavuji nad případnou jednostranným vyzdvihováním nepřátelských počinů a bagatelizací těch spojeneckých. A kdyby se zde nereagovalo na nesmysly o denacifikaci, hranicích NATO, narkomanech, biologických zbraních, či neustálé omílání Azovu, tak by to mohlo ve čtenářích, hlavně těch neregistrovaných, vyvolávat mylný dojem, že tento diskurz dominuje. To by pak mohlo mít neblahé důsledky optikou hybridní války, kterou proti nám Rusko vede.

Jasně že i RT, Россия 1, nějaký ruský lžiserver nebo něco podobného může napsat, že se molekula vody skládá z dvou atomů vodíku a jednoho atomu kyslíku. Je to pravda a pro normální debatu je to dostačující, protože těžkou vodu neřešíme. Ale myslet si, že pomáhám objektivná pravdě tím, že budu sdílet odkazy např na TASS v obdoví války a donekonečna řešit, jestli ta či ona jednotka měla 5 střelců nebo 6 střelců, mi přijde tak nějak OT.

Nemá podle mě smysl mluvit o tom, že i rozbité analogové hodinky z RF mohou dvakrát denně ukazovat správný čas. Rusko je agresor, nepřítel západní civilizace a podkopáváním tohoto narativu ničemu moc nepomůžeme. (Stejně tak jako nevidím smysl v tom uvádět hned na opravu, že tady nemluvíme, ale píšeme. = Je to prostě debata někdy se používají více abstraktní obraty, jindy více konkrétní.)

Naopak pokud napíšu, že nějací dobrovolníci na Ukrajině potřebují do svých ákáček náboje 7.62, nečekám, že v tomto kontextu bude někdo oponovat, že AK74 používá jinou munici než AK47 a že mezi 7.62×39 a 7.62×51 je rozdíl. Navíc, že jsem zapomněl uvést milimetry, protože co kdyby náhodou došlo k mýlce. Do debaty o zbraních to patří, sem imo ne. Stejně tak je jedno, jeslti bude někdo střílet Iglou, Stingerem, nebo sundá ruský vrtulník Javelinem či rpgčkem. Je to manpad, a trubek na rameno, co dělají vžžžum a pak bum! Ukrajina potřebuje mraky a technické detaily mi nepřijdou v tomto kontextu důležité.

Proč?

Protože pokud by se neodsouhlasila vojenská pomoc, tak je zbytečné řešit, jaký typ zbraní že to náš kamarád ob jeden stát na východ vlastně nedostal.

Analogicky: pokud se sestřelí jedno letadlo, je rozdíl mezi 50let starým migem a stealth bombardérem poslední generace; nicméně pokud se ztráty počítají na takto vysoká čísla, jaká vidíme v reportech z války na Ukrajině, je důležité spíše zda může agresor nahradit chybějící piloty i stroje pod vlivem sankcí, než se hádat o tom, jeslti bylo sestřelencýh letadel 198, 203 či snad 398?

Jako OT je možná pro někoho zajímavé řešit, jakou tloušťku má nosník klece na ruském tanku, pod jakým úhlem byl veden svér a zda to byla T-72 či T-80, ale v mých očích je to irelevantní detail. Tak či tak byla ta či ona ruská popelnice usmažena a kolikrát v ní zbytečně zemřeli mladí kluci, kteří neměli šajnu o tom, kde jsou a proč. Mámy se nedočkají svých synů, holky se nedočkají svých kluků a manželů.

A to vše kvůli tomu, jaký ruský národ je, jaké si volí vůdce a jaké komplexy si tito vůdcové léčí.
dr.know
Příspěvky: 195
Registrován: 11.09.2014 23:11
Pohlaví: muž

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od dr.know »

Mno Quido, moc pekny vylev, vsechna cest. Samy krutospravny nazory a pravda.
Skutecne obduvuji Ulfa, ze ma energii se s vami dohadovat.
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od Quido »

@dr.know: Shodnu se s Vámi v tom, že každý máme jinak nastavené, co je podstatné. Pro někoho to mohou být jednoduše měřitelné věci jako modely techniky a počty jednotek, pro jiného to mohou být makro odaje, trendy, rizika a příležitosti.

Do tohoto se dost jistě promítají naše zkušenosti, znalosti i kvalifikace: Jinak se na tutéž problematiku budou dívat lidé ve věku 18let × 30let × 50let; profesí zbrojíře × datové vědkyně × spisovatele na volné noze; ekonomicky strádající × rentiér × běžný zaměstnanec apod.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od Ulfhednar »

Dr.know: Ulf už skončil. Ten člověk má prostě velký problém. Nemá to smysl :roll: :

Smazáno. Fab

Odemčeno:
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... FDE42A04A0
Nějak se mi tam nezdá ten údaj o 250 kompletech S-300. To je přes tisíc obřích náklaďáků a neskutečná hustota pokrytí. ČSLA jich měla jeden komplet. Ale abych to zase nechytil za čísla...nicméně podle mě chyba.
Tohle je údajně video likvidace UA S-300, co se schovávala v nějakém obchoďáku. Nebo fabrice.
https://youtu.be/d1lV-Nl2rZA
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4512
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od Serža »

pan Q je pravděpodobně nějaký tajný agent a proto zde má jistou "beztrestnost"...však se tu objevil přesně v době, kdy se na "alternativních a konspiračních" webech začaly objevovat "pobuřující myšlenky"
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od Fabulous »

Ulfhednar: Trvalý ban. Porušených bodů pravidel by bylo vícero, ale dorazila mě drzost, s jakou zveřejňuješ soukromé zprávy a navíc ve vláknu, kam to absolutně nepatří.
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od jerry.mysak »

nevím jestli to dát sem, nebo do energetický krize.

Rusko bude dodávat plyn a ropu pouze za ruble. Nepřátelským zemím. Mám strach, aby to amíky nevyprovokovalo k nějaké nepředloženosti.

My jsme samozřejmě v prdeli.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
xgordon
Příspěvky: 642
Registrován: 10.08.2020 0:14

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od xgordon »

Skvela prilezitost pre Cinu. Preda nam to preda v €,$,£, len si k tomu marzu xx %. Stale sa mozme hrat na sankcie, blokovany swift, ale zacneme financne krvacat a dalej sa zhorsi inflacia, energeticka a potravinova kriza. Alebo Amici v tichosti upravia sankcie, ale ziskali fuk rusky plyn a mohli ho s marzou premenit na molekuly slobody. Ako tu uz padlo.... Money Rulez. Urcite niekto pride s riesenim.
Formelin22
Příspěvky: 13
Registrován: 03.09.2017 13:41

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od Formelin22 »

Vím, že dostanu ban a je mi to upřímně úplně jedno, jelikož po několika letech sledování tohohle fora šlo naprosto do prdele. Moderátoři zde vyhazují už jen za názor, který se jim nelíbí. Většina normálních lidí buď odešla, nebo dostali ban. A zůstává tu zejména pár zaslepených křiklounů a bláznů jako Quido, který by podle mě, kdyby se něco vážně posralo, byl první, který by kolaboroval, popřípadě by se z něj stal užitečný idiot. Navíc je to přesně ta oběť mediální manipulace, kterou současný (a budoucí) režim potřebuje. Škoda, že to tady dokázalo relativně pár lidí tak moc dosrat. Alternativ moc není a před Ukrajinou a Covidem to bylo velmi solidní forum. A Fabulous s Maximem by se měli taky zamyslet. Nicméně jak je vidět, tak se tu razí ten jediný správný a dostatečně progresivní názor. :ne :puke :puke
sacket
Příspěvky: 87
Registrován: 22.12.2017 17:32
Pohlaví: muž

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od sacket »

Taky mám poslední dobou takový pocit. Začíná to vypadat, jakoby ten pán z Rakouska přispíval na provoz.
pylorus
Příspěvky: 303
Registrován: 31.10.2016 20:22
Pohlaví: muž

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od pylorus »

Ach jo, odchodem Ulfa tu z toho zůstane jednostranná agitka :ne
‐------------‐----------------------------------------------------------------
I'm the light, that shall lead you to darkness... 8-)
Odpovědět