SOUMRAK ZÁPADU

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
golem
Příspěvky: 1700
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od golem »

Probůh, Kohouta sem netahej. Stačí, že je tu pár kohoutků. :lol:
honzasl
Příspěvky: 298
Registrován: 10.03.2016 10:13

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od honzasl »

A hoši, když kupujete v zastavárně zakódovaný autorádio, tak podporujete zloděje nebo se vás to vlastně netýká?

Samozřejmě, že Franc Josef nemohl za to, že v Kongu sekají černochům ruce, ale ten byznys napojený na kolonie uváděl všechny do spoluviny za všechno, co se tam dělo. RU nemělo kolonie, protože prostě zaspalo, nikoli proto, že by tady byli tak uvědomělí vládci. Viz Togo po roce 1918.

A není potřeba si kvůli tomu tady u nás podřezávat žíly a zachraňovat svět, stačí prostě jen být zticha.
Maximus
Moderátor
Příspěvky: 6180
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Maximus »

Mezi mlčet a prijmout spoluvinu je dost propastny rozdil.
Navic lze jistě uvazovat nad tim, kdo sve spolublizni v Africe a jinde ve světě chytal a prodaval dal - arabsti, evropští a američtí obchodnici s otroky se vetsinou jejich "lovem" vubec nezabyvali. Otroci byli platidlem mistnich kmenovych vůdců a nacelniku, ktere ziskavali utoky na sve sousedy a v horsich casech i z vlastnich rad. Otroctví a kanibalismus byly všeobecně rozšířené fenomeny v Africe ještě v první polovině 19. stoleti a právě "bílý muz" nakonec toto barbarství ukoncil a stejně tak s nim v Africe nezačal - bylo tam už davno pred jeho příchodem.

Samozřejmě ze otroctví bylo běžné i v Evropě, trhy s otroky v Praze na prelomu prvniho a druheho tisíciletí byly vyhlášené. Slave - otrok ma svuj jasny etymologicky puvod. Nicméně otroctví na nasem území jeste v rannem stredoveku vymizelo a bylo nahrazeno prece jen mirnejsim nevolnictvim.

Otroctví je ale dodnes praktikovane v nektetych africkych a arabskych zemi, stejně jako Afroafričane stale praktikuji kanibalismus - viz zabíjení a pojidani albinu:
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... anicni_ert
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
Redneck
Příspěvky: 178
Registrován: 18.01.2016 21:28
Pohlaví: muž
Bydliště: Městecko

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Redneck »

"Nic, co se stane, není náhodné. Za všemi společenskými procesy stojí zájmy. Chcete-li poznat, co se skutečně děje, co se odvíjí mezi viditelnými jevy, musíte sledovat zájmy. Jako červená nit se touto cestou táhnou peníze. V konečném důsledku jde o moc. Demokracie – měřeno demokratickými zeměmi – je na ústupu po celém světě.

Vždy byla v menšině. Ve zbývajících zemích Západu dochází k jejímu dalšímu a dalšímu oslabování – kdo by o tom po covidových opatřeních ještě pochyboval. Demokratické procesy jsou pro otázku moci prostě příliš nepředvídatelné.

Moc má „ten, kdo nařizuje výjimečný stav“. To věděl už Carl Schmitt [1]. Lze tedy pochopit, proč jedna krize následuje za druhou: klimatická, uprchlická, energetická, krize eura, krize covidová. A nyní: obrana svobodného světa před zlým Ruskem. Konečně!

Po pádu Berlínské zdi jsme téměř ztratili nepřítele jako důvod vzniku NATO, jako zosobnění zla ve světě, jako historického protivníka. Napsal o tom už Erasmus Rotterdamský [2]: „Je mnohem snazší shromáždit lidi proti nepříteli – než za nějakou myšlenkou.“


https://www.epochtimes.cz/2022/06/09/au ... vedlnosti/
Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 220
Registrován: 06.01.2015 19:17

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Sarkafarka.Loupeznik »

Maximus píše: 23.05.2022 13:19 Pokud se shodneme, že země jako Švycarsko ci Dansko jsou veskrze demokraticke země, tak jejich azylovy system a moznost ziskani statniho občanství muze být pro naše země vzorem.

Co se tyka zodpovednosti za kolonialismus, tak do toho prosim netahej stredni a vychodni Evropu. My jsme z kolonialismu nikdy nezili a nevybudovali sve bohatství na koloniální nadvlade. Takže to není náš problem a ani zodpovědnost. Na kolektivní hříchy "bileho může" rozhodně nehraji.
No a přes ten jejich vzorový rámec azylového řízení mají v zemi 5% muslimských obyvatel, což je asi 25ti násobek toho, kolik jich žije u nás. Takže měřeno českým strachem z muslimů, jsou Švýcaři a Dánové už mrtví rukou musulmana.
Kolonialismus byl zmíněn záměrně v rámci celé Evropy, tak jak je Evropa dávána za vzor zkaženosti a prorostlosti islámem. V rámci ČR nám nemají muslimští teroristé "bohužel" co nabídnout, tak jsem do té slepicovejcovské otázky musel přizvat bližní z EU a USA, potažmo Ruska a bývalého socialistického bloku. Protože její podstatou nebylo přihlášení ČR ke všem "proviněním", ale zda byl dřív islámský terorismus v EU/USA, nebo evropské eskapády v zemích muslimů. To jsi taktně přešel. ;)
JirkaK
Příspěvky: 391
Registrován: 23.12.2013 20:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od JirkaK »

Evropa se pohřbí sama:
Rusko si našlo náhradu za Evropu, do Číny vyvezlo o polovinu více ropy.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekon ... opy-206692
Argonaut
Příspěvky: 901
Registrován: 16.05.2014 14:25
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Argonaut »

Jak přežít s bohatými (19. 6. 2022)

Profesor Budil: “Bohatí a vlivní lidé přirozeně tíhnou k přeměně v dědičnou oligarchii a široké lidové vrstvy se jim v tom pochopitelně snaží zabránit. Vznik demokratického systému a národního státu představoval určitý kompromis. Demokracie měla umožnit lidu kontrolovat moc bohatých a idea národa vytvářela kolektivní pouto a solidaritu bez ohledu na třídní příslušnost.”

Je to hodně zajímavá koncepce, která říká, že v demokracii nejde ani tak o vyjádření nějaké obecné vůle lidu, ale o to, aby se mohli chudí společně bránit proti zvůli bohatých. Což vlastně odpovídá libertariánské koncepci, podle které svoboda a demokracie stojí proti sobě, přičemž svoboda se týká jenom těch nejbohatších (svoboda chudých podle té koncepce nemá žádnou hodnotu, takže může a má být zlikvidována).

Naštěstí existuje ještě třetí možnost. Bohatí i chudí mají společného nepřítele, takže jim nezbývá než držet spolu. Na tom je založen národní stá
https://www.petrhampl.com/aktuality/
xgordon
Příspěvky: 572
Registrován: 09.08.2020 23:14

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od xgordon »

Nie je to uplne zapad.....ale nejak zacali padat vlady na vychode Europy - Estonsko a Bulharsko. Mozno nahoda. Mozno plan na destabilizaciu region (?) pobaltia a balkanu, ktore su v planoch NATO vyznacene ako bojisko s Ruskom. Uvidime co prinesie cas.
Maximus
Moderátor
Příspěvky: 6180
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Maximus »

Bulharsko je jasné, ale nejaký odkaz na to Estonsko by nebyl?
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Odpovědět