Jak poznate nastup totality?

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
rfilakovsky
Příspěvky: 9
Registrován: 09.05.2024 19:02
Pohlaví: muž

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od rfilakovsky »

Dúfam že je článok odomknutý a zobrazí sa. O text nejde, ide o video v článku. Hovorí premiér Fico, stačí pozrieť prvé 2:30 min. Video je staré mesiac.

https://standard.sk/660880/pozrite-si-v ... u-strielat

Nenávisť o ktorej Fico vraví je reálna. DenníkN, SME a iné média, Progresívna strana a časť opozičných politikov nedokázali zniesť, že nevyhrali voľby.
mhi
Příspěvky: 470
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od mhi »

Na videu vidim cloveka, ktery s mentalitou petileteho ditete kope kolem sebe (v prevleku za dospeleho, umi to regulovat a pretavit v radoby "dospele" chovani). Podobne jako u nas treba Babis.

Bylo by mozne sem dat odkazy na to spatne chovani novinaru, o kterem mluvi? Ten Dennik N napr.
Krevel
Příspěvky: 138
Registrován: 03.02.2013 11:19

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od Krevel »

A ona ta media veřejně vyzývala k násilí na vládních představitelích nebo jen poukazovala na různé kontroverze spojené s Ficovou osobou?
Pokud se tohle použije jako záminka k umlčování médií, tak je to skutečně pomalý nástup totality. Nemůžete umlčovat média jen kvůli tomu, že zastávají jiný politický názor. To je stejné jako s "dezinformačními" weby, svobodu slova prostě máte nebo nemáte.
Premiér je veřejně činou osobou a tomuto riziku se prostě vystavuje dobrovolně a je úkolem bezpečnostních složek a jeho ochranky, aby pro něj rizika minimalizovaly. Ale to riziko je tady vždy a on ho jako premiér musel akceptovat.
Co mi ale vůbec nesedí je profil toho střelce, vždyť podle toho co o něm momentálně píší média, byl spíše zastáncem Ficovo politiky. Jeslti to není jeden z těch magorů co svým obětem píší oslavné dopisy a najednou jim rupne, protože jim nikdo neodpověděl nebo nedostal odpověď podle svých představ. To by odpovídalo i tomu, jak na něj volal jak na starého kamaráda, tyhle lidi si často myslí, že mají s obětí nějaký vztah. Každopádně je to podle mě čin magora než nějaký politický protest.
Co mě nezabije...by mělo začít utíkat.
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 767
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od des »

nemóže íst karta furt...
Benedict
Příspěvky: 74
Registrován: 20.10.2023 19:20
Pohlaví: muž

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od Benedict »

Krevel píše: 16.05.2024 16:57 Co mi ale vůbec nesedí je profil toho střelce, vždyť podle toho co o něm momentálně píší média, byl spíše zastáncem Ficovo politiky.
Jeho syn řekl, že otec byl odpůrcem Fica a jeho politiky. Snad ve všech zprávách o útoku píší totéž. Byl Ficovým odpůrcem.
Benedict
Příspěvky: 74
Registrován: 20.10.2023 19:20
Pohlaví: muž

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od Benedict »

Já to nevidím. Co tam je?
mhi
Příspěvky: 470
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od mhi »

https://cs.wikipedia.org/wiki/Atent%C3% ... a#Pachatel - informace mi prijdou dost rozporuplne. Nahodou nekdo ty jeho knizky nemate? Z toho by se dalo asi vycist hodne o jeho osobnosti. Pripadne jestli jsou nekde digitalni stopy jeho "nespokojenosti" (komentare,clanky, atd.). Hledal jsem velmi letmo a nenasel.
Krevel
Příspěvky: 138
Registrován: 03.02.2013 11:19

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od Krevel »

Rozhovor se synem jsem nenašel a že je odpůrcem Fica údajně prohlašoval na nějakém záznamu po zadržení, ale ten sem taky nenašel. A že ministr vnitra, který ohlašuje občanskou válku a tvrdí, že to byl určitě zastánce opozice a dělal to na pokyn médií a to dřív než ho mohla policie vůbec vyslechnout, tak to opravdu nebudu komentovat.
Ale z toho co o tom magorovi různě píšou tak byl sympatizantem Ruska, odsuzoval sociální dávky pro určité menšiny, no prostě mi nepřijde jako klasický opoziční sluníčkár, jak se nám snaží Ficovi spolustraníci podat. Ale je pravda že média v ČR se tomu věnují dost okrajově a ve slovenských médiích se vůbec nevyznám.
Co mě nezabije...by mělo začít utíkat.
Benedict
Příspěvky: 74
Registrován: 20.10.2023 19:20
Pohlaví: muž

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od Benedict »

Krevel píše: 16.05.2024 20:01 Rozhovor se synem jsem nenašel a že je odpůrcem Fica údajně prohlašoval na nějakém záznamu po zadržení, ale ten sem taky nenašel. A že ministr vnitra, který ohlašuje občanskou válku a tvrdí, že to byl určitě zastánce opozice a dělal to na pokyn médií a to dřív než ho mohla policie vůbec vyslechnout, tak to opravdu nebudu komentovat.
Ale z toho co o tom magorovi různě píšou tak byl sympatizantem Ruska, odsuzoval sociální dávky pro určité menšiny, no prostě mi nepřijde jako klasický opoziční sluníčkár, jak se nám snaží Ficovi spolustraníci podat. Ale je pravda že média v ČR se tomu věnují dost okrajově a ve slovenských médiích se vůbec nevyznám.
Mně připadá hodně zvláštní ten okamžitý leak médiím z výslechu. Otázka zní jako výzva k naučené odpovědi. "A proto jste se před měsícem rozhodl co?"
rfilakovsky
Příspěvky: 9
Registrován: 09.05.2024 19:02
Pohlaví: muž

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od rfilakovsky »

Bývalý šéf brancov o Cintulovi: Bol som s ním pol hodinu. Je jednoduché hodiť to na nás

pravda je diametrálne odlišná a že Cintula v ostatných zhruba siedmich rokoch prešiel výrazným myšlienkovým prerodom a inklinoval k liberalizmu a jeho predstaviteľom.

https://standard.sk/662471/byvaly-sef-b ... -to-na-nas
sigurd
Příspěvky: 403
Registrován: 04.11.2014 21:31
Pohlaví: muž

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od sigurd »

Chlapi, zjavne máte nedostatok informácii, a ešte nejaké zkreslené, lebo tu fabulujete úplné kraviny. Sledoval som to komplet tak, ako sa to vyvíjalo, a vyjadrenia ústavných činiteľov boli profesionálne, upokojujúce, a k veci- s úrovňou managementu v tejto krízovej situácii som bol spokojný nad očakávania. Ďalšie chystané stretnutie všetkých strán s oboma prezidentmi, bude viesť k spoločnej deklarácii zmieru na politickej scéne, a upokojeniu v spoločnosti. Je to významný medzník v dejinách SR. Ak nejaké populistické média píšu niečo iné, a veríte tomu, je to váš problém...
Maximálna efektivita, a vždy trvale udržateľný rozvoj.
vrb
VIP
Příspěvky: 911
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od vrb »

Sigurd:
Slovenskou scénu nesleduji tak podrobně.
Ale jestli jak píšeš se lidi chytí za nos a přestanou s tou hnusnou nenávistí co poslední roky ve společnosti kypí tak Ficova oběť nebyla zbytečná.
mhi
Příspěvky: 470
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od mhi »

Politika, kterou dela Fico, pripadne u nas Zeman nebo Babis, ta plni dle meho lacikeho nazoru psychicke funkce pro priznivce techto lidi (napr. najit si externiho nepritele, na ktereho muzu hodit vinu za to jak ziju zivot). Nevim co by se muselo stat, aby se takovy clovek "chytil za nos".

Nejake skokove zmeny dle meho nazoru nejsou mozne, takhle psychika nefunguje. Zmeny jsou myslim mozne pozvolne, tim, ze se cela spolecnost nekam posune, a dokaze tyhle populisty prohlednout (a ma pak jen mensi populisty, pripadne "ideove prazdne" politiky, kteri alespon tolik nepolarizuji spolecnost).

Prisla mi zajimava posledni videa tohohle Youtubera, ktery jel (jede?) Felicii pres RF: https://www.youtube.com/watch?v=XSa4msTc1NI . Zajimava jsou z toho duvodu, jak snadno se da zidealizovat Rusko pro nekoho, kdo nedokaze prohlednout co je za tim. A mne hodne zajima jak to bude vypadat az vyjedou mimo velkomesta ;).
nettezaumanna
Příspěvky: 10
Registrován: 15.03.2024 12:35

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od nettezaumanna »

veškerý populizmus je důsledkem toho, že vládní strany nepracují pro své voliče, pro občany. Je to inherentní vlastnost demokracie - způsob jak sdělit vládě že občan nesouhlasí s tím co vlády dlouhodobě dělají. Že navzdory hezky znějícím floskulím, naučeným pohybům a oblekům na míru u mluvících hlav se občan má hůře.
rfilakovsky
Příspěvky: 9
Registrován: 09.05.2024 19:02
Pohlaví: muž

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od rfilakovsky »

Uznávaný kardiológ, profesor Viliam Fischer poskytol svoj odborný pohľad na zdravotný stav premiéra v rozhovore pre RTVS. „Takýto priestrel možno jeden, dvakrát som zažil, ale myslím, že pán premiér mal šťastie v nešťastí. Pretože neboli zasiahnuté zrejme veľké orgány, podľa toho v brušnej dutine a hlavne veľké cievy. A ja predpokladám, že jeho športový organizmus to zvládne,“ uviedol.

https://www.topky.sk/cl/10/2761337/Preh ... o-zvladne-
sigurd
Příspěvky: 403
Registrován: 04.11.2014 21:31
Pohlaví: muž

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od sigurd »

Treba rozlišovať medzi tým, akú rolu "hrá" politik pred voľbami, aby získal určitú skupinu voličov, a čo potom reálne odvedie vo funkcii po zvolení. V tomto niet Ficovi čo vytknúť, je to starý skúsený harcovník, ktorý vie čo robí, a má výsledky. Nie som jeho volič (volím rešpektovaných odborníkov ;) ), ale akceptujem ho ako stabilnú politickú silu s ktorou treba rátať.
Čo sa týka súčasnej slovenskej opozície, tak tam sa majú problém vyznať aj slovenskí politológovia, ktorí to sledujú napriamo, tobôž nie vy v ČR, ktorí to máte sprostredkované a redigované. V politike ČR je to podobné, preto vám to tu žiadny "čobolo" nekomentuje.
Osobne si myslím, že Slovensko má teraz na to, aby príjemne prekvapilo...
Maximálna efektivita, a vždy trvale udržateľný rozvoj.
Odpovědět