Vynutí si stát v případě krize odevzdání zbraní?

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Vynutí si stát v případě krize odevzdání zbraní?

Příspěvek od Karlos »

Centurion : ale tady se nebavíme o klasické válce. Jde o to ubránit statek před potulnými loupežníky a to je úplně jiná liga... Jinak vážně si myslíš že luk a pár (desítek?) šípů se může poměřovat s pistolí (nedej bože puškou) s i jen 100-kou nábojů? Uvědom si že u pušky s optikou do 100m co rána to zásah, u luku troufám si tvrdit bude případný zásah spíš náhoda...

Ale tím luk nehaním, má i své neoddiskutovatelné výhody ale opravdu bych raději bránil statek s puškou v ruce než s lukem... a osobně bych si spíš než luk vzal do ruky kuši, byl jsem totiž nemile překvapen co jsem byl schopen "zasahnout" lukem na 15 metrů... s lukem je potřeba mít opravdu hodně ale opravdu hodně natrénováno máli být účinnou zbraní.

Jinak co se týče výcviku s palnou zbraní, dnes je to jen otázka času a hlavně peněz, speciálních kurzů a seminářů je hromada. Samozřejmě pokud se statek rozhodne přepadnout zběhnuté komando URNY tak případný obránce nejspíš poputuje do urny... :mrgreen:
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Vynutí si stát v případě krize odevzdání zbraní?

Příspěvek od alibaba »

Luk v dnesni dobe je moci pouzit pouze jako lovecka zbran a v Evrope tomu rikaji pytlacka ,pistole je zbytecna ja s tim nic netrefim ani na 25m a nechce se mi spalit stovky patron abych se zlepsil...... pouzivani luku je vlastne na utlaku rezimu zde ti co vyjdou s kriminalu pistole jim nikdy neprodaji a tak lovi luky.....
Uživatelský avatar
rudde
VIP
Příspěvky: 580
Registrován: 17.03.2011 14:19

Re: Vynutí si stát v případě krize odevzdání zbraní?

Příspěvek od rudde »

Dovolím si odporovat,
náboje byly, jsou a budou.
Ve skladech je ohromné množství nábojů.
Mezi vlastníky zbraní je jich také dost.

Opět narážíme na problém, jaký typ "rozpadu" si představuješ,
že nastane.

Ty počítáš s násilným - rychlým rozpadem.
(Já bych si spíš vsadil na pomalé "vyhnívání" a utahování šroubů,
ale to je jedno, stejně všecho bude jinak :)

A spotřeba munice ?
Nemůžeš srovnávat regulérní válku vyfutrovanou logistikou, kdy celé státy
vlastně nedělají nic jiného, než že vyrábějí zbraně a munici.
Budeš-li mít omezený přístup k munici, budeš si muset rozmyslet, na co vystřelíš.
A pak přebíjení vidím jako velké plus.

>No a k tomu vsemu jeste hrozi hodne vysoke procento ze vam zbrane stejne zabavi nez vubec
>neco vypukne.

To máš asi bohužel pravdu. Vládci a vlády tenhle krok dělají.
Ale přesto vždy zůstává mezi lidmi spousta zbraní načerno (i když existují
drakonické tresty, včetně trestu smrti).

>Takze se snazim myslet jinak...
To ti schvaluju, vždy je potřeba myslet jinak. Ale proč se zbavovat předem jedné z
nejefektivnějších způsobu obrany ?
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Vynutí si stát v případě krize odevzdání zbraní?

Příspěvek od alibaba »

Karlos zase spatne musis pouzivat kladkovy luk a ja te za 2dny naucim strilet na 30 m a potom uz budes dobry pouzivani drevolaqminatovy luk vyzaduje velkou praxi ----leta praxe....
mato2722
Příspěvky: 139
Registrován: 25.07.2012 16:18

Re: Vynutí si stát v případě krize odevzdání zbraní?

Příspěvek od mato2722 »

alibaba: ja mám drevolaminátovú "hokejku"...a keď si predstavím kladkový luk, nie že by som neveril Tvojim schopnostiam, (skôr mám na mysli moju zručnosť :lol: ), pochybujem, že by som pod Tvojim vedením bol schopný dosiahnuť hodnotenie dobrý...ale občas niečo trafím :D
Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Re: Vynutí si stát v případě krize odevzdání zbraní?

Příspěvek od marish »

Vyhýbat se záměrně dnes palným zbraním, je jako vyhýbat se teplovodní sprše, nebo normálnímu jídlu a jíst jen MRE.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Vynutí si stát v případě krize odevzdání zbraní?

Příspěvek od Karlos »

alibaba píše:Karlos zase spatne
:yes jsem si oddychl už jsem se bál že bych mohl mít i jednou pravdu...
alibaba píše:ja te za 2dny naucim strilet na 30 m
:hand beru tě za slovo jak pojedu za velkou louži tak se stavim v severni karolině...
Uživatelský avatar
Centurion
VIP
Příspěvky: 671
Registrován: 01.04.2012 15:16

Re: Vynutí si stát v případě krize odevzdání zbraní?

Příspěvek od Centurion »

marish píše:Vyhýbat se záměrně dnes palným zbraním, je jako vyhýbat se teplovodní sprše, nebo normálnímu jídlu a jíst jen MRE.
ja se jim nevyhybam zamerne pro me jen nepripadaji v uvahu kdyz se mi nahodu po rozpadu podari najit bouchacku a 1000 naboju k tomu tak toho urcite vyuziju ale nebudu si delat zbrojak a kupovat zbrane a munici za nekolik desitek tisic korun kdyz mi to stat zabavi nebo mi dojdou naboje a bude mi to knicemu pro me maji luky a kuse dve obrovske vyhody maj nekonecno naboju a strili potichu
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Vynutí si stát v případě krize odevzdání zbraní?

Příspěvek od Karlos »

S tím "nekonečnem naboju" pomalu... kolik si myslíš že budeš mít připraveno šípů k okamžitému použití? Předpokládám že si je budeš vyrábět, protože pokud by jsi je kupoval tak by tě to sežralo.

Pochybuji že ten šíp vyrobíš za 3-4 kč jako stojí jeden náboj... ano náboj je k jednomu použití ale kolik si myslíš že těch šípů v konfliktu použiješ opakovaně? Snad jen pro trénink je opakované použití velká výhoda...

Dále zatím co 1000ks nábojů do Sa58 se vejde do krabice cca 30 x 20 x 15 cm tak 1000ks šípů bude ohromný balík... náboje v podstatě nestárnou, šípy pokud jich budeš mít velkou zásobu budou citlivé na uložení, vlhkost, budou se kroutit, pracovat...
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Vynutí si stát v případě krize odevzdání zbraní?

Příspěvek od alibaba »

Tohle je spravna uvaha nakoupil bych si ladovacku nebo deringery na cerny strelny prach a take se podivat jak to maji dnes treba v Recku s bouchackama treba 2-3 ledovacky a jasne ladovacku pouzivame jako improvizovanou bouchacku a kdyz kupujeme patrony tak jenom na cerno aby stat ,strana a vlada o tom nevedela a ani komunisticti sousede a to so je volne bez bumazky nakupovat ona i improvizovana zbran je dobra ,nebot to vydava hluk a odstrasuje ......
Uživatelský avatar
Centurion
VIP
Příspěvky: 671
Registrován: 01.04.2012 15:16

Re: Vynutí si stát v případě krize odevzdání zbraní?

Příspěvek od Centurion »

Karlos: kdyz mi sipy dojdou tak si vyrobym dalsi klidne v lese na koleni ale co budes delat ty kdyz ti dojdou naboje
Uživatelský avatar
TREW
Příspěvky: 201
Registrován: 05.01.2012 7:58

Re: Vynutí si stát v případě krize odevzdání zbraní?

Příspěvek od TREW »

Dnes je 27. 7., to ta konference OSN končí. Bylo by fajn, kdyby někdo znalý angličtiny sem hodil výsledek jak to dopadlo.
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Vynutí si stát v případě krize odevzdání zbraní?

Příspěvek od alibaba »

Karlos bude prebijet a necha se to udelat i laboracnim kladivkem jenom to nejde moc rychle, radove 7-8 patronu za hodinu a kdyby si poridil prebijeci stroj je to 500 patronu za hodinu jak uvadi....Patrona jak jsem se zminoval se necha az 20 x prebit ,nez je znicena tlaky a ja treba mam drevene tycky na sipy a nektere jsou i stare 15 let staci je v ruce trochu porovnat a ty co jsou stare 5 let nic jim neni....
Nebudu se snazit neco prekledat,nebot to je noseni drivi do lesa OSN je organizace co vlastne bojuje za nesvobodu lidi ve vsech statech a vlastne proti bouchackam hlasuje kazdy to je jejich ucel .....Do OSN jdou politici co tady prohrali ve volbach a tak zakladni plat je 100 000 $ US rocne a vse co si mohou ukrast je to banda co by potrebovala vystrilet a jasne jako stalinismus bojoval vzdy za komunismus tak OSN je vzdy proti bouchackam jen se podivejte na ten colt ze zavazanou hlavni do uzle co stoji pred budovou OSN , az to nekdy najdu tak to poslu aby jste vedeli s jakymi lotry mate to cest......
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Vynutí si stát v případě krize odevzdání zbraní?

Příspěvek od Karlos »

Centurion píše:Karlos: kdyz mi sipy dojdou tak si vyrobym dalsi klidne v lese na koleni ale co budes delat ty kdyz ti dojdou naboje
Vyrobím si luk a šípy? ;)
mato2722
Příspěvky: 139
Registrován: 25.07.2012 16:18

Re: Vynutí si stát v případě krize odevzdání zbraní?

Příspěvek od mato2722 »

hmm, prebíjanie...k dispozícii (v závislosti od toho, aká veľká tá apokalypsa bude) by mohli byť vo veľkom množstve vojenské náboje...ak sa nemýlim, tie majú oceľovú nábojnicu, ako je to s prebíjaním? Mosadzné nábojnice sú pre reolading asi vhodnejšie, nie?
No a "ládovačky"...zbrane na čierny prach (teda kat. D) nie sú len predovky...karabína Smith tiež nemusí byť zlá...a to nehovorím o Sharpskách, aj keď tie ceny sú iná sranda...a odlievanie striel tiež nie len tak, že "hop na kravu, bude teľa.."
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Vynutí si stát v případě krize odevzdání zbraní?

Příspěvek od Karlos »

Ano ocelove nabojnice se prebijeji hure ale jde to... daleko dulezitejsi je zda je nabojnice typu BOXER nebo BERDAN. Vojenske jsou v drtive vetsine BERDAN (kovadlinka je soucasti nabojnice) a ty se prebijeji dost problematicky (běžně se totiž prodávají zápalky pro systém BOXER, stejně tak matrice pro přebíjení (vypichování zápalky))
fulmis_berdan_boxer_285273_t0.jpg
fulmis_berdan_boxer_285273_t0.jpg (14.72 KiB) Zobrazeno 5550 x
Na druhou stranu cernosi v Africe prebijeji naboje do AK47 tak ze nabojnici naplni ulamanyma hlavickama sirek, misto strely kus uriznuteho sroubu M8 a do kalisku zapalky kašička z hlaviček sirek. Bylo to v jednom TV dokumentu, zbrań sice nestřílí dávkou ale chlapa to zabije...
Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Re: Vynutí si stát v případě krize odevzdání zbraní?

Příspěvek od marish »

Centurion píše:[ja se jim nevyhybam zamerne pro me jen nepripadaji v uvahu kdyz se mi nahodu po rozpadu podari najit bouchacku a 1000 naboju k tomu tak toho urcite vyuziju ale nebudu si delat zbrojak a kupovat zbrane a munici za nekolik desitek tisic korun kdyz mi to stat zabavi nebo mi dojdou naboje a bude mi to knicemu pro me maji luky a kuse dve obrovske vyhody maj nekonecno naboju a strili potichu
Myslím že ji využiješ, bez ohledu na množství nábojů, když ji najdeš. Ale určitě se vyplatí mít něco nastříleno, mít ohmatané nejrůznější kousky, nejenom znát princip funkce, ale vědět jak reálně vypadá...

Navíc palnou zbraň, třeba černoprachou, můžeš mít jako zálohu, ne vždycky budou vhodné podmínky pro lukostřelbu, ne vždycky se podaří urychleně sesmolit na koleni dostatek funkčních šípů...
Uživatelský avatar
Milli
Příspěvky: 344
Registrován: 28.12.2011 22:52
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha, Znojmo

Re: Vynutí si stát v případě krize odevzdání zbraní?

Příspěvek od Milli »

Dobrý večer Rozpade,
chlapi, vy tu lovíte lukem na 30 metrů, jako byste to dělali každý den. Věřím Vám, že na třicet metrů trefíte srnku. Ale.
Trávím v lesích a na vodě hodně času. K srnce na třicet metrů, je to spíše náhoda než pravidlo. Moje zkušenost na 75 metrů s velikým štěstím na 125 metrů se štěstím na 200 budete-li se chovat tiše a vědět kde ji hledat.
Zapomeňte na luk, malorážka je na technických hranicích. S čímkoli s větší ráží než 5,56 a slušnou optikou máte 50% šanci, že budete večeřet maso jednou týdně. Pokud se o totéž budete pokoušet s lukem, začněte pro jistotu studovat herbáře.

Hezký večer
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Vynutí si stát v případě krize odevzdání zbraní?

Příspěvek od MRAK »

:yes
Uživatelský avatar
Ježura
VIP
Příspěvky: 1154
Registrován: 19.04.2011 22:19
Bydliště: Štatl

Re: Vynutí si stát v případě krize odevzdání zbraní?

Příspěvek od Ježura »

Milli:Víš kolik srnek už jsme ulovili celým vlakem? Odpověď: spousty... :lol:
A to prosím nebyl žádný rychlík a fofrák... obyčejný kodrc řady 810 na malé regionální trati s max 50km/h...celkem pravidelně tam něco sundáme...berte prosím s nadsázkou
Odpovědět