Vynutí si stát v případě krize odevzdání zbraní?

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Leon Chamel
Rozpadlík
Příspěvky: 409
Registrován: 12.03.2012 16:25
Bydliště: Haná

Re: Vynutí si stát v případě krize odevzdání zbraní?

Příspěvek od Leon Chamel »

Ano, skutečně platí, že odpor je marný. Bohužel. Když na to přijde, státní mašinérie jakoukoli nepohodlnou menšinu rozpráší za souhlasného bečení ovčího lidu u zapnutých debilizátorů. Existuje i čtvrtá alternativa k (aktivnímu) odporu, tupé poslušnosti/kolaboraci nebo emigraci, ale tuhle cestičku si už z principu musí vyšlapat každý sám.
Kolapsnik jr.
Příspěvky: 1140
Registrován: 12.01.2011 23:10

Re: Vynutí si stát v případě krize odevzdání zbraní?

Příspěvek od Kolapsnik jr. »

Moudre, kratke, vystizne. Dik.
Nikolaj23
Příspěvky: 15
Registrován: 30.11.2012 13:24

Re: Vynutí si stát v případě krize odevzdání zbraní?

Příspěvek od Nikolaj23 »

sigmark píše:Teď to neber osobně, Nikolaji, ale naštěstí v Rusku nejsme. Při debatách, jaké tu rozvíjíme, už bychom byli v hledáčku kamer, "agresivnější" diskutéři by si občas povídali s orgány a za protináboženské projevy by nás naháněly pravoslavné hlídky.
Maximus prav.. chtel řici, že lager bi nechali v pokoji, protože bi na to nemjeli dost sili pacifikovat to. Vi videli Rambo? Oficer spravně radil nechat bit ubegat a arestovat pozdej na benzinka, ti pitomec z National Guard neposlouchat..

Sigmark: Ot kud znaeš že ti ne "v hledačku kamer"? :D A esli bi ne delali ostuda v chrame Krista Spasitělja, kak Pussy Riot (Pizdy-huliganki), pravoslavnoe bi vami take neinteressovalis. U nas mnogo ateistov, spokojno žijut svoj život :D

Ja uveren chto v Rusko vice demokracie než v vašem Evreo-Sojuze.. :D
Uživatelský avatar
cover72
VIP
Příspěvky: 751
Registrován: 04.09.2012 19:36

Re: Vynutí si stát v případě krize odevzdání zbraní?

Příspěvek od cover72 »

Na ja, Nikolaji, jenže jak trefně podotýká Fareed Zakaria ve své Budoucnosti svobody (velmi stojí za přečtení a dá se sehnat i PDF; já mám samozřejmě knihu o svobodě papírovou :) ), demokracie sama o sobě neznamená ještě žádné terno. Pokud máš totiž neliberální demokracii, tak jsi toliko vyměnil tyranii menšiny za tyranii většiny.
V Evropě se nacisté i komunisté dostali k moci (a jako jednu z prvních věcí zakázali zbraně) demokratickou cestou.
Zákazy zbraní v novodobé Británii, Austrálii a Německu také prošly naprosto demokratickou cestou. Stačilo mediálně vytěžit tragédii a lidi si to nadšeně odhlasovali. A v USA se ten mizera Obama snaží o totéž, ale má zatím smolíka, protože USA nejsou demokracie, nýbrž republika, a ta ve své ústavě říká, že lidé mají právo nosit zbraně a sebevětší demokratická většina jim to nemá co zakazovat. To je velmi nedemokratické, fuj :)
A nemohu si neodpustit rýpnutí -- pakliže bereme právo držet a nosit zbraně jako jednu z esenciálních svobod, Rusko na tom se svými zákazy zbraní vyjma gumometů a brokovnic moc dobře není :(
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Vynutí si stát v případě krize odevzdání zbraní?

Příspěvek od Maximus »

To Nikolaj23: V Rusku jsem pobyl nějaký ten měsíc, kdy jsem měl možnost navštívit i místa, kam se běžný Rus podívat prostě nemůže. Systém povinnosti si přihlásit pobyt/návštěvu kamkoliv člověk v Rusku přijede na místní OVIR do 3 dnů není zrovna ideálem svobody. Rovněž legislativa ohledně držení zbraní není úplně dle našich představ - brokovnice jsou bez papírů, stačí jen mít potvrzení od lékaře, že nejste alkoholik či narkoman. Na dlouhé kulové je potřeba zkouška, tj. na stejno s námi a krátké jsou problém. Pouze střelecké kluby a papaláši. Poslední dobou se rozjela alespoň diskuse na určité uvolnění těchto restrikcí.

Rovněž situace s ekvivalentem naší KN a NO je ještě daleko horší - bránit se v Rusku střelnou zbraní je docela spolehlivá cesta do "tjurmy".
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Vynutí si stát v případě krize odevzdání zbraní?

Příspěvek od sigmark »

Nikolaj: nikdo rozumný asi nepochybuje že sem chodí i špiclové.
a zrovna náboženské hlídky, které určují co je a co není správné (tedy si usurpují právo zákonodárce soudce i exekutivy) není moje představa partičky, kterou bych chtěl večer potkat. Mohl bych být nevhodně oblečen. Třeba.
Chápu že se v Rusku potřebujete vymezit proti islámu v jižních republikách, a nepochybuju o tom, že dřív nebo později si budeme muset uliční hlídky zřídit taky, minimálně proti loupeživým partičkám drávidských spoluobčanů.

ale ne pod pláštíkem "náboženství"
Jevreo-Sojuz je stejně neorganický slepenec jako Ruská federace( ta má akorát ruštinu jako násilně vnucený unifikační činitel).
Nebyl to náhodou Solženicyn, kdo prohlásil, že Rusko nebude mít zdravého ducha, dokud se nevrátí zase zpátky do svých původních evropských hranic?
Nikolaj23
Příspěvky: 15
Registrován: 30.11.2012 13:24

Re: Vynutí si stát v případě krize odevzdání zbraní?

Příspěvek od Nikolaj23 »

Solzhenitsin toho napsal oprávdu mnogo.. Naposledy knihu "2OO let spolu". Kdyby včas neumrel, zakazali by ho všude krome Rusko, muzhe bit i tam.. :lol: Ta Sibir bi minimalno Čiňanam hodila se.. Nedam! Ona naša a v Sibiri hovořit lide ta nejkrasnějši ruština..

Zajimave, jaka Russko bi vam libila se? Ta Kiivska? Nebo Moskovske knyazstvo? Nam libitse Strana Ogromnaya, mi nacionalisti :lol:

Ten zakaz zbraně v Rusko ostalsa estje ot bolshevikov. Lenin rikal, že jeden človjek s puška zastavit sto človjek bez zbráne. Kozaki bili vzdy ozbrojeni do zubov a nikto neimel problem. Na Rusko musiš pomalu. Vladnem si sami a po svem. To ne špatně. Zadni NGO špioni nam nebudou rozkazovat jaku demokraciu potrebujem.

Ruska Federace neni sljepenec. To nasha imperia. Kak amerikanci divokij zapad mi ji pomalu postavili. Nariklad Srednaya Azija bez nas, russkih bi bila kak Afhanistan, zaostala, bidna. Vsjo tam postávili mi, russkije. Kazahi i Kirgizi kočevije narodi.Jen Uzbeki umi trochu pracovat, Tadzhiki i Turkmeni take. A Uzbekistan? Odin batalion vychazkovim krokom chadil i sobiral ključej ot mest.. Jak pošovne znamki.. Nikto s nami ne bojovat.
biskup
Příspěvky: 176
Registrován: 22.01.2013 19:20

Re: Vynutí si stát v případě krize odevzdání zbraní?

Příspěvek od biskup »

Nikolaj23:

Proč mám pocit, že si na rusa hraješ? Minimálně nejsi rus, ale nějaké jiné národ v rámci bývalého SSSR, ale rus nejsi. Bohužel, když už píšeš jako by psal rus, měl bys dodržovat styl v každém příspěvku stejný (větná skladba, přepis tj. přepis do české abecedy tu anglické, slova, skloňování ).

Jak se říká, "že jsi paranoik neznamená, že po tobě nejdou". Nikolaji, bohužel tobě nevěřím, že jsi rus ani omylem. Tedy pokud zešílím možná uvěřím.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Vynutí si stát v případě krize odevzdání zbraní?

Příspěvek od sigmark »

já osobně považuju za vtipné, že nám Rus káže o velikosti matičky Rusi z bezpečí naší uprděné zemičky
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1005
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Vynutí si stát v případě krize odevzdání zbraní?

Příspěvek od Hdm »

Mě u tohoto příspěvku přišlo,že už to není v podstatě pro nerusky mluvícího čitelné. Předchozí jsem ještě nějak pochopil, ale toto je na mě moc. Nějak mám pocit, že by se člověk žijící u nás(ČR) měl ve vyjadřovaní v češtině spíše zlepšovat.
Uživatelský avatar
cover72
VIP
Příspěvky: 751
Registrován: 04.09.2012 19:36

Re: Vynutí si stát v případě krize odevzdání zbraní?

Příspěvek od cover72 »

Já jsem nerusky mluvící (ne a ne se naučit bukvy) a ten poslední post jsem přečetl úplně v pohodě. Je to IMHO dost české, akorát se substitucí za ruská slova tam, kde to nedělá problém čitelnosti ("kak" za "jak" apod.)
biskup
Příspěvky: 176
Registrován: 22.01.2013 19:20

Re: Vynutí si stát v případě krize odevzdání zbraní?

Příspěvek od biskup »

substituce česká za ruská apod? Když bych vzdal google translator, pak by neměl "překlepy", kdyby používal ruská slova v přepisu na českou abecedu, tak používá jinde [je, ie , e] apod. Toto píše možná cizinec hrající si na rusa, ale rus ani omylem.

edit:

požití slov jako kak apod. nědělá s pisatele rusa, ale ukazuje spíše opak. Já znám nejednoho rusa žijícího v ČR, ale ani jeden co sotva mluvili česky nepouživali takové styl řeči atd. Nikolaj23 je dle mě provokatér. Ale nikdo nejsme neomylní.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Vynutí si stát v případě krize odevzdání zbraní?

Příspěvek od Maximus »

Osobně se mi Nikolaj23 také moc nezdá :evil:. Nikolaji, napiš prosím pár svých příštích příspěvků spisovnou ruštinou a azbukou, já už to po tobě ostatním přeložím. Pokud to neučiníš, tak dostaneš ode mne banána. Ты понимаешь меня!
surikata
Příspěvky: 394
Registrován: 08.10.2012 22:56

Re: Vynutí si stát v případě krize odevzdání zbraní?

Příspěvek od surikata »

Pokud by k nucenému odevzdání došlo, jaká je pravděpodobnost, že by zjišťovali kolik jsem měl (mám) munice?
Předpokládám že odevzdání prázdných zásobníků by spíš vedlo k prohlídkám a podezření. Co vy na to?
Uživatelský avatar
cover72
VIP
Příspěvky: 751
Registrován: 04.09.2012 19:36

Re: Vynutí si stát v případě krize odevzdání zbraní?

Příspěvek od cover72 »

Kolik máš střeliva budou díky našim milým Švýcarům a jim sponzorovanému elektronickému systému nákupů zbraní a střeliva vědět od obchodníků. Tzn. IMHO bude podezření tam, kde bude jasná disproporce: když během posledního měsíce nakoupíš jako soukromník 10 000 nábojů, asi ti skutečně neuvěří, že jsi to všechno vystřílel. Když tam ale budou mít, že jsi jich koupil poslední měsíc koupil 300 nábojů a odevzdáš 1 pohotovostní zásobník s tím, že zbytek jsi vystřílel, to možné je a to IMHO nechají být.

biskup: já netvrdil, že je rus -- toliko že je to víceméně české s ruštinou "na efekt" a dekódovat se to tedy dá bez problémů i někým, kdo rusky neumí.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Vynutí si stát v případě krize odevzdání zbraní?

Příspěvek od Maximus »

Než odevzdám zbraně, tak veškeré střelivo samozřejmě vystřílím na střelnici a ze zbraně odmontuji vše, co není hlavní součástí zbraně, pokud bude jasné, že se mi mé zbraně již nevrátí :evil:. Tím zamezím tomu, aby moje zbraně stát mohl někdy použít proti mě či jiným spoluobčanům.
big bang
Příspěvky: 856
Registrován: 12.10.2012 10:45

Re: Vynutí si stát v případě krize odevzdání zbraní?

Příspěvek od big bang »

Maximus ako len sa podobnej činnosti za boľševika hovorilo a už som si spomenul sabotáž :lol: a možno to tak bude posudzovať aj NWO fašista :geek: :roll: ;)
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Vynutí si stát v případě krize odevzdání zbraní?

Příspěvek od Maximus »

Závisí na situaci, ale výhledově zatím nikde nevidím takovou totalitu, která by mě kvůli chybějícímu spoušťáku, mířidlům a pažbě poslala do kriminálu či postavila rovnou ke zdi.
Pokud by se nějaká "tvrdá" totalita začala vystrkovat růžky, tak pro slušného člověka zbývají jen dvě možnosti - odpor nebo emigrace.
big bang
Příspěvky: 856
Registrován: 12.10.2012 10:45

Re: Vynutí si stát v případě krize odevzdání zbraní?

Příspěvek od big bang »

Maximus ono sa to už tu viackrát spomínalo že naraz sa nebude nič brať ale že sa použije salámová metóde a to že sa bude odkrajovať zo salámu dovtedy kým nezostane len šnúrka a preto za 10-15 rokov budú mať zbrane len vojaci, polícia,(služobné) a papaláši a súdruhovia(svoje na obranu, lov a šport) :lol: ;)
Nikolaj23
Příspěvky: 15
Registrován: 30.11.2012 13:24

Re: Vynutí si stát v případě krize odevzdání zbraní?

Příspěvek od Nikolaj23 »

Maximus píše:Osobně se mi Nikolaj23 také moc nezdá :evil:. Nikolaji, napiš prosím pár svých příštích příspěvků spisovnou ruštinou a azbukou, já už to po tobě ostatním přeložím. Pokud to neučiníš, tak dostaneš ode mne banána. Ты понимаешь меня!

Уважаемые дамы и господа!

Biskup: мене по фигу, о чем ты думаеш :-)

Sigmark: Не уверен, что Чеxия является безопасной в случае SHTF. Я здесь ни перед чем не прячусь, только отец здесь (к сожалению) работает, я только «член семьи».

Hdm: Не собираюсь в Чехии остатся, не надо мене с чешским языком мучится. Друзя - Чехи понимают, мене ето достаточно.

Maximus: Иди на … (три буквы) со своим БАН-ом! Честно говоря, очень интерессен мене твой перевод на чешский :-)
Odpovědět