Ukrajina x Russko 2022-2024

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Russáci jsou:

Svině
5
7%
Zloději a vrazi
2
3%
Obojí
60
90%
 
Celkem hlasů: 67
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4510
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Serža »

imho nejlepší obrana proti NATo by pro Rusko byla vstoupit do NATO
nikdo přece není diskriminovaný a všichni mají rovné podmínky
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Quido »

Chybí? A proč? Rád se dovzdělám, rozhodně z dějepisu nevím všechno. :)

Že je Rusko taková nešťastná země, která není pořádně ani Evropa, ani Asie, dává z kulturního hlediska smysl. Stejně tak jako to, že trpí prokletím přírodních zdrojů.

Nevšiml jsem si, že by globálnímu trhu dominovaly ruské léky, vakcíny, počítače, telefony, parfémy, móda, auta.

Buchanka nebo Gazik, UAZ - ocení rozpadlík, ale normální spotřebitel nad tím ohrne nos. Normální spotřebitel ocení možná kaviár, vodku. Podle objektivních ukazatelů je Rusko prostě jiný svět (mimo metropolitní oblasti). Normální spotřebitel chce jít do obchodu a tam si něco rozumného koupit, nemuset pořád všude uplácet a nějaké úspěchy v oblasti dobývání vesmíru mu můžou být ukradené.

Netvrďte mi, že v zemi s jednou z nejvyšších "koncentrací nehod novinářů na počet poschodí, ze kterých uklouzli", (pozor, nadsázka kde se dodneška lid vzpamatovává z následků sociálního inženýrství 2.pol 20.stol. a jejíž národním sportem je osvobozování sousedů, se žije dobře.

Neříkám, že to nechápu. - Já tam žít, tak bych se buď dávno uchlastal, nebo by mě nějaký gopnik dal "flákanec" za protirežimní kecy takového rázu, že by mě odvezli nohama napřed. :)

Takže, už víme, proč je Rusko kulturně tam, kde je. Akorát si nejsem jistý, jestli náhodou nejenom chápeme, ale i neschvalujeme právo silnějšího gopnika šikanovat svoje sousedy, protože... nikdo nechce 3.sv. a Ukrajina není v NATO?

@Nicotinick : V pohodě. Já jsem celkem ok s tím, že když konzistentně zastávám názor, že pro rozvoj míru a bohatství v Evropě jsou Rusko a Čína hlavní hrozbou, že to někomu bude vadit. Každý jsme nějaký. Někdo má rad vdolky, jiný zase holky. A další třeba Sputnik, když už jsem zmínil tu kosmonautiku. ;)


@viktor: Tohle je podle mě hodně nešťastné. Nepopírám, že Amíci na světě napáchali hromadu pekla. Doslova pekla. Studená válka byla učiněný stroj na peklo ve stylu: "Jste militantní fašistická junta? / Banda devótních fanatiků? Nevadí! Strejda Sam vám dodá zbraně a natřete to Sovětům za nás. Pojďte si plácnout."

Toto je rozhodně něco, co se nesmí zapomenout. Jenom Ivan s tanky na hranicích TEĎ o dva státy dál mě osobně trápí daleko víc, než že se ve Vietnamu používal napal, že Google, Facebook (META) a Apple si dělají na globálním trhu, co chtějí, že je Biden senilní, nebo americký nukleární odpad v Grónsku, jestli si rozumíme.

TL;DR: Jsou USA svaté? Ne. Chová se Rusko jako nevychovaný gopnik? бля да!
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4510
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Serža »

Z Broadcastify zmizel jediny UA kanal
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Zarozak »

Argonaut píše: 23.02.2022 9:38 Obrázek Mapa by měla byt rok 1930.

Z toho je zřejmé, že Ukrajina by se měla obávat o územní integritu nejenom z Ruska, ale i z Polska, které vojensky významně posiluje, je členem NATO, EU a oblíbencem USA.

Co by se stalo, kdyby ex-polské oblasti v referendu přišly s tím, že v Ukrajině jim pšenka nekvete a že se chtějí přidat k Polsku?
Polák vystartoval s nějakými územními choutkami vždy v nějaký vhodný okamžik při větším oslabení souseda, tak se třeba necháme překvapit
Uživatelský avatar
Majkl Night
Příspěvky: 329
Registrován: 08.02.2013 23:26
Pohlaví: muž
Bydliště: JN89HF

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Majkl Night »

Tak to vypadá, že se do toho Rusko opřelo a spustilo to.
https://twitter.com/Caucasuswar?ref_src ... u-40388011
Volí si stezku chodec, nebo stezka chodce?
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od guntroll »

Nepanikařte, jde jen o mírovou operaci a vyříkávání si neshod z očí do očí. Vypadá to že vymazlili taktiku a mají už obsazeny i body co jsou v zápolí ukrajiny, takže možná se jim opravdu podaří restart majdanu - bez statisícových ztrát. Uvidíme.

https://liveuamap.com/en/2022/24-februa ... ns-in-kyiv

Každopádně nás se to netýká. Je to daleko a slovenská armáda je dost silná. 8-)

Rozhodně teď nezbrojit a neuzavírat hrrr kontrakty pro AČR, jako že už za 5 let budeme mít 20 letadel atd.
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od jerry.mysak »

Quido píše: 23.02.2022 23:39 Ruská zahraniční politika je na úrovni opilého mužika, který rozumí jenom tomu, že někdo je výrazně silnější - a na toho si netroufne.
a ještě tu pohádku že rusové žijí v zemljankách, čínani dělají za hrst rejže a my jsme vyspělá země.

Takhle to dopadá, když někdo věří médiím
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Germanik1 »

Je mi líto každého zmařeného života na obou stranách. Mj považuji za příčinu chování "jelit" v Evropě ve stylu válečníka Lipavskeho. Tak dlouho vedli hluše svou mantru, až budou muset naslouchat Rusku, chtě nechtě. Doufám, že Azov a podobné spolky vytrvají do posledního muže. Asi přestane platit Novoevropske heslo " my to zvládneme".
Udělám co musím
Uživatelský avatar
sroub
Příspěvky: 264
Registrován: 05.08.2012 10:42
Bydliště: Poblíž Kladna

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od sroub »

No, doufám, že jste na sebe dneska hodně pyšní, podporovatelé Hitlera. Teda Putina.
Ale vždyť je to jedno, jeden jako druhej....
Non multi, sed multa
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od proforma »

proforma píše: 23.02.2022 23:15 Bych rekla, ze se neco nepeknyho chysta a zitra se mozna probudime zase do nejakyho zmenenyho stavu.
2022-02-24-06-00-34-439.jpg
Ty brdo, ja uz se do ty koule divat nebudu!
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od proforma »

Tak kratky prehled:
- Rusko zautocilo na Ukrajinu ze vsech stran - od Donbasu a Luhansku, ze severu z Beloruska i z Krymu.
- Aktualne utoci smer Kyjev a blizi se.
- U Mariupolu a Odesy se vyloduji dalsi vojska.
- Putin tvrdi, ze jde o sebeobranu...
20220224_061827.jpg
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od jerry.mysak »

proforma
počkáme si na více zpráv. Dělat si závěry z článků na Seznamu fakt nemá cenu.

Pokud rusové konečně zaútočili, tak jedině dobře. Pak celej konflikt skončí rychle a moc lidí neumře. Podívej se na Kazachstán. Mohla to bejt druhá Sýrie. Místo toho po 3 dnech klid.

Sroub
dej si mokrej hadr na hlavu, třeba to přejde. Kde jsi byl, když amíci napadli Jugošku, Libii, Irák, Afgánistán a pár dalších zemí (třeba taková Grenada, Korea,Vietnam)?
Ale mám pro tebe dobrou zprávu. Ukrajina prej by chtěla zřídit interbrigády. Sbal si batůžek a můžeš vyrazit ukázat Putlerovi že se ho nebojíš.
Pokud nepůjdeš, tak jsou to jen keci od klávesnice. Miluju tyhle hrdiny.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Maximus »

Doufám, ze Rusaci využiji pro svoje padlé všech 45 tisíc pytlů na mrtvoly, co si dopředu nakoupili.


Představují si stejne hlupáky třeba ve Francii či Belgii, kteří v 38 si přali, aby ČSR nevzdorovalo, Hitler si vzal co chtěl a oni měli klid, bylo málo mrtvých, levné víno a přece ten “mír v Evropě” :puke.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od jerry.mysak »

proforma
tady se nechá získat dost informací. Ale chtělo by to projít od začátku. Pak by bylo vidět že to nezačalo tak jak nám servíruje Seznam.

https://www.aktualnikonflikty.cz/viewto ... start=8780

Maximus
já doufám že ty pytle použijí na američany a na členy praporu azov
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od DeadMan »

Tak to skutečně vypadá, že operace na obnovu nárazníkového pásma a vytlačení západních operativců od hranic s Ruskem začala.

Teď záleží, jak moc bude západ házet klacky pod nohy.

Pokud bude škodit co to půjde, tak se ten konflikt může táhnout opravdu dlouho.

Jestli do toho zasahovat nebudou, tak je šance, že to skončí poměrně brzo, což je pro civilní obyvatelstvo jistě lepší varianta.

Quido ty jsi slušný materiál :roll:
You cannot kill me as I am already dead!
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Maximus »

Tady je dobre vidět, jak jsou vykopány hluboké příkopy mezi lidmi u nás :head.

To Deadman to ty taky :shock:


Z lidi, co schvaluji bezdůvodné napadeni sousední země Ruskem, ktere naši zemi uvrhlo do komunistického marasmu, povraždilo tisíce nevinných Čechoslovaku, desetitisíce Poláků a Maďarů, Ukrajinců, obyvatel Pobaltí, ... v rámci prosazení ruskych velmocenskych ambici, je mi opravdu špatně :puke.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od DeadMan »

A proč, protože popisuji situaci, která vznikla z jistých důvodů a dala se čekat?

Tak dlouho se chodí s NATO k Rusku, až se Rusko utrhne.

Nic víc, nic míň .......
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Maric »

Celou dobu jsem Putina považoval za jednoho z rozumnějších politiků, který dává přednost diplomacii a mírovému řešení před otevřeným konfliktem. Ale teď to vypadá, že se musel totálně zbláznit. Tohle může skončit velkým průserem. Teď bych nechtěl být v kůži obyvatelů Estonska, Lotyšska a Litvy. Protože mohou být další na řadě v rámci vytlačení NATO od ruských hranic. Nyní už považuju jakýkoliv scénář za možný.

Chválit Putina za šetření civilního obyvatelstva a útoky jen na vojenská zařízení je stejné jako pochválit vandala za to že mi nezapálil auto, ale jen propíchal gumy.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od DeadMan »

Nikoho nechválím, jen říkám, jaké jsou možné scénáře a to je rozdíl.

IMHO kolik tisíc civilních obětí má na svědomí USA v Afganistánu atd.? :?
You cannot kill me as I am already dead!
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Maximus »

Zkus si omluvit znásilnění vlastní manželky a zabiti otce Rusem tím, ze to americký voják udělal to samé Nguyễnovi ve Vietnamu v roce 1969. S takovým postojem ti to bude vadit určite min.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Odpovědět